reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2006

Cześć dziewczyny!
Nie odzyzywałam się długo, bo mąz chciał sprzedać nasz komputer i kupic nowy, więc nie używałam go, bo czekał podołanczany w torbie. Nie udało się go sprzedać ,więc ponownie zasiadam ;D
Byłam ostatnio na usg - takim suuuuper. Gin przez 15 min. oglądał dzidzię, opowiadał co włąśnie mierzy, pokazywał dokładnie żołądek, serduszko, pęcherz moczowy itd. Oczywiście podsłuchaliśmy serduszko maluszka/ Cudnie opowiadał i wszystko jest ok. Baaardzo sie cieszę. A potem nagrał nam wszystko na płytę cd i mamy cudną pamiątkę, bo widzimy dokładnie nasze maleństwo. Strasznie to fajne, bo przy pierwszej dzidzi, takie świetnego usg nie miałam.

Ja powoli mniej się męczę i mam więcej chęci i siły. Mija właśnie 12 tydzień i mam nadzieję, że teraz będzie fajnie. Brzuszek robi mi się prąglutki- musze zrobić fotkę i wyślę. A włosy i paznokcie maluję i myślę, że będę to robić przez całą ciążę. Tak robiłam przy pierwszej dzidzi i urodził się okaz zdrowia.

Aha, czy was też nieustannie wypytują o płeć - Jakie masz przeczucie, co zajadasz itd???? :laugh:

Pozdrawiam wszytkie przyszłe mamuśki. ;D ;D
 
reklama
Cześć!
Witam wieczorową porą :) Moje Kochanie ma dziś nockę w pracy, więc korzystam z okazji i zasiadam do komputera! U mnie i dzidzi narazie wszystko ok - i dzieki Bogu! Staram się nie przemeczać - co nie jest łatwe - bo nadal mamy remont - ale teraz juz coraz blizej konca! Mąż stara się jak tylko moze mnie odciązyc w obowiazkach i najlepiej by chciał mnie widziec tylko leżaca plackiem ;)
Co do płci dzidzi - ja nie mam narazie zadnego przeczucia - i szczerze nie wiem co bym chciał - czy chłopca czy dziewczynke...narazie skupiam sie tylko na tej mysli zeby było zdrowe!A co będzie???Zobaczymy!!!Coć gdyby był chłopak...:)Albo dizewczynka...:)
Wizytę u ginekologa mam wyznaczona na początek sierpnia - ale przed tym musze zrobic jeszcze badania, co juz mnie zaczyna mierzic (bo ostatnio wkłuwała mi sie 3 razy w jedna i 2 razy w drugą rękę :( ). Dobra - przestaje smucic i uciekam do spania! Pozdrawiam cieplutko!
 
Hej dziewczęta:)
Dziś kupiłam spodenki....to była moja 1-sza wizyta w sklepie z odieżą ciążową:)Mój brzuszek jest juz dość pokaźny.We środe ide do gin. chciałabym mieć zrobione usg>
Jak często macie robione usg i w ogóle badania krwi i moczu?Zyczcie mi powodzenia.Zrobię sobie zdjątko w cudnych śliwkowych spodenkach i prześlę na stronkę.Na razie buziaczki i trzymajcie się mamusie:)
 
Cześć Przyszłe Mamusie!
Ja jeszcze nie robiąłm zakupów "powiekszonych" ciuszków bo narazie nie widać wcale ze rośnie we mnie dzidzia :) Zawsze nalezałam do bardziej okrągłych potworków :p wiec nikt nie zauważa.Moze to i lepiej - bo nie chciała bym bardzo sie "powiekszyc" i dzięki Bogu mieszczę sie we wszystkie swoje stare rzeczy - choć wiem ze juz niedługo. Ale dziś zamierzam zrobic sobie troszkę przyjemności i wybrać sie na jakies malutkie zakupy - choć środki mam strasznie ograniczone :(
Co do badań krwi i moczu musimy robić je co miesiąc, a usg - miałam robione juz 2 razy.Na 1 wizycie w przychodni - jak potwierdzał mi ginekolog moja ciąże, i 2 raz na wizycie prywatnej - jak maleństwo miało juz 9 tygodni. Ale nie wiem jak bedzie dalej.Czy beda kolejne badania?Nie wiem.Zobaczę na poczatku sierpnia.
Pozdrawiam i znikam do sprzatania mieszkania, bo Kochanie juz jest w parcy a "bajzel" remontowy dalej trwa!
 
Cześć Mamusie !
U mnie brzusio tylko trochę się zaokrągliło ale mieszczę się narazie we wszystko,no może oprócz staników :) :)
nausea co do badań ,miałam robioną morfologię dwa razy i takie pełne na toksoplazmozę,cytomegalię,itd raz ale wiem,że będę musiała powtórzyć bo na cytomegalie nie mam przeciwciał.Co do USG to gin mi robi na każdej wizycie,teraz w środę idę na badania prenatalne uhhhh :(
Pozdrowionka trzymajcie się cieplutko :):)

preg.png

 
Puma dzięki za informacje.Koniecznie daj znac jak badania.Ja dziś ide go ginek. jak zwykle mam stracha i listę pytań:)pozdrawiam
 
Hello :D
Nausea w końcu po wizycie,z dzidzią wszystko dobrze,rośnie jak szalona :) Ja tu święcie przekonana,że będzie chłopak a lekarka mi mówi,żebym się nie nastawiała bo jej się coś wydaje,że dziewczynka (gdzie w takim razie moja kobieca intuicja :)) Nausea nie ma się co bać,ja osobiście nigdy się nie mogę doczekać wizyty,żeby zobaczyć maleństwo ale też zawsze drałuję z listą pytań bo coś ze skupieniem i pamięcią u mnie ostatnio słabo :) Trzymaj się cieplutko i daj znać jak po wizycie
Pozdrowionka dla wszystkich Mamusiów ;)
 
Cześć Puma, jak tam Twoje dzidzi? Możesz napisać o nim coś więcej, np. ile ma cm?
A jak po tych badaniach ?
Ja już nie mogę się doczekać usg, a mam dopiero 1 sierpnia. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Nie masz przypadeczkiem jakiegoś zdjątka?
Pozdrawiamy
 
Czy te badania pre polegały na wywiadzie i usg, czy działo się jeszcze coś więcej?
Co lekarz może stwierdzić na ich podstawie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Cześć SylwiaZ :)
Moja dzidzia czuję się super ma już 6,44 cm :) Rośnie w zastraszającym tempie,zadziwia mnie to wszystko strasznie :) Co do badań prenatalnych to miałam robione USG dopochwowe po czym gin zrobiła więcej pomiarów tj. oprócz rytmu serduszka i długości tzw.przezierność karku co w jakimś stopniu wyklucza ryzyko występowania u płodu nieprawidłowości chromosomowej, wady serca i innych chorób uwarunkowanych genetycznie.Dostałam teraz skierowanie na test potrójny ale to za jakies dwa,trzy tygodnie :)
Mam zjęcia ale chwilowo nie mam dostępu do skanera,jak tylko dam radę to cosik wkleję :)
Fajnie masz,do 1 sierpnia już niedaleko a ja następne badanie mam dopiero 24 sierpnia uhhh straszne :(
Pozdrowionka
 
Do góry