reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM

nie pobolewa??!! to stanowczo zle okreslone,mnie napier... pare razy z tego powodu znalazlam sie na pogotowiu!
mam migreny od ponad 5 lat i to nie nalezace do lekkich,pomagaja mi jedynie leki na recepte,2 ketonale nie przynosza nawet minimalnej ulgi.Ja to dopiero pekam,co bedzie ze mna w ciazy,jak nie bede mogla brac przeciwbolowych!!
a wiedze dodatkowo zdobylam piszac prace magisterska na temat migren.

mocniejsze leki to dla mnie typowo przeciwmigrenowe albo tramal.ja to dopiero cykam co bedzie ze mna w ciazy...bo jak mam migrene,to nie jestem w stanie sama dojsc do toalety...wymioty,biegunka,drgawki,sztywnienie karku,zwolnienie tetna,nadwrazliwosc na swiatlo,smaki,zapachy i dzwiek,rozmazywanie sie obrazu,bol oka i pewnie bedzie jeszcze kilka o ktorych zapomnialam...

jesli to byla migrena,to nie leczy sie jej w ciazy!! te leki,ktorymi zapobiega sie atakom to m.in.leki przeciwdepresyjne,leki przeciwpadaczkowe lub wplywajace na sprzezenie zwrotne serotoniny,a leki przerywajace w danym momencie atak,to glownie leki z grupy tryptanow,dzialajace silnie na uklad nerwowy i wszystkie te leki sa absolutnie zabronione w ciazy!!!

jesli to migrena,to mozesz pic kawe rownie mocna albo nawet mocniejsza niz zwykle,bo przy migrenach zalecane jest nawet popijanie lekow przeciwmigrenowych kawa.powoduje ona rozszerzenie naczyn krwionosnych,przez co wspomaga leki.
kochana jakoś nie doczytałam pewnie ze ty masz takie migreny jak ja ci współczuję ja w wieku 16 czy 17 lat też miałam takie zaczątki migreny ale trafiłam do dobrego neurologa i mi pomogła bo nie mam aż taki napadów mocnych i nie nazywam ich migreną ale czasem to umieram z bólu :tak::tak: brałam wtedy nie pamietam ale chyba DEXAK i deprim po to mi się zaczęło po śmierci ojca te migreny :tak::-(

a kawa to nie zawsze mi pomaga na ból głowy nie wiem od czego to zależy ale zarzyło sie kilka razy że mi nasiliła nie wiem dlaczego ale to b rzadko sie zdarza :tak:
Ja mam dość często silne bóle głowy natomiast podczas ciąży i karmienia może raz czy dwa razy mnie bolała, jest więc pewna nadzieja:tak:
kobieto dajesz nam cierpiącym na bóle głowy nadzieję
Dziś mamy usg o 19:15 ;-);-)
3mam mocno kciuki za USG napewno maleństwo zdrowo rosnie i czekam na zdjęcia i wiadomości:tak::-)
Witam się z wami kochane
Głowa mi pęka , chyba ciśnienie niskie. Piję kawkę, oby pomogło!

Dokładnie tak jak ja! Całą ciążę miałam spokój. A jak raz czy dwa bolała mnie głowa to pomógł mi APAP, a normalnie musiałabym chyba ich z 10 łyknąć,żeby poczuć ulgę.
witaj mnie tez trochę pobolewa ale to chyba przez to ze pogoda taka trochę nie wyraźna zjadam kanapkę z rzodkiewka i idę kawke sobie zrobić :tak::-)
i kolejna która daje nadzieję ze w ciązy kiedys jak się uda oczywiscie głowa moze nie będzioe mnie boleć
czesc dziewuszki

A propos migren ja wczoraj zdychalam (bol oka, swiatlowstret, mdlosci - tak jak opisuje szfairek) i zapodalam sobie nurofen:zawstydzona/y: ale..ale wczoraj mialam spore plamienia , brunatnoczerwone wiec na 90_% nadchodzi @ tylkod ziwnie tak szybko a owulka niby potwierdzona prawie co do dnia (12,13.04) przez sluz, bole owu. i tempke. Znaczy sie za faza lute. sie skroci w tym m-cu a progesteron wysoki. No ale cuda nie widy. Mysle ze to lekcja pokory. W kazdym razie chowam termometr, nie kupuje testow owu, bede sie kierowac sluzem i bolami jajniczkow i starac sie nie myslec. Zwalniam tempo;-) bo za bardzo sie stresowalam
Ale 3mam kciuki za zaniepokojona !!! Buzka. Spadam do tej mojej wloskiej chemii.

Buona giornata bellissime e carissime ragazze ;-) Non vi stresate troppo, mi raccomando :-) Baci
kochana te bóle głowy to nas tak wszystkie nawiedzaja jak zły sen tlko to nie sen :tak::-(
jeszcze nie przesądzaj może jednak nie przyjdzie @
nie dziękuję jutro albo w sobotę się wszystko okaże bo chyba jak do soboty nie przyjdzie @ to w sobotę testuje ale czuję ze przyjdzie bo mnie boś podbrzusze od wczoraj pobolewa dziwnie nie wiem czemu tak inaczej jak na @ bo mnie brzuch boli dopiero jak sie zacznię a nie wcześniej a to mnie kłuje od wczoraj :tak:

kochana ty do nas po Polsku pisz a nie po włosku bo ja przynajmniej nic nie wiem zz tego :tak::-D:rofl2:
 
reklama
Tak patrzę i dochodzę do wniosku, że w ogóle się nie znam.
Znalazłam stronę gdzie są wykresy
mamo.tato - Artykul - Pokaż

W 15dc była owulacja???
Dzięki bardzo::-):-) pooglądałam:)
chyba tak, bo 14dc wyszedł mi test owu pozytywny, tak około 16h.
Zobaczymy... ale jakoś "nie czuję w moczu:-)" żeby się udało...
Jak w wierszu "Nie wierze w nic" Tetmajera mam taki nastrój ..
"(...)
I jedna mi już tylko wiara pozostała: Że konieczność jest wszystkim, wola ludzka niczym -
I jedno mi już tylko zostało pragnienie


Nirwany, w której istność pogrąża się cała W bezwładności, w omdleniu sennym, tajemniczym
I nie czując przechodzi z wolna w nieistnienie."
Mi się zebrało na sentymenty;-)
 
ja tez tak zapisuję właśnie...
A propos, zerknijcie na mój wykres:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
2 - 28dni
Ja się za bardzo nie znam...ale podoba mi się:-p:-D
Może to na ciążę?;-)

ja tez rtęciowym... zdarza mi sie też usnąć przy tym. Dzisiaj np mierzyłam 20 min:-)
muszę też owulacyjny zakupić, i opłacić 28dni bo mi zablokuję...Wkurza mnie to, ale cóż taka jest Polska, nic za darmo:baffled::baffled:
Dobrze że za BB nie każą nam płacić:-D
Jakby nam kazali płacic za BB to już wogóle byłaby masakra:-p:-D
Ja też usypiam przy mierzeniu tempki, haha:laugh2:
Dziewczynki powiedzcie mi ( wiem, ze to indywidualna sprawa.. ale tak mniej więcej jak to jest) w którym dniu cyklu jak sie by było w ciąży tempka idzie w górę?:eek::sorry:
 
Siemacie Lachonarium
Wpadłam się przywitać i lece zaraz na szczepienie.
Jak wrócę to poczytam a niemało do czytania jak zwykle.



ja tez rtęciowym... zdarza mi sie też usnąć przy tym. Dzisiaj np mierzyłam 20 min:-)
muszę też owulacyjny zakupić, i opłacić 28dni bo mi zablokuję...Wkurza mnie to, ale cóż taka jest Polska, nic za darmo:baffled::baffled:
Dobrze że za BB nie każą nam płacić:-D

Ja sobie ściągnełam darmowy program do obserwacji cyklu.
 
