reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Dziewczyny czy ktoras z WAS miala robione oznaczenie aktywnosci GGTP:confused: i GOT???:confused::confused: czytam o tym na necie ale nie wiem co to oznacza dla ciezarnej - ja mam wlasnie skierowanie do labolatorium i oprocz morfologii krwi i analizy moczu mam dodatkowo takie zlecenie.

Gdyby ktoras z Was cos wiedziala PROSZE napiszcie - DZIEKUJE!!!
 
reklama
Czesc dziewczyny a ja juz nie wyrabiam! Pobudke mialam dzisiaj po 5 nagly atak bolu zeba maz poszedl do pracy Ja myslalam ze mi przejdzie ale skad ledwo syna zaprowadzilam do przedszkola napady dusznosci goraczki cala czerwona i spocona dodatkowo przez zeba szlam.Bol tak silny ze doprowadzal mnie do szalu doslownie mowiac no i pisze do meza nie wytrzymam chwili dluzej wole dzisiaj urodzic.Pocieszona ze mam karte taka specjalna ze w ciazy przysluguje mi darmowe leczenie i rok po niej ze nie bede musiala wydac kasy mowie do meza zeby mi dentyste znalazl bo Ja nie wiem do ktorego moge isc na ta karte.NO i obdzwonil przychodnie i co sie okazalo ze wszyscy mu mowia ze na ta karte i wogole na narodowy fundusz zdrowia to moga mnie po nowym roku przyjac i to ze nagly wypadek nic na nich nie podzialalo ale prywatnie bardzo chetnie mnie wszyscy zobacza :((
Mieszkasz w Angli?
Chodzi o to ze sa dlugie kolejki dla nowych pacjentow z NHS (pewnie malo kontraktow) kiedy sie rejestrowalam i dostalam dlugi termin dali mi tez telefon gdzie dzwonic w naglych wypadkach (ale lokalny wiec Tobie sie nie przyda:( ). Na pewno jest taka mozliwosc. Zadzwon na NHS direct 0845 4647 (24h) i spytaj co masz zrobic- powiedz ze bardzo boli. Wyczytalam w internecie ze za 'emergency treatment' jest stala oplata - pewnie nie gigantyczna (tam mi sie wydaje ze 20 funtow), a poza tym wydaje mi sie ze z ta karta o ktorej piszesz bedziesz z niej zwolniona (ja tez ja mam:). O wszystko mozesz wypytac na tej infolini (albo Cie przekieruja gdzie indziej). Jesli masz problemy z jezykiem jest dostepny tlumacz. Koniecznie to zalatw bo z zebami w ciazy nie ma zartow. I najlepiej sie zarejestruj u jakiegos dentysty na stale- w czasie karmienia (i w ciazy) trzeba zeby kontrolowac regularnie a masz za darmo to korzystaj:)

Ja dalej chora- czasem Was podczytuje ale pisac za bardzo nie mam sily:( mam nadzieje ze za pare dni nadrobie:)
 
Ja mam skierowanie na GBS - wymaz z szyjki macicy w kierunku bakterii. Właśnie dziś dostałam i mam zawieść do laboratorium.
Ufff... wszystko u nas dobrze. Brzuch się obniżył, ale szyjka jest pozamykana i nie powinno być żadnych "niespodzianek". Wstąpiłam po drodze do koleżanki która w okolicy knajpę prowadzi i ona mi mówi że inna z naszych koleżanek syna urodziła. No proszę... I się śmiejemy że Asia niedługo babcią zostanie bo ma dziewczyny 19 i 17 lat a my z Jolą się jeszcze "wygłupiamy".

Jejku - ja sobie już nawet wyobrażam jak tylko Maria przyjdzie na świat - zanoszę, zaściskam, zacałuje na śmierć...
Anka ma już 6 lat a ja dalej uwielbiam ją przytulać i całować. I choć może to nie jest najlepsza metoda wychowawcza - to po prostu nie umiem inaczej
A teraz idę "zwiedzać łóżko" :)))
 
No i jestem po wizycie u dentysty ale d..a blada co to za lekarz mnie przyjal.Wizyta wygladala tak ze pani w recepcji pamietala ze maz dzwonil i poszla sie spytac czy mnie lekarz przyjmie prywatnie ale on jednak powiedzial ze przyjmie mnie na karte bardzo sie ucieszylam i co ?Usiadlam na fotelu wsadzil lustereczko powiedzialam co mnie boli gdzie i jak i jak reaguje a on ze nic nie widzi mimo iz mnie boli i nic narazie nie moze zrobic dal mi antybiotyk mam brac 5 dni.I sie pytam a jak nie przejdzie to co dalej a on nie wiem chyba liczy ze przejdzie ale mowi tak jak nie przjedzie po antybiotyku to poczekac jakies 2 tygodnie i wrocic.Co? Dwa tygodnie ja nocy jednej nie przezyje a co dopiero dwa tygodnie boze co za lekarz kurcze jestem pewna ze polski by mi wyrwal bez problemu tym bardziej ze 8 dotknac nie moge bo tak boli ani jesc ani zebow zacisnac caly dzien chodze z otwarta lapa.No i wzielam juz pierwsza tabletke po upewnieniu sie w aptece jeszcze czy napewno moge w ciazy ale jak mi nie przejdzie to chyba poszukam polskiego dentyste tylko ja mam do nich wlasnie daleko.Boze Ja nie wiem co mam juz robic boli jak cholera myslicie ze po samym antybiotyku moze minac ten stan zapalny co mnie gdzies w zebie boli?
 
mi sie wydaje ze Ci sie ropa zbiera i powinni ci otworzyc zeba zeby wyleciala.. i do tego antybiotyk... wiem jaki to kuzwa ból wlasnie przy zbieraniu ropy.. ale dentysta nie jestem..
 
gosia dziwne, żę dał Ci antybiotyk na bol zęba....jakaś dziwna filozofiaa. Ja na Twoim miejscu szukałabym Polskiego dentysty, piszesz że masz dalleko ale nie wiem jak bardzo. Póki co musisz chyba przecierpieć....ale jednak jedź do innego dentysty niech cię ratuje....
 
Gosia-ja swój wyrwałam,bo nie było mi sensu znowu leczyć ósemki,tym razem kanałowo.Ale ząb był szczelny a bolało,bo mam takie kieszenie między zębami,że zbiera się jedzenie i zrobiło się coś........ziarniste jakby dziąsło zbiło się w takie malusie kuleczki(oglądałam tego zęba)i myślę że w moim przypadku pewnie antybiotyk rozwiązałby sprawę.Także trzymam kciuki,żeby tobie pomogło.Miejmy nadzieję,że nie ropa.
 
Gosia... próbuj płukanki z szałwi!! powinna pomóc na ten stan zapalny.. i staraj sie szukac jakiegos dentysty.. bo to dla dzidzi tez nie jest zadobrze... o tobie to juz nie wspomnie...


objadłam sie wątróbką boczkiem i cebulą.... a teraz ide spac... (tomus dzis znó wyruszył w rejs z tatkiem.. pojechali do tesciów.. dłubac sie przy telewizorku bo tesciowie zakupili... DObranoc!! i do jutra :)


MADLEN Daj znac co u Ksiezniczki !!! na prv :) zebym jutro nie musiała szukac miedzy tymi postami co dzis laseczki naskrobią:)
 
ja chodzić nie mogę, nie umiem się wyprostować, masakra jakaś

jeszcze idę przed 20:00 małego od koleżanki pilnować - dobrze, że tylko na pół godziny.....
 
reklama
dziewczyny muszę się Wam pochwalić bo normalnie pęknę zaraz z dumy!!!!!!!!

Filipek potrafi się zupełnie samodzielnie podpisać imieniem!!!!!!!!!!!

a oprócz tego rozpoznaje, nazywa i pisze literkę O

i jeszcze potrafi napisać literkę M i T, nie nazywa ich tylko określa, że są jak mama i tata.

jestem taka dumna, że unoszę się metr nad ziemią, on nie ma jeszcze czterech lat, a oprócz tego zafascynowania literami potrafi też liczyć do 10 po angielsku i po polsku, rozpoznaje kształty itp.

a co chyba najlepsze w tym wszystkim to to,że ja go nigdy przenigdy do takiej nauki nie zmuszam, nie zachęcam, nie namawiam, odpowiadam tylko na jego pytania!
 
Do góry