reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

Termin mam na 20 stycznia:) wiec Tobie juz robili jedno usg? bo mnie wlasnie dziwi ze ja mam sie zglosic ok. 20-stego do swojego gina i dopiero bede miala 1 usg i zobacze moja fasolke:) a do tego biore swojego faceta ze soba w dniu jego urodzin:) bedzie mial prezent:)

Już za chwilę zobaczysz swoją fasoleczke. Myslę, że dla faceta to też jest bardzo duze przeżycie.
Mój mąż prawie za każdym razem był ze mną na usg, ale to moze tez zalezy od lekarza? Mój lekarz wręcz zaleca przychodzenie z mężami :)

madzia6485 ja też dopiero wybieram się na pierwszą wizytę. W pierwszej ciąży już w 4 tygodniu polecialam na usg i nic nie było widać :(, ale mimo tego juz tak bardzo chce zobaczyć kruszynkę...

TakaJednaKobitka znam ten ból. Mój m jest bardzo podobny. Czasami to juz przechodzi samego siebie (1000 pytań do.....)

Ja już na szczęscie zaczynam się zbierać do domu. Buziaki dla Was i do jutra bo raczej już dziś nie będę miała czasu do was zajrzeć :(:-(
 
reklama
Ja już po pracy - najpierw
sprzataczka5_%28www.e-gify.pl%29.gif
z podłogami a zaraz
sprzataczka16_%28www.e-gify.pl%29.gif
mycie naczyń.
 
madzia- ja jestem ubezpieczona w krusie od 2 lat. Co 3msc płace jakieś 300zł . Po urodzeniu kobieta dostaje jednorazowo około 2,5tys (czterokrotna suma aktualnej emerytury) i osobno może też pobrać becikowe.
Ciężko mi coś więcej napisać bo się tym póki co nie interesuję , najlepiej wejść na stronę KRUS-u
zasiłek macierzyński
 
Ostatnia edycja:
Ja niestety nie załapałam się dzisiaj na wizytę, lekarz wyszedł parę minut przede mną bo miał jakąś operację i niestety nici z podglądania dzieciaczka :-(Kolejną wizytę mam umówioną za tydzień więc czekamy.
 
szkoda że nie zobaczyłaś swojej kruszynki :(

to z tego co wyczytałam przynajmniej 3 styczniówki maja usg w przyszłym tygodniu fajnie :)
ja bym chciała miec usg w domu by cały czas móc patrzeć na fasolkę hehehe

do galerii brzuszków wstawiłam swoje fotki z poprzedniej ciąży :)
 
A ja pierwszą wizytę będę miała dopiero w przyszły czwartek :-(
Eh zazdroszczę wam dziewczyny że mogłyście już oglądać swoje kruszynki


Dziękuję wam za odpowiedź w sprawie tego zatrudnienia i ZUS-u.

Ale dręczy mnie jeszcze jedno pytanko, czy któraś z was jest może na KRUS-ie??
Chciałabym się dowiedzieć jak tam wygląda sytuacja ze zwolnieniem w ciąży a później macierzyńskim...

Kochana na krusie sprawa wyglada tak musisz poll roku wczesniej byc zatrudniona palci sie na kwartal ok 350 zl i zasilek macierzynski jest jednorazowy 3 tys ok. a pozniej dalej placisz na kwartal te skladke

z zusem jest lepiej bo placisz przez 3 miesiace skladke zalezy od wysokosci pensji taka kwota skladki oplaca sie wieksza bo po 3 miesiacach idziesz na l4 i pierwszy miesiac placi pracodawca a nastepne juz 100% zus i macierzynski 100% pensji tez zus i pozniej wychowawczy. na krusie tak nie ma. Ja nie tak dawno mialam taka sytujacje ze znjaoma wiec jestem na czasie.
 
madzia6485- jest jeszcze opcja żeby założyć działalność, tylko wtedy musisz płacić zus przez 3 mce, bo dopiero po 90 dniach nabierasz prawa do wypłaty zasiłku chorobowego. Bierzesz sobie np od 100% podstawy, i wtedy wychodzi zus co miesiac ok 1200 zł, i po 3 m-cach chorobowe i dostajesz ok 2700 na rękę.
plus macierzynski

Ale duchota dzisiaj.......

Dziewczyny łykacie już może jakieś witaminki?
zastanawiam sie nad kupnem Prenatal
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry