reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Witajcie,

gratuluję udanych kontroli i chodzących Dzieciaków!
I mam do Was pytanie właśnie o chodzenie: kiedy Wasze Dzieci zaczęły raczkować / chodzić?
Bo mój synek skończył właśnie 9 miesięcy i do raczkowania się nie zabiera (jak się obróci na brzuch to potrafi wyprostować się na rękach, ale nogi mu się rozjeżdżają na żabę i zaraz wpada w histerię i trzeba go obrócić), najchętniej stoi przy meblach (ale postawiony lub podciągnięty za łapki, sam z siebie próbuje stawać, ale idzie mu też raczej średnio), no i tak to właśnie wygląda. Zaczynam myśleć, że może on w ogóle nie będzie raczkował, tylko ruszy z chodzeniem, ale na to się na razie jak widać nie zanosi, a trochę mnie męczy ciągłe noszenie go na rękach - waży ponad 11 kg... A jakoś liczę na to, że jak ruszy, to nie będzie ciągle chciał na rączki do mamy...
My mamy teraz 9 godzin na dzień przerwy bez szyny. Czy Wasze Dzieci raczkowały chętnie? Czy ruszyły od razu do chodzenia? W jakim były wieku? Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrowienia!
 
reklama
Katatek moja Oliwka w ogole nie raczkowala, ale przesuwala sie na tylku, podpierajac sie na jednej raczce. Teraz doszla do takiej perfekcji ze prawie lata na tej jednej raczce. I mysle ze zaczela sie tak suwac jak miala 7-8 miesiecy. Raczkowanie tradycyjne jej nie pasowalo, bo tak jak mowisz rozjezdzaly jej sie nozki i sie wkurzala. Mysle ze to przez noszenie szyny. Jak miala okolo 8-9 miesiecy zaczela sie podnosic i powoli dochodzila do perfekcji, wtedy tez zaczelismy ja prowadzac za raczki i sobie tak chodzila. A teraz za tydzien konczy roczek i mozna powiedziec ze chodzi juz od okolo miesiaca, ale sama odwazyla sie pojsc w dalsza trase tak 1,5 tygodnia temu. I faktycznie jest mi teraz lzej, ale za to musze miec oczy dookola glowy. Dorobila sie juz 3 siniakow na czole, w tym jeden z wielkim strupem, bo uderzyla o elewacje...no ale coz, powoli sie przyzwyczajam:)Takze nie martw sie, Twoj synek ma jeszcze czas, wszystko przyjdzie w odpowiednim momencie. A to ze moja corcia dosyc szybko zaczela chodzic, to dla nas szok, bo myslalam ze szyna to wszystko opozni. Z tym ze nasza Oliwka juz od lipca czyli od 10 miesiaca ma szyne tylko na noc.
 
Hej! My też po kontroli i narazie ok oby nie było nawrotu. Mam tylko ćwiczyć czyli zginać stopę? A jak u was z ćwiczeniami? U mnie ciężko mały strasznie skręcony i też już sam chodzi.
 
U nas bardzo ciężko z ćwiczeniami, mała drze się wniebogłosy i oszaleć można. My tez w srode bylismy na kontroli i wszystko ok. Doktor pochwalił Oliwke:)
 
Witam, mój synek urodzil sie ze sks. chcemy sie wybrac do prof napiontka, czy ktos z was moglby przyblizyc mi koszty leczenia u profesora?? chodzi mi o wizyte i zabieg przeciecia sciegna...
 
Hej, my w czwartek jedziemy do ortopedy i jestem bardzo ciekawa co powie... Musimy się zapisać na rehabilitację bo młody biega na całęgo...

anka7692 - z tego co tu dziewczyny wcześniej pisały o Napiątku to naprawdę spora kasa! Ale myślę, że najlepiej jak złapiesz kontakt i zadzwonisz, wtedy wypytasz o ceny i będziesz miała aktualne info "z pierwszej ręki".
 
Witajcie,
długo mnie nie było z powodu awarii komputera :-)
katatek, u mnie jest identycznie. Maciek ma 9 miesięcy i dydzień a waży ponad 11kg i nie raczkuje. Silny i potężny a nie ma siły dźwignąć tyłka do góry. Turla się na boki, przekręca wokół własnej osi. Nie raczkuje, nie wspina się samodzielnie po meblach... stoi tylko wtedy, gdy się go postawi i trzyma pod paszkami a nogi gną się.......jak z plasteliny. Ale loooz :-) Nie każde dziecko musi raczkować a stać sztywno na nogach powinno w wieku 15 miesięcy, chodzić najpóźniej w 20msc (pisałam mgr z rozwoju dziecka). Więc jeszcze mamy trochę czasu.
Pozdrawiamy.
 
reklama
Witam Wszystkich serdecznie i gratuluję wspaniałych Dzieciaczków Chcę bardzo Wszystkim podziękować bo chociaż piszę tutaj pierwszy raz to zaglądam tutaj od jakiegoś czasu. To forum bardzo mi pomogło oswoić się z chorobą synka jeszcze przed jego urodzeniem a przede wszystkim dzięki Wam zdecydowałam się na odpowiedniego lekarza. Mój synek ma obecnie 3,5 miesiąca - po leczeniu gipsami, przecięciu ścięgna od 1,5 miesiąca w szynie. Jak na razie leczenie idzie ładnie. Ale od pewnego czasu coś nie daje mi spokoju - a mianowicie w następny piątek mamy komisję o orzeczenie niepełnosprawności i strasznie się boję, że tam mu te stópki wykręcą, po prostu popsują - wiem, że to idiotyczne ale mam na tym punkcie fobię. dlatego mam pytanie do wszystkich, którzy taką komisję przeszli: jak to wygląda? czy badają stópki czy tylko oglądają? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 
Do góry