reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

...no cóż mi już też brzuchol lekko odstaje, ale to chyba znaczy, że nasze dzieciaczki rosną na tych bananach, ogórkach i naleśnikach ze szpinakiem :))) i innych też.....
 
reklama
hehe Spooky właśnie mi się przypomniał wczorajszy wypad z mężem na pizze i kino, tak się objadłam ,że jak doszłam do kina to pobiegłam do łazienki tak mi gazy dolegały:zawstydzona/y:
a przez cały film marzyłam o mojej ubikacji i mężuś się ze mnie naśmiewał,przynajmniej film był spoko,polecam "zapomnieć Sarę Marchall":-)uśmiejecie się
już wkrótce za tydzień mówię menadzerce że mam dla niej złe a sobie dobre wiadomości,ciekawe jak zareaguje:baffled:
zostawię zespół bez kierownika-a sama zajmę się papierkami:rofl2:
 
Ale Wam zazdroszcze tych nalesnikow.... rozmazylam sie. :-D

Spooky moj brzuch tez jest dzis wielki, jak pojde do G to sie przerazi na moj widok i powie,ze cos przed nia ukrywam.... dzis ide tylko po skierowanie na toxo i betke(ktora juz zrobilam i zaplacilam z wlasnej kieszeni i teraz mi kaske oddadza) i moze morfologie i mocz? A za tydzien pierwsze usg.
 
iwi82 dzięki za radę - muszę poszukać tego filmu w necie :tak:
electra i iwi82 dzięki za pocieszenie - czyli nie tylko mnie tak gastrologia dokucza :no:
electra jak to jest z tymi badaniami? Za co i kiedy się płaci, względnie nie płaci? Bo ja się kompletnie na tym nie znam i pewnie ktoś mnie w bambuko szybko może zrobić jak nie będę się pilnować...
 
Spook, musza Ci poradzic inne dziewczyny,bo ja nie mieszkam w Polsce. Tu jestem ubezpieczona i za wszystkie moje badania placi kasa chorych, ale wczesniej musi mnie skierowac moja ginka. Bez skierowania place normalnie.
 
poradżcie , patrzę na zdjęcie z USG i od lewej do prawej i odwrotnie widze dzidzię i teraz nie wiem gdzie bużka a gdzie nożki, a na usg byłam tak podekscytowana że zapomniałam jak to było ,a wy też miałyście taką kropkę obok dzidzi?, pani od usg mi powiedziała że to bardzo dobrze bo to jedzonko dla dzidzi-ale ja nigdy wcześniej o tym nie słyszałam -u kogoś też tak było?
 
Hello ale Was przybyło styczniówek:-):-)
Ja dzisiaj byłam u gin przepisała mi badanka moczu i krwi:tak:Kazała brac codzienne na noc tabletke luteiny i w razie bolu brzucha no spe.
Termin usg mam wyznaczony na 14 czerwca - wtedy dopiero zobacze moja dzidzie:-) Moja gin nalezy do tych co troszke czekaja.. powiedziała ze to 4 tydzień więc jak pojde za 3 tygodnie (niecałe) to zobacze juz:tak::tak:
 
Iwi to pewnie 4 błona płodowa czyli tzw woreczek zółtkowy, którym żywi się zarodek do wytworzenia łozyska i pępowiny Moj gin mówi na to koło ratunkowe:-)
Po zapłodniednieniu jajo ulega podziałaom (bruzdkowanie) a wtym czasie żywi się zółtkiem potem kiedy ok 7 dni dotrze do macicy i zaczyna się implantacja to mleczkiem macicznym a nastepnie ok 12 dnia zaczynaja sie tworzyć błony płodowe- owodnia, omocznia, kosmówka(ze scianą macicy da łozysko) i woreczek zółtkowy oraz listkinzarodkowe(ekto, endo i mezoderma)z których powstana wszystkie narzady.Od 9 tyg zaczyna sie juz okres płodowy - gdzie wszystkie zawiazki zaczynaja sie rozwijaći rosną ... i mamy tym sposobem małego ludzika ;-)
 
Madzia_33 jaka Ty mądra jesteś:) Musze sobie parę razy przeczytać i zapamiętać co i jak. U mnie w czwartek zaczyna sie 9 tydzień... To pewnie oznacza wzrost wagi i większy apetyt... no i oczywiście rosnące brzusio.
....a 2 czerwca mam usg,
.....a 2 czerwca mam usg,
..... :)
żeby tylko było wszystko dobrze........................
buźka dla wszystkich :)
 
reklama
W czwartek mam wizytę.:nerd: Mam nadzieję że dowiem się już czegoś więcej, bo tak jak czytam Wasze wypowiedzi to może i jakieś usg będzie... w końcu 9 tydzień sie kończy :-)
 
Do góry