reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

klaudoos pokaz się nam po fryzjerze:) na pewno wysiedzisz.ja tez sie wybieram ,ostatnio kobitka 2 h nawijała mi włosy na baleyage ,a 4 h spędziłam w salonie...

ticker.php
 
reklama
Ja ze swoją miotłą idę do fryzjera przed chrztem, na razie chcę mieć dłuższe włosy i troszkę jeszcze zapuścić - potem zobaczymy
Ale na pewno do chrztu fryzjer się kłania - nie pójdę taka rozczochrana

Klaudoos to potem foteczki prosimy ;-)


....................................................................
idę dalej troszkę łazienkę ogarnąć
 
Malta spal bez poduszki, na plaskim /tzn sam materac byl lekko uniesiony z tej strony co mial glowke/ a spal zawiniety w kocyk na poczatku, czy rozek /u nas sie sprawdzil/ , a pozniej w takim spiworku spal /takie co sa do spania, jak ubranko ;)/, zapinanym na ramionach i dodatkowo kocykiem go przykrywalam jesli zimno bylo.
Dziecko nie powinno spac na poduszce do 1 roku zycia, a koldra mi sie za ciezka wydawala, w spiworku synek sie nie odkrywal ;)
no i sa 2 teorie poduszek;) z punktu fizjoterapeutycznego po 2mcu zycia jak najbardziej klasc poduszke- ale taka bardzo cienką i sflaczala, niektore mamy wiedza o co chodzi:) a to dlatego zeby miedzy innymi glowka nie byla plaska. ulozenie hglowki zmieniac idosc czesto- zwlaszcza u dzieci ulozonych posladkowo bądz poprzecznie.. ja bede podkladala do 2mc 2 pieluchy, a po 2 juz tą poduszkę.. w kolysce mlody bedzie w rożku.. ja nie bede sie ytrzymala sztywno zasad "zimnego chowu" tylko bede szukala optymalnego rozwiazania- jak bedzie chcial spac przytulnie na kolderce bedzie spal.. kolezanka nie daja smoczka, odciaga malego szybko od piersi i ma zasnac tylko na materacu mimo ze placze- dla mnie takie podejscie u noworodka jest wrecz chore- najgorsze co jest to od pierwszych dni zycia okazywac dziecku brak poczucia bezpieczenstwa.. oczywiscie to tylko i wylacznie moje zdanie- byc moze moje wyczekane dziecko rozpieszcze- typu ze bede przytulala, calowala itd, ale tak samo robie z moimi dzieciaczkami w pracy i odnosze sukces pedagogiczny, w przeciwienstwie do kolezanek, ktore sa wrecz zimne dla swoich podopiecznych..
 
claudia a dlaczego dopiero przed chrztem?

Ja do fryzjera pójdę przed samymi świętami albo zaraz po i to będzie moja wizyta przed porodem. Z resztą na SR położna mówiła żeby zrobić z sobą porządek przed porodem,bo później nie będzie na to czasu.
 
no ja licze na max 3h ze wszsytkim bo 4 na pewno nie wysiedze:( nawet do kosciola nie chodze bo jest to dla mnie masakra wysiedziec 50min
ja wczoraj 1,5 h ledwo wysiedziałam na zebraniu w szkole takze fryzjera tez sie obawiam....i tez mam dylemat czy scinac się na krótko czy zostawić ta długośc tak zeby mozna było w kucyku chodzić.

ticker.php
 
Witam nowe mamusie.
Klaudoos dasz radę i obyś była zadowolona,czas u fryzjera zawsze dość szybko leci,tylko jak masz jak to radzę rano sobie trochę dłużej poleżeć,nie wiem jak wam,ale mi pomaga.
Odwiedziłam dziś kilka sklepów z meblami,ale chyba nie ten nastrój do poszukiwań:)za to kupiłam dla maleństwa 10 pielusze tetrowych,5 flanelowych i 4 nowe koszulki,takie pod kaftanik.Więcej nie kupuję,bo muszę wybrać się do siostrzenicy po ciuszki po jej bliżniakach,mówiła,że chyba 5 kartonów już odłożyła,więc sobie troszkę przebiorę co mi będzie potrzeba.Część ubranek już mam to głównie body,pajace i takie tam różności.
Miłego popołudnia życzę a ja chyba wezmą się w końcu za obiad:(
 
klaudoos sa takie kliny specjalne, ktore mozna podkladac dziecku i wtedy nie spi calkiem plasko, a tez nie jest to miekka poduszka. Ja generalnie balam sie po porstu , zeby mi sie dziecko nie zadusilo w nocy, jak sie obroci buzia do poduszki ;)
Oczywiscie co do plaskiej glowki to na pewno trzeba obracac dziecko, zeby spalo raz na jednym, raz na drugim boku, ja tak robilam i bylo ok ;)
Co do kolderek, to jak kto woli ;) Mi bylo wygodniej jak synek spal w spiworku, bo byl caly czas przykryty :) A balam sie ze w nocy pod kolderka gdzies sie zakopie , albo bedzie sie odkrywal ;)
A co do zimnego chowu, to ja nie bardzo zrozumialam ,czy chodzi Ci o to, ze jak sie nie stosuje poduszki to jest to zimny chow? :) Ja oczywiscie jestem jak najbardziej ze tuleniem takich malenstw :)
 
Filipek na początku spał tylko na rekach zawinięty w kocyk. Wszystkie inne opcje odpadały. a w nocy o ile wogóle spał to tylko na brzuszku na mojej albo męża klatce piersiowej. Jak miał ok. 2 miesiące to udało się nam zamienić tą sytuację i zasypiał kołysany w wózku, a jak 4 to po raz pierwszy sam zasnął w łóżeczku.

ja mam podejście takie jak ty klaudoos życie jest trudne i jeszcze nie raz nasze dzieci dostaną w kość od losu, to co ja ich bedę w "zimnie" chować. Antek będzie noszony, lulany, rozpieszczany, smoka też mu nie będę żałować.

mam pytanko do dziewczyn, które kupiły lub planują zakup wózków coneco. Zajrzyjcie proszę na wątek wózkowy

a w temacie fryzjera to tym razem polecę Ribi bo też się wybieram przed samymi świętami, przede wszystkim na malowanie bo co do długości to chyba będę jedna zapuszczać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Czesc dziewczyny a ja juz nie wyrabiam! Pobudke mialam dzisiaj po 5 nagly atak bolu zeba maz poszedl do pracy Ja myslalam ze mi przejdzie ale skad ledwo syna zaprowadzilam do przedszkola napady dusznosci goraczki cala czerwona i spocona dodatkowo przez zeba szlam.Bol tak silny ze doprowadzal mnie do szalu doslownie mowiac no i pisze do meza nie wytrzymam chwili dluzej wole dzisiaj urodzic.Pocieszona ze mam karte taka specjalna ze w ciazy przysluguje mi darmowe leczenie i rok po niej ze nie bede musiala wydac kasy mowie do meza zeby mi dentyste znalazl bo Ja nie wiem do ktorego moge isc na ta karte.NO i obdzwonil przychodnie i co sie okazalo ze wszyscy mu mowia ze na ta karte i wogole na narodowy fundusz zdrowia to moga mnie po nowym roku przyjac i to ze nagly wypadek nic na nich nie podzialalo ale prywatnie bardzo chetnie mnie wszyscy zobacza.Kurde tacy sami zlodzieje jak w polsce normalnie chociaz w polsce z naglym wypadkiem na bank by mnie przyjeli jestem wsciekla bo musze czekac az maz wroci z pracy i kase przywiezie bo on ma karte ze soba wiec do jakies 17 musze jeszcze wytrzymac i modlic sie o cud ze jak pojde do jakies przychodni to mnie dzisiaj naprawia bo ja juz nie wytrzymam dluzej.No naprawde bol nie do opisania.Malenka ulge przynosi mi tylko plukanie co kilka minut zimna woda ale najgorsze bylo jak posmarowalam olejkiem na bol zeba to jakby mnie do wrzatku wrzucili tak zaczelo mnie bolec jeszcze gorzej niz bylo.Wiec macie racje to napewno kanal mnie musi bolec tylko w ktorym cholernym zebie obym trafila na dobrego dentyste bo tutaj taka przyjemnosc prywatnie to przeliczajac na polske to bym wszystkie zeby wyleczyla kurcze a moglabym ta kase na bejbika przeznaczyc .Normalnie az mi sie z tego bolu beczec chce :((
 
Do góry