reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

melduje z rana że teścior negatywny... no nic przynajmniej @ przylezie na czas bo nie bedę sie stresowac... Mam pażdziernikowych nie otworze , ale napewno tu kilka z was tak:tak: buziaki, ja lece do pracy, zajrze wieczorkiem.
 
reklama
hmmm ...wiedzialm wlasnie zobaczylam ze dostalam wredna@ dwa dni za wczesnie,a od niedzieli tak duzo myslalam o dziecku ze z nerw mialam plamnienie:-(
Nie wyjde od lekarza jak nie zrobi mi badan albo cholera w polsce zrobie!!!
Moze jak bede chodzic do pracy nie bede myslec,ale watpie bo jak tu nie myslec o dzieciach kiedy nie mozna o nich wzroku oderwac bo sa tak piekne:-)

Przykro mi babo, fakt masz pracę więc napewno oderwiesz sie od myslenia o maleństwie mimo że będzie to praca z dziećmi. Zobaczysz na poczatku bedze trudno nie mysleć o maleństwie ale z czasem przywykniesz., oswisz sie i bedziesz ja traktować jak każdą inna pracę.
Jeśli chodzi o badanka to rzeczywiście, dobrze było by je zrobić.

witam jestem pierwszy raz na tym forum i mam pytanko czy kturas z was miała zapisane luteine na wywołwnie miesioczki i jak sie czułyscie po luteinie ????? pozdrawiam

Witaj wśród nas sabinko , mam nadzieję, ze bedziesz często do nas wpadać.ja mam przypisana luteinę ale na podtrzymanie ewentualnej ciąży, takze chyba nie mogę za bardzo pomóc.


Witam wszystkie dziewczyny po tygodniowej przerwie;-);-):-)


Staralam sie przeczytac wszystko, ale jest tego tak duzo, ze szok. Bylam na tydzien w Polsce 21-27stycznia i nie mialam czasu siedziec codziennie na forum :-(.


To naprawdę problem, my w Polsce mozemy zrobić badanka jak nie w tym miesiącu to w innym, a u ciebie to rzeczywiście kłopot, nic dziwnego, ze sie zdenerwowałaś.
Mężatko ja za dwa miesiące tez zaczynam kuracje progesteronową na podtrzymanie ciąży tylko ja mam przypisaną luteinę, ale to podobno to samo.
 
melduje z rana że teścior negatywny... no nic przynajmniej @ przylezie na czas bo nie bedę sie stresowac... Mam pażdziernikowych nie otworze , ale napewno tu kilka z was tak:tak: buziaki, ja lece do pracy, zajrze wieczorkiem.

Marzenixx, podobno czasem tak jest że test wskazuje jedną kreche, a potem okazuje sie ze za nastepny pokazuje dwie albo z betki wychodzi ciąża. Dopóki nie ma @ to jest nadzieja.
 
dziendoberek kobietki :tak:
Hej dziewczyny!
A właśnie-moja noga! .......I CO JA MAM ZROBIC???
...PARANOJA JAKAS KOMPLETNA!
I tak-zaczelam wiec chodzic...poamlu na tyle na ile moge ale chodze:tak:choc boli dalej i nadal kolano spuchniete. Mam skierowanie na rezonans magnetyczny i na badania kwri kolejne i czekam na rozwoj sytuacji...W jednym sie tylko zgodzili, ze w kolanie oprocz stanu zapalnego na teraz sa powazne zmiany tylko trzeba rezonansu zeby je ocenic dokladniej...
A!!!! I mam radosna wiesc dla siebie-moje kochanie kupiło bilet i przylatuje za 2 tygodnie na 10 dni do mnie!!! Juz zaczynam odliczanieeeeee...choc pobyt bedzie niestarankowy z racji moich lekow, ale i tak sie ciesze jak glupia:-):-D:-):-D
I na koniec- u mnie tez jaja z @ w tym cyklu-ale pewnie po lekach tak mam, brunatne plamienie bylo przez 5 dni, potem 1 dzien @ ale jakas taka ciemna, a dzisiaj niby 2dc i cisza i zero i sucho...u kropeczki poplątanie z pomieszniem na kazdym froncie na calej linii:rofl2:
oj Kropuniu no faktycznie z tymi lekarzami to wcelowac cieżko !!! ale dobrze dziewczynki mowia rob rezonans! tam bedzie wsio jak na dloni widać!!! ;-) i wyjdzie szydlo z worka!
super ze twoje kochanie cie odwiedzi!!! wiem jak ciezko jest być na odleglość! :sorry2: a z tą @ to ci nie pomoge nie wiem co to moze byc moze faktycznie od lekow :confused: ja mam np od kilku cykli 1 dniowa przerwe w @ w zasadzie zawsze 4 dc zanika i wraca na 5, 6 a i nawet 7 dc :dry:
Więc tak, po naszej rozmowie pobiegłam do przychodni i nastawiona bojowo ze bedę toczyla walke z kobitami powiadomoiono mnie że lekarz na urlopie do 2 lutego:-(a drugiej kobitki nie ma....
więc polecialam na uczelnie ale postanowilam zajsc do apteki i kupic ten test.No i mowie babce o całej syt.a ona mi powiedziala ze moze tak się zdarzyc bo np. moze byc cysta na jajniku, otwieram test (tym razem jeszcze inny pre-test, różowy) a tam pisze to samo co ta baba mowila.
No i zrobilam...i znowu to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:szok: tylko ten cien, jest taki słabiussssienki ze praktycznie nie widac.To napewno nie jest ciąża :no:bo gdyby tak, to przeciez przyrastał by ten hormon.....więc raczej cosik nie tak...........nie ma co czekam na @ a jak nie to i tak szoruje do niego. Nie pojmuje:no::baffled: a luteiny jednak be recepty się nie kupi................dziewczyny a ja mogę np.zrobic album ktory bylby widoczny tylko dla przyjacioł???
ale mam ochote sie tam do ciebie pofatygowac i zafasolic takiego kopniaka ze ..... ach.... no co ja mam ci zrobic?!!?!?!! tescik robic tylko z pierwszego porannego moczu!!!!! :angry: teraz piszesz ze wsyszla w zasadzie jasniejsza? moze duzo pilas dzisiej i mocz jest mocno rozcienczony!?!! itp.
IDZ NA BETE!!!!!!:-D
a co do albumu wejdz w edycje albumu i tam masz do zaznaczenia opcje widocznosci! :tak:
Dokładnie. A może ktoś jeszcze zdąży, zostały 3 dni :-D:-D
:-D:-D:-D no własnie kinguś :-D:-D i nie gadaj ze nic z tego !!! my tu poczekamy te 3 dni i sie okarze! :-D

hmmm ...wiedzialm wlasnie zobaczylam ze dostalam wredna@ dwa dni za wczesnie,a od niedzieli tak duzo myslalam o dziecku ze z nerw mialam plamnienie:-(
Nie wyjde od lekarza jak nie zrobi mi badan albo cholera w polsce zrobie!!!
Moze jak bede chodzic do pracy nie bede myslec,ale watpie bo jak tu nie myslec o dzieciach kiedy nie mozna o nich wzroku oderwac bo sa tak piekne:-)
oj przytulam mocno! a z tym plamieniem hmm.... najczesciej oznacza to ze cosik sie dzieje z progesteronem ....
witam jestem pierwszy raz na tym forum i mam pytanko czy kturas z was miała zapisane luteine na wywołwnie miesioczki i jak sie czułyscie po luteinie ????? pozdrawiam
Witaj wsród nas! :tak:
Lekarz mi powiedział, że skoro mam cykle 40 dniowe to nieważne kiedy zrobię badania, więc go posłuchałam i zrobiłam nazajutrz po wizycie u niego....
Nie wiem jak Lilu ty to psychicznie znosisz. Jak pisałam wcześniej ledwo wytrzymałam na wypalaniu nadżerki. BRrrrr
a ja czegos nie rozumiem! dlaczego lekarz tak ci powiedzial??? moze taka twoja uroda ze masz 40 dniowe i to zadna anomalia !!! ja mam 34dniowe ale sa w zasadzie regularne i to jest najwaznieje !!! nie ma juz takiego myslenia ze prawidlowy cykl powinien miec 28 dni kazdy organizm jest inny! i moim zdaniem powinien twoj cykl potraktowac jak kazdy inny (28) i zlecic badania w odpowiednich dniach!!! - :-D to ci walnelam wywód! ;-)
a z tym HSG to chyba jest mozliwosc znieczulenia???
a mi kolezanka wlasnie włoski zrobila, bo mamy w sobote wesele:tak:nawet wyszly:-D
napewno wyglądasz pezeslicznie! ;-);-)

Witam wszystkie dziewczyny po tygodniowej przerwie;-);-):-)


U mnie sprawa wyglada tak: Przylecialam do Polski 21 stycznia we wtorek...... ''Ktora z was brala Duphaston lub Bromergon? Napiszcie z jakich powodow, jak dlugo bierzecie itd. Plissssss.
Z tego wniosek. Plamienia, ktore u mnie wystepuja od momentu starania sie o dzidzie prawdopodobnie oznaczaja, ze cos jest nie tak z faza lutealna i jajeczko nie moze sie zagniezdzic(prawdopodobnie niski progesteron, ktorego wyniku nie posiadam,:-() Mam wysoka prolaktyna, ktora trzeba obnizyc - ona tez powoduje tymczasowa niemoznosc zajscia w ciaze :-:)-:)-:)-(Wszytsko to jednak nie znaczy, ze nie moge zajsc w ciaze wiec jestem dobrej mysli:-):tak:

ale bym sie wsciekla za ta probke !!! jak mozna zapodziac fiolke z krwia! :confused::confused::confused: wcale ci sie nie dziwie!
co do prolaktyny to ona gdy jest za wysoka blokuje owu wiec sama nie wiem czy to jajeczko nie moze sie zagniedzic bo raczej go nima :confused: co do progesteronu to masz racje! ale najpierw trzeba obnizyc prolaktyne lekarz dobrze mowi! ;-) ja tych lekarstw nie bralam ale dziewczynki niektore braly to cosik napisza! podobna oba bardzo skuteczne! :tak:podobno po bromergonie mozna odczuwac nudnosci itp.

a ja chcialam sie dzisiej czyms pochwalic ale mi nie wyszlo! :dry::-( i jestem strasznie zla! wczoraj oddalam moj ostatni proj. na uczelni :)tak:) i z nadzieja ze od razu dostane wpis bo facet widzial go juz ze 4 razy - ale nie kompletnie o tym zapomnial i poweidzial ze on to musi sprawdzic i dopiero w poniedzialek bede widziala co dalej! :wściekła/y: a ja go pytalam ostatnim razem czy jeszcze przyniesc obliczenia do sprawdzenia to powiedzial ze juz nie ze napewno bedzie dobrze i zebym juz caly z rys iddala! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i tez chcialam oddac wczoraj prace na zaliczenie seminarium dyplomowego ale oczywiscie zastac profesora po godz 15 na uczelni to jak trafic 6 w totka! :crazy: i w ten o to sposob zakonczenie studiow przepelzlo mi na za tydzien! :-:)-:)-(
 
Marzenixx oj ty niedobra! co to za gadanie i to 4 dni za wczesnie!!!!! :sorry2: pogadamy za kilka dni! a za to to ci sie klaps należy! :-D
Babo gratuluje pracki i nowego nabytku! :-D super pracka ja mam taka ze czuje sie jak na oddziale geriatrycznym czasami przez fakt z jakimi ludzmi pracuje wiec az ci zazdroszcze! :-D:rofl2:
 
Dzien dobry :-):-):-)

...Mężatko ja za dwa miesiące tez zaczynam kuracje progesteronową na podtrzymanie ciąży tylko ja mam przypisaną luteinę, ale to podobno to samo.

Slyszalam i czytalam o tej luteinie i duphastonie, ze podtrzymuja ewentualna ciaze, ale u mnie niestety ona nigdy jeszcze nie zaistniala:-(Dziekuje Pysiu :-)

dziendoberek kobietki :tak:
.....ale bym sie wsciekla za ta probke !!! jak mozna zapodziac fiolke z krwia! :confused::confused::confused: wcale ci sie nie dziwie!
co do prolaktyny to ona gdy jest za wysoka blokuje owu wiec sama nie wiem czy to jajeczko nie moze sie zagniedzic bo raczej go nima :confused: co do progesteronu to masz racje! ale najpierw trzeba obnizyc prolaktyne lekarz dobrze mowi! ;-) ja tych lekarstw nie bralam ale dziewczynki niektore braly to cosik napisza! podobna oba bardzo skuteczne! :tak:podobno po bromergonie mozna odczuwac nudnosci itp.

Witaj Eve84. Sluszalam, ze wysoka prolaktyna blokuje owulacje, ale ja robilam testy owulacyjne, ktore mi ja wykazywaly i tu mnie to troszke zdziwilo. Powiedzialam o tym lekarzowi a on na to, ze to dobrze. Hmmm wiec sie tez zaczynalam zastanawiac, czy ten wynik nie jest oznaka czegos innego:-(No nie wiem. Narazie biore Bromergon i to prawda, ze troszke mi czasem niedobrze sie zrobi, ale lekarz powiedzial, ze to po ok tyg przechodzi jak sie organizm przyzwyczaji:tak:

