reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

eska załóż plastry o ktorych pisałam : kines, ja mam od środy i nic mnie nie boli!!! Zadnych maści!!!!!!!!!!!

kikifish u mnie było trochę inaczej, bo ja miałam zabieg łyżeczkowania i pierwszy okres po tym może nie był długi, ale tak obfity i bolesny, że myślałam, że zejdę...... Trochę długo masz ten okres, może jeszcze raz powinnaś się do niego przejść.
 
reklama
Pietrucha - 3 mam kciuka i modlę się za Was. Ale czuję, że wszystko jest w porządku.;*

Co do przeczuć ostatnio pomyślałam, że pewnie o ciąży dowiem się tak jak rok temu, na koniec listopada. I jakoś głęboko w to wierze;)))

A ja wczorajsze pół dnia spędziłam na komiksariacie po pracy. Okazało się że mam kradziony tel;// Więc nie mam łączności ze światem, za to mam masę problemów. Kurka. NAwet nie podejrzewałam, że takie jaja się zdarzają....

Ehh jadę na cmentarz. Buziaki w tym trudnym dla nas czasie;*
 
kikifish u mnie okres po poronieniu zawsze trwał ok 6 dni,bez względu na to czy miałam zabieg czy nie,a ua Ciebie to już 20 dni,wydaje mi się,że dużo za długo,moim zdaniem w macicy zalegają jeszcze jakieś większe skrzepy,których macica nie jest w stanie sama "wydalić" dlatego tak długo krwawisz...ale mogę się mylić,ja poszłabym do innego lekarza się zbadać dla pewności.
 
Witajcie dziewczyny. rzadko tu bywam chyba nie bardzo sobie radze ze strata ciazy...
do tego mam problem i sie martwie. jak wiecie 9.10 dowiedzialam sie ze z ciaza to koniec. odstawilam leki i 13.10 dostalam okres. trwal juz sobie troche i 23.10 bylam na wizycie u ginekologa bo martwilo mnie bo to byl juz 11 dzien okresu. i dr powiedzial ze na usg jest ok. mam brac od 16 dnia cyklu luteine.i tego 16 dnia zatrzymal mi sie okres na 2 dni a potem znow wrocil. dzis mam 20 dzien a ja dalej mam okres. i to juz mnie mega martwi . boje sie ze dr sie nie dopatrzyl i mnie olał. ale to juz troche twa.
jak to bylo u was ile u was trwalo???? chyba bede musiala jechac do dr ponownie ale powoli trace zaufanie do niego. niestety nie moge teraz zrezygnowac z tej kliniki bo mam jeszcze 2 moje zarodki zamrozone i zaplacona z gory procedore ivf... napiszcie błagam ile trwal u was okres

strasznie mi Ciebie szkoda :((
U mnie po pigułce (bez zabiegu) 'okres' trwał ok 10 dni. Ale cykl trwał 70 dni..bardzo długo nie dostawalam okresu..
 
Pietrucha - jesteś na pewno pod dobrą opieką. Ważne, że z maluszkiem jest wszystko dobrze! Bardzo trzymam kciuki, by wszystko było ok :*

kikifish - przy poronieniu samoistnym chyba mimo oceny lekarza nie oczyściłam się dobrze, bo pierwszy okres był bardzo intensywny i jeszcze miałam specyficzne skrzepy, ale nie trwał długo. Nie musisz rezygnować z lekarza. Pojedź na Izbę Przyjęć. Po tyle trwającym krwawieniu na pewno jesteś osłabiona i masz zawroty, więc nawet podejrzewam, że nie będziesz musiała koloryzować specjalnie, by Cię przyjęli. Jedź, może mają lepszy sprzęt....


Po sugestii jednego z lekarzy, a właściwie lekarki, w szpitalu, postanowiłam zrobić na własny koszt badania, ale nie wiem ile to może kosztować. Na podstawie informacji z różnych artykułów, widzę, że te badania sugerują do 6 tygodni po poronieniu.
Na pewno któraś robiła te badania.

* Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM
* Antykoagulant tocznia
* Przeciwciała przeciwjądrowe ANA
* Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska

Jak sobie podliczyłam na podstawie cen w różnych przychodniach w Polsce, to może to mnie wynieść ponad 300 zł. Później zbadam również hormony. Choć przyznam, że mam wahania czy jest sens robić te badania immunologiczne, obie ciąże straciłam na dość wczesnym etapie....

EDIT: Celta - właśnie doczytałam. Nie wiem w sumie dlaczego mam czekać pół roku, minimum pół roku. Tamtego dnia jakoś nie byłam rozmowna. Z kolei lekarz, który kierował mnie do szpitala, wypisując skierowanie powiedział, że po pierwszej miesiączce właściwie można się starać. Myślę, że 3 cykle będzie ok. A zwolnienia dostałam 4 dni - mam odpoczywać do niedzieli, a w poniedziałek już do pracy.. A o badaniach immunologicznych, to wyżej napisałam właśnie i z tego co podczytałam, to najlepiej je zrobić do 6 tygodni po poronieniu, a hormonalne później.
 
