reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

Domelka wysłałam o niedowadze tobie na PM.

A to dla dziwczyn które też by chciały przytyc:

Niedowaga
Dietę tuczącą wprowadza się powoli, aby nie obciążac gwałtownie organizmu.
Zasady:
-jadaj zawasze o tej samej porze
- jadaj 5, 6 posiłków dziennie, trzy główne i dwa nieznacznie mniejsze
- po obfitych posiłkach połurz się na ½ godz
- w jadłospisie uwzględniaj potrawy które lubisz
- przed głównymi posiłkami wypij pół szklanki soku warzywnego lub owocowego co obudzi apetyt
- pij melisę bo spowalnia przemianę materi
- cwicz po pewnym czasie stosowania diety aby nie przekszctałcic się w chodzący tłuszczyk (ja to zaniedbałam)
- pamiętaj, że słodycze dostarczają pustych kalori przez co nie łatwo przytyc
- codziennie zarzywaj zestaw witamin i minerałów w minimalnej dawce
- zaopatrz się w idealną, szczegółową tablicę z rozpiłem co ile ma jakich składników, witamin itp. i ile kalori aby nie jeść za cienkich posiłków
- wszystko ładnie rozplanuj najlepiej w jakimś notatniku

Twoja dieta musi zawierac około 3500 – 3600 kcal na dobę w tym 15 proc powinny Stanowic białka, 30 proc to tłuszcze a 55 proc to węglowodany. Połowa białka powinna być pochodzenia zwierzęcego. Pamiętaj aby tłuszcze rozłorzyc proporcjonalnie na wszystkie posiłki. Ich nadmiar może zniechęcic do jedzenia to nie przesadzaj z nimi. Muszą to być nienasycone kwasy tłuszczowe. Najważniejsze w jadłospisie powinny być węglowodany (cukier, miód, soki owocowe, białe pieczywo, makaron, kluski) ponieważ ich nadmiar łatwo przekształca się w tkankę tłuszczową. Niezapomnij o witaminach i solach mineralnych ponieważ dzieki nim organizm sprawniej przyswaja substancje odżywcze.

Prosta droga: witaminy itp. Plus tłuscze potrzebne sę w codziennej diecie, nadmiar węglowodanów przekształci się w tkankę tłuszczowę a odpowiednia ilośc białka pomoże podczas ćwiczeń przekształacic tłuszcz w mięśnie.

Praktycznie rzecz biorąc, jeśli chcesz przybrac na wadze o 0,5 – 1 kg tygodniowo nalerzy zwiększyc dzienną dawke zjadanych kalorii o 500 – 1000 kcal ponieważ na 1 kg mieśni potrzeba 6000 – 7000 dodatkowych kalorii. Ja tyłam ok 1 kg na trzy, cztery tygodnie.

Pamiętaj aby co parę dni (ok. 6) sprawdzac wagę i obwody ciał) aby sprawdzic jakośc przybranej wagi i obrac odpowiednie cwiczenia(inne na brzuch a inna intensywnośc i jakośc cwiczeń na pupę)

Składniki porzywienia:
Piersi kurze, nieprzetworzony indyk(czyli sama przyrządzasz, jaja (głównie białka), durzo chudszych ryb (między innymi tuńczyk i rybki w sosach) wołowina i wieprzowina ale chuda, serwatka, płatki owsiane (ja dodałam do tego musli), ryż najlepiej niełuskany bo ma durzo węglowodanów, dużooooo kartofli (najlepiej plus sosiki na wysokoprocentowych śmietankach, białe pieczywo, masełko ser żółty, durzo warzyw, PEŁNOTŁUSZCZOWE mleko najlepiej dodawaj do wszystkiego co możliwe i pij je nawet w pracy, UNIKAJ chudych przetworów mlecznych, do warzyw podawaj masło lub margarynę, do potraw jajecznych dodawaj ser złóty, stosuj przegryzki np. ser żółty, kanapki z masłem orzechowy, jogurty, musli z jogurtami, orzechy, suszone owoce. Nie pij pezd samym jedzeniem.

Sory za błedy pisałam teraz.
 
reklama
Hanka to fajnie że trafiłaś do dobrego specjalisty... czemu nie masz śluzu?
Kankgan nie wolno testować... poczekaj jeszcze 2 dni lub idź na betę!

Nie śluz to ja może i mam tylko nikt w moim mieście nie robi badania na wpływ śluzu na plemniki po stosunku w sensie żadne labolatorium ani nawet szpital. Najbliżej to wrocek 120km.

A chcieliśmy zobaczyć czy nie mam wrogiego śluzu i dlatego nie dochodzi do zapłodnienia.

Bo produkuje piękne pęcherze tylko nie chcą się jajka zplodnić. No w tym miesiącu skromnie tylko jedno bo mialam przerwe w clo.
 
Kankgan nie wolno testować... poczekaj jeszcze 2 dni lub idź na betę!

