reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Maciejka, jak tam po kontroli? U nas roznica na poczatku byla 1 cm a teraz zmalala do 0,5 cm. To ze jeden bucik jest troszke za duzy w ogole nie przeszkadza Oliwce. Zreszta taka roznica to nie roznica:) he he swoja droga Twoj synek ma spore stopki, bo moja corcia w wieku 11 m-cy ma niecale 12 cm:) ale to chlopaczek:)
 
reklama
Hej. Ja też dołączam się do pytania pauli - maciejka jak po kontroli?
Błażej ma sksową stopkę około 1 cm krótszą.
Dziewczyny, mam pytanie czy Waszym pociechom robią się odciski na stopach? Bo to co się dzieje z Błążejowymi nóżkami to istny koszmar. We wtorek dopiero będziemy u lekarza. Mam nadzieję, że to przejściowe i nie okaże się że ma duże skłonnośći do odcisków bo to było by okropne.
 
Asica Oliwce nie robia sie odciski, ale za to strasznie jej sie odparzaja paluszki, az do krwi i oblaza jej ze skorki....a buty tylko na noc...eh
 
Palula, Asica, po kontroli ok. Lekarz powiedział "no co mam wam powiedzieć?....jest EXTRA!" Skracamy co miesiąc noszenie szyny w dzień (teraz będzie mieć już 9 godz luzu) a po kolejnej wizycie w listopadzie, jeśli wszystko będzie ok, szyna będzie tylko na noc. Nasz Doktor bardzo dokładnie obejrzał Maćka przy tej kontroli. Obejrzał stopy, kolana, biodra. Wyginał chorą nogę i sprawdzał jak zachowuje się ścięgno (które codziennie ćwiczymy) i pochwalił, że wszystko extra. Dodatkowo obejrzał buty od szyny...czy nie za małe, czy nie przekoślawione. Na razie nie kazał kupować nowych.
Cieszę się, że minimalna różnica w długości stopy nie przeszkadza w niczym i przede wszystkim, że z biegiem czasu zmniejsza się.
Palula, mój Maciek cały jest duży....dziś kończy 8 miesięcy i jesteśmy po wizycie w ośrodku i waży 10,5kg i ma 79cm.
Maciek też nie ma odcisków ale bardzo odparzały mu się miejsca między paluszkami i pod nimi. Pomógł najzwyklejszy puder (ja używam od początku linomagu i do pupy i do stóp). Sypię trochę do skarpetek i wszystkie kłopoty się skończyły. Próbowałam różnych pseudocudownych maści a zwykły talk okazał się lekarstwem.....
Pozdrawiamy
 
Maciejka super ze po kontroli ok!czy dobrze pamietam, Wy sie leczycie u dr Czopa? jesli tak to jestem zszokowana bo jak na niego, to wszystko co napisalas to az niemozliwe:) he he my jak przychodzimy to zawsze jest zwiezly, mowi szybko bez ogrodek i konkretnie raz dwa! zawsze ma bardzo duzo pacjentow:)
 
Hej!
My też wkrótce na kontrolę i pewnie nowa szyna nas czeka. Mały chodzi i nóżkę stawia dobrze wg mnie. Pozdrawiam i dużo zdrowia dla Was dziewczyny i dla waszych skarbów!!!!
 
Palula, tak u dr Czopa i pierwszy raz mieliśmy tak gruntowną kontrolę. Zawsze jest szybko, bez zbędnych słów. A tym razem było inaczej....
ciociaxxx, u nas nic się nie działo po nacięciu. Mały nawet nie marudził. Opuchlizna paluszków może być kłopotem, więc radzę jak najszybciej skontaktować się z Waszym lekarzem. Rozmawiałam z wieloma mamami dzieci, które miały nacięcie ścięgna i nie pamiętam, by któraś mówiła o powikłaniach. Koniecznie idź do lekarza
 
ciociaxxx u nas nie bylo opuchlizny, ale wiem ze moze sie zdarzyc, wtedy luzuja troszke gips. To normalne nie martw sie.
Maciejka30 mam nadzieje ze my kiedys tez trafimy na taki cudowny dzien dr Czopa. Musze sie pochwalic, moja corcia chodzi!!!
 
reklama
Do góry