reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Hej dziewczyny :) to jeszcze ja chciałabym się tu dopisać :tak:Mam 26l i od 9 mcy jestem szczesliwą malżonką :tak:
W zeszłym roku w maju po 6 latach korzystania z tabletek anty odstawiałam je, żeby przygotować organizm na przywitanie dzisiusia. Po odstawieniu @ nie pojawila się, więc poszlam do mojego owczesnego gin. On stwierdzil, ze to typowy syndrom odstawienia i ze nalezy przez kilka miesiecy poblac luteine. Dodam, że nie kazaz mi wykonac zadnych badan i nie zrobil usg. Pierwszy miesiac po luteinie czulam sie kiepsko, w drugim dostalam @ w 4 dni po rozpoczaciu brania czyli w 19 cyklu. Lekarz stwierdzil, ze mam pewnie nadwrazliwosci i przepisal Duphaston. Po nim czulam sie ogolnie dosc niezle ale @ dostalam z bardzo czerwonej zywej krwi. Przerazona stwierdzilam ze musze chyba udac sie na kontrkonsultacje u innego lekarz. Poszlam to fajnej mlodej dokor ktora jako pierwsze wykonala mi usg i stwierdzila ze moje endometrium ma jedyne 3mm! wiec wszystkie naczynia krwionosne mam prawie na wierzchu wiec nie ma sie co dziwic ze leci swieza krew. Kazala odstawic wszystko i czekac na @. Odziwo nastepna @ dostalam z zegarkiem w reku po 28 daniach i kolejna tez. W grudniu bylam na kontroli i Pania doktor stwierdzila ze na usg widac piekny pecherzyk, ktory peknie max w ciagu 48h. Poniewaz powiedzialm jej ze z poczatkiem roku bedziemy starali sie o dzidzie zalecila malo stresu i duzo przytulania :-) niestety w miedzyczasie okazalo sie ze musze sie troche podleczyc bo kiepsko wyszla mi cytologa i wlasnie od 2 mcy staramy sie o fasolke :)
Obserwacje prowadze na podstawie, śluzu, temperatury i ogolnych objawów organizmu. Obecnie mam dwa dni spoznienia @ i dziwne bole brzucha. Niestety temp spadla wiec podejrzewam, ze @ przyjdzie a przesunela sie z powodu tej zwariowanej pogody, chociaz nie jest to powiedziane bo wszystkie "normalne" @ mialam takie, ze mozna bylo wg. nich nastawiac zegarek :)

Tyle o mnie ;-)
Fajnie ze Was tu znalazlam, bo jakos latwiej mi gadac z dziewczynami ktore tez sie staraja o fasolki:-)
 
reklama
ALG rozgość się... fajnie, ze coraz więcej staraczek do nas dołącza.... życzę szybkiego zafasolkowania....:-)
 
fifka - kiedy sikasz? ;-) kciuki trzymac? :szok:;-):-D

Najlepiej mierzyć w pochwie.... bo wtedy wyniki są bardziej miarodajne... zresztą Magd.a wie na ten temat lepiej... ona jest specjalistą tak więc do niej się kieruj, ona Ci wszystko wyjaśni.... :-)....
A ty też mierzysz temperaturę????

w ustach tez sa jak najbardziej miarodajne tylko trzeba pamietac, zeby zawsze mierzyc w dokaldnie tym samym iejscu w ustach (na mojej stronie jest to wytlumaczone).
sun jesli moge... zerknelam na twoj wykres. i moim zdaniem owu mialas dwa dni pozniej. Bezposrednio po owu temp ma isc w gore, nie w dol. i mi sie ta skaczaca temperatura nie bardzo podoba, nie powinna skakac az tak ;/

ALG - dwa dni po terminie i nie robisz testu? podziwiam :)


mnie dzis od rana potwornie boli glowa. leze i zdycham...
 
Właśnie dziwczyny, pytanie do tych co staraja sie dłużej.
Czy polecacie wykonanie na początku jakiś badań ?

Kochana ja nie jestem zwolennikiem robienia badań na własną rękę... idź do lekarza i porozmawiaj z nim o tym jakie badania możesz zrobić... wiesz część z nich trzeba robić w określone dni cyklu... :tak: Ja miałam wszystkie zlecane przez ginekologa.... nigdy nie robiłam nic na własną ręke... może inne dziewczyny Ci tu pomogą i coś podpowiedzą...


POK no mi się też nie podoba ta skacząca temperatura... w poprzednim cyklu szła ona całkowicie inaczej... w tym cyklu pierwszy raz dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka... dostałam go 30 kwietnia... a jak byłam na kontrolnym USG 4 maja to pani ginekolog powiedziała, że bardzo ładnie pękło i jest jak najbardziej ok... kazała nam się kochać w dniu podania zastrzyku i dzień później... bo wtedy będzie owulacja... to ja już sama nie wiem co jest nie tak... coraz bardziej dochodzę do wniosku aby z tego wszystkiego zrezygnować....
 
Ostatnia edycja:
Pok juz robilam wczoraj ale wyszedl negatywny :-( dodatkowo przed chwika pojawial sie @ wiec juz chyba nic z tego nie bedzie ....

Sun masz racje. Myslalam tylko, ze moze warto juz miec jakies badania nim pojdzie sie do gin zeby zlecil jakies konkretne.
 
Właśnie dziwczyny, pytanie do tych co staraja sie dłużej.
Czy polecacie wykonanie na początku jakiś badań ?

na poczatku nic nie robic. nie forumowac, nie mierzyc, nie badac tylko cieszyc sie z beztroskiego bzykania :) zapomniec o staraniach, skupic sie na przyjemnosci :)

a jak juz jednak barzo chcesz cos badac to idz do swojego gina, powiedz, ze zaczynasz sie starac o dziecko i gin bedzie wiedzial co robic.


