reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ależ tu produkcja leci!

Vinga chłopaki super, a poród fajny miałaś, u mnie 25 minut po odejściu wód mały się urodził :) W sumie jak przeczytałam opis Twojego porodu to miałyśmy identycznie :) Ojj a te szwy i wizyta w szpitalu, aż mnie potelepało i nogi zacisnęłam :/ Ja bym nie dala się drugi raz zszyć bo ja panikara jestem, jak położna na wizycie w domu oglądała mi krocze to ja płakałam, bo jej patrzenie mnie bolało.
Odpoczywaj sobie teraz i ciesz maluszkami :)
Dorcia to się doigrałaś :) Masz objawy, więc na pewno wszystko jest dobrze! A córce ja bym powiedziała... Wytłumaczyła co i jak po jutrzejszej wizycie, na pewno zrozumie. A jak gdzieś usłyszy czy coś to może być zła że ją "olaliście" i nie powiedzieliście o ciąży... Ja bym tak zrobiła.
Vegas mnie nie bolały piersi chyba, nie pamiętam juz :)
Aniołek ja przy Neli ani teraz nie miałam nawałów pokarmu i nie używałam staników do karmienia, rownie dobrze można miseczkę odsunąć i też da się nakarmić :) Piersi rosną podczas karmienia tak, że czasem stanik pasuje, a za 3 godziny sutki wyłażą hehe :) Ja bym kupiła max 2 tanie staniki, bo też nie wiesz czy np. będziesz karmiła piersią, czy np. może będziesz odciągała laktatorem i podawała w butli (z tego co pisałaś i widziałam to masz bardzo duży biust, a większość biuściastych co znam karmiła w ten sposób bo miały problem z dostawianiem).
kurczak ja po glukozie też spałam, tylko że mnie olali w labo i za długo siedziałam na głodniaka i musiałam też powtarzać, bo pierwszy wynik mi wyszedł jak na cukrzycę.
ianka witaj po przerwie! Szkoda małej, ale takie zycie... Super że dzidzia zdrowa, to już 15 tc, wow!!

komu nie odpisałam to proszę o wybaczenie, ale ja na szybko wpadłam póki Tomek śpi jeszcze w wózku po spacerze, a raczej po mojej siłowni pod chmurką :) Dziś latałam 35 minut na orbitreku na siłowni koło domu, super że takie coś zbudowali :) W Wiekszości korzystają z tego starsze osoby, ale dobrze że chociaż babcie wychodzą się poruszać :)
Po wczorajszym aerobiku byłam mokra jak szczur, ale mam nastawienie dobre i konkretny cel- bez wstydu wejść w bikini!! ooo mój szef się budzi, czas wracać do pracy :)
Miłego dnia dziewczyny!!
p.s. proszę nie narzekać na pogodę, ja tam śniegu i zimna nie cierpię ;p

Aaa laski jakie macie krzesełka do karmienia? Wrzućcie mi tu linki, szukam już czegoś dla Tomka i nie wiem co kupić.
 
reklama
Carla ja mam zwykłe plastikowe krzesło z ikei :) wcześniej miałam inne ale te z ikei jest dobre, bo nie muszę go prać z resztek jedzenia

dobra tak po łepkach nadrobiłam was
Amelia dobrze kochana że na strachu się skończyło z tym plamieniem. dbajcie o siebie :***
Carla cudowne dzieciaczki, Twój Tomuś taki czarnulek słodki :) (Gabryś też takie czarnidełka ma tak dla odmiany po bracie łysolku heh). i powiem ci, że Tomek bardzo podobny do Neli jest
 
