reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

reklama
Dziewczyny u nas piękne słońce ale powiem szczerze, że nie byłam jeszcze na dworze bo sprzątałam. Mam dziś powera i posprzątałam chałupę, wymylam kilka okien i wypastowałam podłogi. Później jeszcze zrobiłam prasowanko i teraz siadłam.

Czekam na mężusia i myślę że pójdziemy gdzieś na spacerek może porobić fotki?:) Do później dziewczyny
 
Witam!!
Ja też dawno się nie odzywałam, ale trochę śledziłam wątek:happy2:

Blondi84 - super ta lista - pewnie się trochę przy niej napociłaś.. Ja dopiero we wtorek dowiem się co noszę pod sercem, jak co od razu dam znać!!
 
Dzień dobry wszystkim:-)
ja dzis od rana na nogach, zakupki zrobione i niedlugo biore sie za obiad:-) Narazie oglądam dzień dobry tvn:-D

Napiszcie mi proszę do kogo mam napisać, że u nas też będzie synuś?bo juz się pogubiłam to robia liste:-)

A właśnie jak wy przeliczacie tygodnie ciąży na miesiące?bo ja juz sie pogubiłam...znalazłam kilka źródeł i w każdym inaczej...
kochana zaraz ta rozpiske dopisze do tematu linkow ale tutaj tez podam :-) tygodnie mozna przeliczac na 2 sposoby ja sobie icze dzieki temu drugiemu bo latwiej mi liczyc pelne tygodnie :-) a oto mala sciaga ;-)

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty



1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX

Oto ranking córcie vs synusie:

15:22 dla synusiów :-)

Mamy, które noszą pod sercem Córcie:
Batonik
Damqelle
Eevciaa
Gosiula85
Key
Madlen80
Marta70
MartaPe
Mona29
Moniaivoy
Soojka
Zielona2909

Raczej córcie:
Anus*
Catelin
Molago

Mamy, które noszą pod sercem synów:
Aniwar
Anrysa
Aurii
Bedismal
B_iała
Blondi84
_Domi_
Dominika81
Farbka
Fogia
Gdynianka1
Giovannessa
Joasiab
Julka05091985
Klaudoos
Malta
Martka85
Martuś88
Przyszlirodzice
Ribi
Sylvi81
87żabka

Mamy, które noszą pod sercem niespodzianki:
Ariska
Claudia4you (do 15/09)
Ewcia_822 (do 20/09)
Malutk_a (do 21/09)
Marisax
Martusia29
Monika77
Szczebiotka (do 14/09)
Weronika87


Ps. :-) Narazie wygrywają chłopcy, ale dziewczynki nadganiają :-) Jest alfabetycznie będzie łatwiej się odnaleźć :-)Zaraz napisze na PW do MolaGo :-) o zgodę na podpięcie się pod liste mam :-)
super pomysl a mam taka luzna propozycje moglabys u gory napisac mamy ... dziewczynek i ..chlopcow bylo by ladnie czytelnie bo ciagle ich liczyc tosie niechce ;-) a tak odazu by bylo widac :-) ale to tylko propozycja zrobisz jak uwazasz
 
Nie ma problemu mogę dopisać ale nie rozumiem jak to liczyć Ci się nie chce?? Nie musisz bo u góry jest napisane cyfra różowa to dziewczynki, liczba niebieska to chłopcy i jest napisane 15:22 dla chłopców, ale skoro mało czytelnie to oczywiście to zmienię :-)

A jak wynika z obliczeń miesięcy co podała żabka to mam 2 tydzień 6 miesiąca :-) heh 3 i pół miesiąca do porodu :-)

Ale sie narobiłam dziś dziewczyny, musiałam posprzątać po czyszczeniu gipsu więc mase pyłku wszędzie:-) udało się i teraz odpoczywam sobie :-) zrobiłam serniczek na zimno z jagodami i galaretką więc się obżeramy z mężem :p
 
Ostatnia edycja:
No ja dzisiaj tez spedziłam dzień na sprzataniu. Jestem totalnie zmęczona. Mężą wysłalam na 2,5 godzinny spacer z Piotrusiem, a sama zabrałam się za mycie okien, mycie garów, odkurzanie, mycie podłóg no i jeszcze wieszanie firan. Oczywiście jeszcze musiałam zrobić obiad, zachcialo mi sie pizzy. Nie zdążyłam tego wszystkiego zrobic w 2,5 h i myslałam, że mężuś jakoś mi pomoże, a ten po spacerze rozłozył się na łóżku i zaczął książkę czytać. Normalnie myślałam, że mnie szlag trafi, nawet Piotrkiem nie umiał się zająć, bo ten co chwila w kuchni lądował i mi "pomagał".
 
Modlicha83 - dopisałam Cię do niespodzianek :-) edytowałam liste :p

Ribi - to wspaniale, że Ci się podoba :-) oczywiście te kolory to podział na płeć różowy - dziewczynka, niebieski - chłopczyk :-)

zielona2909 - nie stresuj się rób sobie powoli, nie bierz zbyt wiele na siebie, bo potem niepotrzebnie się czlowiek złości, powoli ile zrobisz:-) wiem po sobie jak nic nie planuje to dostaje jakiejś siły i tak wiele sprzątne że nawet wymienic się nie da, a jak poplanuje sobie coś to potem na złość mi sę nie chce i tak się złoszczę że ja muszę robić a sił brak :p Ale fakt faktem mąż mógłby Ci pomóc, ja akurat na męża nie mogę narzekać bo we wszystkim na niego mogę liczyć, ale szczerze CI powiem to wolę sprzątać jak sama jest mam spokój nikt mi nie przeszkadza i mogę się skupić na sprzątaniu :p W przyszłą sobote mąż od 14-22 w pracy to będę sprzątać pewnie więcej :-)

Zaraz "Mam talent" to obejrzymy z mężem :-)
 
reklama
no to ja dołączam z kolejną dziewczynką :-)
dziś usg u dr Grzybowskiej, płeć na 99%, plamka jakaś na serduszku, mamy echo zrobić, ale mówiła żeby się nie martwić bo to tylko jako dodatkowe badanie i na nfz.
inne parametry ok, córeczka ma ok 300gram.
jesteśmy zachwyceni :-)
pozdrawiamy
 
Do góry