Dziewczynki powiedzcie mi ( wiem, ze to indywidualna sprawa.. ale tak mniej więcej jak to jest) w którym dniu cyklu jak sie by było w ciąży tempka idzie w górę?:eek::sorry:
ninunia to nie tak za tempka idzie w gore tylko gdy sie jest w ciązy bo tempka powinna isc do gory po owulce nastepuje wtedy tzw skok tempki na wyzsze temp spowodowany podwyższeniem progesteronu produkowanym przez cialko zolte! takie wyzsze tempki powinny być co najmniej 18 (tzw fazy lutalnej) dni to wtedy swiadczy o ciąży - nolmalny czas fazy lutealnej trwa ok 12-14 dni i nastepuje @ dlatego testy ciążowe najlepiej robić dopiero 14 dnia! to znaczy w dniu terminu @
 
Zaopatrzę się, zaopatrzę..:tak:
A mój M pojechał z kolegą do Ostrołęki umówic się na egzamin na prawko, nareszcie:-D

Teraz z tymi terminami to jakiś kosmos! Ja miałam łączony i czekałam 2 miesiące. Ale nie chciałam osobno teorii i praktyki. A czasowo to niestety tak samo wychodzi. U was też tak długo?

czesc dziewuszki

A propos migren ja wczoraj zdychalam (bol oka, swiatlowstret, mdlosci - tak jak opisuje szfairek) i zapodalam sobie nurofen:zawstydzona/y: ale..ale wczoraj mialam spore plamienia , brunatnoczerwone wiec na 90_% nadchodzi @ tylkod ziwnie tak szybko a owulka niby potwierdzona prawie co do dnia (12,13.04) przez sluz, bole owu. i tempke. Znaczy sie za faza lute. sie skroci w tym m-cu a progesteron wysoki. No ale cuda nie widy. Mysle ze to lekcja pokory. W kazdym razie chowam termometr, nie kupuje testow owu, bede sie kierowac sluzem i bolami jajniczkow i starac sie nie myslec. Zwalniam tempo;-) bo za bardzo sie stresowalam
Ale 3mam kciuki za zaniepokojona !!! Buzka. Spadam do tej mojej wloskiej chemii.

Buona giornata bellissime e carissime ragazze ;-) Non vi stresate troppo, mi raccomando :-) Baci

Ja jeszcze nie zaczęłam staranek ale jak zacznę to powoli, bez temp. i całej tej reszty. To pewnie pomaga, ale nakręca jak cholera. A ja aż tak bardzo nie nastawiam się ,bo już jedną dzidzię mam. Nie będzie takiej presji, to może pójdzie łatwiej. ;-);-);-)
 
Siemacie Lachonarium
Wpadłam się przywitać i lece zaraz na szczepienie.
Jak wrócę to poczytam a niemało do czytania jak zwykle.

Ja sobie ściągnełam darmowy program do obserwacji cyklu.
Siemasz Jaśniewielmożna
Dawaj namiar na ten program...
Ja jeszcze nie zaczęłam staranek ale jak zacznę to powoli, bez temp. i całej tej reszty. To pewnie pomaga, ale nakręca jak cholera. A ja aż tak bardzo nie nastawiam się ,bo już jedną dzidzię mam. Nie będzie takiej presji, to może pójdzie łatwiej. ;-);-);-)
No właśnie ja zaczełam mierzyć, i nie wiem czy to dobrze... Bo świruje trochę:eek::eek:
 
reklama
Teraz z tymi terminami to jakiś kosmos! Ja miałam łączony i czekałam 2 miesiące. Ale nie chciałam osobno teorii i praktyki. A czasowo to niestety tak samo wychodzi. U was też tak długo?



Ja jeszcze nie zaczęłam staranek ale jak zacznę to powoli, bez temp. i całej tej reszty. To pewnie pomaga, ale nakręca jak cholera. A ja aż tak bardzo nie nastawiam się ,bo już jedną dzidzię mam. Nie będzie takiej presji, to może pójdzie łatwiej. ;-);-);-)
u nas zależy ile osób chętnych. Nie wiem, jak przyjedzie M to zapytam na kiedy dostał termin. U nas razem teoria+praktyka tego samego dnia.
 
Do góry