reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

tak Was odczytuje podczytuje, ale czasu mało na odp.. ehh Igor mnie ostatnio wypompowuje :-p

Pietrucha wspaniałe wieści!! niech ten malutki człowieczek będzie mega silny i za niedługo da się mamusi przytulić :-) a ten wstrętny krwiak niech się ładnie wchłania :)

ciężarówki na wylocie powodzenia!! trzymajcie się dzielnie i jak najmniej bólu przy porodzie i szybkiej akcji życzę ;-)
Drogie Mamy, kogo mam spytać jak nie Was? Czytam , czytam i wątpliwości przybywa a nie ubywa i w sumie nic jeszcze nie kupiłam Podpowiedzcie co Wy polecacie:
1- jakie materacyki
2- kołderki czy śpiworki?
3- łózeczko 120cm czy 140 cm
4- jakie butelki antykolkowe
5- jaki podgrzewacz do butli
6- sterylizator potrzebny czy zbędny?
7- jaki laktator?
Normalnie nie wiem co kupić a czas mija.

Malgonia nie stresuj się, też srałam po gaciach, bo przecież mamuśka musi mieć WSZYSTKO, tyle rzeczy pokupowałam, bo polecali a połowę nawet nie użyłam :-p teraz jako mama wiem już przynajmniej co warto kupić a co nie :-p a więc:
1. Igor ma kokos-pianka-kokos, a to tylko dlatego, że go odziedziczył w spadku i jakoś chłopak ma się dobrze i nie narzeka :-p polecają też gryka-pianka-kokos.
2. śpiworków miałam chyba z 5 sztuk, nie użyty ani razu, bo dziecie me nie cierpiało spać w czymkolwiek, więc na początku używaliśmy kocyków, a teraz śpi pod kołderką w chłodniejsze dni.
3. mamy 120 cm x 60 cm bodajże, chyba jest bardziej uniwersalne.
4. na początku używaliśmy aventa, były ok, ale później testowałam też inne, bo Igor miał kolki i sprawdziły się tommee tippee te z rurką w środku.
5. jakikolwiek, wydaje mi się, że mało ważna firma, bo każdy grzeje tak samo :-p miałam jakiś zwykły babyono chyba.
6. nie wiem, nie używałam, nie mam :-p
7. medela mini electric - boooooski :-)

buziaki dla wszystkich w brzusie te małe i te duże i te starające się :-)
 
reklama
Pietruszka tak się cieszę:-) oby tak dalej! Dbaj o Was! Sciskam Cię mocno!

Ją czekam na wynik bety. Poza tym rano dostałam małego plamienia - chyba po badanku gin. - wzięłam 2 dni urlopu i lezakuje.

I aktualizacja: beta 166 czyli spadła...
 
Ostatnia edycja:
Mońiska nie moge uwierzyć. Szok. Trzymam jeszcze kciuki! &&&&&&&

pietruszka tak sie ciesze. Super newsy. Przesylam ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Malgonia ja tez kupie medela mini elektric - super opinie. A sterylizatora nie kupuje. O podgrzewaczu myśle. Planuje wszystkie te rzeczy elektryczne i apteczne kupić hurtowo w aptece Gemini internetowej. Ceny bardzo atrakcyjne, moze uda mi sie jeszcze jakiś upust wynegocjować, jak kwota bedzie duza?



a ja byłam dzisiaj na wizycie. Bakterii w moczu brak. +4 kg, brzuszek rosnie, ciśnienie w normie, witamin nie musze, bo wszystko ok, serduszko bije. Niestety Pani nie zrobiła USG, umowila mnie na duze USG za 3 tygodnie. Ale najwazniejsze, ze dzidzius pływa:)) uspokoilam sie troszkę. W środę za tydzien mam USG polowkowe.
 
Jeny, Dziewczyny nie róbcie tych kontrolnych bet, jedną na potwierdzenie i tyle. Ile to nerwów! Co ma być to będzie, nie zmieni się nic.Moniśka teraz będziesz rozpaczać a przecież może być krwiak jak u Pietrusi, ciąża bliźniacza gdy jeden zarodek się nie rozwija lub głupi błąd laboratoryjny. Nie trać nadziei na tym etapie. Przygotować się musisz, że może nic z tego ale nadziei tracić nie wolno, trzeba wierzyć, że Fasolka sobie poradzi. Teraz to już musisz zrobić kontrolną betę, bo zwariujesz. Trzymam kciuki, żeby jednak wzrosła. Leki dostałaś? Tzn min. Luteine lub Duphaston?
 
