reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Hej dziewczyny , ja dopiero od tygodnia zaczęłam wprowadzać nowe dania pediatra poradził żeby zacząć od musu jabłkowego i mały już zjada cały słoiczek ale pytanie co dalej?? i czy mam to podawać zamiast posiłku czy po posiłku kompletnie się na tym nie znam narazie daje między posiłkami po kilka łyżeczek , czy myślicie że mogę dać teraz np. marchewkę albo jakiś soczek??
A co do tych próbek to też mi się od razu jak czytałam skojarzyło z zamawianiem próbek karm dla psiaków:)

Emilka T - mam do ciebie pytanie moja labka aktualnie ma cieczke a pies jest od separowany , jest strasznie smutny ale nie piszczy itd.. nie za bardzo chce jeść ma już 3 lata i nigdy aż tak na cieczkę nie reagował czy mogło się to teraz tak zmienić czy może pójść do weta i sprawdzić czy coś mu nie dolega??
 
reklama
Ja przez to wszystko dzis pierwszy raz sprawdziłam hehe ale było wazne do 2011 :-) dzisiaj jestesmy z blizniakami po trzecim szczepieniu :-( co miesiac jest gorzej, nawet nie wiedziałam, że moja córcia ma taaaaki głos heh ale facet dzielny, jak to facet chwila płaczu i usmiech na buziulce :-D
 
A ja mam takie pytanko nietypowe...mam nadzieje że doświadczone mamy sie wypowiedzą...Jak jest z sadzaniem malca...U nas po usg bioderek wiem że pojawił sie kościec i nawet sam lekarz nam małego sadzał w gabinecie...No i mały załapał o co kaman i mi siedzieć zaraza chce...a ja nie wiem czy moge mu pozwolić...obłożyć poduszkami na np 20 minut żeby sobie "posiedział" czy nie????Nie chce mu krzywdy zrobić kurcze...a głowe też mi zaraz podnosi i podciąga sie sam jak tylko złapie cos stabilnego...
Jakie wasze zdanie na ten temat..???
 
Mi Niuńcia też się do siadania wyrywa i przez to nie chce już leżeć na brzuszku czy pleckach. Jak tak marudzi to trzymam ja na kolanach tak na półleżąco ale siedzieć jeszcze nie pozwalam bo za malutka.
 
Podobno dziecko miedzy piatym, a szostym miesiacem ma na tyle silne miesnie kregoslupa, ze mozna go sadzac. Jest jednak taka metoda: zawiazac sznurek w lozeczko na wysokosci raczek, jesli dziecko sie dzwignie to znaczy, ze jest juz na tyle silne, ze mozna go sadzac. A to co robia lekarze to tylko kontrola jak dziecko sie rozwija.
 
Emilka T - mam do ciebie pytanie moja labka aktualnie ma cieczke a pies jest od separowany , jest strasznie smutny ale nie piszczy itd.. nie za bardzo chce jeść ma już 3 lata i nigdy aż tak na cieczkę nie reagował czy mogło się to teraz tak zmienić czy może pójść do weta i sprawdzić czy coś mu nie dolega??
hmm przejśc się do weta możesz, ale ja bym nie szla;-)
pamiętaj że suki dojrzewają około roku...psy około trzech lat zatem on ma 3 lata, więc właśnie dojrzał...stał sie dorosłym samcem:tak: i to jak wczesniej reagował na cieczki ma sie nijak do tego jak na nie reaguje teraz:-)
generalnie jeśli nie dopuścisz do sytuacji żeby sie dostał do suni i cokolwiek próbował powinien przeżyć cieczke bez piszczenia....jeśli choć raz na nią wskoczy prawdopodobnie zacznie sie skomlenie na całego aż Ci uszy zwiędną;-)
powodzenia:-)

edit:
a i jeszcze co do tego apetytu..zakochany człowiek jeśc za bardzo nie chce hihihi więc jeśli nie zauważysz żadnych innych objawów niepokojących (temperatura, biegunka, wymioty, nadmierna ospałość) to ja bym sie tym nie przejmowała zbytnio....on zyje teraz powietrzem i myślami o suni hihihi
 
Ostatnia edycja:
Emilka- dzięki za odpowiedż obecnie psiak jest wniebowzięty bo moja mama wyjechała i podrzuciła mi swoje dwa teriery jeden west a druga szkotka , więc Szejk ma kogo gwałcić:-)
Biedna jest teraz Mikusia bo ona wciąż sama ponieważ z tymi terierami kompletnie się nie dogaduje West jest ślepy i w ciąż szczeka co moją Labcie bardzo denerwuje i szybciutko przygniata go do ziemi , a z kolei Szkotka jest bardzo zaborcza no i moja sunia nie zdzierży takiego zachowania na swoim terenie jest czystej krwi Labkiem ale zachowania ma jak rasowy Rotweiler:) .
A ja mam teraz wesoło 4 psiaki , malusi Franek także jest co robić!!
 
Jakiś czas temu ukazała się widomość na BB że na Placu Bankowym jest możliwość zrobienia USG dziecku. Skorzystałam z tej okazji , czekałam około 3 tygodni,. synek był przebadany bardzo dokładnie. Skarzył się na ból brzuszka od dłuższego czasu. Pani doktor doradiła mi zeby skontrolować bioderka i tak tez zrobiłam . w chwili obecnej Sewerynek jest pod opieka ortopedy . Lekarz chce wykluczyć chorobę Parthesa . Dziecko myliło ból brzuszka z bólem bioderek . jestem ogromnie wdzięczna BB za mozliwość zrobienia USG w tak szybkim czasie i pani Doktor która mnie naprowadziła na przyczynę bólu. dziekuję
 
reklama
Kurcze..chwile mnie na forum nie było a tu prosze...Black GRATULACJEEE!!!!! :-)

mój też chce siedzieć, ale jeszcze za wczesnie, barzo kontrolujemy go z tym.

EmilkoT jak Twoja Maleńka Emilka się chowa?
 
Do góry