reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Gemini przetestowałam na sobie działanie fenoterolu juz przy Julce.. a teraz biore od poczatku sierpnia.. Wierz mi telepie jak cholera ..wiec zawsze wczesniej zjadam blokera i jest ok..
 
reklama
dziewczyny szczepicie się przeciw grypie??
:tak:
bo ja mam własnie taką możliwość i zastanawiam się czy szczepić się czy nie szczepić :-p:-p:-p
 
dziewczyny szczepicie się przeciw grypie??
:tak:
bo ja mam własnie taką możliwość i zastanawiam się czy szczepić się czy nie szczepić :-p:-p:-p
Ja się nie szczepię. Przy grypie opinie o szczepieniu w ciąży są 50/50, a to już za duży procent ryzyka. Szczepionka to jednak jest dostarczenie wirusów do organizmu, po co ryzykować.
Zresztą, osobiście grypy (tej prawdziwej) nie miałam od dzieciństwa, tylko przeziębienia. Dlatego ja jestem na nie.
 
ja też nie jestem za szczepieniami a już w ogóle w ciąży. Na grypę i tak po tej szczepionce możesz zachorować znam przypadki co się szczepili i zachorowali na grypę i jeszcze gorzej ją przechodzili. Co roku i tak są różne wirusy grypy nigdy nie ma takiego samego.

Mi za to pediatra od Oliwii poleciła żebyśmy Oliwię zaszczepili przeciw ospie ze względu na maluszka jak się urodzi. Ale po szczepieniu i tak można zachorować ale przebieg może być łagodniejszy lub nie zauważalny. Koszt 180 zł i też się zastanawiam nie wiem co robić. Z kolei inny pediatra polecał ze względu na powikłania. I my jako rodzice mamy zadecydować grrrr
 
Ja też jakoś nie jestem przekonana do szczepionek przeciw grypie... Ale ile ludzi tyle opinii. To samo tyczy się lekarzy. Ja w każdym razie staram się unikać teraz zagrożeń dla zdrowia (te co mam już mi wystarczą;-)) a myślę sobie że taka szczepionka więcej złego niż dobrego może zrobić:-(
 
Ja się nie szczepię a zwłaszcza teraz. Muszę męża z Jankiem wysła, żeby umówił się na szczepienie Janka, juz czas, choc chciałabym zaczekac jeszcze z 2 tygodnie, bo coś mu brzuś szwankował, a on na szczepienie reaguje brzusiowo.

Też rozważałam szczepienie na ospę, ale najpierw zaszczepię potrójną, a dopiero potem na ospę.

U mnie znów mdłości do kwadratu :-(. Za to cukier trzymam w ryzach raczej. Nastepna wizyta 8 października.

No i okazało się, że musimy wiercic nową studnie, bo w pierwszej same ścieki :baffled:. Jakie szczęście, że ja nie musze sobie tym wszystkim głowy zawracac bo bym chyba padła...

A pogoda dziś śliczna :-).
 
dziewczyny szczepicie się przeciw grypie??
:tak:
bo ja mam własnie taką możliwość i zastanawiam się czy szczepić się czy nie szczepić :-p:-p:-p

Anik w ciąży nie wolno sie na nic szczepic!!! Ja szczepilam sie co roku przeciw grypie, teraz jest pierwszy rok, gdy sie nie zaszczepilam. Poza tym przeciw grypie najlepiej szczepic sie na przelomie sierpnia i wrzesnia, gdy jest jeszcze cieplo. Pozniej to juz troche za pozno :-)
 
reklama
to ja w temacie szczepienia przeciw grypie.
w zeszłym roku szczepiłam się i bardzo dobrze zniosłam tą szczepionkę.
wcześniej szczepiłam się jakieś 7 lat temu.
teraz zamierzam zapytać o opinię swojego ginekologa. zrobię tak jak mi powie.

przytaczam z książki ''oczekiwaniu na dziecko'':
Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób Zakaźnych zaleca każdej kobiecie w drugim i trzecim trymestrze ciąży szczepienie przeciwko grypie. Na tym etapie ciąży organizm jest bardzo podatny na zarażenie się grypą oraz bardziej narażony na powikłania pogrypowe, w tym na zapalenie płuc. Szczepienie nie wyrządzi żadnej krzywdy dziecku, a efekty uboczne dla matki są praktycznie zerowe. Najgorsze, co może ją spotkać, to lekka gorączka i uczucie większego niż zwykle zmęczenia przez kilka dni.
 
Do góry