reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Vinga i jak było, odpoczęłaś?? Ja dalej 2 in 1... Tak mnie wszystko boli, łupie, ciągnie że mam wrażenie, że powinno się już zacząć, a tu cisza! Tylko ten mały łobuz wystawia rączki i nóżki a ja go łapię i proszę o szybkie opuszczenie mojej macicy :)
 
reklama
oj mnie też wszystko boli, łupie i ciągnie :no: ja nie wiem jak dotrzymam do stycznia jak teraz tak strasznie się czuję ehhh :(
zobaczysz już niedługo Tomeczek wyjdzie, pamiętam jak ja starałam się przyspieszyć poród, jeździłam na mopie hehe, mycie okien też poszło w ruch ;) no i urodziłam tydzień przed datą z om. a Tomek duży już jest? ile waży na usg?
a co do odpoczywania u moich rodziców... to chyba dopiero teraz sobie odpocznę jak wróciłam do siebie. u nich wszystko nie przystosowane do dziecka, młodsza siostra ciągle rozwala jakieś ciastoliny, koraliki itp. więc miałam sporo biegania i patrzenia czy mały niczego nie zjada. wolę u siebie być, gdzie wiem, że nic groźnego sobie nie zrobi
 
Ostatnia edycja:
W 34 t 2 d ważył 2200 g. mam nadzieję, że nie będzie ważył za dużo. .. Myślałam że sobie odpoczniesz, a jednak potwierdza się fakt, że w domu najlepiej :)
 
Hej kobiałki

Ale mam dzisiaj humor...koszmar...od 9 mnie nosi.
Carla może przeszło mnie od Ciebie ??? Na jak długo Nela chodzi do przedszkola ???
 
Ona jest zapisana od 8 do 16, ale jeszcze ani razu w przedszkolu nie była 8 godzin, zawsze ją odbieramy po 6-7 godzinach...

Pomalowałam paznokcie, jak wyschną to idę do zusu zanieść moje l4, zajdę do Top Secret nacieszyć oczy, a może coś kupię :) Ja tam sobie nie żałuję hehe.

Moja piątkowa sprawa zaplanowana jest na 3 godziny, od 9 do 12...
 
Hej dziewczyny,ale mam nadrabiania, szok Poczytalam was tak pobieznie, wieczorem siade, jak znajde chwile i poczytam na spokojniePisalyscie o specyfikach na rozstepy, ja smarowalam sie Mustela cala ciaze, nie mam ani jednego, ale tez nie powiedziane czy to nie zasluga genow bo moja mama tez nie ma po ciazach rozstepow.Carla- nie ma nic lepszego na poprawienie humorku jak kupic sobie jakis laszek, zaluje ze w de nie ma top secret, lubie stamtad ciuchyVinga- nie ma to jak u siebie w domkuDziewczyny u Was tez tak zimno juz?? Jak przed 8 szykowalam mlodego do przedszkola to 3 stopnie byly, az sie zastanawialam czy rekawiczek mu nie dac.Wracam do ksiegowania faktur, nie ma kolezanki z dzialu i mam podwojna robote CIAO!!
 
Carla ten ostatni miesiąc to jest męczarnia, pamiętam jak cholera wstać z sofy to najpierw brzuch potem reszta. I nie wierzę w żadne przyspieszanie porodów, mi nic nie pomogło, nic! o i 10 dni po terminie. Co do znieczulenia, to kurde ja też wdychałam jakiś gaz ale nie pomógł na bóle krzyży. Udanych zakupów
Gabryska też stosowałam mustelę ale i tak wyszły rozstępy, w przyszłości tylko i wyłącznie oliwka dla dzieci. U nas 10 stopni,wczoraj lało cały dzień ogólnie brzydka jesień
Vinga ja tam też wolę u nas na mieszkaniu, ale moi rodzice w Polsce przygotowali wszystko pod małą, począwszy od łóżeczka, przewijaka, wanienki do całej reszty, jedynie ciuszki wożę, i nie ukrywam czasem można sobie dychnąć za dnia :) Ogólnie mama zawsze myśli najpierw o niuni potem o nas :), a np teściowie najpierw o swoim synu.. o reszcie zapominają he
babeczki daję wam przepis na moją ulubioną zupę którą robie od lat, oczywiście z internetu ale już nie znajdę z jakies stronki więc przepisałam z zeszytu :) mojemu kazałam zostawić na lodówcę kartkę z propozycjami obiadowymi na parę dni i ta zupa była na 1 miejscu tak że już się kończy robić, oto ona :