Ostatnia edycja:
Cyntia zestaw na tarczyce kosztuje 40zl i to częsty problem w PL - Czarnobyl. Wiem, mam obsesję tarczycowa, no ale taniej a i tak będziesz musiała sprawdzić
 
witajcie to moze i ja napisze jak było ze mna
w pierwsza ciąże zaszłam w 1 cyklu staran
niestety w 16 tyg ciaza obumarła samoistnie ( jest to dłuzsza historia poniewaz nasz maluszek zmarł w 8 tygodniu a zostało to wykryte przez lekarzy dopiero w 16 tyg ciazy chociaz na wizyty chodzilam co 2-3 tyg )
dostałam tabletke na wywolanie poronienia i nastepnie przeszłam zabieg łyżeczkowania
było to w 2004 roku w maju
i tak od 2004 roku od ok sierpnia staralismy sie o dzidzie i nic
dopiero po 5 długich latach zaszłam w ciaze było to dokladnie w kwietniu 2009 roku i co dziwne w 6 rocznice ślubu :tak:
nie leczylismy sie mielismy zaczac sprawdzac co jest ie tak dopiero w wakacje 2009 roku - taki dalismy sobie z mezem termin
i chociaz ciąża przebiegała bardzo żle , lodowałam non stop w szpitalu ,w 28 tyg nastapił u mnie porob przedwczesny ktory jakims cudem udało sie powstrzymac , niewydolnosc watroby , cukrzyca ,od 28 tyg nakaz lezenia plackiem az do konca
I chociaz moja coreczka przyszła na swiat miesiac za wczesnie przez CC zrobione w ostatniej chwili -kiedy była juz w kanale rodnym ( ja miałam 9 cm rozwarcia i bole straszne ) to jest zdrowa jak ryba ))
nie poddawajcie sie :-)
Trzymam za was wszystkich kciukasy :tak:
 
Suana jesteśmy na etapie skręcania mebli :) no i muszę kupić dla siebie rzeczy do szpitala. Ostatnio jestem jakaś poddenerwowana, mam wrażenie, że Mały będzie chciał się z nami przywitać wcześniej, więc muszę się skupić chyba nad torbą.
michalina ja poza tym twardnieniem brzucha czuję się ok, no i mam tradycyjne dolegliwości na tym etapie :) ale jakieś obawy ostatnio mam, że Mały może być chory, itp. Chciałabym, żeby wszystko było ok. No i nie denerwuj się pracą męża – na pewno jakoś to wszystko się poukłada. Teraz wygląda to nieciekawie ale lada dzień, na spokojnie przyjdzie Wam do głowy rozwiązanie.
mika domyślam się, że bełcik do najprzyjemniejszych nie należy ale to dobry znak :)
cyntia będzie dobrze! Małymi kroczkami wszystko się ułoży :)
Agaawa kiedyś dziewczyny tutaj pisały, że po zrobieniu bikini od razu zaciążały ;) lepszy nastrój, lepszy seksik ;) i efekt był bardzo szybki :) no i udanego wyjazdu :)
ozila gratulacje!!!! :) niech malutka zdrowo rośnie! Oj coś czuję, że starszy brat będzie zakochany w siostrzyczce bez pamięci :)
celta mam nadzieję, że miło wypoczywasz i zbierasz siły :) dziecko, które zaadoptujecie będzie najszczęśliwsze na świecie! I wdzięczne za takich wspaniałych rodziców!
martuś Stelcia jest śliczna!!!! Taka malutka, słodka… chciałabym mieć już swoją żabkę przy sobie :)
maqa jaki intruz? Chcesz kopa? My tutaj czekamy razem z Tobą na Twoje staranka! &&&&&&&&&&&&&&&&&&& za pierwszy dzień w nowej pracy! Będzie super!
pietrucha ale mnie wystraszyłaś! Mam nadzieję, ze wszystko ok. Leż Kochana, wypoczywaj, a my trzymamy &&&&&&&&&&&&&& za Ciebie i maleństwo. Ja w tej ciąży przez tydz krwawiłam i zobacz gdzie już jestem :) będzie dobrze!


Piszecie o swoich dużych balonach? :) też bym chciała chociaż przez trochę takie mieć :) mi w sumie o jeden rozmiar się powiększyły do tej pory (natura mnie nei obdarzyła bujnym biustem :)).
 
reklama
znicz.jpg

Dla Wszystkich naszych Aniołków ...
 

Załączniki

  • znicz.jpg
    znicz.jpg
    5,5 KB · Wyświetleń: 19
Do góry