reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

My mielismy do wyboru tylko jedna, polska...do Pana ktory ja robil zostalismy skierowani przez naszego doktora. Kosztowala 480 zł i sprawdza sie dobrze. Jest na rzepy i sznurowki. Buciki maja odkryte paluszki. Od dolu sa wystajace sruby zakrecane na motylki.
 
reklama
Margolla - mam pytanko- jak u Was było ze zdjęciem szyny na dzień? Po 24h wyłapałam, że 16 h była szyna zakładana? Opisz mi coś więcej... My 14 czerwca mamy wizytę... Mały będzie miał 11 m-cy i mam ogromną nadzieję, że szynę tylko na noc będziemy mieć... Mały zaczyna chodzić (przy meblach) i nie sposób go zatrzymać... Nawet w szynie próbuje...

Pozdrawiam wszystkie mamcie!
 
Witajcie,

my też mamy fotelik Maxi Cosi CabrioFix i nie było problemu z szyną - jak Mały był mniejszy, to trzymał stópki w szynie jakby na bokach fotelika, teraz już razem z szyną wystają mu poza fotelik. Jedyne co, to wkładaliśmy w to zakłębienie na pupę ze dwie złożone pieluszki, żeby tam tak nie wpadał. Poza tym Mały przyzwyczaił się do szyny po jednym dniu i teraz nie ma żadnego problemu. Przewraca się już też na brzuszek i czasem z powrotem (o ile się nie sfrustruje i trzeba go obrócić:)) - najfajniejszy był moment, jak leżał na boku i balansował tą szyną w przód i w tył, i docierało do niego, że to kluczowe w kontekście obrócenia się. No i teraz to jest mega ruchliwy też nocami, a że śpi czasem z nami, to mam całe nogi poobijane od szyny...

Co do szyny, to my wybraliśmy tę amerykańską, bo wydaje mi się (i potwierdzali to ludzie, których spotkaliśmy w Poznaniu z dziećmi z sks), że się ją wygodniej zakłada - tylko takie klik i już, i jest solidniejsza. Poza tym super są te buciki - mają po trzy klamerki, co moim zdaniem ułatwia dopasowanie buta do stópki, no i - mam nadzieję:) - utrudni w przyszłości Małemu rozpinanie bucików. W środku butki mają taki kauczuk i na razie (Mały nosi szynę od 4 miesięcy non stop) nie odparzyły mu się stópki ani razu, mimo że nosił już też buciki na gołe stopy w upały, nie poobcierały go ani nic. Więc jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam wszystkie Dzieciaki i Mamy!
 
Margolla sorki, że Cię tak męczę ale prosze powiedz mi jeszcze, czy jak lekarz kazał zakładać szynę "na noc" to określił ile godzin? I czy po zdjęciu szyny w dzień już kupowaliście buciki ortopedyczne? Może jakieś polecasz?
 
asica, lekarz nie określił ile godzin - mała po prostu bardzo dużo spała, to i długo szynę nosiła :-) Jak zdejmowaliśmy szynę w dzień to musieliśmy zakładać porządne buty, ale nie ortopedyczne. Kiedyś widziałam takie całkiem fajne w malutkim rozmiarze w TK Maxx, ale to jak już niuni stopa dorosła do rozmiarówki memo, bo wcześniej to masakra była, nigdzie takich małych butów nie było.
 
ufffffffff jesteśmy po pierwszej kontroli od założenia szyny. wszystko u nas ok. Mamy polską szynę, robioną w Otwocku i nie narzekam. Na kontroli doktor powiedział, że nóżka prawidłowo się rehabilituje i układa się w dobrą stronę. Nadal nosimy szynę odejmując co miesiąc po godzinie. w czerwcu mamy już 6 godzin luzu.
pozdrawiamy
 
Witam! My też po kontroli i nóżka dobrze. Szyna całą noc i 3 godziny w dzień i co miesiąc o godzinę krócej. Następna kontrol we wrześniu. Już pewnie będzie sam chodził, lekarz teraz się zdziwił że on już stoi i uczy się chodzić.....
 
reklama
Dżalwia a butów jeszcze nie zmienialiscie? My juz swoje bedziemy nosic prawie 7 miesiecy i robia sie za male.....a poza tym podniszczone juz sa...
 
Do góry