reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

a u nas piękne słoneczko, po 2 dniach deszczu, i lecimy zaraz na plac zabaw. W poniedziałek na tydzień do Krakowa z mężusiem i synkiem. A wczoraj byłam u ginki, strasznie miłą kobietę znalazłam, państwowo, w szpitalu. Młoda, rozmowna, wszystko wyjaśniła, USG umówiła mi za 4 dni, bo według niej ciąża jest starsza (całkiem możliwe, miałam straaasznie długie cykle). W ogóle przez całą papierologię przeprowadziła mnie btak samezboleśnie, przepraszała że cytologia może trochę boleć:) super. Mam nadzieję, że dalej będzie tak samo. No i jako pierwszy lekarz w moim życiu od razu dała mi numer komórki do siebie. We Francji nie do pomyślenia, nawet nie wiedziałam że tak robią!
Pozdrawiam słonecznie i cieplutko i spadam na dwór
 
reklama
Karolcia - mi pani doktor jak byłam przeziębiona poleciła robić napary z ziół - rumianku, róży i lipy - działają napotnie i przeciwzapalnie, a poza tym takie herbatki są smaczne.
Witam również serdecznie nowe mamusie :)
Dawno nie zaglądałam i trudno mi ogarnąć wszystkie tematy. Widziałam jedynie że któraś pytała o album dziecka. Ja mam takie albumy w których zapisywałam etapy rozwoju - zresztą jestem straszną zbieraczką wrażeń i pamiątek. mam pudełko z wszystkimi skarbami dotyczącymi moich dzieci, pierwsze śpioszki, koszulki z chrztu, i takie tam. Poza tym pisałam listy do każdego z moich dzieci. tak powstały listy do Tymoteusza i Listy do Marianny. Teraz jak do nich wracam robi mi się ciepło na sercu a kiedyś im je podaruję. Teraz również piszę do mojego maluszka - zapraszam na bloga i zachęcam do zapisywania uczuć związanych z ciążą i latami dzięcięcymi naszych pociech.
 
Karlocia podaję Ci link o leczenie przeziębień w ciąży może się przyda:
http://futuramed.pl/aid222_gid103_ciaza_choroby_przeziebi
a ja dziś czuję się okropnie mdli mnie i ledwo łażę i sapać mi się chce ale może też pogoda taka paskudna u mnie to temu...
W poniedziałek mam wizytę , której się bardzo boję bo właśnie w tym momencie straciłam swoje poprzednie maleństwo...
Pozdrawiam was wszystkie!!!
 
Ostatnia edycja:
Aniucha2124 super artykuł :-) Wspominają w nim m.in. o astmie, na ktorą choruję od 16 roku życia (oczywiście jestem pod stałą opieką pulmonologa). Na szczęście należę do 1/3 grupy kobiet, ktorym w czasie ciąży minęły dolegliwości związane z tą okropną chorobą :-) Jak wyczytałam w artykule mam większe szanse na Michałka niż na Zuzię;-) Zobaczymy:-)
Wrociliśmy przed chwilą z zakupow, dobrze, że jest lato i owocow pod dostatkiem:-) Biedny ten moj Miruś musiał przytaszczyc kilogramy rożnorodności: czereśnie, banany, mandarynki, brzoskwinie, nektarynki... Mniam i to wszystko dla mnie hihihi
Teraz zajadam się nie tylko owocami, na ktore mam ciągle apetyt, ale stałam się mięsożerna...a przed ciążą nie można było mnie zmusic, abym zjadła np schab, zrazy itp.
Życzę miłej soboty wszystkim Mamusiom :-)
 
Witajcie kochane:tak:

weronika87- gratulacje, zaraz sobie przypomniałam nasze wesele:)

No i obiadam sie czereśniami:) i za mężem tęsknie.

claudia4you- współczuje takiego teścia, u mnie to teściowa jest małpa

Karolcia1125- karolcia przykro mi bardzo ja w srode zaczynam badania i czekam na wyniki żeby wiedzieć co dalej, nie zamartwiaj sie kochana niestety na pewne rzeczy nie mamy wpływu

