reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

polecam na upały zrobić 3 litry wody i kisiel do tego jeden no i do smaku trochę cukru i kwasku cytrynowego. Potem chyc do lodówki i jak się schłodzi mamy pyszny napój ;) taki rozwodniony kisielek ale jest boski!!

Dziś mogłam spać i spać nic mi nie przeszkadzalo a teraz chodzę i męczę się z tym upałem :( też bym pojechała nad wodę ale nie mam z kim ;(
 
reklama
Ja nie napiszę wiele, poza tym,że cały dzień u nas prądu nie było i włączyli dopiero teraz

Szykuję się bo idę się spotkać na miasto z koleżanką.
 
Ja na taki upał robię wodę mineralną z wyciśniętym sokiem z cytryny i pomarańczy do tego mnóstwo lodu i z lodóweczki pychotka :)

Zmykam po małą gwiazdę do babci :)
 
Wymiękam przy tych upałach. Poszłam do kuchni gotować obiad i prawie zemdlałam. Leżę teraz bo brzuch mnie strasznie ciągnie i jakichś upławów dostałam, na szczęście bezbarwnych.

Dziewczyny macie też bóle krzyża lub okolic pachwin ? Ja ostatnio myślałam, że umrę z bólu, chodzenie było dla mnie katorgą...Wyczytałam, że to macica się rozciąga i dziecko rośnie ale czy na pewno ? Z innych objawów to poranne mdłości ale na szczęście bez zwracania i ból piersi.
wiesz, ja tak miałam do jakiegoś czasu. I tak jak piszesz lekarz powiedział, że to macica rosnąca. W tej chwili bóle ustąpiły, zostało takie dziwne ciągnięcie w tych okolicach. Mi lekarz jeszcze mówił, że mogę mieć dodatkowe bóle przez szef po cesarskim cięciu. :dry:

Fogia ja przed ciążą brałam singular, oxis i pulmicort. Jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży odstawiłam wszystko na własną rękę. Najpierw miałąm wizytę u mojego pulmonologa, ktory zapewnił mnie, że leki absolutnie nie szkodzą dziecku. a ponadto dodał, że leki wziewne czyli oxis i pulmicort są o tyle dobre, że zmniejszają skurcze macicy, a zatem zmniejszają ryzyko poronienia. Mam do swojego pulmonologa 100% zaufania, ponieważ chodzę do niego od trzech lat i wyciągnął mnie z bardzo zaawansowanej astmy. Po wizycie u pulmonologa miałam wizytę z moim ginkiem i nie przyznałam mu się, że jestem już po wizycie u pulm. Zapytałam się o leki i on odpowiedział mi dokładnie to samo co pulmonolog. Mam o tyle dobrze, że w tej chwili nie muszę brac singularu, a wziewne biore w razie potrzeby. Na samym początku ciąży miałąm silny atak astmy, teraz na szczęście zapomniałam co to za potworna choroba - i tego samego Tobie życzę. Pamiętaj o tym, aby załątwic sobie zaświadczenie od pulmonologa na początku trzeciego trymestru o tym, że masz wskazania do cesarskiego cięcia. Nie oznacza to, że akurat w ten sposob Ty czy ja będziemy robic, ale jest to zabezpieczenie dla Ciebie, ponieważ astma i jej ataki nie mają wpływu na przebieg ciąży (zapewnienie moich lekarzy), ale już w okolicach okołoporodowych mogą niestety zaszkodzic malcowi.
Nie wiem jak Ty, ale ja unikam wszelkich artykułow w necie o astmie w ciąży, ponieważ są one tak rożne, odmienne od siebie, że można zwariowac. Kiedyś niestety za dużo czytałam i dlatego tak długo zwlekałam z zajściem w ciążę.
Trzymaj się Kochana, bankowo będzie dobrze z naszymi Maluszkami :-)
o dzięki Ci kochana za te ciepłe słowa. Ja bardzo bałam się tego Pulmicortu. Była taka sytuacja, że nie mogłam się od razu dostać do swojego pulmonologa i rodzinna kazała mi robić inhalacje. Wyjścia nie miałam bo przecież dusiło. Teraz mam Symbicort - też wziewny tylko nie wiem czy nie za duża dawka bo trochę mnie po nim telepie. O tym, leku Oxis słyszałam dużo dobrego. Co do artykułów na necie to też wolę tego nie czytać.
Dzięki za info w sprawie cesarki. Ja przy Fifim nie musiałam brać tego zaświadczenia bo i tak było wiadomo, że będzie cc (Fifi był ułożony miednicowo).
Jestem Ci naprawdę wdzięczna za wszystkie informacje bo w moim mieście nie ma dobrego fachowca w tym temacie. Jeździłam kiedyś do Lublina ale od czasu gdy pani doktor podniosła ceny wizyt najnormalniej w świecie mnie na nią nie stać.
 
Hej!!!

Ale upał, wytrzymac się nie da. Wiki pobawiła się w domku i poszła do babci :) Tzn, zaprowadziłam ją a na dworze taki ukrop, że nie mogę :( Szkoda, że w pobliżu mnie nie ma jakiegoś jeziora bo zabrałabym ją w auto i pojechałybysmy się pomoczyć. Chociaz ja wystrzegam sie pływania ze zględu na infekcje właśnie. Wolę dmuchac na zimne.
Ide zaraz pierogi ruskie gotować, bo jak mój m wróci to pewnie głodny będzie :)

Dziewczyny chaiałabym już czuć wyraźne ruchy maleństwa bo czułabym sie bezpieczniej wiedząc, że kopie a tak to nie wiem czy wszystko ok czy nie :( Jakies mam dziwne uczucie od kilku dni, że coś jest źle :(
kochana w te upaly to dzieciaczki w brzuszkach baardzo malo sie ruszaja prawie wcale wiec tylko bys sie martwila ze sie nierusza tak czesto a tak spokojnie poczekaj do wizyty napewno wszystko jest ok :-)
 
też czekam aż się dzidziuś będzie ruszał. Nie mogę się doczekać, tym bardziej, że z pierwszej ciąży pamiętam już teraz głównie ostatnie miesiące, kiedy mogłam sobie go pogłaskać i do niego pogadać... usg trochę pomogło, już wiem, że na pewno tam jest i że się strasznie wierci, ale chciałabym go poczuć. Albo ją:)
Licytuję na allegro i na ebayu ubranka dla noworodków, nie wiem czy się trochę nie zapędziłam, bo już wygrałam parę aukcji zaczętych jako "pewnie i tak nie pójdzie tak tanio". No i niby tanio, ale jak się tego dużo zacznie, to jak hazard:)
Trzymajcie się.
 
Do picia proponuję wodę mineralną do tego wkrojona limonka i listki mięty. Można też zrobić Mojito ale trzeba mieć syrop mochito sprite, woda mineralna, lód i limonka i wkrojone listki mięty. Pyszne :) teraz dostępne w KFC

Dziś mega gorąco ,a ja w pracy :( jeszcze żebym miała pracę stacjonarną a tutaj w samochodzie w terenie....masakra! Głowa mnie boli od klimy mam nadzieję, że to nie zatoki bo niestety mam z nimi problem.

Smażę naleśniczki z serkiem homo i jagodami. Ktoś chętny ?:-)
 
Czesc dziewczynki. Długo nie pisałam, ale ciągle urlopujemy. Staramy się wyrwać z bloku bo nie da się tego upału wytrzymać. Jutro wyjeżdzamy nad morze na 3 dni. W weekend filmowaliśmy wesele, masakra po prostu, myślałam, że zwariuję z powodu tego upału.
Pozdrawiam wszystkie kobietki i życzę choć odrobiny chłodku, my za chwilę mykamy do znajomych do basenu, właśnie zmienili wodę :)))
 
reklama
No u nas tez masakra z tym upałem 35,4 u nas na termometrze w cieniu pokazywał. Niestety tak będzie do niedzieli, więc musimy się przemęczyć. Dzisiaj miałam ochote na owocki, no i się trochę zdziwiłam po przyjezdzie z urlopu, że ceny zamiast spadac to one do góry idą, truskawki 8,50zł , czeresnie 12zł, a nektarynki 7,50zł u was tez takie ceny?
 
Do góry