POK no mi się też nie podoba ta skacząca temperatura... w poprzednim cyklu szła ona całkowicie inaczej... w tym cyklu pierwszy raz dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka... dostałam go 30 kwietnia... a jak byłam na kontrolnym USG 4 maja to pani ginekolog powiedziała, że bardzo ładnie pękło i jest jak najbardziej ok... kazała nam się kochać w dniu podania zastrzyku i dzień później... bo wtedy będzie owulacja... to ja już sama nie wiem co jest nie tak... coraz bardziej dochodzę do wniosku aby z tego wszystkiego zrezygnować....

hmm kurcze. ja kompletnie nie mam zadnej szczegolowej wiedzy nt pregnylu i tego jak wplywa na temperature. NIE REZYGNUJ z niczego gluptasko. Spytaj lekarke nastepnym razem jak pregnyl wplywa na temp. Ona wie, ze mierzysz? Mi na tym Twoim wykresie brakuje dodatkowych danych - sluz, szyjka, ewentualnie testy owu (chociaz wszelkie testy przy pregnylu moga klamac).
Pamietaj tylko, zeby test robic najwczesniej 14 dni po zastrzyku - n zawiera hcg i test ciazowy moze go wychwycic.


alg - uszy do gory! kciuki za kolejny cykl!
aaa tak sama z siebie jak chcesz mozesz zrobic morfologie krwi jakas rozbudowana, poziom zelaza zbadac ale to tyle.
 
Cześć :-)

Boszzz.. ile nadrabiania :sorry:

Fifka jak tam egzamin? Trzymam &&&&&&&&&& za zaliczenie ;-) Z tym wstrzeleniem się w owulkę zabiłaś mnie!! :-D no to co.. Trzymam kciuki za II kreski ;-)

Ael Ty masz Małego geniusza! Wow ;-)

Iwasek 100 lat dla Igorka i Cmok dla Niego od ciotki :*

Neciuszka jak tam Gosieńka? Ja coś ostatnio nie widziałam żadnego zdjęcia :> .. a faceci eh.. mam nadzieję, że pomógł Ci w tej pracy bebol jeden..

Atan takie rzeczy się zdarzają.. pewnie nie ostatni raz <tuli> .. ja jak pomyśle o obcinaniu paznokietek to uff słabo mi się robi :confused2:

Olcia wielkie gratulację II tłustych kresek! :* teraz trzymam &&&&&&& żeby wszystko dobrze poszło :-)

Sun ja na wykresie widzę, że tempka ładnie poleciała w górę :tak: i Ty przestań już marudzić, że się nie udało bo tego nie wiesz.. Są ogromne szanse i jutro się dowiesz :* wiem, że nie chcesz robić sobie nadziei ale taki pesymizm też nie jest dobry..

Belka Pok to się pojawiłyście wreście! Całe wieki Was nie było :szok: Cieszę się, że z fasolkami wszystko dobrze, oby tak dalej! Pok Gratuluję Zosi! :-) Belka trzymam &&&&&& za wizytę! :*

anulab czarnooka ALG Witajcie serdecznie :-) czujcie się jak u siebie. Trzymam &&&&&&&& za szybkie zafasolkowanie :* Pytajcie śmiało o co chcecie.

Goya ja brałam Bromka 4-5 lat i nigdy nie zatrzymywała mi się woda. Pytaj lekarza.

Chyba wszystko nadrobiłam :-)


Mnie wczoraj nie było bo ta pochwa mnie boli i kuje - leżałam prawie cały dzień, nie mając weny udzielania się na forum :confused2: nadal mnie boli i nie wiem o co chodzi no ale cóż.. mam nadzieję, że to nie szyjka!

A ja dzisiaj zamówiłam łóżeczko i pościel hihi :-)

Dzisiaj zaczynamy 33t :-) hurra! Czy ja już tak będę odliczać do końca? :confused2:
 
reklama
hmm kurcze. ja kompletnie nie mam zadnej szczegolowej wiedzy nt pregnylu i tego jak wplywa na temperature. NIE REZYGNUJ z niczego gluptasko. Spytaj lekarke nastepnym razem jak pregnyl wplywa na temp. Ona wie, ze mierzysz? Mi na tym Twoim wykresie brakuje dodatkowych danych - sluz, szyjka, ewentualnie testy owu (chociaz wszelkie testy przy pregnylu moga klamac).
Pamietaj tylko, zeby test robic najwczesniej 14 dni po zastrzyku - n zawiera hcg i test ciazowy moze go wychwycic.

Kochana ja nie dostałam zastrzyku z pregnylu tylko ovitrelle... i nie ja wybieram termin robienia testu tylko moja P. ginekolog... kazała mi zrobić jutro (a będzie to 14 dzień po podaniu zastrzyku)...więc muszę zrobić, bo jak wyjdzie negatywny ( a wyjdzie) to mam odstawić duphaston i czekać na @... testów owu nie robię.... bo skoro mam monitoring to uważam to za zbędne... a po drugie nie zawsze testy owu. pokazywały mi owu...


Natkusia dziękuje za miłe słowa... ale ja już na prawdę mam wszystkiego dosyć... czasami się zastanawiam, aby przyjąć do wiadomości, że nie będę miała dzieci i całkowicie się poddać, a może kiedyś samo to przyjdzie... a jeśli nie to widocznie Bóg tak chciał... Robię wszystko tak jak każą specjaliści, a mimo, to znów nic nie wychodzi... w tej sytuacji nawet silna psychicznie kobieta by się poddała...
 
Ostatnia edycja:
Do góry