Co do twojejego zaliczenia tez tak mialam. Pani profesor w ostatniej chwili jeszcze raz chciala wszystko zobaczyc, przeczytac itd, wiec troszke sie to przedluzylo. No ale w sumie warto bylo poczekac, bo wszystko bylo oki. U ciebie tez tak bedzie nie stresuj sie:-)to tylko tydzien:tak:
Oki ja spadam do pracy. Zagladne wieczorkiem papa;-);-)
 
Witam wszystkie dziewczyny po tygodniowej przerwie;-);-):-)





.
Z tego wniosek. Plamienia, ktore u mnie wystepuja od momentu starania sie o dzidzie prawdopodobnie oznaczaja, ze cos jest nie tak z faza lutealna i jajeczko nie moze sie zagniezdzic(prawdopodobnie niski progesteron, ktorego wyniku nie posiadam,:-() Mam wysoka prolaktyna, ktora trzeba obnizyc - ona tez powoduje tymczasowa niemoznosc zajscia w ciaze :-:)-:)-:)-(Wszytsko to jednak nie znaczy, ze nie moge zajsc w ciaze wiec jestem dobrej mysli:-):tak:

wiesz ja nie pommoge bo w zasadzie czekam na te same badania, powiemn tylkoze tez mam takie same plamienia między miesiączkami, luteine dostalam(to progesteron) w poprzednim cyklu na wywolanie ew. na podtrzymanie ale @ przyszla...to się musialas wkurzyc za te probki...a ile zaplacilas za badania???

marzenixx ach ty niecierpliwcu!!! jedna krecja bo za wczesnie!!!zrob następny w dzien @ albo po...wiem jak to jest tak się czeka i chce że czlowiek mysli ze to juz...tylko z uśmiechem prosze!

eve ty jestes takim moim słoneczkiem co zawsze pocieszy i da nadzieje!:tak::-)
oj ale to chyba nic z tego...dzis mam w śluzie jakies brudne plamki...więc moze @ przyjdzie...i dobrze, bo rozwiąże sprawe z lekarzem a potem szybko na badania i do ginka-juz własciwego:-):tak:
a co do uczelni to podobno często przed obroną tak ganiają w to i w to.Ale ty zdolniacha to szybko pozalatwiasz to wszystko....ach zeby juz bylo po...no nie?

dziewczynki ja zmykam, padne wieczorkiem bo uczę się do egzaminu kolejnego:nerd:
 
Ostatnia edycja:
Oglądam Pytanie na śniadanie.
Masakra, całkowite dno jeżeli chodzi o świadomość dojrzewania i sex.

Przytaczają pytania zadawane przez nastolatków, czy od całowania się można zajść w ciążę, albo 15-latka pyta się lekarza czy może być w ciąży bo brzuch i piersi jej urosły (była w 6 msc-u)
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny! Przyznam szczerze że nie udzielam się w tym roku na forum ponieważ brakuje mi tego ubiegłorocznego forum...:zawstydzona/y:
Dziwnie wybierać między dwoma panującymi wątkami...:-(
Tutaj jest więcej osób które kojarzę :-D

Mam takie pytanko czy któraś z Was miała robioną drożność jajowodów?!:confused:

Przyznaję, że strasznie się tego boję. Jestem po kuracji duphastonem, CLO, po badaniach na prolaktyne, tarczyce, bakteriologie...:baffled::baffled::baffled: Mój M wczoraj robił badanie nasienia - dzisiaj wyniki i wizyta u gin... Niestety nadal nam się nie udało:-(
Gin powiedziała, że w następnym cyklu będę miała robioną drożność - a co jeżeli i to nie pomoże??:confused::-(

Co jeszcze mnie może czekać?? Proszę pomóżcie... :blink:

Poza tym robiłam test z krwi i wyszedł negatywnie :frown: a nadal nie dostałam @@@.... a w dodatku od kilku dni strasznie boli mnie prawy jajnik...

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Dzień dobry wszystkim!
Wczoraj dołączyłam do Waszego grona jako starająca się! Mam nadzieję, że czas oczekiwania na fasolkę będzie przyjemniejszy;-)
mężatko ja biorę duphaston 3 cykl by pomóc w zagnieżdżaniu. mam to brać przez 10 dni od 16dc do 25dc ale w tym cyklu zaczęłam 17 bo przez wstrętną grypę miałam problemy z ustaleniem owulacji. Nie wiem jaką mam prolaktynę, bo nie robiłam tych badań, ale owu mam na 100% (potwierdzoną testami i mierzeniem tempki przez kilka cykli).

właśnie teraz myślę, że jak w tym miesiącu się nie uda to poproszę lekarza o te badania - zawsze to lepiej wiedzieć
 
Ostatnia edycja:
Do góry