reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Fuma chętnie ci oddam ten brzuszek ;) tak za tydzień, góra dwa możesz sobie go brać heh

Samosia mam pytanie do ciebie, ile bierze notariusz za sporządzenie aktu własności? bo słyszałam, że to nie mały wydatek ...
 
reklama
Vinga jesli kupiłaś mieszkanie w stanie deweloperskim (a z tego co pamietam to chyba tak) to nie zaplacisz podatku PCC i wtedy jesli masz mieszkanie za powiedzmy 140000 zł to zaplacisz okolo 2230 zł(w tym taksa notarlialna,opłata za wniosek WK,wypisy,VAT,opłata sadowa) .Ja placilam 3600 zł ale placilam ten podatek PCC.Noo troche bolało jak musiałam zapłacic ;)
 
oj to pewnie więcej zapłacę, bo mieszkanie więcej kosztowało :( kurcze, nie myślałam, że za to aż tyle kasy trzeba wyłożyć. dzięki kochana za info ;*
a my dalej na zdjęcia czekamy hyhy ;)
 
Witam

Vinga- Twója ciąża tak szybko minęła. Teraz czekamy na Gabrysia z niecierpliwością:) Co do opłat związanych z kupnem mieszkania w necie są kalkulatory. Jest to duży wydatek niestety.I tak jak mówi Samosia nie zapałcisz PCC.

Venna- miło, że do nas zajrzałaś. Wpadaj częściej i pisz co u Ciebie i maluszka.

Dorcia- bardzo dobrze, że ciąża jest dla Ciebie łaskawa. Jak to było w pierwszej? też nie miałaś żadnych dolegliwości? Jestem płena podziwu, że kobiety tak skrupulatnie potrafią się trzymać wyznaczonych reguł, aby mieć upragnioną płeć. Mi w zasadzie bez różnicy. Zdrowie najważniejsze.

Aniołek- wkraczasz w 3 trymestr dla mnie osobiście to najgorszy etap ciąży- m.in właśnie zgaga, bóle pleców, krzyża i inne dolegliwości. Jeszcze 3 miesiące i maleństwo będzie z Tobą:)

gabryśka-zyczę Ci, zeby @ nie nadeszła!!!!! Pisałam Ci kiedyś, że wrzesień będzie Twój;-)

Samosia- też wole dziewczynki, ale sporo osób mi mówi, że chłopca łatwiej wychować :confused:

ianka- zdrówka dla was

U mnie jakaś stagnacja następuje. Maż wrócił do pracy a ja wracam do rytmu życia z małym dzieckiem. Wczoraj byłam zrobić kolejne badania tj usg tarczycy i nadal nie wiem czy wszystko w porządku. Mam dość tej państwowej służby zdrowia.
 
Samosia oprócz diety dobrze spełnić jeszcze kilka warunków...min odstęp od owulacji,jakieś chyba jony. I koniecznie stosunek bez orgazmu !!!

Wasila ciąża z Młodą hmmm a bo ja to pamiętam !? Żartowałam ! Mdliło i wymiotowało mnie do końca pierwszego trymestru-to pamiętam ! I było mi często słabooooo i ogólnie źle .... a teraz dopiero 6 tydzień...poczekamy zobaczymy !

Ja dzisiaj zamówiłam sobie jarzynki "od chłopa" ...marchew ( na soczki) i całą resztę !
Mam zamiar sobie i Młodej robić soki codziennie ....co z tego wyjdzie ...zobaczymy !
Dzisiaj kupiłam mandarynki...jejuś jakie słodziuchne ! Ale jak pomyślę jakie one są "nienaturalne" to mi się słabo robi !
 
