reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2006

Cześć dziewczyny!
Nie odzyzywałam się długo, bo mąz chciał sprzedać nasz komputer i kupic nowy, więc nie używałam go, bo czekał podołanczany w torbie. Nie udało się go sprzedać ,więc ponownie zasiadam ;D
Byłam ostatnio na usg - takim suuuuper. Gin przez 15 min. oglądał dzidzię, opowiadał co włąśnie mierzy, pokazywał dokładnie żołądek, serduszko, pęcherz moczowy itd. Oczywiście podsłuchaliśmy serduszko maluszka/ Cudnie opowiadał i wszystko jest ok. Baaardzo sie cieszę. A potem nagrał nam wszystko na płytę cd i mamy cudną pamiątkę, bo widzimy dokładnie nasze maleństwo. Strasznie to fajne, bo przy pierwszej dzidzi, takie świetnego usg nie miałam.

Ja powoli mniej się męczę i mam więcej chęci i siły. Mija właśnie 12 tydzień i mam nadzieję, że teraz będzie fajnie. Brzuszek robi mi się prąglutki- musze zrobić fotkę i wyślę. A włosy i paznokcie maluję i myślę, że będę to robić przez całą ciążę. Tak robiłam przy pierwszej dzidzi i urodził się okaz zdrowia.

Aha, czy was też nieustannie wypytują o płeć - Jakie masz przeczucie, co zajadasz itd???? :laugh:

Pozdrawiam wszytkie przyszłe mamuśki. ;D ;D
 
reklama
Cześć!
Witam wieczorową porą :) Moje Kochanie ma dziś nockę w pracy, więc korzystam z okazji i zasiadam do komputera! U mnie i dzidzi narazie wszystko ok - i dzieki Bogu! Staram się nie przemeczać - co nie jest łatwe - bo nadal mamy remont - ale teraz juz coraz blizej konca! Mąż stara się jak tylko moze mnie odciązyc w obowiazkach i najlepiej by chciał mnie widziec tylko leżaca plackiem ;)
Co do płci dzidzi - ja nie mam narazie zadnego przeczucia - i szczerze nie wiem co bym chciał - czy chłopca czy dziewczynke...narazie skupiam sie tylko na tej mysli zeby było zdrowe!A co będzie???Zobaczymy!!!Coć gdyby był chłopak...:)Albo dizewczynka...:)
Wizytę u ginekologa mam wyznaczona na początek sierpnia - ale przed tym musze zrobic jeszcze badania, co juz mnie zaczyna mierzic (bo ostatnio wkłuwała mi sie 3 razy w jedna i 2 razy w drugą rękę :( ). Dobra - przestaje smucic i uciekam do spania! Pozdrawiam cieplutko!
 
Hej dziewczęta:)
Dziś kupiłam spodenki....to była moja 1-sza wizyta w sklepie z odieżą ciążową:)Mój brzuszek jest juz dość pokaźny.We środe ide do gin. chciałabym mieć zrobione usg>
Jak często macie robione usg i w ogóle badania krwi i moczu?Zyczcie mi powodzenia.Zrobię sobie zdjątko w cudnych śliwkowych spodenkach i prześlę na stronkę.Na razie buziaczki i trzymajcie się mamusie:)
 
Cześć Przyszłe Mamusie!
Ja jeszcze nie robiąłm zakupów "powiekszonych" ciuszków bo narazie nie widać wcale ze rośnie we mnie dzidzia :) Zawsze nalezałam do bardziej okrągłych potworków :p wiec nikt nie zauważa.Moze to i lepiej - bo nie chciała bym bardzo sie "powiekszyc" i dzięki Bogu mieszczę sie we wszystkie swoje stare rzeczy - choć wiem ze juz niedługo. Ale dziś zamierzam zrobic sobie troszkę przyjemności i wybrać sie na jakies malutkie zakupy - choć środki mam strasznie ograniczone :(
Co do badań krwi i moczu musimy robić je co miesiąc, a usg - miałam robione juz 2 razy.Na 1 wizycie w przychodni - jak potwierdzał mi ginekolog moja ciąże, i 2 raz na wizycie prywatnej - jak maleństwo miało juz 9 tygodni. Ale nie wiem jak bedzie dalej.Czy beda kolejne badania?Nie wiem.Zobaczę na poczatku sierpnia.
Pozdrawiam i znikam do sprzatania mieszkania, bo Kochanie juz jest w parcy a "bajzel" remontowy dalej trwa!
 
Cześć Mamusie !
U mnie brzusio tylko trochę się zaokrągliło ale mieszczę się narazie we wszystko,no może oprócz staników :) :)
nausea co do badań ,miałam robioną morfologię dwa razy i takie pełne na toksoplazmozę,cytomegalię,itd raz ale wiem,że będę musiała powtórzyć bo na cytomegalie nie mam przeciwciał.Co do USG to gin mi robi na każdej wizycie,teraz w środę idę na badania prenatalne uhhhh :(
Pozdrowionka trzymajcie się cieplutko :):)

preg.png

 
Puma dzięki za informacje.Koniecznie daj znac jak badania.Ja dziś ide go ginek. jak zwykle mam stracha i listę pytań:)pozdrawiam
 
Hello :D
Nausea w końcu po wizycie,z dzidzią wszystko dobrze,rośnie jak szalona :) Ja tu święcie przekonana,że będzie chłopak a lekarka mi mówi,żebym się nie nastawiała bo jej się coś wydaje,że dziewczynka (gdzie w takim razie moja kobieca intuicja :)) Nausea nie ma się co bać,ja osobiście nigdy się nie mogę doczekać wizyty,żeby zobaczyć maleństwo ale też zawsze drałuję z listą pytań bo coś ze skupieniem i pamięcią u mnie ostatnio słabo :) Trzymaj się cieplutko i daj znać jak po wizycie
Pozdrowionka dla wszystkich Mamusiów ;)
 
Cześć Puma, jak tam Twoje dzidzi? Możesz napisać o nim coś więcej, np. ile ma cm?
A jak po tych badaniach ?
Ja już nie mogę się doczekać usg, a mam dopiero 1 sierpnia. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Nie masz przypadeczkiem jakiegoś zdjątka?
Pozdrawiamy
 
Czy te badania pre polegały na wywiadzie i usg, czy działo się jeszcze coś więcej?
Co lekarz może stwierdzić na ich podstawie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Cześć SylwiaZ :)
Moja dzidzia czuję się super ma już 6,44 cm :) Rośnie w zastraszającym tempie,zadziwia mnie to wszystko strasznie :) Co do badań prenatalnych to miałam robione USG dopochwowe po czym gin zrobiła więcej pomiarów tj. oprócz rytmu serduszka i długości tzw.przezierność karku co w jakimś stopniu wyklucza ryzyko występowania u płodu nieprawidłowości chromosomowej, wady serca i innych chorób uwarunkowanych genetycznie.Dostałam teraz skierowanie na test potrójny ale to za jakies dwa,trzy tygodnie :)
Mam zjęcia ale chwilowo nie mam dostępu do skanera,jak tylko dam radę to cosik wkleję :)
Fajnie masz,do 1 sierpnia już niedaleko a ja następne badanie mam dopiero 24 sierpnia uhhh straszne :(
Pozdrowionka
 
Do góry