Amelia jak napisałaś że zaczęłaś plamić to pół dnia chodziłam z tel w ręku i sprawdzałam czy coś napisałaś. mam nadzieję że już wszystko wporządku i że samopoczucie też lepsze! Carla ma rację jeśli chodzi o mowę Mai nie ma co porównywać do innych dzieci, ja mam przykład po mojej, teraz przez 3 tygodnie tak się rozwinęła (niestety też i w drugą strone- nie ma rzeczy na którą się nie wdrapie!) była całe dnie z kimś to z dziadkiem babcią ciocią cały czas ktoś do niej mówił, pokazywał że naprawdę widzę różnicę przez ten miesiąc, a z tego co wiem to Wy też jesteście we dwie. Jeśli chodzi o rentgen zęba to też mi dentysta mówił że wartało by ale zalecił wstrzymać się do porodu. spóżnione życzenia urodzinowe dla Twojej gwiazdy !
Carla dziewczyno ale Ci te dzieci rosną !! jeju dopiero rodziłaś a tu masz jaki kawaler, jak pięknie podnosi główkę do góry !! i zazdroszcze fitnesu, ja też chce już lato i móc zacząć zrzucać teraz mam już dobre +1,5 kg a ile kg jeszcze po Roksance zostało. krzesełko mojej : Sklep dla dzieci i niemowląt. Internetowy sklep dziecięcy. | ***** - Krzesełka do karmienia - SERENO Dynamic Baby krzesełko do karmienia - Dynamic Baby z tym że mam taki zwykły drewniany dosuwany do stołu i zaczyna go bardziej lubieć ja wolę ten pierwszy bo łatwiej posprzątać :)
Aniołek super pokoik dla dzidzi, mam taki sam fotel :) tylko że już trochę stary i skrzypi:-D nad kołyską nigdy nie myślalam bo nie chciałam żeby się mała przyzwyczaiła do bujania, na szczęście po karmieniu ją odkładałam i spokojnie (przeważnie:)) zasypiała, hehe a ubranek uwierz na słowo że masz wystarczająco jeśli nie powiedzieć za dużo, parę pierwsze miesięcy u mnie sprawdzały się tylko pajace i śpiochy . oo dotarlam do strony gdzie wstawiłaś brzusio, ale malutki ja teraz mam prawie taki :( ślicznie wyglądasz , stanik kup sobie na początek jeden bo faktycznie może Cię zadziwić wielkość piersi podczas karmienia,
Dorcia nie wiem o jakim blogu piszecie z Carlą ale jak doczytałam coś o pogrzebie tak nawet nie wnikałam, nie umiem czytać takich rzeczy, serce mi pęk. Co do powiadomienia Twojej córci to chyba jutro po wizycie bym powiedziała ale bardzo poprosiła żeby poczekała do 12 tygodnia z informowaniem kogokolwiek,ale zrobisz jak uważasz. A i trzymam mocno kciuki za jutrzejszą wizytę! przetrzymasz nas cały dzień jak masz tak późno
Wasila ja teraz miałam przestój ze spacerami, mała była chora, teraz nowy klimat, troche tu chłodniej dzis mglisto cały dzień i siedzimy w domu, a do wózka muszę ja na siłe wkładać :( tylko na swoich nogach i najchętniej bez trzymania mnie
Gabryśka trzymam kciuki żeby to twoje zmęczenie było usprawiedliwione 2 kreskami!!
Vinga to miałaś akcję ze szwami! o jakie piękności te Twoje synusie ! ale miałaś ekspresowy poród, pozazdrościć, ale bólu nie zazdroszcze:) mi przebili pęcherz to też od wtedy się zaczeły bardzo bolesne skurcze, tylko trwały jeszcze 8 godz :( Ale się ciesze że masz już małego przy sobie :) kolejna mamusia :) jeszcze raz gratuluję!
Vegas mnie piersi bolała w ciąży gdy miałam puste jajo płodowe, przy Roksance trochę na początku, a teraz nie czuje w ogóle, dopiero jak ściągam stanik to czuje że są cięższe :(
Kurczak wyniki glukozy chyba masz dobre, nie pamiętam jak to było u mnie, wiem że sama raz robiłam w domu a tata mi zmierzył potem cukier bo jest cukrzykiem, kiedy masz wizytę?
nie wiem czy którąś pominęłam jak tak to przepraszam i nie cofnełam się bardzo do tyłu :) ale już nie dam rady
 
Ostatnia edycja:
Wasila - czekam na wieści z wizyty :)

Ianka - odnośnie kupna kołyski to mi nie chodzi w niej stricte o kołysanie, bo ma funkcje blokady tylko po prostu o formę mniejszego łóżeczka które postawie w sypialni. Też muszę iść do dentysty na kontrole, mam nadzieje, że nie będzie nic do leczenia. Ciekawe czy faktycznie nosisz synka w brzuszku :) ale skoro masz inne smaki niż przy córci to może coś w tym jest :)

Vinga
- poród faktycznie expres :) Super, że się długo nie musiałaś męczyć no i że trafiłaś na świetną położną,

Właśnie Vinga, Carla wasze 1 porody też były takie szybkie??

Carla - widzę, że lecisz z tymi ćwiczeniami :) zawzięłaś się jak nie wiem, super :) pochwal się później efektami będziesz moją motywacją po porodzie :)
 
Ianka dobrze że już jesteś...tęskno było za Tobą :zawstydzona/y::-D Jeśli lekarz mówi że cosik "sterczy" to ja bym się tego trzymała !!! Buziole i mam nadzieję że teraz będziesz często zaglądać ?

Vinga WOW ekspresowa mamuśka...super !!! Ja tez tak chcę !!!