jestem, nie miejcie mi za złe że rzadko wpadam, ale wiecie jak to się jedzie do rodziny to głupio na kompa wchodzić, zresztą moja dama do wczoraj była nie do wytrzymania, płakała cały dzień, dzisiaj daliśmy jej ostatnią dawkę antybiotyku a potem przez cały dzień była przegrzeczna, kochana moja, była po prostu chora może głowa od kataru ją bolała może ząbki, tak że mam nadzieję że już wyzdrowiała. Ja dziś podjechałam na kontrol do dentysty i buuu 3 ubytki jeden zrobił na miejscu aż mnie wciaskało w fotel :( i jeju jutro jadę znowu a będzie większa "naprawa"na żywca ale mam pietra :( . potem podjechałam do galerii kupić małej skarpetki i majtusie (bo chyba będzie próba odpieluchowania) i jest kupa wyprzedaży, w smyku kupiłam np czapkę za 5 zł przecenioną z 40, miałam sobie polukać za czymś ale po co jak teraz będę tylko tyć i tyć.
Venna nie czekaj z wizytą tu zanim będziemy mamusiami tylko wpadaj częściej
Muffi kac po sylwestrze myślę że wskazany! no jak się ciąży nie jest :) słyszałyście o tej dziewczynie w 9 miesiącu ciąży potrąconej przez auto a dziś zmarło jej dziecko? babka miała 2,2 promila we krwi !! ehh biedne dzieciątko'
Amelia jak się czujesz? lepiej coś?
Vinga ja już życzę szybkiego bezproblemowego i bezbolesnego porodu :) zaczynamy okres oczekiwania :) i już wiadomo coś kiedy przeprowadzka? złożyłaś ten vat? bo jak masz materiały kupione w tym roku to masz czas do 2018 ze złożeniem wniosku
Aniołek nie znosiłam wstawać z sofy jak kaczka ... bo tak właśnie krzyże i pachwiny bolały że inaczej wstawać nie umiałam , mój miał z tego nie lada ubaw :sorry2:
gabryśka, Fuma ślę pełno fluidków ciążowych
Samosia ale zrobiłam gały jak wyczytałam ile notariusz dostał! ja pamiętam jak rodzice nam przepisywali działkę pod budowę (ale specjalnie jeszcze rolną żeby zapłacić mniej) i gościu zgarnął 1000 zł i wtedy uważam że było dużo, ale zmieniam zdanie!
Wasila my za tydzień wracamy do Danii, mała znowu będzie ze mną całe dnie sama, tata w pracy ... ehh zawsze po pobycie w Polsce tak żal wyjeżdżać :( czyli Twoja niunia narazie nie będzie szła do żłobka? ja mam mały nacisk ze strony pedriatry że dziecko powinno być z dziećmi , że powinno osłuchiwać się z duńskim, kiedyś myślałam że dam ją jak będzie miała 2 lata ale wtedy akurat drugie się urodzi i może sie poczuć odtrącona. nie wiem co zrobimy
Dorcia na mdłości może jeszcze i za wcześnie i wcale Ci ich nie życzę, wręcz przeciwnie, niech kolejne miesiące będą spokojne bez tych cholernych dolegliwości. U mnie już samopoczucie dobrze, przeziębienie przeszło, dolegliwości ciążowych brak, oby tak dalej. A mandarynki to niby teraz sezonowe no ale wszędzie trąbią że tak naturalne wszystko że lepiej porządnie myć przed spożyciem
 
Hej laski! Ja na moment, nie mam mocy, od powrotu ze szpitala tak źle się czułam jakbym w ciąży była :/ Miałam non stop mdłości, słaba byłam strasznie, dwa razy zasłabłam, a rano z łóżka wstać nie mogłam. Na szczęście dziś czuję się normalnie, nie wiem co mi było... Chodzenie sprawiało mi problem, więc nawet nie myslałam żeby coś Wam pisać...
Mąż doprowadza mnie do szewskiej pasji, nie ma go w domu i zastanawiam się czy nie wsadzić klucza w zamek żeby nie miał jak wejść :/ Ja nie wiem czy my w ogóle do siebie pasujemy, ja jestem ciężką osobą, ale on też bez winy nie jest... Żeby moja siostra była na miejscu to bym miała gdzie się z dzieciakami zabrać, a tak to nawet nie mam gdzie od niego odpocząć...
Tomek ma dalej katarek delikatny, tak mu w nosie bulgocze ale nic nie leci, dziś już byłam z nim na dworze, bo ile można w domu siedzieć.

Sorry że tak o sobie, ale chciałam napisać że żyję i mam nadzieję, że będę miała czas żeby do Was zaglądać.

