reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania z clostilbegyt i prolaktyna czynnościow staraczki 2018

reklama
W końcu @ nadeszła. Chyba pierwszy raz się z niej cieszę. W końcu mogę się zapisać na hsg i zrobić ponowne badania. Powiedzcie, w ktorym dniu cyklu robiłyście LH, FSH, estradiol?
 
W końcu @ nadeszła. Chyba pierwszy raz się z niej cieszę. W końcu mogę się zapisać na hsg i zrobić ponowne badania. Powiedzcie, w ktorym dniu cyklu robiłyście LH, FSH, estradiol?
LH i FSh między 3, a 5 dniem cyklu
Estadriol między 12, a 14 dniem cyklu

ale nie jestem pewna tak na 100%
 
Powiedzcie proszę jak to z tymi badaniami. Dlaczego robi się je w określonych dniach cyklu ? W innych nie są już wiarygodne ?
Też mnie to dziwi. W Pl jak mieszkałam to w określanych dniach cyklu lekarze kazali robić poszczególne badania a w DE obojętnie kiedy robią te badania i nie zwracają uwagi który dzień cyklu. Więc podsumowując dołączam się do pytania.
 
Powiedzcie proszę jak to z tymi badaniami. Dlaczego robi się je w określonych dniach cyklu ? W innych nie są już wiarygodne ?
są wiarygodnie, ale każdy hormon jest istotny w danym dniu. Jedne są np. odpowiedzialne za dojrzewające pęcherzyki czyli wiadomo, że przed owulacją. Inny potrzebny do utrzymania ciąży/zagnieżdżenia.
 
Też mnie to dziwi. W Pl jak mieszkałam to w określanych dniach cyklu lekarze kazali robić poszczególne badania a w DE obojętnie kiedy robią te badania i nie zwracają uwagi który dzień cyklu. Więc podsumowując dołączam się do pytania.
ale nie oznacza, że nie można ich robić w innych dniach. Tylko wtedy kumaty lekarz musi o tym wiedzieć

przynajmniej tak mi sie wydaje :laugh2:
 
Przykładowo progesteron. Po co badać go np. w 3 dzień cyklu skoro ten hormon największą rolę spełnia po owulacji, aby po zagnieżdżeniu utrzymać ciążę. Badanie w 3 dzień cyklu nie powie nam jakie stężenie jest po owulacji wtedy kiedy on ma znaczenie. Tak sobie to wszystko tłumaczę :p
 
ale nie oznacza, że nie można ich robić w innych dniach. Tylko wtedy kumaty lekarz musi o tym wiedzieć

przynajmniej tak mi sie wydaje :laugh2:
Zgadza się ale ja tu byłam u 4 gin ekologów u endokrynologa i u rodzinnego i jak zapytałam czy poszczególne badania robić w danych dniach cyklu to popatrzyli na mnie jak na kretynke i zadając mi pytanie kto mi o tym takich głupot nagadal. Odpowiedziałam że w Pl tak się robi ale na to dostałam odpowiedź że w Pl robią tak a my jesteśmy w Niemczech i nie ma co porównywać leczenia co do różnych krajów.
 
reklama
Przykładowo progesteron. Po co badać go np. w 3 dzień cyklu skoro ten hormon największą rolę spełnia po owulacji, aby po zagnieżdżeniu utrzymać ciążę. Badanie w 3 dzień cyklu nie powie nam jakie stężenie jest po owulacji wtedy kiedy on ma znaczenie. Tak sobie to wszystko tłumaczę :p
Co do progesteronu to się zgadzam bo tu też robią 7-8 dni po owulacji, ale jeśli ktoś nie wie kiedy ma owu i nie ma możliwości monitoringu to też nie wiadomo kiedy zrobić progesteron bo na testach owu nie można się opierać ponieważ one tylko nam pokazują pik LH
 
Do góry