Ostatnia edycja:
1- jakie materacyki Ja mam drogi materac firmy Traumland.
2- kołderki czy śpiworki? Śpiworki są super bo dziecko się nie odkrywa.. ani nie wyląduje twarzą pod stertą kołdry.. ja śpiworki bardzo chwalę!
3- łózeczko 120cm czy 140 cm Ja mam większe łóżeczko. Jak już kupować to porządne i na dłużej..potem demontuje się boki i przedszkolak może spokojnie w nim spać.
4- jakie butelki antykolkowe. Ja polecam Dr. Brown
5- jaki podgrzewacz do butli. Ja mam pożyczony Mothercare
6- sterylizator potrzebny czy zbędny? Mam pożyczony..-super wygoda! przedtem wszystko wyparzałam w garnkach..dużo roboty i drogo wychodzi ;p
7- jaki laktator? Medela jest super
Normalnie nie wiem co kupić a czas mija.[/QUOTE]

Ja laktator kupiłam jak już niunia była na świecie..bo łudziłam się że może nie będzie mi potrzebny ;)

Polecam jeszcze mieć termosik… jak nasza Stella była malutka to zanim ją odłożyliśmy do łóżeczka rozgrzewaliśmy nieco miejsce gdzie spała..łatwiej było ją odłożyć wtedy ;)
Do pupy polecam : Linomag:) moim zdaniem najlepszy!
Aby fajnie poukładać rzeczy w torbie ja kupiłam torebki śniadaniowe zapinane na suwak..w każdej miałam inny zestaw ubrań ze skarpetkami, body, pieluszką tetrową, itd..wygodne to było bardzo.

A to moja lista:
ŁÓZECZKO+materac. My polecamy materace Traumeland. Łóżeczko o wym. 140 x 70 cm- na dłużej starcza
przewijak +podkłady nieprzemakalne (dostępne w każdej aptece). U nas schodzi 1 szt. Dziennie..wcześniej ze 3 dziennie bo mała strzelała kupami podczas przewijania ;)
wózek, fotelik samochodowy, śpiworek do wózka. Wózki- polecamy Bugaboo-GENIALNE do miasta!, Fotelik- polecamy Maxi Cosi Cabrio Fix,
wanienka do kąpieli
kombinezonik na zimę na spacery
2 prześcieradła z gumką do łóżeczka
schlafsack- inaczej śpiworek do spania w łóżeczku- nie każdy jest fanem. Dla mnie super bo mała się wtedy nie odkrywa- ale to raczej dla dzidzi 2 miesiące +
termometr bezdotykowy
Elektroniczna Niania + Monitor oddechu- my w końcu kupiliśmy sam monitor oddechu ANGEL CARE - SUPER sprawa..dzięki niemu spokojnie spałam w nocy..
10 pieluszek flanelowych i 10 tetrowych ( do podkładania, wycierania itp),
pieluszki jednorazowe - Pampers Newborn PREMIUM z siateczką, chociaż naszym zdaniem pieluski Bella Happy- też bardzo spoko ;) można na dzień Bella a na noc Pampers.
Kosmetyki (LINOMAG lub Alantan + do pupy, sól fizjologiczna do przemywania oczu, waciki apteczne do przemywania oczu, płyn do kąpieli- my polecamy Oilatum)
krem zimowy dla noworodków na spacery
OCTENISEPT DO PĘPKA- póki nie odpadnie.
gruszka do noska/lub coś alternatywnego
3 staniki do karmienia(polecam te z Kappahl- tanie i naprawdę spoczko :), wkładki sorpcyjne do staników(polecam Babydream z Rossman-TANIE) , kapturki na piersi 1 kpl w razie czego (mi uratowały życie..malutka nie umiała chwycić moich sutków-do dzisiaj tylko z nimi je, maść na brodawki, purelan, bo to 100% czysta lanolina i świetnie regeneruje.
pilniczek do piłowania paznokci maluszka (ja używam swojego szklanego-nic innego mi się nie sprawdziło)
szczotka do włosów- my nie używamy
koszule do karmienia min. 3 szt- polecam rozpinane a nie takie 'uchylane'
majty siatkowe do przytrzymywania wkładów higienicznych- min. 4 szt. Przydadzą się w szpitalu.
Butelka Dr. Brown- są super! + laktator Mendela- my już musieliśmy używac w szpitalu aby pobudzić laktację i karmić malutką z butelki jak już nie miała siły ssać piersi. Sztuczne mleko na wszelki wypadek- my polecamy Enfamil
smoczek 0+
płyn do prania dla dzidziusiów
1 rożek do szpitala lub kocyk do zawinięcia. My mieliśmy kocyk..jakos te rożki do mnie nie przemawiaja…
1 ciepły kocyk- na spacerki jak śpiwór będzie za ciepły
Ręczniki do kąpieli z rożkami na główkę ok. 2 szt
podgrzewacz do butelek- pożyczony
sterylizator do butelek- mamy pożyczony
Bujaczek- my uzywaliśmy od 3 tyg życia małej.
Karuzelka do łóżeczka
wanienka do kąpieli, my kupiliśmy Flexi.. Da się ją złożyć i schować do szuflady.
Polecam zapakowanie ubranek dla dzidzi (zestawy ubrań do szpitala) w osobne torebeczki na suwak do kanapek. Potem nie będziesz miała głowy do kompletowania skarpetek, body, itp. ;)
 
