reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

martka85 ja też mam bardzo dużo bakteri w moczu i moj gin kazał mi brać żurawine, podobno jest bardzo skuteczna-moja koleżanka kiedyś brała- i bezpieczna w ciąży, bo to naturalny preparat. Ja biore tą żurawine o nazwie Vita-butin jest troche droga, bo za 100 kapsułek zapłaciłam ok. 70 zl, ale moj gin powiedział że to bardzo dobre, szybko działa, a inne moze są tańsze ale nie zawsze skuteczne.
 
reklama
niuniusia możesz też jeść samą żurawinę będzie tak samo skuteczna ...a napewno zdrowsza niż tabletki.

ja właśnie zjadłam obiadek, dziś łazanki :-) dobre dawno ich nie jadłam

co do spania to ja mam problem, bo zawsze spałam na brzuchu i nieraz się budzę w nocy i śpię na brzuchu. Póki co nie mam brzucha więc mam nadzieję, że nie szkodzę dzidzi bo robię to nieświadomie.

malutka napisz jak badania
 
A ja odebrałam wyniki moczu i chyba sa ok. Tzn. wyszły jakies pojedyńcze leukocyty w polu widzenia i liczne pasma śluzu. Ale to chyba nic groźnego. Napisałam eska do mojego gina z tymi wynikami zobaczymy czy każe mi przyjechac czy nie.

wszystko na pewno będzie dobrze, trzymamy kciuki

Z tym spaniem to najlepiej na lewym boku z poduszka między kolanami. Spanie na prawym boku nie jest wskazane, bo uciska żyłę główną, a spanie na wznak uciska łozysko co może doprowadzic do niedotlenienia dzidzi.

Mi się akurat najlepiej śpi na lewym boku czyli odwrócona do ściany

Już się ciut lepiej czuję, byłam na zakupkach, ziemia do kwiatów, doniczki i jedną rzecz dla maluszka :-)

Na plecy przyłożyłam lód i nie boki , ale siniak jest
 
Jeśli już weszłyście na temat spania to i ja się pożalę;-) Z zaśnięciem problem, kibelek min. 4 razy przed snem i 3 razy w ciągu nocy:crazy: pozycja do spania żadna mi nie odpowiada, na lewym boku (zalecanym) jak się położę to zaraz mnie brzuchol boli z prawej strony tak jakbym miała kolkę, na prawym jeszcze jest znośnie ale zawsze budzę się z bolącą ręką, najlepiej zasypia mi się na wpół na brzuchu a pół na prawym boku ale ciągle mam obawy czy mojej fasolce też jest tak wygodnie.

Jutro w końcu mam wizytę u nowej gin, już nie mogę się doczekać, mam nadzieję że zrobi mi USG i może nie będzie jeszcze za późno na badanie przezierności (wiem że powinno być robione między 11tc a 13 tc ale zobaczymy) no i wyśle mnie na jakieś wyniki bo widzę że większość z was już miała po kilka razy robione, a ja jak na razie tylko raz:-(

A tak poza tym to składam spóźnione życzonka imieninowe wszystkim Aniom:-)

A co do ostatniego burzliwego tematu to ja już nie będę się wypowiadać bo i tak straszne zamieszanie się zrobiło:-D
 
Jeśli już weszłyście na temat spania to i ja się pożalę;-) Z zaśnięciem problem, kibelek min. 4 razy przed snem i 3 razy w ciągu nocy:crazy: pozycja do spania żadna mi nie odpowiada, na lewym boku (zalecanym) jak się położę to zaraz mnie brzuchol boli z prawej strony tak jakbym miała kolkę, na prawym jeszcze jest znośnie ale zawsze budzę się z bolącą ręką, najlepiej zasypia mi się na wpół na brzuchu a pół na prawym boku ale ciągle mam obawy czy mojej fasolce też jest tak wygodnie.

Jutro w końcu mam wizytę u nowej gin, już nie mogę się doczekać, mam nadzieję że zrobi mi USG i może nie będzie jeszcze za późno na badanie przezierności (wiem że powinno być robione między 11tc a 13 tc ale zobaczymy) no i wyśle mnie na jakieś wyniki bo widzę że większość z was już miała po kilka razy robione, a ja jak na razie tylko raz:-(

A tak poza tym to składam spóźnione życzonka imieninowe wszystkim Aniom:-)

A co do ostatniego burzliwego tematu to ja już nie będę się wypowiadać bo i tak straszne zamieszanie się zrobiło:-D


No kiepściutko ze spaniem, daj jutro znać po wizycie co i jak. Może fakt jeszcze nie będzie za późno na zrobienie badań przezierności
 
hej :)

powiem wam, ze po wizycie jakos lepiej sie czuje z tego wszystkiego zapomnialam sie zapytac o te bole biodra i reki. cala wizyte rozmawialismy o wynikach no i o amnio. mniej sie juz denerwuje bo ta lekarka co mi usg robila troche mnie nastraszyla, lekarz wytlumaczyl mi ze tak naprawde dziecko nie musi byc chore. tylko te markery pokazuja, ze mam wieksze ryzyko urodzenia dziecka z wada niz statystycznie osoby w moim wieku. a co do amnio to skoro i tak mam zamiar urodzic to w sumie nie musze jej robic. jednak jezeli bede chciala wiedziec na co dziecko jest chore no to moge ja robic. troche mi ulzylo jak z nim pogadalam, duzo te zpomogla mi kolezanka ktora ma syna z zd wiec jestem dobrej mysli. do piatku jeszcze tylko 3 dni :).

co do spania to ja na lewym boku niemoge spac bo zaraz mnie kluje po prawej stronie i musze sie przewrocic a o sikaniu nawet nie wspomne, zawsze mnie wezmie jak juz prawie usypiam wrr:wściekła/y:
 
hej :)

powiem wam, ze po wizycie jakos lepiej sie czuje z tego wszystkiego zapomnialam sie zapytac o te bole biodra i reki. cala wizyte rozmawialismy o wynikach no i o amnio. mniej sie juz denerwuje bo ta lekarka co mi usg robila troche mnie nastraszyla, lekarz wytlumaczyl mi ze tak naprawde dziecko nie musi byc chore. tylko te markery pokazuja, ze mam wieksze ryzyko urodzenia dziecka z wada niz statystycznie osoby w moim wieku. a co do amnio to skoro i tak mam zamiar urodzic to w sumie nie musze jej robic. jednak jezeli bede chciala wiedziec na co dziecko jest chore no to moge ja robic. troche mi ulzylo jak z nim pogadalam, duzo te zpomogla mi kolezanka ktora ma syna z zd wiec jestem dobrej mysli. do piatku jeszcze tylko 3 dni :).

co do spania to ja na lewym boku niemoge spac bo zaraz mnie kluje po prawej stronie i musze sie przewrocic a o sikaniu nawet nie wspomne, zawsze mnie wezmie jak juz prawie usypiam wrr:wściekła/y:

No widzisz, dzidzia nie musi być chora.

To innym sposobem niż amniopunkcja się nie dowiesz czy jest zdrowe w pełni??
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam:zawstydzona/y:
 
reklama
Aha, no to pozostaje tylko teraz się pomodlić i czekać.

my tu będziemy trzymać kciuki za Was aby wszystko było dobrze

Jakoś dziwnie mnie zaczął brzuch boleć, może maleństwo daje znać o sobie, podobny ból do kolki
 
Do góry