Wiem, wiem, dzisiaj nie sikałam i jutro też nie będę - zglupiałam 2 miesiące temu i kupiłam zapas testów ciążowych na 2 lata na allegro (po 2 zł). tak mi się wydawało, że będę sobie na nie sikać codziennie aż mi ciąża wreszcie wyjdzie:baffled::wściekła/y::baffled:
no ale nie wyszła:no:,
a testy leżą w apteczce kuszą i wołają : nasikaj na mnie!!!:-D:-):-D

no ale nie sikam, twarda jestem (ale to takie trudne)
rozważam czwartek
 
NIE TESTOWAC PRZED CZASEM




Żadna tajemnica już to pisałam - Cieplice Śląskie Zdrój - w skrócie Cieplice
O w mordę- fajnie tam u was! Wpisałam w google,bo wstyd się przyznać,ale nie wiedziałam gdzie jest ta twoja wiocha. Park fajny no i ruiny zamku też! I zawsze masz blisko na jakieś super masaże:-D

całe mnóstwo - co jeden to mniej wiarygodny, odkąd myślę o zafasolkowaniu to tydzień przed @ mam miliony objawów:-):-D:-)
jak dotąd fałszywych:no:
no a teraz to zobaczymy...
Ja też zawsze miałam tysiąc objawów. A jak zaszłam w ciążę, to objawy pojawiły się dopiero po kilku tygodniach.
 
Hania


a moze sie jajka zapladniaja, ale nie zagniezdzaja. sprawdzalas sobie faze lutelna czy ma min 11 dni ? poziom progesteronu ?
 
Nie śluz to ja może i mam tylko nikt w moim mieście nie robi badania na wpływ śluzu na plemniki po stosunku w sensie żadne labolatorium ani nawet szpital. Najbliżej to wrocek 120km.

A chcieliśmy zobaczyć czy nie mam wrogiego śluzu i dlatego nie dochodzi do zapłodnienia.

Bo produkuje piękne pęcherze tylko nie chcą się jajka zplodnić. No w tym miesiącu skromnie tylko jedno bo mialam przerwe w clo.
Są podobno jakieś testy które można kupić w aptece na sprawdzenie wrogości plemników ... trzeba poszukać w necie?!
Lolitka może mieć rację co do drugiej fazy, może na wszelki wypadek duphason?!
 
Wiem, wiem, dzisiaj nie sikałam i jutro też nie będę - zglupiałam 2 miesiące temu i kupiłam zapas testów ciążowych na 2 lata na allegro (po 2 zł). tak mi się wydawało, że będę sobie na nie sikać codziennie aż mi ciąża wreszcie wyjdzie:baffled::wściekła/y::baffled:
no ale nie wyszła:no:,
a testy leżą w apteczce kuszą i wołają : nasikaj na mnie!!!:-D:-):-D

no ale nie sikam, twarda jestem (ale to takie trudne)
rozważam czwartek



a co to za testy,ja jak kupuje to tak za 12-13 zł.:confused:
 
witajcie babeczki Kochane

widac ze sie wolne skonczylo i chyba pogoda jest nie TAK bo zaczela sie produkcja, ale super bo troche za cicho bylo.
 
O w mordę- fajnie tam u was! Wpisałam w google,bo wstyd się przyznać,ale nie wiedziałam gdzie jest ta twoja wiocha. Park fajny no i ruiny zamku też! I zawsze masz blisko na jakieś super masaże:-D
.

No dupsko w borowinkach pomoczyć to serdecznie zapraszam.
pojedynki rycerskie na Chojniku - zajebista sprawa.
A najważniejsze jak idziesz do knajpy to za piwo placisz 5zł a nie 10 jak w wawie albo za taxi całą wyplatę. U nas wstyd zamówić taxi bo wszędzie blisko.

Hania
a moze sie jajka zapladniaja, ale nie zagniezdzaja. sprawdzalas sobie faze lutelna czy ma min 11 dni ? poziom progesteronu ?

Poleze w tym cyklu bo to 7 dni po owu - ta???????
Mowilam o tym Super G to powiedział że nie ma problema z luteiną tylko jak już dojdzie do zapłodnienia a w ogóle to ja za bardzo naukowo do tego podchodzę i chyba nie mam na co kasy wydawać.

Są podobno jakieś testy które można kupić w aptece na sprawdzenie wrogości plemników ... trzeba poszukać w necie?!
Lolitka może mieć rację co do drugiej fazy, może na wszelki wypadek duphason?!

Poszukam tych testów.
Ale wiecie co to nie jest średniowiecze - spermpłyn badają a śluz jest dla nich wielką filozofią.
 
reklama
Hania


To nic od lezenia nie zalezy. Mierzysz tempke >? Utrzymuje Ci sie powyzej coverline do @ ? Trwa to min 11 dni od owu ?
 
Do góry