reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

a ja mówię Wam dobry wieczór i chyba zarazem dobranoc.choc pewnie nocka będzie z głowy:-(moj wrócił z pracy nawalony jak meserszmit i tak się wkurzyłam ze szok.:no:
nawet nie mam ochoty wchodzic do niego do pokoju.chyba bedę spała z synem albo salonie.a jutro zrobię mu 3 wojnę światową:wściekła/y:.nie dosc ze przyjechał na bani to jeszcze pozyczył nasz jedyny samochód koledze,a ja na jutro miałam plany wyjazdowe:wściekła/y:.na pocieszenie usmazyłam na kolację gofry i najadłam się jak dzik:)

ticker.php
 
reklama
moniaivoy: ja do Rydygiera mam troszkę daleko ze Skawiny, zresztą na Ujastek też. Jak mówisz, że mamy boom, to może się okazać, że trzeba będzie szukać w ogóle wolnego miejsca! :szok: No cóż, trzeba mieć nadzieję, że będziemy miały troszkę szczęścia. Jeśli na Galla mnie nie przyjmą, to pójdziemy do Siemiradzkiego i weźmiemy poród rodzinny ale bez wynajętej położnej. Ciekawe, co robią, jak sala do porodów rodzinnych jest zajęta? Masz poród rodzinny na tej dużej sali ogólnej?
W najgorszym razie zawsze zostaje Kopernika :no: Tam przyjmują chyba wszystkich.

klaudoos: o co chodzi z tym układem przedsionkowym???
 
moniaivoy:

klaudoos: o co chodzi z tym układem przedsionkowym???
odpowiedzialny jest za nasze relacje z siłą przyciągania ziemskiego- inaczej nazywany zmysłem równowagi .Jeśli działa prawidłowo, nie odczuwamy jego istnienia, natomiast najmniejsza jego dysfunkcja utrudnia nam utrzymywanie właściwej postawy ciała, poruszanie się, orientację w przestrzeni, wprowadza w stan niepewności.
U dzieci "niezgrabnych ruchowo" często występują zaburzenia w funkcjonowaniu tego układu.dlatego już teraz zaleca się w domu zabawy na piłce, turlanie, samoloty itp. nie słyszy się o tym, ale duzo dzieci ma z tym problemy, myślę że ja też nie byłam dostymulowana bo potrafię się przewrócić :)
 
odpowiedzialny jest za nasze relacje z siłą przyciągania ziemskiego- inaczej nazywany zmysłem równowagi .Jeśli działa prawidłowo, nie odczuwamy jego istnienia, natomiast najmniejsza jego dysfunkcja utrudnia nam utrzymywanie właściwej postawy ciała, poruszanie się, orientację w przestrzeni, wprowadza w stan niepewności.
U dzieci "niezgrabnych ruchowo" często występują zaburzenia w funkcjonowaniu tego układu.dlatego już teraz zaleca się w domu zabawy na piłce, turlanie, samoloty itp. nie słyszy się o tym, ale duzo dzieci ma z tym problemy, myślę że ja też nie byłam dostymulowana bo potrafię się przewrócić :)

No to ja tak samo! Bałam się za wysoko huśtać, góry kocham, ale muszę się czegoś trzymać, zeby się nie zachwiać, nawet jak schodzę po schodach, to nie zawsze czuję się pewnie. Mówisz, żeby "odrywać dziecko często od ziemi"? Postaram się zapamiętać, żeby była pewniejsza niż ja. I koniecznie musimy ją nauczyć wcześnie pływać - kolejne moje kalectwo :tak: Dzięki wielkie klaudoos!
 
moniaivoy: ja do Rydygiera mam troszkę daleko ze Skawiny, zresztą na Ujastek też. Jak mówisz, że mamy boom, to może się okazać, że trzeba będzie szukać w ogóle wolnego miejsca! :szok: No cóż, trzeba mieć nadzieję, że będziemy miały troszkę szczęścia. Jeśli na Galla mnie nie przyjmą, to pójdziemy do Siemiradzkiego i weźmiemy poród rodzinny ale bez wynajętej położnej. Ciekawe, co robią, jak sala do porodów rodzinnych jest zajęta? Masz poród rodzinny na tej dużej sali ogólnej?
W najgorszym razie zawsze zostaje Kopernika :no: Tam przyjmują chyba wszystkich.

To jest tak, jesli sala porodów rodzinnych jest zajęta, to rodzisz na ogólnej porodówce, Twój mąż bedzie tez mógł być z Tobą, ale jak dla mnie tam jest za mało intymnie i ciasno, wiec naprawdę nie chciałbym tam wylądować. Poza tym, nie martw sie nie będzie takiego obłożenia, ze Cie nie przyjmą. Dla mnie ważna są tez sale popordowe, bo wiesz jak są 4 babki na sali + dzieci i jeszcze schodzi się rodzinka do każdej z osobna, to naprawdę można sfiksować. Wiem, że to kilka dni tylko, ale po porodzie jest potrzebny spokój,a rodzinki bywają różne. Kopernika nie polecam. A tak w ogóle , to moja kolezanka jedna tez pochodzi ze Skawiny i rodziła własnie w Rydygierze. Ja sama nie wiem jak będzie w rzeczywistości, bo to bedzie mój 1 poród, ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy:) Ważne żeby na dobra położna trafić:)

Generalnie Rydygier mnie przekonuje głownie dlatego, ze sale ogólne są większe i takie przyjemniejsze i są tam 2 łazienki na 2 sale,poza tym nie trzepią kasy na byle czym. A w Siemiradzkim tylko jedna na korytarzu, jeśli chodzi o ogólna porodówke. I oczywiście jeśli chcesz mieć jakiś standard, to musisz zapłacić. Przejdz sie na dni otwarte i sama zobaczysz:)
 
Ostatnia edycja:
Ja wszystko piorę, nowe czy używane, rożek , śpiworki , pokrowce na materacyk z wózka i łóżeczka i ochraniacze z łóżeczka też....
to co się da wyprać to wolę wyprać, w miarę możliwości tez prasuję te rzeczy....

idę coś porobić w domciu, pozmywać itd...
bo dzisiaj nie wychodzę - nie chce mi się czesać, malować :-D

ja sie własnie zastanawiam czy prac rogala, boje sie zeby nie porobiły sie w nim takie grudy....wiecie o co chodzi takie kulki w srodku...a na ile stopni pralyscie tez na 40??

ribipamietam ze Ty kupowalas rogala...i prałas go??

witam nowe mamusie

Kochaniutkie- no tak jak dzisiaj to moge byc w ciazy;) pranko porobione.. z piesiem bylam na spacerku, uderzenia goraca wprawdzie nie mam tak czesto jak wczoraj, mlody dawal do wiwatu ale jakos o 5 rano i podczas sniadanka a teraz luzik.. a mnie nawet energia rozpiera;p dzis poprosilam malzona zeby przywiozl pizze, bo taka pyszna jedlismy ostatnio ze szok.. no i dzis tez mam zajawke;) jutro fryzjer- kurcze jutro wypada mi ten gorszy dzien- mam nadzieje ze bedzie ok, wysiedze i bede zadowolona..

super, ze dzis miałas taki dobry dzien oby jutrzejszy byl jeszcze lepszy:-)

Malta spal bez poduszki, na plaskim /tzn sam materac byl lekko uniesiony z tej strony co mial glowke/ a spal zawiniety w kocyk na poczatku, czy rozek /u nas sie sprawdzil/ , a pozniej w takim spiworku spal /takie co sa do spania, jak ubranko ;)/, zapinanym na ramionach i dodatkowo kocykiem go przykrywalam jesli zimno bylo.
Dziecko nie powinno spac na poduszce do 1 roku zycia, a koldra mi sie za ciezka wydawala, w spiworku synek sie nie odkrywal ;)

kurcze juz sie pogubilam....czy do 2 m-ca najlepiej zeby spal na plasko i podusia po 2 miesiacach?? na poczatku chce zeby spal w rozku ale jak dlugo?? z miesiac??czy tez dwa?? i potem moze juz pod kolderka?? myslalam o tym kombinezonie ale chyba sobie jednak darujemy skoro bedzie kolderke...

Ja ze swoją miotłą idę do fryzjera przed chrztem, na razie chcę mieć dłuższe włosy i troszkę jeszcze zapuścić - potem zobaczymy
Ale na pewno do chrztu fryzjer się kłania - nie pójdę taka rozczochrana

Klaudoos to potem foteczki prosimy ;-)


....................................................................
idę dalej troszkę łazienkę ogarnąć

ja do fryzjera to chyba dopiero po porodzie...ponoc wtedy wlosy zaczynaja wypadac bo dzidzia z mlekiem zabiera witaminy wiec wtedy podetne zeby je wzmocnic a narazie to mam jakies mocniejsze i ladniejsze wiec szkoda mi podcinac:)

no i sa 2 teorie poduszek;) z punktu fizjoterapeutycznego po 2mcu zycia jak najbardziej klasc poduszke- ale taka bardzo cienką i sflaczala, niektore mamy wiedza o co chodzi:) a to dlatego zeby miedzy innymi glowka nie byla plaska. ulozenie hglowki zmieniac idosc czesto- zwlaszcza u dzieci ulozonych posladkowo bądz poprzecznie.. ja bede podkladala do 2mc 2 pieluchy, a po 2 juz tą poduszkę..

jaka sflaczała?? aha czyli jednak od poczatku nie na plasko tylko pieluchy pod glowe?? a kiedy kolderke chcesz wprowadzic?? ajka bedzie w rozku to oprocz rozka chcesz jeszcze go przykrywac np kocykiem czy sam rozek wystarczy??
 
No to ja tak samo! Bałam się za wysoko huśtać, góry kocham, ale muszę się czegoś trzymać, zeby się nie zachwiać, nawet jak schodzę po schodach, to nie zawsze czuję się pewnie. Mówisz, żeby "odrywać dziecko często od ziemi"? Postaram się zapamiętać, żeby była pewniejsza niż ja. I koniecznie musimy ją nauczyć wcześnie pływać - kolejne moje kalectwo :tak: Dzięki wielkie klaudoos!
fajne sa pilki- takie kangurki- ja nie mam gdzie tego trzymac w domu- ale fajnie uczyc dziecko odpychanie rączkami i wogole "bujania" na pilce, wszelkie zawijanie w koce- zabawy w hustanie w kocu- to najbardziej pomaga!!!! niestety ja zawsze plakalam i tak mi zostalo, bo nawet jak jedziemy autem i jest wiekszy pagorek to mnie juz skreca;) a na wesolych miasteczkach nawet nie moge na niczym jezdzic;p

ja sie własnie zastanawiam czy prac rogala, boje sie zeby nie porobiły sie w nim takie grudy....wiecie o co chodzi takie kulki w srodku...a na ile stopni pralyscie tez na 40??

ribipamietam ze Ty kupowalas rogala...i prałas go??



super, ze dzis miałas taki dobry dzien oby jutrzejszy byl jeszcze lepszy:-)



kurcze juz sie pogubilam....czy do 2 m-ca najlepiej zeby spal na plasko i podusia po 2 miesiacach?? na poczatku chce zeby spal w rozku ale jak dlugo?? z miesiac??czy tez dwa?? i potem moze juz pod kolderka?? myslalam o tym kombinezonie ale chyba sobie jednak darujemy skoro bedzie kolderke...



ja do fryzjera to chyba dopiero po porodzie...ponoc wtedy wlosy zaczynaja wypadac bo dzidzia z mlekiem zabiera witaminy wiec wtedy podetne zeby je wzmocnic a narazie to mam jakies mocniejsze i ladniejsze wiec szkoda mi podcinac:)



jaka sflaczała?? aha czyli jednak od poczatku nie na plasko tylko pieluchy pod glowe?? a kiedy kolderke chcesz wprowadzic?? ajka bedzie w rozku to oprocz rozka chcesz jeszcze go przykrywac np kocykiem czy sam rozek wystarczy??
ja chce w kolysce tylko w rozku, a wciagu dnia jak w lozeczku to tez w rozku a kolderke nie wiem kiedy.. chcialabym tak po miesiacu, ale jak dziewczyny pisza- wszystko zalezy od dziecka czy ruchliwe czy nie.. moj w brzuchu ruchliwy zobaczymy jak w realu;)
podusie teraz robia chyba te sflaczale, choc mam zestaw do kolyski/wozka i ona jest za gruba/sztywna nie nadaje sie wogole na pierwsze miesiace (i to nie moja opinia, ale zapytalam jeszcze magistra od wczesnego wspomagania rozwoju malego i dziecka i rehabilitanta 2w1) wiec juz wiem na pewno!!
 
reklama
marta70 - facecie są okropni czasem....
pokaż mu jutro kto tu rządzi


ja też już zmykam, mój zasnął na kanapie - obudzę go , żeby umył zęby i idziemy spać...
 
Do góry