reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

fogia - no gratulacje!!! super! :-) zdolniacha z tego Twojego synka :-)


mojego właśnie mąż usypia...

ale dziś zauważyłam, że już zaczyna rozpoznawać kształty.
wcześniej mu odwracałam sorter z odpowiedniej strony, w zależności od tego jaki klocek trzymał w ręku, a dziś sam siedział i trafiał :-)
no i dziś musze się pochwalić był mega grzeczny. sam się bawił po 20-30min, zdążyłam na spokojnie sprzątnąć kuchnie, przygotować obiad, no i był czas też żeby iść z nim na spacer, pobawić się, powygłupiać :-)
pewnie jutro będzie niedobry ;-) ;-) :-D :-D

Kochana powiedz mi czy Twój synus juz mówi? Czy układa zdania itd, pytam bo mam znajomą ma półtora roczną córę i ona oprócz podstawowych słów "mama tata ciocia" bardzo niewyraźnie, nie mówi nic, dlatego podpytuje bo wydaje mi się, że mało jak na swój wiek, ale pewnie każde dziecko jest inne:-)
 
reklama
Ja znam dziewczynkę , która ma 4 lata a ja jej zrozumieć nie umiem...
mówi dużo ale strasznie nie wyraźnie
a też późno zaczęła mówić, ostatnio często się z tym spotykam , że dzieci znajomych czasem 3 letnie prawie nie mówią
nie jest to pocieszające
 
ja chce w kolysce tylko w rozku, a wciagu dnia jak w lozeczku to tez w rozku a kolderke nie wiem kiedy.. chcialabym tak po miesiacu, ale jak dziewczyny pisza- wszystko zalezy od dziecka czy ruchliwe czy nie.. moj w brzuchu ruchliwy zobaczymy jak w realu;)
podusie teraz robia chyba te sflaczale, choc mam zestaw do kolyski/wozka i ona jest za gruba/sztywna nie nadaje sie wogole na pierwsze miesiace (i to nie moja opinia, ale zapytalam jeszcze magistra od wczesnego wspomagania rozwoju malego i dziecka i rehabilitanta 2w1) wiec juz wiem na pewno!!

no własnie my tez mamy kolyske-kosz i lozeczko i chce zeby w łozeczku spal bo lozeczko stoi w sypialni a kolyska na kolakch i jak ktos przyjdzie w odwiedziny to wtedy kolyske chce do duzego pokoju i tam moze sobie lezec noi na poczatku w rozku zeby mial ciasno jak w brzuszku u mnie:-) a potem myslalam ze pod kolderke ale tak jak mowisz jak bedzie sie rozkopywal to wtedy mozna ten spiworek i ewnetualnie przyktyc jeszcze kocykiem, zalezy czy bedzie zmarzluch czy nie:-)
A co do podusi, to no wlaśnie mi sie one plaskie wydaja ale moze tylko mi sie wydaje, na pewno jest bardziej plaska niz dla doroslego ale czy wystarczajaco plaska dla takiego malucha to nie wiem...

Ja znam dziewczynkę , która ma 4 lata a ja jej zrozumieć nie umiem...
mówi dużo ale strasznie nie wyraźnie
a też późno zaczęła mówić, ostatnio często się z tym spotykam , że dzieci znajomych czasem 3 letnie prawie nie mówią
nie jest to pocieszające

ja slyszlaakm, ze dziecko jak jest wczesniakiem to wolniej sie roziwja moze te dzieciaczki o ktorych mowicie urodzily sie przed 38 tygodniem??


A powiedzcie mi prosze w pierwszych miesiacach to na ktorej stronie materacyka ukladac maluszka?? gryka??czy kokos?? wiem ze gdzies o tym pisalyscie ale nie pamietam gdzie:-( i po jakim czasie zmienic strone materacyka??
 
Aniwar - mojej koleżanki dziecko urodziło się w terminie, zresztą dzieci urodzone po 37 tyg nie są wczesniakami, mój lekarz mówił, że to normalny poród, ale tamta koleżanka urodziła w 40 tyg:-) wydaje mi się że to zalezy od dziecka, ale kto wie...
 
a ja dziś cały dzień siedzę na necie i czytam o scrapbookingu:) jutro robię zamówienie i zaczynam:)

aniwar jeszcze nie pralam rogala ale ja mam zdejmowany pokrowiec więc nie będzie problemu.

marta współczuję pijanego męża....wiem jak ja nieraz witałam męża...jutro zrób mu jazdę, powiedz że nieodpowiedzialny ty lada chwila rodzisz a on sobie jakieś jaja robi....
 