Życzę dobrego samopoczucia dla ciężarówek, a Tobie Vinga szybkiego powitania Gabrysia :) Ale szybko ten czas leci, zaraz przywitamy drugiego forumowego chłopczyka :)
 
hej hej :)
ja miałam akcję nocno/ranną... już się na porodówkę szykowałam, okropne bóle mnie złapały, do tego "czyszczenie" i już byłam pewna ze się zaczyna.. ale postanowiłam poczekać aż skurcze się rozkręcą a te skubane się wyciszyły! także Gabryś sobie jaja z matki robi :p

Ianka
tak vat już złożony, my musieliśmy do końca roku złożyć - przynajmniej tak nam w us powiedzieli. co do mieszkania to nie mam pojęcia kiedy damy radę się przeprowadzić... mam nadzieję że w święta będziemy już u siebie
Carla może coś w szpitalu załapałaś? no nic, zdrówka wam życzę ;*
 
Hej Kobietki:-) Ależ jestem szczęśliwa!! Od nocy czuję ruchy Maluszka!!:-):tak: Jestem pewna, że to one, tego nie da się jednak z niczym pomylić:-) Przemieszczał się Brzdąc, w nocy parę razy i dziś też:-) Cudowne!! Teraz czekać na kopniaczki, ale te ruchy to już wiele a jak cieszą:-)

IANKA zdrówka dla Małej. I powodzenia z tym odpieluchowaniem:tak:
DORCIA to dobrze, że nie masz póki co męczących objawów ciąży:tak:
CARLA dobrze, że już Ci lepiej:tak:
VINGA to teraz czas oczekiwania w wielkim napięciu:-)
GABRYSKA, FUMA fluidki dla Was ~ ~ ~ ~~~~~~~~~~~~~~~:-)
SAMOSIA może uda się z córeczką, kto wie:-) Chociaż zapewne sporo zachodu z tym planowaniem płci:-p
VENNA zaglądaj tu częściej:tak: Napisz jak tam Maluszek:tak:
 
reklama
I ja się witam :) U mnie nudy :) w czwartek tyle co zajechałam do firmy a potem jeszcze zahaczyłam o ciucholand bo było -75 % no i znowu troszkę ciuszków przybyło dla Julci :) no a tak to od tej pory gnije w domu.... buuuuu....

Vinga - no to może poród tuż tuż, teraz to w każdej chwili może Cię wziąć :) trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie :)

Ianka - Dużo zdrówka dla córci no i powodzenia z odstawieniem pieluszek, no i szybkiego uporania się z ząbkami :) też muszę się zapisać do kontroli.

Venna - Fajnie, że nas odwiedziłaś, wpadaj częściej

Dorcia
- Ja tam mdłości Ci nie życzę, ale fakt na wczesnym etapie ciąży fajnie jak są jakieś objawy bo przynajmniej człowiek troszkę spokojniejszy.

Carla
- dobrze, że z Tomkiem już lepiej, mężem się nie przejmuj, mi też mój czasem działa na nerwy.. no i dbaj o siebie, odpoczywaj dużo, bo te zasłabnięcia mi się nie podobają.

Vegas - no to gratuluję pierwszych ruchów :) nieźle Ci ten suwaczek szybko biegnie już 17 tc :)

Wasila - to mnie pocieszyłaś z tym 3 trymestrem... zapowiadają się cudowne 3 miesiace...

Muffi - od tego jest sylwester, żeby wlać w siebie troszkę alkoholu, Teraz trzymam kciuki, aby Ci przedłużyli umowę i do dzieła, Przesyłam ciążowe Fluidki :)
Amelia - Jak Twoje samopoczucie?

Gabryśka, Fuma
- Dla Was też przesyłam mnóstwo ciążowych fluidków :)
Vinga się pozbędzie brzuszka więc może akurat któraś z Was go przejmie, potem Tesiak itp. itd.

Ja dopijam kawkę, później śniadanko, tak tak u mnie ostatnio śniadania ok 11 skoro wstaje ok 9:30 :-):-) jeden plus, że się człowiek trochę wyśpi nad ranem bo w nocy masakra, bolą biodra i non stop wstaje na siku.

Miłego popołudnia.... :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry