reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Strasznie ten czas leci! Zobacz, jeszcze trochę i u Ciebie już połowa kolejnej ciąży :) super, że wszystko jest dobrze. Do pracy nie wiem w sumie kiedy wracam, jakoś w przyszłym tygodniu kończę ten macierzyński i wszystko zależy ile urlopu wezmę.. na pewno wypadnie nie wcześniej niż w październiku. Muszę dokładnie policzyć, posprawdzać. Idę niebawem po skierowanie do medycyny pracy bo bez tego nie mogę iść na urlop, to wtedy zobaczę jak tam szczegółowo mi to wszystko wyjdzie. Najlepiej byłoby nie wracać wcale hehe :)

@Marika92 to oby jak najszybciej wróciły „normalne” temperatury :)
Kazdy musi iść do lekarza medycyny pracy przed pojsciem na urlop czy tylko u Ciebie jest to wymagane?
 
reklama
Kazdy musi iść do lekarza medycyny pracy przed pojsciem na urlop czy tylko u Ciebie jest to wymagane?
Każdy kto był na zwolnieniu/macierzyńskim dłużej niż 30 dni-to wynika z kodeksu pracy. Trzeba mieć zdolność do pracy żeby można było dostać urlop. Tak jest zawsze, nie tylko u mnie w firmie. Gdybyś prosto z macierzyńskiego szła na zwolnienie lekarskie to z tego co pamiętam po prostu dajesz zwolnienie. Ale do urlopu wypoczynkowego musisz mieć podbitą zdolność do pracy.
 
Każdy kto był na zwolnieniu/macierzyńskim dłużej niż 30 dni-to wynika z kodeksu pracy. Trzeba mieć zdolność do pracy żeby można było dostać urlop. Tak jest zawsze, nie tylko u mnie w firmie. Gdybyś prosto z macierzyńskiego szła na zwolnienie lekarskie to z tego co pamiętam po prostu dajesz zwolnienie. Ale do urlopu wypoczynkowego musisz mieć podbitą zdolność do pracy.
To nawet nie wiedziałam. Planowalam isc na tydzien urlopu po macierzynskim i dopiero l4. To chyba tak nie zrobie. Pojde od razu na, zwolnienie
 
To nawet nie wiedziałam. Planowalam isc na tydzien urlopu po macierzynskim i dopiero l4. To chyba tak nie zrobie. Pojde od razu na, zwolnienie
No, z tą medycyną pracy to zawsze trochę latania. Możesz też zapytać się w pracy, z tego co wiem niektóre firmy pozwalają pracownikom zrobić badania już podczas trwania urlopu ale nie jest to do końca zgodne z przepisami bo jak nie dostaniesz zdolności do pracy (a w ciąży możesz nie dostać, zależy jaką masz pracę) to mogą mieć problemy i kary finansowe.
A z drugiej strony, nie lepiej Ci zostawić sobie jak najwięcej urlopu? To wszystko Ci sie kumuluje, nie przepada i po następnym macierzyńskim dlużej będziesz mogła siedzieć w domu na urlopie wypoczynkowym :)
 
No, z tą medycyną pracy to zawsze trochę latania. Możesz też zapytać się w pracy, z tego co wiem niektóre firmy pozwalają pracownikom zrobić badania już podczas trwania urlopu ale nie jest to do końca zgodne z przepisami bo jak nie dostaniesz zdolności do pracy (a w ciąży możesz nie dostać, zależy jaką masz pracę) to mogą mieć problemy i kary finansowe.
A z drugiej strony, nie lepiej Ci zostawić sobie jak najwięcej urlopu? To wszystko Ci sie kumuluje, nie przepada i po następnym macierzyńskim dlużej będziesz mogła siedzieć w domu na urlopie wypoczynkowym :)
Chce sobie zostawic urlop. Tylko czy moge od razu po macierzynskim przejsc na l4?
 
Cześć dziewczyny :)
Wtrącę swoje dwa słowa odnośnie urlopów. Uważajcie na to trzymanie urlopu, bo od stycznia chcą zmienić kodeks pracy i urlop ma przepadac jak nie zostanie wykorzystany w danym roku kalendarzowym.... Mam nadzieję że to nie przejdzie i zostanie po staremu, ale warto się zainteresować tym tematem po nowym roku ;)
 
Chce sobie zostawic urlop. Tylko czy moge od razu po macierzynskim przejsc na l4?
Możesz mieć L4 zaraz od pierwszego dnia po urlopie macierzyńskim.

@roki_1991 prawda, że chcą zmienić kodeks pracy ale z tego co się orientuję to w tym projekcie ta zmiana ma dotyczyć tylko osób normalnie pracujących-w przypadku osób które nie mogą tego urlopu wykorzystać z powodu usprawiedliwionej nieobecności w pracy (L4, macierzyński, świadczenie rehabilitacyjne itd) urlop pozostaje do wykorzystania zaraz po zakończeniu tej nieobecności :)
 
@90_natka a to może, w ten temat się nie wgłębiałam, bo mnie tylko zdenerwował fakt, że nawet jak prosisz o urlop a pracodawca ci odmówi, to wtedy też przepada. Z reszta dopiero jest sierpień, do stycznia daleko i nie wiadomo co z tego wyjdzie :p ale warto się tym interesować :)
 
@90_natka a to może, w ten temat się nie wgłębiałam, bo mnie tylko zdenerwował fakt, że nawet jak prosisz o urlop a pracodawca ci odmówi, to wtedy też przepada. Z reszta dopiero jest sierpień, do stycznia daleko i nie wiadomo co z tego wyjdzie :p ale warto się tym interesować :)
No dokładnie, jeszcze czas ale obserwować warto ;) a z tym przepadaniem to dobrze że chociaż nie wpadli na to, żeby zlikwidować ekwiwalent za niewykorzystany urlop bo to dopiero byłaby okazja do kombinowania przez pracodawców byle tylko tego urlopu nie udzielić :)
 
reklama
Hej kochane :) dawno mnie tu nie było,ale cieszę się,że nasze forumowe dzieci tak pięknie rosną i są zdrowe :) co u nas? U nas już pół roczku...Hania ostatnio jest bardzo absorbujaca,mamy już jezdne zebolka [emoji39] ogólnie jakoś sobie żyjemy :) pochwalę się Wam...za rok 13.09.2019 ponownie wychodzę za mąż,może nie będzie to pechowa data bo to piątek i czarny kot nie przebiegnie nam drogi :) z mężem mamy tylko cywilny,bo zwyczajnie nie było nas stać,nawet nie mieliśmy jakiegoś tam przyjęcia...byliśmy młodzi i nikt nie chciał nam pomóc,a wręcz przeciwnie wszyscy mówili,że popełniamy błąd...A my mimo wszystko ciągle razem i ciągle tak samo zakochani [emoji4] pochłania mnie to wszystko bezgranicznie,jestem taka szczęśliwa...Będę mieć białą sukienkę,ta jedyna wymarzona [emoji4] 26 sierpnia chrzcimy Hanusie [emoji2]
 
Do góry