reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Tak, nie jem mięsa i bardzo ograniczam nabiał. Dodatkowo potrzebny mi jod, a z witamin z grupy B koniecznie aktywne formy B6 i B12- jestem po dwóch stratach, pierwsza niestety w bardzo zaawansowanej ciąży :( , po obu wyszły podwyższone stężenia homocysteiny (tzn. bez ciąży byłyby dobre, ale w ciąży za wysokie), a po drugiej nawet pojawił się antykoagulant tocznia
Mnie hematolog przy mthfr+pai kazał brać na stałe B12 w dawce 100 mikrogramow (akurat wg tego lekarza nie musi być metyl), a ja mam B12 w poziomie przekraczającym możliwość oznaczenia z samej diety (jem mięso). W preparatach typu femibion B12 jest malutko. Wydaje mi się, że jednak dla Ciebie lepsze będą pojedyncze suplementy. Nie wiem jednak, skąd brać jodek. Mnie również w ostatniej ciąży wyszedł antykoagulant tocznia (kilka lat wcześniej robiłam to badanie i było ujemne) oraz wysokie ANA, po porodzie trafiłam do reumatologa i powoli wychodzę na prostą (a moje najmlodsze dziecko niedługo będzie miało 2 lata). Ale widzisz, mnie homocysteina w ciąży spada. Może u Ciebie nie tyle te 400 mikrogr kwasu syntetycznego szkodzi, co brak balansu z innymi witaminami? Ciężka sprawa tak testować suplementy będąc w ciąży.
 
reklama
Dziewczyny jak myślicie będzie dzidzia? Jestem po poronieniu w 8tyg. Poronilam w kwietniu. Planuje zrobić jeszcze test jutro rano i w przyszłym tygodniu
20200626_211006.jpeg
 
Mnie hematolog przy mthfr+pai kazał brać na stałe B12 w dawce 100 mikrogramow (akurat wg tego lekarza nie musi być metyl), a ja mam B12 w poziomie przekraczającym możliwość oznaczenia z samej diety (jem mięso). W preparatach typu femibion B12 jest malutko. Wydaje mi się, że jednak dla Ciebie lepsze będą pojedyncze suplementy. Nie wiem jednak, skąd brać jodek. Mnie również w ostatniej ciąży wyszedł antykoagulant tocznia (kilka lat wcześniej robiłam to badanie i było ujemne) oraz wysokie ANA, po porodzie trafiłam do reumatologa i powoli wychodzę na prostą (a moje najmlodsze dziecko niedługo będzie miało 2 lata). Ale widzisz, mnie homocysteina w ciąży spada. Może u Ciebie nie tyle te 400 mikrogr kwasu syntetycznego szkodzi, co brak balansu z innymi witaminami? Ciężka sprawa tak testować suplementy będąc w ciąży.

A ja właśnie wczoraj odebrałam wynik homocysteiny i jest ponad normę więc jednak prenatal uno muszę odstawić i przerzucić się na metyle. Kwas foliowy i b12 było ok, ale homo sporo ponad normę.
 
A ja właśnie wczoraj odebrałam wynik homocysteiny i jest ponad normę więc jednak prenatal uno muszę odstawić i przerzucić się na metyle. Kwas foliowy i b12 było ok, ale homo sporo ponad normę.
W prenatalu jest malutko B12. Dobrze, że zrobiłaś od razu wszystkie badania. Dziewczyny kiedyś pisały też o soku z kiszonego buraka jako dodatku do zbijania homocysteiny.
 
W prenatalu jest malutko B12. Dobrze, że zrobiłaś od razu wszystkie badania. Dziewczyny kiedyś pisały też o soku z kiszonego buraka jako dodatku do zbijania homocysteiny.

Tak i już odstawiam i wczoraj na kupowałam inny zestaw witamin dziewczyny na innym wątku poleciły i zaraz jeszcze tego buraka 🙉🤣
 
Aspekt, masz rację- trudno testować witaminy w ciąży.
Carry88 ja wczoraj odebrałam moje wyniki- homocysteina 5,8. Myslę, że to dobry wynik. Biorę kwas foliowy metylowany (dawka 400) i metylowaną witaminę b12. Reszta witamin z grupy b- piję pierzgę od pszczelarza codziennie, ma mnóstwo dobrych witamin i pierwiastków. Zalewam jedną łyżeczkę pierzgi odrobiną wody i rano na czczo wypijam.
Jedynie bialko s zaczęło spadac ponizej normy, więc pewno zwiększą dawkę heparyny. Lekarza mam za 2 dni.
Mmlodamaaa- ja tez mialam taka blada kreske, po 3 dniach powtorzylam i byla juz wyrazna :)
 
Aspekt, masz rację- trudno testować witaminy w ciąży.
Carry88 ja wczoraj odebrałam moje wyniki- homocysteina 5,8. Myslę, że to dobry wynik. Biorę kwas foliowy metylowany (dawka 400) i metylowaną witaminę b12. Reszta witamin z grupy b- piję pierzgę od pszczelarza codziennie, ma mnóstwo dobrych witamin i pierwiastków. Zalewam jedną łyżeczkę pierzgi odrobiną wody i rano na czczo wypijam.
Jedynie bialko s zaczęło spadac ponizej normy, więc pewno zwiększą dawkę heparyny. Lekarza mam za 2 dni.
Mmlodamaaa- ja tez mialam taka blada kreske, po 3 dniach powtorzylam i byla juz wyrazna :)

Tak to dobry wynik ja mam 14 wiec zaczynam zbijać.
 
Hej, jest tu ktoś?
Mam wyniki badań, może ktoś podpowie co oznaczają? Zobacz załącznik 1141385

Czyli masz to co większość w tym tylko w lepszej wersji bo po jednym "złym" genie, ja mam to samo tylko w wersji homo. (czyli pech po obojgu rodziców) Ale z tego co kojarzę to miałas homocysteinę w normie więc przyswajasz zwykły kwas foliowy czyli możesz brać albo zwykły albo mieszany np. prenetal uno (ja nie miałam homo 14) więc nie wiem czy tutaj coś musisz dodatkowo może dziewczyny podpowiedzą. Sam fakty posiadania MTHFR nie przesądza o tym, że zwykły kwas jest zły tu bardziej chodzi o tą homocysteinę.
Ja muszę brać metyle i narazie zbić homo.
Są tu dziewczyny, które mają mega dużą wiedzę :)
Ja mam PAI homo i dostałam narazie Acard 75 a od testu heparyna, nie wiem czy w hetero to samo.
 
reklama
Do góry