Aniołek kolejna grubaska się odezwała !!! Jesteś zgrabniutka w ciąży i po niej też będziesz !!! Nie ma innej opcji !

Wasila już po wizytowaniu ??? Czekam niecierpliwie !!!
 
Wasila co Ty gadasz, dla mnie wizyta każdej z Was jest ważna i zawsze równo trzymam kciuki, także czekam :)

Amelia tak wcześniejsze cukry miałam dobre, na tym samym poziomie. współczuję bólu głowy, przechodziłam dość często na przełomie 1/2 trymestru, bez apapu się nie obeszło :(

Dorcia no to teraz masz wysyp dolegliwości, za to narzekanie chyba, że ich brak ;))

Vinga tak jak pisałam wcześniej, to nie poród, Tyś się tylko na kawkę wybrała: sorry ludziska idę urodzić i zaraz wracam :D rachu-ciachu i po sprawie!

Ianka cieszę się, że u Ciebie wszystko fporzo, no i gratuluję udanej wizyty, ciekawa jestem czy płeć się potwierdzi w późniejszym czasie ;) jeśli tak to facety górą na forum ;))
Mój tata też cukrzyk dlatego tyle razy mierzyłam cukier, raz w lab, raz u tatusia jak ich odwiedzam - wizyta w poniedziałek 20ego o 15, także wiecie jak po 17 się nie odezwę to umarłam lub dopiero umieram ze złości :/

Carla ehhh zazdroszczę Ci tego aerobiku :( czemu Cię olali w lab., i po jakim czasie powtarzałaś badanie?


Moje dziecię zdrowe więc dziś wybyłyśmy z domku na kolejną zachciankę ciążową - goferki :) ja zamówiłam suchego bo ze słodkim jeszcze niet, nie bardzo; szwagierka dotrzymała nam towarzystwa więc było sympatycznie, jutro Kika idzie do przedszkola i nie może już usiedzieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kurczak się uśmiałam z twojego postu heh ;) powiem ci, że chociaż szybko poszło to bardziej boleśnie ten poród wspominam niż poprzedni.

a poprzedni poród hmm, skurczy dostałam o 7 rano a urodziłam o 16.20, więc ani szybko, ani wolno poszło. z tym że faza parcia też szybko poszła bo w 15min małego urodziłam.
 
Kurczak - dobrze, że Kika już zdrowa :) w końcu możesz się ruszyć z domu, ale mi narobiłaś smaka z tymi goframi.... oj niedobra Ty ;-) i już się nie stresują tą glukozą... przecież dobra Ci wyszła :)
 
reklama
Już po wizycie. Pan doktor mnie pochwalił, że przybieram na wadze książkowo:szok:A ja od kilku dni uważam wagę za mojego wroga i już miałam biedaczkę wynieść do piwnicy. Powiedział, że ze względu na to ze długo karmiłam piersią dziecko i że jest to moja druga ciąża mogę przytyć więcej, bo organizm chce sobie zrobić zapasy tłuszczyku. Chyba chciał mnie tylko pocieszyć haha
U Zosi wszystko w porządku, nic między nogami jej nie urosło. Waży 600 g. Widzieliśmy jak ziewała dwa razy:-)Szyjka 3 cm zamknięta, ilość wód płodowych w normie.

Kurczak- ja też uważam każdej wizytę za ważną. Miałam na myślu to, ze Dorcia idzie po praz pierwszy i sama się nie mogę doczekać co nam napisze a Vegas pozna płeć:-) A ty kiedy wizytujesz? Bo tez jestem ciekawa co Ci lekarz powie z tymi wynikami. Ja mam teraz zrobić obciążenie glukozą 75g ale tak jak robiłam w pierwszej ciąży.

Ianka- fajnie, że wróciłaś! pożegnałyście pieluchy już?

Vinga- pierwszy poród też szybko!!!!!!!!!! ja pierwszych skurczy dostałam o 21.30 a urodziłam następnego dnia o 14.10. Nastawiam się i tym razem na długi poród. Pęcherz też miałam przebijany- po nim skurcze to był jakiś kosmos.

Aniołek- kochana! Ty po porodzie nie będziesz miała co zrzucać a jestem pewna, że jeszcze nam napiszesz kiedyś, że ważysz mniej niż przed ciążą. Ja cały czas zazdroszczę Ci figury:zawstydzona/y:

Miałam dziś dobry dzień. Wyszłyśmy z córcią na spacer i całą godzinę maszerowała ze mną za rączkę. Nigdzie nie uciekała, nawet psa na smyczy nie chciała prowadzić. W końcu nie musiałam za nią biegać, nosić jej na rękach ani się denerwować. Od razu mi lepiej.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry