reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Gosia_27 strasznie Ci wspolczuje bolu zeba :(. No ja slyszalam ze w Anglii ze stomatologami to jest masakra /dlatego ja w Polsce leczylam zeby/, poza tym czesto sa opinie ze oni po prostu zle lecza... Jesli musialabys isc prywatnie , a masz gdzies w poblizu polskiego stomatologa to ja bym chyba poszla do polskiego...

klaudoos no to rzeczywiscie ta kolezanka jakies drastyczne metody stosuje... Nie wyobrazam sobie nie potulic i nie kolysac chociaz troszke takiego maluszka...
 
reklama
No ja bym chciała uniknąć bujania do snu, jest to męczące a potem sobie bujaj 2 letnie dziecko, bo nauczone....

oby się nauczyło zasypiać w łóżeczku samo
a z tym głaskaniem to ja mam przesrane teraz
moja teściowa tak nauczyła mężulka i potem on stary koń miał kilkanaście lat to ją wołał do drapania bo nie zasnął
mi się też do tej pory upomina, potrafi skomleć przez pół godziny żebym go drapała , głaskała itd....koszmar czasem - to mnie wszystko boli a ja go mam głaskać....

sama będę musiała jakiś fajny sposób znaleźć do usypiania - a co to będzie to jeszcze nie wiem....
ja zasypiałam przy odkurzaczu hmmm
 
no widzisz biala- ale wyczailiscie co maly lubi, czego potrzebuje- wiec to nie jest zle ze nie lulaliscie, bo maly lubil spac u tatusia..
a oni stosuja sztywno to co Pani na SR mowila;) druga kolezanka, mowila ze tez kiedys chodzila do tej pani na SR i klocily sie bo dla niej 3/4 teorii byla nie do przyjecia (ona przedszkolanka wiec zna potrzeby dziecka nie z punktu medycznego a m.in. psychologicznego). ja poddam sie mojemu instynktowi;) ale mlody i tak bedzie wycalowany bo ja kocham miziac dzieci;) chyba ze któres nie lubi- to tego nie robie:)

claudia- tylko ze bujanie bujaniu nie jest rowne.. nie mam na mysli bujania np w foteliku przez 30min- tak robila bratowa a potem oduczala- ale np. jest za bujaniem na rekach ale niekilkanascie minut tylko chwile - bo rozwinac i pobudzic uklad przedsionkowy- to tez jest wazne w poznijszych latach rozwoju dziecka.. ale mowie wszystko w granicach zdrowego rozsadku..
 
Ostatnia edycja:
klaudoos dokladnie tak powinno byc, ze my jako rodzice najlepiej bedziemy znali swoje dziecko /na poczatku bedziemy sie poznawac z maluszkiem/ i my najlepiej wiemy czego nasze dziecko potrzebuje, a nie jakies sztywne zasady.

Oczywiscie tez ma znaczenie wiek dziecka, bo tez nie o to chodzi zeby 2-latka kolysac jak napisala Claudia ;) Z czasem trzeba powiedziec sobie stop i szukac innych metod , ktore podzialaja na nasze dziecko i na pewno nie musza to byc drastyczne metody.
 
A ja bym jednak nie chciała bo połowa potraw poszłaby w odstawke buu to lepiej niech mała czeka i da się mamusi najeść :D:D:D
No te potrawy świąteczne, ciasta, sałatki , rybki mniam
nie odbiorę sobie tego hehe
to będzie wyżerka roku - bo potem dietka w styczniu........
ja czekam tylko na jedno - barszcz z uszkami mojej babci. mniiiiiaaaaaam

i chromolę w tym roku wszelkie tradycje, że trzeba wszystkiego spróbować. Zjem dwa talerze barszczu i pewnie będę miała dosyć. :-D:-D:-D