Miłego dnia mamusie
 
Ostatnia edycja:
Teraz zajadam się nie tylko owocami, na ktore mam ciągle apetyt, ale stałam się mięsożerna...a przed ciążą nie można było mnie zmusic, abym zjadła np schab, zrazy itp.
Życzę miłej soboty wszystkim Mamusiom :-)
To dokładnie tak jak ja - wczoraj na imprezie zjadłam chyba pół pieczonego świniaka (drugie pół dostałam do domu) Mięcho, owoce i soki - reszta może nie istnieć :)
 
martusionek - ja też nie najlepiej się czuję, jakoś bardzo odczuwam brzuszek i mi słabo, też mam wizytę w poniedziałek :-) zobacze swoje ukochane dziecko:-)

Apropo mojego postu wcześniejszego to tylko pytałam, chciałam poznać wasze zdania, a Wy odrazu oceniacie, ja nie chce robić badań bo co ma być to będzie, jak mam wychowywać chore dziecko to tak będzie a wolę nie stresować się całą ciążę, nie spać po nocach itp... ja nie spałam w nocy jak wiedzialam że kontrola będzie w pracy następnego dnia więc.... najlepiej martwić się całą ciaże, a potem sie okaże że dziecko urodzi się zdrowe... heh! Wiele osob z myslą, że dziecko będzie chore, postanawia je usunąć, a może urodziłoby się zdrowe!!

I nie muszę niczego robić bo wszyscy robią, wqrza mnie że oceniacie mnie, to moja pierwsza ciąża i tylko zapytałam bo tu sie na forum dowiedziałam, że istnieja takie badania, ale widocznie zapytać was o coś to spotkać się z krytyką, człowiek w życiu musi się ustosunkować na dobre i złe i tak samo w przypadku ciąży nikt mi niczego nie zagwarantuje, tymbardziej lekarze, tyle się słyszy o ich pomyłkach i błędach, wszystko w rękach Boga!:-)

Następnym razem nie bedę Was o nic pytać, moja ciąża to też moja sprawa jak ją przezyje, nie pozwolę Wam na ocenianie moje stylu życia!!!:tak:

Miłej soboty, mi weekend zapowiada się miło, aobym tylko lepiej się zaczęła czuć:))
Polecam film w kinie: Jutro będzie futro, fajna komedia :)))
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane:tak:

weronika87- gratulacje, zaraz sobie przypomniałam nasze wesele:)

No i obiadam sie czereśniami:) i za mężem tęsknie.

claudia4you- współczuje takiego teścia, u mnie to teściowa jest małpa

Karolcia1125- karolcia przykro mi bardzo ja w srode zaczynam badania i czekam na wyniki żeby wiedzieć co dalej, nie zamartwiaj sie kochana niestety na pewne rzeczy nie mamy wpływu

Miłego dnia mamusie

A w miarę rzadko się z nim widuję, bardziej przeraża mnie wizyta u mojej mamy i rodzinki a mam już trochę wypiła, bo przez telefon słyszałam
zlosc20_%28www.e-gify.pl%29.gif

Pewnie będą chcieli oblewać ciążę. Szkoda słów, chcę już jutro i znowu być w domu.
 
Witam mamusie:) mnie przez pare dni nie bylo bo nie za dobrze sie czulam. Bylam w czwrtek na usg:) w koncu zobaczylam moja kruszynke:) jest taka sliczna, ze nie moglam nic powiedziec tylko poplakalam sie jak ja zobaczylam:) milego dnia:)
 
reklama
Bylam na USG :) wszystko ok :) znam termin wiec wkleilam suwaczek- tzn termin dalej mi sie nie zgadza ale pytalem i wynik jest z dokladnoscia do 5 dni. Wedlug moich obliczen termin jest raczej na 11 stycznia a nie na 7 ale to chyba nie takie wazne :)
Wynik genetycznego przysla poczta (jakby cos bylo nie tak to beda dzwonic w srode- oby nie)
 
Do góry