Ostatnia edycja:
Pietrucha... cudnie!!!!!!!!! &&&&&&&&&&&&&& dalej za dzidziolka trzymam :)

Moniska...... kurcze strasznie mi przykro... przeżywasz teraz straszne chwile... mam jednak głęboką nadzieję, że może jednak się uda...
 
Małgoniu Martoocha odwaliła kawał roboty. Ja dopowiem od siebie. Jeśli planujesz kolejne dzieci to można się pokusić o łóżeczko 60x120 ale za jakieś 2-3 latka i tak trzeba by je wymienić na nowe. Te 70x140 dają się przerobić na niskie łóżeczka dla dzieci a to już niektórym się przydaje w wieku 2 lat gdy dzieci chcą same wychodzić z łóżeczka. Piotruś śpi w takim od 3 nocy a mniejsze zwolnił braciszkowi. My mieliśmy to mniejsze używane tylko materacyk nowy ze względu na ograniczone miejsce. Gdybyśmy mieli większy domek to od razu 70x140 byśmy kupili.
Butelek nie kupuj za dużo bo może się okazać że wcale Ci nie będą potrzebne. Ja miałam kilka a użyłam jednej i to tylko do picia wody jak P skończył pół roku. Każde dziecko jest inne ale to są łatwo dostępne produkty więc nie warto kupować na zapas. Mi też polecano Dr Browna antykolkową.
Ja też pakuję rzeczy Adasiowi w oddzielne torebki, nie mam zapinanych ale to świetny pomysł. Jak zdążę to sobie kupię zapinane.
Odpowiednikiem maści purelan jest ziaja lano maść. Też ma 100% lanoliny a jest o ponad połowę tańsza. Ja smarowałam brodawki ponad miesiąc przed porodem i nie miałam ani jednej ranki ani pęknięcia. A jak już miałam swoje mleko to po każdym karmieniu rozprowadzałam kropelkę mleka po brodawce i miałam swoją maść.
Sterylizator mi również się przydał, głównie do laktatora. Podgrzewacza nie mieliśmy, w kubku z ciepłą wodą wstawiałam butlę jak trzeba było awaryjnie podać moje mleko bo mama miała wizytę u fryzjera ;-)
Do pupy Linomag zielony, ja się machnęłam i czerwony chciałam dziecku zapodać:shocked2:, alantan lub z plusem, sama wazelina, sudokrem, bepanthem. Sama zobaczysz co będzie Wam najlepsze. U nas z czasem wyszło uczulenie na... bepanthem, sudokrem...
Do noska polecam fridę ew katarek ale ja nie miałam odwagi z tego drugiego korzystać
Do kąpieli Oilatum lub tańsza wersja Oilum (w aptece pani powinna podpowiedzieć) a na ciemieniuchę idealnie sprawdziło się szare mydło. My też całe ciałko szarym mydłem myliśmy.
Kosmetyki Hipp albo Babydream z Rossmana są bez parabenów i delikatne dla skóry niemowlaka.
U nas rożek a nawet 2 się przydały na długo.
 
Czesc!
Ja tak na momencik z telefonu wiec wybaczcie, ze nie odniose sie do wszystkiego.
Pietrusia w sumie wpadłam głównie po to by zobaczyć jak sie ma mój brzusio. I okazuje sie, ze cudnie więc nie przestajemy z Lilą wam kibicować! :*

Rurka gratuluje dziewczynki!

Carollina wy już na finiszu... Szybko to leci!

Madziorku piękna i kwitnąca kobitka z Ciebie. Piękny brzusio :*
Małgoniu jako mama wypowiem sie. Ja mam łóżeczko 120, bo zamierzam Lile eksmitować na łóżko jak bedzie miała 2 lata. Mam nadzieję, ze naturalnie bedzie musiała ustąpić miejsca rodzeństwu. Śpiworka nie mam, a kołderka wciąż u mojej mamy, bo żówik i tak nie śpi w łóżeczku. Butelki mam avent i lovi z obu pije wiec uznaje, ze obie dobre. Laktator lovi prolactis polecam! Swoje kosztuje, ale warto. Jego dwufazowość sprawia, ze mleko odciąga się szybko i efektywnie. Poza tym jest bezbolesny dzięki nakładce masującej. Sterylizator? Nie posiadam. Butelki na początku gotowałam, teraz po prostu myje w zmywarce z funkcją wyparzania dla mnie zbedny gadżet chyba, ze nastawiasz sie na karmienie mlekiem modyfikowanym, wtedy pewnie przydatny w pierwszym okresie. Powodzenia przy wyprawce. Dla mnie to była droga przez mękę. Co bedzie najlepsze dla mojej buby? A i tak większość gadzetów ktore nabyłam zbędne, natomiast zamawiam i kupuje na bieżąco to co naprawde potrzebne, a o czym nie myślałam.

U nas leci dzień za dniem. Lili nie cierpi wózka. Najchętniej nosi się w chuście, a jak nie to na rękach. Nie pozwala się odłożyć. Póki co walczymy z gilami, bo jesienny katarek nas nie ominął. Pozdrawiam i trzymam kciuki za staranka i porody. Czytam Was na bierząvo! Buziaki
 
Moniska - byłaś na becie? Trzymam ciągle kciuki, tyle niezwykłych rzeczy się wydarzyło na tym forum, że naprawdę wszystko jest możliwe

Mamuśki
, dziękuję za bezcenne rady ! Spisałam sobie wszystko. Martoocha dzięki za listę.
Siadam właśnie do kompa w poszukiwaniu rzeczy i chciałabym już cokolwiek kupić.
Na razie chyba zrezygnuję z podgrzewacza, najwyżej dokupię. Zawsze można na początek podgrzać butlę w garnku z wodą.

No i chyba mnie dopadło przeziębienie. Kaszel mam taki, że normalnie wszystko wokół sie trzęsie, o mnie nie wspomnę. Biedna Dzidzia, ma dość głośno i pospać nie może. Mam lekką postać astmy, ale każde przeziębienie ją zaostrza. Zwiększyłam już dawki leków wziewnych, ale znacie jeszcze jakiś inny sprawdzony sposób? Oprócz miodu, bo przy mojej cukrzycy odpada, po miodzie cukier rośnie mi potwornie. Boję się, że nie przejdzie do grudnia (często tak długo to trwa) , a co ja zrobię jak będę po cięciu i kaszel mnie dopadnie? Przecież wszystko sobie porozrywam. Zawsze coś...
 
reklama
Lista staraczek na placu boju:

Nanulika - termin niechcianej @ 24 października 2014

Kiraa - termin niechcianej @ 26 października 2014

Doris - termin niechcianej @ 26.10.2014

Neta - termin niechcianej @ 8 listopada 2014


ania-termin niechcianej @ 12 listopada 2014

Sysiq - termin niechcianej @

Joaro - termin niechcianej @


Pietrucha
cieszę się, że jest ok :tak::-)

Madziorrek
fajnie wyglądasz :happy:

Moniska82 przykro mi :-(

@ przylazła tym razem w 26 dc. Poprzednie dwa cykle 34 dni miały, ech...


 
Do góry