reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

malutka cieszę się, że jesteś spokojniejsza. Dzidzia nie musi być chora więc musisz wierzyć że będzie dobrze. Trzymam kciuki za Was
 
reklama
Rozmawialam z kolezanka, ktora jest w 8 mc i zle jej wyszedl test na cukrzyce.
Ona jest pod opieka lekarza no i ten lekarz marudzi, ze ona je za malo.
No i przemyslalam sprawe i zaczelam sie martwic: bo ja jem duuzo mniej od niej:zawstydzona/y:.
Policzylam sobie dzis na kalkulatorze i wychodzi ze jem tylko 1300-1500 kalori dziennie (moze jest troche wiecej tylko nie doliczylam- ale staralam sie to policzyc dobrze).
Nie, ze sie odchudzam, ale jakos nie mam apetytu. Waga od 2 miesiecy stoi w miejscu.
Myslicie, ze powinnam sie martwic? Czy uznac, ze organizm wie co robi?
 
Rozmawialam z kolezanka, ktora jest w 8 mc i zle jej wyszedl test na cukrzyce.
Ona jest pod opieka lekarza no i ten lekarz marudzi, ze ona je za malo.
No i przemyslalam sprawe i zaczelam sie martwic: bo ja jem duuzo mniej od niej:zawstydzona/y:.
Policzylam sobie dzis na kalkulatorze i wychodzi ze jem tylko 1300-1500 kalori dziennie (moze jest troche wiecej tylko nie doliczylam- ale staralam sie to policzyc dobrze).
Nie, ze sie odchudzam, ale jakos nie mam apetytu. Waga od 2 miesiecy stoi w miejscu.
Myslicie, ze powinnam sie martwic? Czy uznac, ze organizm wie co robi?

Moim zdaniem powinnaś jeść tyle i le potrafisz, a jeżeli nie masz apetytu postaraj się to nadrobić owocami chociaż żeby dziecko miało witaminy, pij soczki jednodniowe :-)
 
olandia spokojnie, organizm sam decyduje czego potrzebuje. Twoja koleżanka jest w 8 mcu więc może lekarz stwierdził, że jak na ten mc mało przytyła. A przzed Tobą dużo czasu. Ja stoję w miejscu z wagą, albo chudnę o ok 2 kg ale to dopiero 4 mc. Zwiększanie wagi przede mną. Więc nie ma co się nakręcać i przejmować. Dzidzia da Ci znać jak będzie chciała więcej jedzonka.:-)
 
olandia spokojnie, organizm sam decyduje czego potrzebuje. Twoja koleżanka jest w 8 mcu więc może lekarz stwierdził, że jak na ten mc mało przytyła. A przzed Tobą dużo czasu. Ja stoję w miejscu z wagą, albo chudnę o ok 2 kg ale to dopiero 4 mc. Zwiększanie wagi przede mną. Więc nie ma co się nakręcać i przejmować. Dzidzia da Ci znać jak będzie chciała więcej jedzonka.:-)
 
Ja się znowu opycham, ale zawsze jak jestem u kuzynki to się ważę, jak zobaczę, że za dużo przytyłam zwolnię troszkę
 
wszystko na pewno będzie dobrze, trzymamy kciuki



Mi się akurat najlepiej śpi na lewym boku czyli odwrócona do ściany

Już się ciut lepiej czuję, byłam na zakupkach, ziemia do kwiatów, doniczki i jedną rzecz dla maluszka :-)

Na plecy przyłożyłam lód i nie boki , ale siniak jest


mi w poprzedniej ciąży mówili że mam spać na lewnym boku, bo dziecko ma lepszy dopływ tlenu, a ja kompletnie nie mogłam spać na lewym i prawie cała ciążę, a już na pewno ostatni trymestr spałam tylko na prawym - potem okazało się (w 38tc), że u mnie akurat dziecko jest ułożone nieprawidłowo i własnie na prawym boku lepiej leżało w nocy i miało lepsze dopływy :-) także czasami przeczucie + organizm wskazują lepsze rozwiązania niż mówią lekarze ;-)

Rozmawialam z kolezanka, ktora jest w 8 mc i zle jej wyszedl test na cukrzyce.
Ona jest pod opieka lekarza no i ten lekarz marudzi, ze ona je za malo.
No i przemyslalam sprawe i zaczelam sie martwic: bo ja jem duuzo mniej od niej:zawstydzona/y:.
Policzylam sobie dzis na kalkulatorze i wychodzi ze jem tylko 1300-1500 kalori dziennie (moze jest troche wiecej tylko nie doliczylam- ale staralam sie to policzyc dobrze).
Nie, ze sie odchudzam, ale jakos nie mam apetytu. Waga od 2 miesiecy stoi w miejscu.
Myslicie, ze powinnam sie martwic? Czy uznac, ze organizm wie co robi?

myślę, że zupełnie nie masz się czym przejmować... dziecko to taki mały pasożycik ;-) na pewno zabierze sobie to, co mu jest potrzebne i nic mu nie zabraknie :-)
co najwyżej moga Ci kolejne wyniki badań wyjść trochę gorzej, bo dla Ciebie tego "dobrego" może juz zabraknąć :-) ja tak miałam poprzednio
możesz sobie zwiększyć produkty bogate w żelazo, wapń, np. natkę pietruszki itp...
 
A ja jutro idę z Piterkiem na spotkanie mam z Torunia. Trochę sobie pogadam z innymi mamami i dzieciaczki będa mogły sie pobawić.
 
reklama
Do góry