Aniwar - mojej koleżanki dziecko urodziło się w terminie, zresztą dzieci urodzone po 37 tyg nie są wczesniakami, mój lekarz mówił, że to normalny poród, ale tamta koleżanka urodziła w 40 tyg:-) wydaje mi się że to zalezy od dziecka, ale kto wie...
Blondi ja miałam na mysli ze urodzone przed 38 tygodniem a nie po 38 tygodniu. Poznalam dziewczyne ktora urodzila w 33 tygodniu i mowila ze jej corka rozwija sie wolniej niz jej rowiesnicy dlatego pomyslalam ze to moze byc powod...:-)


ribi fajnie ze masz zdejmowany ten pokrowiec, ja niestety nie, ale chyba i tak go wypiore bo w koncu bede kladla sobie na nim dziecko do karmienia....hmmm sama juz nie wiem...bo jak sie porobia te grudy to sie wkurze, ze go zniszczylam...
 
Blondi ja miałam na mysli ze urodzone przed 38 tygodniem a nie po 38 tygodniu. Poznalam dziewczyne ktora urodzila w 33 tygodniu i mowila ze jej corka rozwija sie wolniej niz jej rowiesnicy dlatego pomyslalam ze to moze byc powod...:-)

Przepraszam niedoczytałam :-)

Ale jestem ciekawa jaki jest powód tego że córcia mojej kolezanki nie umie wielu słów, a moze ja się nie znam na dzieciach, dlatego widziałam na suwaczku że Dominika81, ma synusia prawie dwa latka i chciałam dowiedzieć się jak to jest u niej :-)
 
Ja dopiero teraz pisze ;)
Jestem po wizycie ,tak w skrocie - wszystko z corcia dobrze:-) i kolejny raz potwierdzona ksiezniczka ;) Wody, lozysko, przeplywy ok. Niunia wazy juz 2 kg. Szyjka dluga i zamknieta.

aniwar do ok 1 roku dziecko powinno spac na twardszym materacu, czyli na kokosie , pozniej gryka.
A co do uzywania podusi, bo cos chyba pisalas , ze sie zgubilas, to generlanie uwaza sie , ze do 1 roku nie powinno sie uzywac poduszki, ze wzgledu na ryzyko uduszenia ta podusia. Ale kazda mama robi jak jej wygodnie ;) Ja dlugo nie uzywalam poduszki, a teraz synek tez i tak we snie wedruje po lozku i zwykle swoja poduszke /ktora i tak jest plaska/ gdzies zrzuca i spi na materacu ;) albo na kolderce ktora ciagle spycha i sie odkrywa ;)

Co do mowienia dzieci, to moj synek z tych malo mowiacych ;) Ma juz 2 lata i prawie 3 miesiace i mowi moze z 10-15 slowek ktore rozumiemy i reszte po swojemu gada ;) A po swojemu nawija jak najety ;) Dlatego nie marwie sie tym poki co, bo widze , ze jest madry, kumaty i rozwija sie caly czas. Moze po prostu nie chce mowic jeszcze , a moze potrzebuje wiecej czasu.

Fogia gratuluje madrego synka :) Masz prawo byc dumna :-)

Moj synek ma od jakiegos czasu faze na cyferki. Mamy takie puzzle piankowe, duze , ktore uklada sie na podlodze i sa na nich cyferki - no i to jest od jakiegos czasu hit u nas , synek ciagle te cyfry uklada od 1-9 i cche ,zeby mu mowic po kolei jak sie nazywaja. No i poniewaz synek nie mowi jeszcze specjalnie to tych cyferek nie wypowiada, ale pamieta juz nazwy i wie jak wygladaja i przynosi mi po kolei od 1 do 9 wszystkie cyfry, w takim porzadku jak powinny byc ;) Albo jak zapytam gdzie jest 5, to przynosi 5.

I wlasnie dziweczyny co do tych puzli to ja polecam bardzo /tylko zeby bylo jak najmniej malych elementow na poczatku/. My kupilismy je /cyferki akurat/ jak synek mial kilka miesiecy , rozkladalam je na podlodze i synek na nich lezal, obracal sie itd uczyl pelzac i raczkowal ;) Nie sa mocno twarde i jak sie nie ma dywanow w domu, to fajnie sie sprawdzaja. A teraz synek powrocil do tych puzli wlasnie, tylko cyferki uklada ;) Sa tez literki i inne ;)
 
reklama
Do góry