reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stare i nowe znajome mamuśki :)

reklama
Cześć dziewczyny!
korzystam że mała śpi i nadrabiam.:tak:
Wczoraj byłam u fryzjera, ściełam w końcu włosy na krótko:szok: taki impuls haha.
Mąż nie może się przyzwyczaić, ale chyba mu się podoba bo łazi za mną i ciągle mnie podszczypuje w tyłek haha:-D:-D.
Byliśmy wczoraj na andrzejkach no i wyobraźcie sobie że laliśmy wosk i jak zobaczyli co mi wyszło to zgodnie stwierdzili że chyba niedługo pojawi się rodzeństwo dla naszej córeczki hihihi, ja tam widziałam papugę:-p:eek:
A tak pozatym to moje dziecie już przesypia całe noce, nie licząc tego że o 5:00 je mleczko, bo to dla mnie już rano.:sorry:
Dzisiaj wybieramy się na imieniny do taty bo Andrzej się nazywa więc lecę buziaczek dla was kochane.;-)
 
Hej dziewczyny.
Jak tam u Was weekendzik mija?

Haanah my nigdzie na Andrzejkach nie byliśmy,ale była u mnie moja bratanica i przygotowałam jej wszystko do lania wosku (jeszcze sobie palce poparzyłam :-p ).No i jak ona już polała wosk,to prosiła żebym i ja sobie powróżyła.Więc polałam,ostygło i wiecie co?Moja Mama i mój Misiek stwierdzili że to wyszedł mały embrionik z pępowinką :eek: W sumie to tak wyglądało hehe.I dzisiaj mój Misiek się śmiał do Izy :chodź niunia do braciszka z wosku :rofl2: Wyobraźnia hihi:-p
 
Witajcie strasznie dawno mnie tu nie było ale cóż dom,praca,opieka nad Dawidkiem.Mały skonczył własnie 4 miesiące i rozpoczął się mozolny okres wprowadzania nowych smakówJabłuszko zjada całe ale marchewkę wypluwa.Może ktoras z Was podpowie mi w jaki sposób wprowadzać nowe potrawki czy zastępować nimi jeden mleczny posiłek czy podawać je między nimi zwłaszcza,ze mały je 150 ml mleka co 5 godz.pytam ,ponieważ mój pediatra o mleku nic nie wspominał a kazała powoli wprowadzać nowe potrawki.Wspomnę także o tym,że powoli przechodzę z nutramigenu 1 na nutramigen 2 i nie bardzo nie wiem co i jak a nie chcę popełnic błedu a nikt nie potrafi doradzić niż doświadczone mamy.POZDRAWIAM:-)




profilepic44826_1.gif
blue_rank_1.gif
 
Ostatnia edycja:
Może ktoras z Was podpowie mi w jaki sposób wprowadzać nowe potrawki czy zastępować nimi jeden mleczny posiłek czy podawać je między nimi
Patiti
U nas sytuacja była troszkę inna bo przechodziłam na mleczko butelkowe i w tym samym momencie wprowadzałam stałe posiłki (czyt. słoiczki).
Zobacz jaka jest mniej więcej norma podawania mleczka dla 4 miesięcznego dziecka.
Czyli u nas w 5 miesiącu wyglądało to tak:
5:00 mleczko (90 ml)
8:00 mleczko (120 ml)
11:00 kaszka (150 ml)
13:00 obiad słoiczek
16:00 mleczko (180 ml)
17:30 pół słoiczka deserku
19:00 kaszka (150 ml) i do popicia mleczko (30 ml)
na 5 miesiąc jest norma uśredniona 4x180 ml. Podaję Bebiko
Ustal sobie na te posiłki w miarę stałe pory i dzidzia szybko się przyzwyczai.
 
Ostatnia edycja:
Patiti
a ja jeśli pamiętam dobrze to u Kewinka było tak:
6:00 mleczko
10:00 mleczko
13:00-14:00 obiadek słoiczek
16:00-17:00 deserek słoiczek
19:00 kaszka lub mleko
23:30 mleko
Ja podaję od samego początku bebilon i na bebilonie 2 jest napisane żeby podawać mleko 4 raz na dobę po 180 ml
A co do kaszki. Ja podawałam tylko raz dziennie ale jak widzisz HannaH daje 2 razy jednak na opakowaniu przynajmniej z nestle jest napisane aby podawać raz dziennie a jeśli 2 to po konsultacji z lekarzem. Musisz sobie stworzyć swój własny harmonogram. Życzę powodzenia

 
reklama
hejka dziewczyny!
Widzę że kolejnego maluszka czeka nowe wyzwanie. Patiti - powodzenia, oby poszło bezproblemowo!
Pewnie Ilonka za niedługo też będzie przerabiać ten temat :-)

Ewelka - jak się czujesz ???

Hannah - no to mężuś chyba zadowolony z nowej fryzurki... No i jeszcze te lanie wosku. Nowa fryzurka, podszczypywanie i wróżba... no, no, no.... coś z tego będzie :-):-):-)Może w tej nowej fryzurce wyglądasz tak cudnie że jak się poprzytulacie to już na całego i będzie kolejna fasolka :-)

Andzia - widzę że u Ciebie też fasoleczka się szykuje :-)Będzie się działo...

Corine - synusiowi zdrówka życzę...

Anekha, Marcy, Ilonka, Agacjone..... co u Was ???

Karolina - jak tam Twój mały przystojniak. Tymi ślicznymi oczkami będzie czarować wszystkie laski!!! Będziesz miała kiedyś niezłe kolejki dziewczyn przed drzwiami. Każda będzie chciała zdobyć jego serducho :-):-):-)

A ja dzis czuję się dosyć dobrze... wczoraj miałam kilka leciutkich skurczy. Ale były bardzo delikatne i tylko kilka przez calutki dzień. No ale może to jakiś zwiastun że to już niedługo.... Oby dzidzia za długo nie czekała! :-)

Pozdrawiam wszystkie!
 
Do góry