ja zmykam, moi panowie już wrócili z przedszkola

idę grać z moim królewiczem w spadające małpki:-D
 
Ja wlasnie uwazam ze wszystko trzeba stopniowo wporwadzac a nie na ostro zostawic dziecko i juz.Jak trzeba to pobujac nie mowie zeby godzinami ale jesli bedzie sie to robic z wyczuciem to dziecko sie nauczy ze jemy mleczko mama troche nosi i pora spac juz takiemu malenstwu mozna rytm wprowadzic i nie trzeba na sile a potem to napewno nam zaowocuje moj synek ma teraz 5 lat do 3 roku spal z nami w pokoju.I po kolei najpierw go przeprowadzilismy na osobny fotel zamaist lozeczka a potem do osbnego pokoju a co do tulenia wiem ze on do dzisiaj lubi jak go budze poloze sie obok niego poudaje jakas pszczolke to wstaje zawsze usmiechniety a w dzien sam mi odplaca potrafi podejsc i powiedziec kocham cie i mnie przytulic tak jak ja kiedys do niego i tak jak go nauczylam tak on teraz umie mi ta milosc tez okazac a to jest takie slodkie i kochane.A takie dziecko co na zimno to watpie zeby umialo rodzicom odplacic miloscia skoro oni mu jej nie daja tyle ile potrzebuje.Lubie jak kroje cebule i zawsze placze on sam pobiegnie po chusteczke i co widzi lze to mi ja lapie i wyciera to jest urocze ale musi dzialac w dwie strony i ja uwazam ze od malenkosci dziecko musi dosatwac tyle uwagi i milosci ile na danym etapie porzebuje.
 
Hej dziewczyny ja właśnie dzisiaj wróciłam ze szpitala...mam brać 3 razy dziennie jakieś tabletki na nadciśnienie więc teraz to cały czas śpię bo mam tak niskie trzymali mnie 3 dni z dzieckiem ok wszystko wiec mam się nie martwić....idę teraz spać..jetem leniem jak nie wiem ale po prostu tak działają na mnie te tabsy.. pozdrawiam
 
no widzisz biala- ale wyczailiscie co maly lubi, czego potrzebuje- wiec to nie jest zle ze nie lulaliscie, bo maly lubil spac u tatusia..
a oni stosuja sztywno to co Pani na SR mowila;) druga kolezanka, mowila ze tez kiedys chodzila do tej pani na SR i klocily sie bo dla niej 3/4 teorii byla nie do przyjecia (ona przedszkolanka wiec zna potrzeby dziecka nie z punktu medycznego a m.in. psychologicznego). ja poddam sie mojemu instynktowi;) ale mlody i tak bedzie wycalowany bo ja kocham miziac dzieci;) chyba ze któres nie lubi- to tego nie robie:)

claudia- tylko ze bujanie bujaniu nie jest rowne.. nie mam na mysli bujania np w foteliku przez 30min- tak robila bratowa a potem oduczala- ale np. jest za bujaniem na rekach ale niekilkanascie minut tylko chwile - bo rozwinac i pobudzic uklad przedsionkowy- to tez jest wazne w poznijszych latach rozwoju dziecka.. ale mowie wszystko w granicach zdrowego rozsadku..

no to mi chodzi o to, że nie chcę by dziecko zasypiało przy bujaniu na rękach, bo wiem po kuzynce, że ona nieraz to po dwie godziny chodziła po pokoju i nosiła tego pączka małego - nawet jak 2 lata miała i tak 3 razy dziennie, bo inaczej nie umiał zasnąć - ja podziękuje
 
Hej dziewczyny ja właśnie dzisiaj wróciłam ze szpitala...mam brać 3 razy dziennie jakieś tabletki na nadciśnienie więc teraz to cały czas śpię bo mam tak niskie trzymali mnie 3 dni z dzieckiem ok wszystko wiec mam się nie martwić....idę teraz spać..jetem leniem jak nie wiem ale po prostu tak działają na mnie te tabsy.. pozdrawiam
odpoczywaj!!!!!!!

no to mi chodzi o to, że nie chcę by dziecko zasypiało przy bujaniu na rękach, bo wiem po kuzynce, że ona nieraz to po dwie godziny chodziła po pokoju i nosiła tego pączka małego - nawet jak 2 lata miała i tak 3 razy dziennie, bo inaczej nie umiał zasnąć - ja podziękuje
no i to jest dla mnie przegiecie!!!!!!!
no i uzylas słowo -pączka- i zachcialo mi sie!!! :(
dobra ja ide cos wszamac bo mnie skreca..

kurde dziewczyny szukam programu do obrobki zdjec- chodzi mi o to: jak mam zdjecie np. sukienki na lozku to chce wyciac tylko sukienke i zrobic 1 fote tej sukienki- z tylu z przidu i np. tło.. czasewm sa takie foty na allegro- ja wlasnie potrzebuje by wystawic.. znacie sie na tym? jaki to program?
 
reklama
To mnie tak na szczęście nie boli, jak trochę posiedzę to czuje ból z prawej strony pleców ale jak się położę to mija, więc może jeszcze nie mam takiego mocnego zastoju i mam nadzieje że się nie pogłębi:)




 
Do góry