reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Wiesz, chciałabym w to uwierzyć..że będzie dobrze...tyle starań i śmierć Marty...a teraz jak.się cieszyliśmy że tak łatwo się udało...to szykuje się powtórka z rozrywki...
Żadna powtórka, nawet tak nie myśl! Twoja Fasolka jest silna i napewno da radę [emoji178]

hchy3e3klmq5cy16.png
 
reklama
DorciaMamaOlka super, że jest szansa na szybszą wizytę :) my czekaliśmy około 2 miesięcy (byliśmy w Łodzi) a to i tak było krótko bo w innej poradni terminy były dopiero za pół roku... a w trzeciej to już w ogóle do końca roku nie zapisywali (a to był maj). Także naprawdę fajnie, że jest szansa chociaż coś przyspieszyć :)
 
Czuję się dobrze,tylko z niecierpliwością czekam na wyniki...co jeśli dna płodu będzie ok i nie będzie żadnych obciążeń genetycznych?

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
To moze lepiej jak nie bedzie zadnych obciazen genetycznych. Mi w szpitalu tlumaczyli, ze dziecko moglo urodzic sie chore i sama natura tak chciala, ze tak sie stalo. Musisz byc dobrej mysli.

f2w3yx8d8eesu797.png
 
Czuję się dobrze,tylko z niecierpliwością czekam na wyniki...co jeśli dna płodu będzie ok i nie będzie żadnych obciążeń genetycznych?

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi mówiono, że obrzęk prawie w wszystkich przypadkach oznacza wadę genetyczną, niedokrwistość z powodu niezgodności grup krwi (to chyba jak jest ryzyko konfliktu serologicznego, ale nie wnikałam bo u mnie nie było) albo ciężkie uszkodzenie serca. Poczekaj spokojnie na wynik, badać się dalej możesz zawsze. A miałaś już badany odczyn Coombsa? Jeśli tam nie stwierdzono przeciwciał to można wykluczyć niedokrwistość jako przyczynę.
 
To moze lepiej jak nie bedzie zadnych obciazen genetycznych. Mi w szpitalu tlumaczyli, ze dziecko moglo urodzic sie chore i sama natura tak chciala, ze tak sie stalo. Musisz byc dobrej mysli.

f2w3yx8d8eesu797.png

Ja przestalam wierzyc w te slowa lekarzy. Oni tak mowia a tak naprawde sami w to nie wierza... Nie potrafia znalezc przyczyny poronien, w niektorych przypadkach dzieje sie tak bo tak... Nie ma wytlumaczenia.

@ przylazi a ja zalamana. Nie sadziam ze porazka az tak boli. Po co te leki, stymulacje i obserwacje, pomiary temperatur sluzow i testy owu.... Po co to wszystko
 
Mi mówiono, że obrzęk prawie w wszystkich przypadkach oznacza wadę genetyczną, niedokrwistość z powodu niezgodności grup krwi (to chyba jak jest ryzyko konfliktu serologicznego, ale nie wnikałam bo u mnie nie było) albo ciężkie uszkodzenie serca. Poczekaj spokojnie na wynik, badać się dalej możesz zawsze. A miałaś już badany odczyn Coombsa? Jeśli tam nie stwierdzono przeciwciał to można wykluczyć niedokrwistość jako przyczynę.
Nie jeszcze nie miałam takich badań...my z mężem mamy ta sama grupę krwi ARH +

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie jeszcze nie miałam takich badań...my z mężem mamy ta sama grupę krwi ARH +

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
To w takim przypadku też bym odrzuciła tą ewentualność. Konflikt może być jak matka ma czynnik Rh-, a skoro masz ARh+ to nie ma ryzyka konfliktu serologicznego. A lekarz nie mówił jeszcze w ciąży co jego zdaniem oznacza ten obrzęk? Nie widział żadnych innych nieprawidłowości? W moim przypadku lekarz powiedział, że nie widział nigdy aż takiego dużego obrzęku (w momencie obumarcia ciąży było już prawie 11 mm), skierował mnie na badania prenatalne a tam już od razu lekarka powiedziała, że wygląda jej to na ZT, bo były dodatkowe symptomy (m.in. płyn w opłucnej i wokół nerek) i faktycznie badania genetyczne te przypuszczenia potwierdziły.
Ja przestalam wierzyc w te slowa lekarzy. Oni tak mowia a tak naprawde sami w to nie wierza... Nie potrafia znalezc przyczyny poronien, w niektorych przypadkach dzieje sie tak bo tak... Nie ma wytlumaczenia.

@ przylazi a ja zalamana. Nie sadziam ze porazka az tak boli. Po co te leki, stymulacje i obserwacje, pomiary temperatur sluzow i testy owu.... Po co to wszystko
Kochana, ja stymulacje miałam ponad rok (wcześniej długo staraliśmy się bez stymulacji), zanim pierwszy raz zaszłam w ciążę. A potem trzy poronienia. Córkę urodziłam dopiero po ponad 3 latach starań. Nie trać nadziei, na pewno się uda i zostaniesz szczęśliwą mamą :)
 
reklama
Mi mówiono, że obrzęk prawie w wszystkich przypadkach oznacza wadę genetyczną, niedokrwistość z powodu niezgodności grup krwi (to chyba jak jest ryzyko konfliktu serologicznego, ale nie wnikałam bo u mnie nie było) albo ciężkie uszkodzenie serca. Poczekaj spokojnie na wynik, badać się dalej możesz zawsze. A miałaś już badany odczyn Coombsa? Jeśli tam nie stwierdzono przeciwciał to można wykluczyć niedokrwistość jako przyczynę.
Czyli obrzel mogl byc spowodowany konfliktem serologicznym? Kurcze ja nie wiem jaka ma grupe moj Maz....

f2w3yx8d8eesu797.png
 
Do góry