Kremowa zupa pieczarkowa


Składniki: jasna część grubego i dużego pora, 300 g pieczarek, 200 g wędlin (szynki, wędzonki itp.), 4 ziemniaki, 200 g śmietankowego serka topionego, 2 łyżeczki mąki, sól, pieprz, czubata łyżeczka koperku, ok. 2 litrów bulionu, 2 łyżki masła lub oleju.
Sposób przyrządzenia:
Por pokrój w pół plasterki i podduś na łyżce masła. Przełóż do rondelka. Pieczarki pokrój w plasterki i podsmaż na pozostałej łyżce masła. Dodaj do nich pokrojoną w kosteczkę wędlinę i chwilę smaż razem. Przełóż do rondelka z porem. Zalej gorącym bulionem i dorzuć pokrojone w kostkę ziemniaki. Przypraw solą i pieprzem, przykryj i gotuj na niedużym ogniu do miękkości warzyw. Serki topione wymieszaj z ⅓ szklanki wywaru z zupy i zmiksuj. Dosyp do mieszanki mąkę i ponownie dokładnie zmiksuj. Zawartość kubeczka przelej do zupy pieczarkowej i wymieszaj. Gotuj jeszcze kilka minut, aż zupa pieczarkowa lekko zgęstnieje. Dopraw do smaku.
 
Dziewczynki looknijcie na Staraczki ..dałam fotę Młodej i cosik skrobnęłam do ostatniego wątku ... potrzebuję Waszej rady !!!???

Ianka zupki spróbuję .... brzmi smacznie !!!

Carla nie ma bata...rodzisz we czwartek !!! 3 godziny...toż im tam urodzisz !!!!!!!!!!



CARLA VINGA...Dziękuję ...już Wy wiecie za co !!! Czekam na resztę :)
 
Ostatnia edycja:
Ale kupiłam pyszne ogorki kiszone, smakuja jak takie prosto z beczki. Jeszcze tylko pajdy chleba ze swojskim smalcem mi do tego brakuje mniami

Ianka- zupke bede musiala wypróbować, ja robie porowa z miesem mielonym, tez pychotka
 
reklama
Amelia - to mąż pracuje, marlboro i te sprawy :p masz jakieś powiązanie? ;)
Carla, masz taki trochę mój charakterek ;)
Vinga, witamy spowrotem. Jednak wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Mam nadzieję, że "łupanie" itp tylko przejściowe, może przesilenie zimowe?
Gabryśka - dzięki i pozazdrościć braku rozstępów. Mam nadzieję, że mi też się uda.

Kurcze, boli mnie brzuch. Niby powinien, prawda? nie jakoś mocno, nie mam potrzeby tabletki ani nic takiego, ale po prostu się boję. W mojej rodzinie niestety odsetek ciąż zaczętych zdecydowanie przekracza odsetek urodzonych dzieci. Po prostu jestem przerażona. To dlatego chyba gdzieś podświadomie nie umiem się jeszcze tak mocno cieszyć, bo ciągle nie chce się rozczarować.. wiem, że nie powinno się tak myśleć, ale .. z drugiej strony nie bede co 2 dni biegać do lekarza.
dziewczyny, Was też brzuch bolal na początku? faktycznie, w tym miesiącu byłam pewna, że okres przyjdzie, bo bole @ były dosyć silne.. niby jestem dopiero tydzień po terminie @. Błagam, powiedzcie że to normalne?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry