reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Dziękuję wam bardzo za ciepłe przyjęcie. Fajnie będzie pogadać z młodymi mamami o ciąży i maluszkach. Pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży to siedziałam na BB non stop :-D:-D:-D Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że z większością dziewczyn, które nadal urzędują na BB stałyśmy się sobie bliskie i się nawet zaprzyjaźniłyśmy. Prawda Fogia? ;-)

Ja jakoś tą ciążę inaczej znoszę niż pierwszą :dry: W pierwszej nie miałam aż takich problemów - teraz na każdy zapach zaraz mam nudności, nie chce mi się jeść i na dodatek jestem przeziębiona. Dziś pół dnia przeleżałam w łóżku.

Monika - serdecznie witam :) Widzę, że jesteś weteranką na bb. No i ciągle jeszcze jakieś stycznióweczki sie pojawiają, fajnie :) Synek pewnie cieszy się na myśl o dzidziusiu. Moje dziewczynki przyglądają się ciągle i dzisiaj stwierdziły że trochę brzuch mi urósł. Całowały go i wogóle.

Oj masz rację, stara ze mnie weteranka :tak: Urzęduję na BB już 4 lata, a i świadczy o tym też ilość moich postów :tak:;-):-D
Wituś wcześniej nigdy nie chciał mieć rodzeństwa, ale jak się dowiedział, że w moim brzuszku jest dzidzia to się ucieszył i co jakiś czas glaszcze mój brzuch :tak::-D To takie urocze :tak: Ciekawe co to będzie jak się w domu pojawi mały wrzaskun :confused::cool2:

Jeśli chodzi o badania prenatalne, to ja je zrobię jak będzie kazał mi ginek. Inaczej nie będę ich robić. Zrobię wszystkie ine bania, które są obowiązkowe w ciąży :tak: Ale świetnie rozumiem wasze poglądy i je szanuję :tak:

Witamy Cię cieplutko, może pierwsze pytanie moje - na kiedy masz termin wizyty u gina ?

Najbliższą wizytę mam na 9 lipca. Akurat będę miała 12 tc i jedno z ważniejszych dla mnie badań USG. Gdzieś tam w podświadomości boję się tego badania.:-(

Fogia, kochana moja. Nikt inny nie zasłużył sobie na wakacje i leniuchowanie tak jak ty :tak::-D;-) Przynajmniej teraz nie będziesz musiała oglądać pewnych twarzy ;-) (piszę szyfrem bo tu wątek jest jawny i nie chcę by cię ktoś wyśledził - obie wiemy o kogo chodzi :tak:;-)). Szkoda tylko, że tak mdłości cię męczą :-( A co w wakacje robisz z Filipkiem? Zostaje z tobą w domu, czy będzie chodził do przedszkola, a ty w tym czasie będziesz odpoczywać?
 
reklama
Hej ja tylko na chwilę, jestem u rodziny i właśnie powoli kładziemy się spać. Mam nadzieję, że najgorsze już za mną - odezwę się jutro. Dobranoc
 
Ania891 i Olandia super, że widziałyście swoje Kruszynki:-) Ja mam teraz kolejną wizytę u ginekologa w piątek i mam nadzieję, że ponownie zobaczę mojego Aniołka

Dziś mam wizytę teściow, Mirek właśnie pojechał po nich, mam 1,5 godziny aby ogarnąc mieszkanie, bo wczoraj oboje mieliście lenia. A tu za oknem żar leci z nieba i nie mam ochoty brac się za odkurzanie:-( Pewnie jestem wredna, ale mam nadzieję,że długo nie posiedzą;-) Ostatnio zupełnie z Mirkiem nie mamy czasu dla siebie, więc marzy mi się chociaż niedzielne popołudnie tylko we dwoje. Tym bardziej, że od 1 lipca na cały miesiąc wpada do nas moja 14-letnia siostrzenica.
Życzę Wam kobietki udanej niedzieli :-)
 
Witam porannie, u mnie wczoraj okazalo sie ze jeden wykładowca na egzamin poprostu nie przyszedl :/ a z drugiego jestem dobrej mysli :) Ale najbardziej sie ucieszyłam jak w indeksie zobaczyłam wpis z masazu, a tam 5 ;P Wydawalo mi sie ze srednia z wykladow gdzie mam 3 i cwiczen gdzie mam 4,5 wychodzi troszke inna ale przeciez nie bede sie klócić ;D

Na przeziebienie dobry jest syrop *spam*, choc u mnie na mocniejsze nie dał sobie rady, ale ja to musiałam antybiotyki łykac. I w sumie nadal mi do końca nie przeszło.

Też juz nie moge sie doczekac aż zobacze swoje maleństwo, chciałabym juz wiedzieć czy wszystko ok.

Milego dzionka życze no i zapraszam na serniczek, bo jeszcze jest ;P
 
Ja juz po USG, kruszynka ma sie dobrze, troche krótkie to USG było i kurde nie zbadał przezierności karkowej, no ale mówił że jest mniejsza niż 3 mm więc jest ok, wierzę mu na słowo. Wyszedł 13 tydzień i 1 dzien i termin porodu na 01.01.2010r.
 
zielona2909i ciesze się, że z Twoim maleństwem wszystko ok :)

Ja jutro idę na kolejną wizytę, z jednej strony strasznie się cieszę a z drugiej boję czy wszystko jest ok...

W nocy miałam takie wzdęcia, że nie mogłam spać, brzuch bolał przeokropnie ...nie wiem co było powodem :/
 
Witajcie kochane
Mnie od 3 dni głowa boli okropnie, nie wiem czy brać Apap? Jak myślicie?

Co do bóli brzucha, to ostatnio mam jak sie obudzę takie dziwne, i kręgosłup też mnie czasami pobolewa, na początku sie wystraszyłam, ale chyba to normalne.
ja tez tak ostatnio mam ze jak sie budze to brzuszek pobolewa a kregoslup to boli ze szok ale to od krzywego luzka :-( a brzuszek niewiem tylko rano wiec moze na brzuchu spalam czy co ale zawsze spie na boku i duzo sie krece
Cześć dziewczynki. Dzisiaj ja posmęcę. Mamy problem finansowy i nie wiem jak to załatwić. Mamy do zapłacenia ratę i nie wyrobimy się w terminie i już bank zapowiedział że jak do 8 lipca nie wpłacimy to windykację powiadomią i to koszt 350 pln w tym banku. Załamka bo szkoda tyle kasy stracić a 9 lipca już wpłacimy. Nie idzie się z nimi dogadać, o ten jeden cholerny dzień. Z Miśkiem się trochę nie tyle pokłóciłam co wyładował na mnie swoją bezradność i wyszłam z sypialni. Potem przyszedł do kuchni i rozmawiał ze mną jakby nigdy nic... Nie wiem co zrobić, chyba będzie trzeba przeboleć te 350 zł - dla nas to bardzo dużo pieniążków. Jakoś nie bardzo sobie radzę sama ze sobą w takiej sytuacji a wiem, że Miśkowi ciężko mnie wspierać jak sam nie wie co zrobić.
kochana to moze pozyczcie od kogos lepiej pozyczyc i oddac tyle ile sie pozyczylo niz oddawac bankowi 350 zl to masa kasy
Ja się chyba kładę. Przed chwilą miałam załamkę i ryczałam
zlosc23_%28www.e-gify.pl%29.gif

Może trzeba już iść spać
glowa do gory ja ostatnio tez mam problemy i dol codziennie ale trzeba zyc dalej :-)

no to żabciu witaj w klubie mnie tez zoladek daje popalic :-(za nto ustaly bole podbrzusza wiec z dwojga zlegoi wole juz jak mnie zoladek boli. mdlosci mam jedynie jak widze reklame kfc brr wtedy odrazu przelaczam na inny program bo wariacje od razu w zoladku.
artykul o ciazy rewelacyjny juz mi sie humorek poprawil :-) bo w ostatnim czasie strasznie obsypalo mi gebule i wygladam jak malolata hehe. dzisiaj moje kochane dzieciatko sie zlitowala nad mamusia i spala ponad 3 godz bo tatus ululal do snu, mama zaliczyla z 2 godz spania,m zreszta tatus tez i w sumie nasza 3 przespala troche. nioestety tesciu musial mi humor zepsuc jak to on wrrr:wściekła/y: i oczywiscie wyszlo na to, ze ja szukam awantury bo sie wkurzylam i powiedzialam mu, ze chce spokoju bo w ciazy jestem no to sie obrazil wrrr.
no ja mialam kiedys problemy z zoladkiem ale moze to dlatego zezaczelam lykac prenatal i zoladek musi przywyknac do bomby witaminowej
Wieczór nastał wiec powoli trzeba kłaść się spać, ale jeszcze zaklikam kilka zdań:-)

Jeśli o prawo jazdy chodzi to 5 razy próbowałam a potem sobie darowałam, wiele w życiu egzaminów ustnych i pisemnych przeszłam, zdawałam bez problemu i bez stresu, natomiast prawko tylko w testach mialam 100% a w praktyce stresówka, noga mi latała, samochód gasł, bo noga z gazu zlatywała, no masakra poprostu:wściekła/y: potem trafiłam na egzaminatora który linijka mierzył jak podjechałam na łuku i że powtórzyć mam bo cm zabrakło i serio olałam to tymbardziej, że w Rybniku na studiach jak byłam to tam zdawałam :-) potem miałam wziąść papiery spróbować w Dąbrowie Górniczej, ale... teraz nie mam głowy do tego!

Mam pytanie w sprawie tych badań prenatalnych, tych co większość z Was robi, nie rozumiem w jakim celu je robicie?? Bo ja nie robie tych badań, bo nie zamierzam czegokolwiek zmieniać, co ma być to będzie, co mi to da, że będę wiedzieć i się zamartwiać na zapas choc nikt mi w 1005 niczego nie zagwarantuje (mam znajoma która mówiła, że jakiejś tam dziewczynie wykryli chorobę (niepamiętam jaką) po porodzie okazało się że dziecko zdrowe) :no: więc dla mnie to bez znaczenia, chce urodzić moje dziecko i będę je kochać, ale wiadomo, że człowiek wierzy, że wszystko będzie dobrze:-) Chciałabym tylko wiedzieć po co Wam te badania?? Bo ja nie rozumiem celu...
Nie .. nie usunęłabym dziecka! To tylko moje osobiste wywody...

A... jeśli o reklamy z dziećmi chorymi chodzi to uważam, że to fundacje powinny częściej o sobie przypominać, ale nie wykorzystywać dzieci do tego! Reklama, ale nie koniecanie pokazująca chore dzieci, bo cóż one winne, że cała Polska ma je widzieć, to że cierpią i nie mogą żyć jak inne dzieci to chyba wystarczy! Nazwa Fundacji i przypominanie, widz może zawsze smsa wysłać ...a my widzimy nic nie winne dzieci, po co?? wystarczy mi jak wspominałam, nazwa fundacji i dziedzina na jaką w danym momencie zbierają fundusze,coprawda nie stać mnie robić przelewy, ale sms też pomóc może gdyby każdy wysłał, tylko ludzie zazwyczaj przełączaja niechcąc patrzeć na cierpienie innych, współczują ale przełanczają nie chcą utrwalać sobie pewnych obrazów, ale to tylko moje zdanie:sorry2:

Dobrej nocy:-)
kochana nieosadzaj nas piszac ze po co my robimy badania jestesmy matkami i kochamy swoje dzieci i chcemy wiedziec czy wszystko jest ok to normalne i naturalne jesli ty niechcesz to nierob ale niepisz tak o innych bo mozesz kogos urazic a po za tym ty tez na pewno bedziesz miala badanie genetyczne czyli przeziernosc karkowa i gina niebedzie interesowalo czy je chcesz czy nie bo jest obowiazkowe
Kalendarium badań w ciąży | Ciąża, poród, wychowanie - parenting.pl
Powyżej strona z badaniami jakie powinna kobieta mieć w czasie ciąży!
I tego mamy sie domagać od lekarzy.
Ja sie tego trzymam.
Przezierność karkowa jest obowiązkowa - niektórzy nie robią tego - jak dla mnie to konowały, a nie lekarze.
kochana moge cie prosic zebys dodala ten link rowniezr na temat linkow nietrzeba bedzie go pozniej tu szukac po wszystkich stronach a naprawde fajny :-)
Karlocia podaję Ci link o leczenie przeziębień w ciąży może się przyda:
Ci
prosze o to samo co kolezanke wyzej :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyn
i mnie dopadło i choruję od wczoraj. W dzień byliśmy u moich dziadków, pojadłam kiełbaski i ziemniaczków pieczonych w prawdziwym, najprawdziwszym ognisku. Filipek wyganiał się z tatusiem przy piłce. Wróciliśmy do domu, a wieczorem temperatura do 38 i potworny ból gardła. Leczę się wszystkimi domowymi specyfikami, przeleżałam cały dzisiejszy dzień w łóżku i mam nadzieję, że jakoś przejdzie. Jak nie, to pójdę jutro do lekarza. Ja też dziękuję za linka do tego artykułu, przyda się.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Chyba mogę zaryzykować stwierdzenie, że z większością dziewczyn, które nadal urzędują na BB stałyśmy się sobie bliskie i się nawet zaprzyjaźniłyśmy. Prawda Fogia? ;-)
Fogia, kochana moja. Nikt inny nie zasłużył sobie na wakacje i leniuchowanie tak jak ty :tak::-D;-) Przynajmniej teraz nie będziesz musiała oglądać pewnych twarzy ;-) (piszę szyfrem bo tu wątek jest jawny i nie chcę by cię ktoś wyśledził - obie wiemy o kogo chodzi :tak:;-)). Szkoda tylko, że tak mdłości cię męczą :-( A co w wakacje robisz z Filipkiem? Zostaje z tobą w domu, czy będzie chodził do przedszkola, a ty w tym czasie będziesz odpoczywać?
dopiero teraz się doczytałam :-D:-D:-D ale super, że zdecydowałaś się tu pojawić. :-D:-D W czasie wakacji Fifiś będzie w domu, przedszkola będą miały dyżury więc i tak nie będzie chodził ze swoimi paniami i grupą.
 
reklama
87zabka - spróbuj przeczytać jeszcze raz mój post zaczynający się od slów : "Mam pytanie w sprawie tych badań prenatalnych,...." z tego co wiem to jest to pytanie a nie osąd, ale może się myle....

TakaJednaKobitka - mnie też dzisiaj rano bolał brzusio, czasem budzę się i czuję ból, może niechcąco na brzuch się kładziemy podczas snu, tez jutro mam badanie więc zapytam lekarza skąd bóle? Chociaż wierze że to macica się rozciąga i ból się utrzymuje zresztą ból jest do wytrzymania, na początku bardziej bolało ale wtedy bralam nospe, a teraz mi lekarz nie przepisał, może jutro przepisze jak mu powiem o bólu.

Dziś byłam na grilu od południa do 18tej, wróciliśmy przed chwilką:-) teraz czas na relax takie wypady są miłe, ale męczące:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry