reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczen 2011

dziewczyny mam pytanie jak lekarze licza tyg. ciazy bo wg tych internetowych kalendarzy wychodzi mi 8 tydz ale to nie mozliwe bylam u lekarza 28.05 ost.@ mialam 18.04 i na tym 1 USG nie bylo nic jeszcze wiadc oprocz pecherzyka ciazowego jak to moge sobie dokladnie obliczyc kolejna wizyte mam 15.06 denerwuje sie jak nie wiem bo to moja2 ciaza a pierwsza sie niestety obumarla..moze znow cos jest nie tak..
Ja miałam @ 17.04 jestem w 5 tc - i dopiero na początku 4 zauważył pęcherzyk. Nie martw się jeżeli nie ma powodów aby stwierdzić poronienie to doczekaj do wizyty.
A jak się czujesz wogóle?
 
reklama
Ogolnie nie mam zadnych objawo oprocz wilkiego nabrzmialego biustu:) i braku miesiaczki. i dobrze sie czuje w zeszlym roku mialam od poczatku palmienia a teraz nie mam wiec tym sie pocieszam ze bedzie dobrze tylko ze mam tarczyce chora mam nadzcynosc tarczycy a to troche moze zagrazac ciazy. bylam u endokrynologa dala mi tabletki ktore mozna brac w ciazy i biore je biore kwas foliowy i czekam do tego 15 ale denerwuje sie jak nie wiem bo ginekolog swierdzil ze juz powinno byc cos widac...i nie potrzebnie sie teraz stresuje..
 
weronika87 - kochanie, ja miałam ostatnią @ 25 kwietnia i dopiero tak za dwa tygodnie idę do gina a usg to dopiero w 12 tyg sobie zrobię żeby widzieć wszystko ładnie. Dziewczyny, które robią wcześniej też się denerwują bo coś było widać a czegoś nie itd itp. Spokojnie poczekaj do tego 15 i na pewno będzie dobrze. Trzymam kciuki :)
 
weronika moze wszystko bedzie dobrze i nie potrzebnie sie stresujesz. trzymam kciuki
co do obliczania tyg ciazy to liczy sie juz od pierwszego dnia ciazy, w linkach ktoras dziewczyna podawal stronke gdziue dokladnie opisany jest kazdy tydz i dlaczego oblicza sie od poczatku okresu.
 
weronika87- spokojnie, może po prostu owulacja Ci się przesunęła i do zapłodnienia doszło nieco później niż zwykle i dlatego lekarz jeszcze niczego nie widział oprócz pęcherzyka. Póki co nie ma się co stresować tylko spokojnie czekać. A jeśli chodzi o objawy to jak poczytasz to duuużo dziewczyn z tego wątku nie ma jakichś tam specjalnych oprócz senności i bólu piersi...
 
weronika-87: Teoretycznie liczy się ciążę od ostatniej miesiączki, ale to się sprawdza dla kobiet które mają cykle 28 dniowe i owulację w 14 dniu. Ja wiem, że owulację miałam dopiero ok 19 dnia (cykle 31). Gdy byłam na pierwszej wizycie powinien być już 5t2d, a według USG był 4t4d. Na początku lekarz mnie wystraszył, że już powinno być widać zarodek, a był sam pęcherzyk. Jednak po chwili lekarz spytał jak długie cykle miałam i wytłumaczył, że przez to mogło się to opóźnić. Mimo to trochę się stresowałam, że pęcherzyk będzie pusty, ale na kolejnej wizycie (po 1,5 tygodnia) było już widać piękne bijące serduszko. A dodatkowo różnica między datą z miesiączki i datą z wielkości zarodka zniwelowała się z 5 do 3 dni.
Więc radzę się nie martwić!
 
reklama
Do góry