reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi o twardniejącym brzuszku....mam nadzieję,że u mnie to nic poważnego,byłam dziś się zapisać już do tej położnej ,która teraz będzie mi prowadzić ciążę,mam wizytę już we wtorek także znowu podglądanko:) i zapytam co z tym twardnieniem jeśli powie,że "...to normalne" bo oni tak tu lubią na wszystko mówić to wtedy pójdę znowu na wizytę do gina kóry mnie prowadził do teraz,powiedział,że zawsze w razie czegoś mogę do niego przyjść

Dziś poczułam ruchy:-D to znaczy już czułam jekiś dzień ,dwa temu ale nie byłam pewna czy to na pewno Maleństwo ale dziś poczułam dokładnie,jeden kopniak był tak mocny że jak patrzałam na brzuch to aż lekko się uniósł w jednym miejscu:-D czekam na więcej:-D

colly zasłabnięcia w ciąży niby się zdarzają ale lepiej zrób jakieś badania krwi,żeby wykluczyć ewentualne niedobory,może lepiej idź na zwolnienie przynajmniej na jakiś czas aż nie sprawdzisz czy wszystko w porządku i lepiej się nie poczujesz


Ojej ciekawe jak agawka ???ma któraś może numer telefonu do niej?? mam nadzieję,że nie długo się odezwie z dobrą nowiną:)
agawa trzymam kciuki &&&&&
 
reklama
ewel gratki wielkie:) super ze tak szybko się udało:)


doris kwiatuszek luxo co tam u was??

chciejka jak tam zdrowi już??

aniu tak myśle ze masz pewnie skurcze braxtona hicksa ja je też miałam od 17 tc poczytaj sobie o nich to się uspokoisz:)
Skurcze Braxtona-Hicksa, zwane inaczej nieskoordynowaną czynnością skurczową macicy pojawiają się już po 20. tygodniu ciąży. Nie są one tak silne, jak skurcze porodowe i nie są w stanie wypchnąć dziecka z łona matki. Mięsień macicy "trenuje" w ten sposób do porodu. Skurcze mają za zadanie przystosować macicę do porodu: rozpocząć proces jej skracania i rozwierania.
[h=2]Jak odczuwa się skurcze przepowiadające?[/h]Skurcze Braxtona-Hicksa trwają około pół minuty. Uczucie ucisku pojawia się w górze brzucha i stopniowo schodzi w dół. Tym skurczom daleko jednak jeszcze do skurczów porodowych. Niektóre przyszłe mamy odczuwają je jak bóle miesiączkowe – niezbyt przyjemne, ale też niezbyt intensywne. Jest to dla nich bardziej dyskomfort niż ból. U innych kobiet w ciąży, skurcze Braxtona-Hicksa są wyjątkowo bolesne. Odczuwany przez nie ucisk utrudnia, a nawet uniemożliwia wyprostowanie się, może także nawet utrudniać chodzenie i wykonywanie codziennych czynności. Takie skurcze mogą pojawiać się dość rzadko, chociaż u niektórych kobiet są one obecne nawet kilka razy dziennie. Ich nasilenie i częstotliwość występowania zależy także od zaawansowania ciąży. Początkowo będą słabsze i rzadsze, jednak z czasem staną się częstsze i silniejsze. W ostatnim miesiącu ciążymogą pojawiać się co pół godziny, a trwać nawet do dwóch minut.
 
agawa hop hop:-) Co tam???


gosia polecaja chusty, ja mialam nosidelko i chwale bardzo, kupilam chuste pozniej...i niestety mi nie podeszla...ale moze juz cora za duza na chuste byla...

co do aspiryny to ja tez zazywalam, po poronieniu, lekarz tu mi ot tak przepisal, bo nie zaszkodzi a podobno problemy z gestoscia krwi i tego typu problemy to druga po genetycznej przyczyna poronien i jak widac u mnie pomoglo :-) Mnie kazal zazywac juz przed owulacja
 
Bafinka- u nas zawsze coś. Dziś męża do laryngologa wysłałam, bo chodzi z katarem kilka tyg .Zapewne zatoki..Mała też zielony katar i rano kaszle.Idę z nią na 17 do lekarza niech to sprawdzi, ale myślę że to zwykle przeziębienie.

Agawa daj znać, już napewno dzidzie tulisz :)
 
Colly możliwe że przyjęłam brzuszek od Agawy he. Powiedz mi kiedy miałaś pierwsze usg ? Ja jutro mam wizytę ale wiem że za wcześnie na usg bo to dopiero 4 tydzień....
 
Gosia ja polecam chustę elastyczna z Tula. Szybko się wiąże i jest wygodna, a przy tym bezpieczna. Ja kupiłam używaną na Allegro i trochę zaoszczędziłam, bo one są trochę drogie.
 
Ewel podobno najwcześniej jest sens robić usg w 6 tyg.Ja w pierwszej ciąży miałam w 5 tyg , było widać pęcherzyk i ciałko żółte. 2 tyg później widziałam serduszko.
 
No ja też miałam tak a teraz chce iść już na serduszko :) wcześniej nie chce usg. Stresować się bede tylko. Czyli pod koniec marca pójdę
 
reklama
Cześć dziewczyny!!
Wczoraj byłam na wizycie. Dzidziolek ma 2,5 cm. Serduszko bije, a ja chyba zaczynam naprawdę czuć tą ciążę, tzn. psychicznie.
Ewel gratulacje, ja poszłam do lekarza zaraz po teście, po receptę. Zakręcony był, zrobił usg zanim zdążyłam mu powiedzieć, że to za wcześnie i kazał przyjść po dwóch tyg. W 6 tyg. było już widać serduszko...
Agawa się nie odzywa więc może faktycznie coś jest na rzeczy???
Nosidło miałam firmy Manduca. Ludzie bardzo sobie chwalili. Ja użyłam kilka razy i sprzedałam. Więcej doświadczeń w tym względzie nie posiadam...
Colly mojej przyjaciółce zdarzały się takie zasłabnięcia. Któregoś dnia dobrze się czuła, wbiegła na drugie piętro i już w mieszkaniu odpłynęła.
 
Do góry