reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

hej misie zaraz was nadrobie ale potrzebuje pomocy: moze ty ritto pomozesz lub inna kobietka:)
mianowicie
kolezanka moja stara sie o dzidzie juz ponad rok miala cykle 28dni teraz jej sie zmienilo i ma od 25-30 dnia...pomoze ktoras kiedy moga byc dni plodne?
jesli chodzi o tempke testy owu itp ona raczej zielona jest choc syna ma ktory ma 12 lat (wpadka w wieku 17) pomozecie??


Ja dni płodne z tego kalendarza liczyłam.

http://www.kalbi.pl/kalendarz-dni-plodnych

I u mnie sie sprawdzilo.
Plus wzięłam/wyliczyłam średnia długość cykli z moich 6 poprzednich.
 
reklama
pytanie do dziewczyn za granica......oplacacie w Polsce składki emerytalno-rentowe???????bo tak podczytuje na necie i nie wiem czy nie zacząć placic tak na przyszlosc......
 
witajcie kochane!
dawno mnie tu nie było - przepraszam :-( podczytuje was w wolnej chwili ale czasu ostatnio brak :-(
WSZYSTKIM ZAFASOLKOWANYM GRATUUULACJE!!!! i spokojnej ciąży życzę :tak:

moja nieobecność spowodowana jest tym że postanowiłam wraz z mężusiem stworzyć szlachetną paczkę.. ponieważ mamy bardzo potrzebującą rodzinę którą wybraliśmy tzn wdowa z piątką dzieci w tym najstarszy syn niepełnosprawny a najmłodsza ma 10 m-cy :-( potrzeby są wielkie więc poprosiłam delikatnie o pomoc znajomych z facebooka.. i odzew się zrobił tak wielki że zamiast jednej rodziny to robimy minimum dwie/trzy paki jeszcze dal rodzin z naszego terenu które ustaliliśmy razem z pomocą społeczną.. :-) jestem tak szczęśliwa że nawet sobie nie wyobrażacie.. ta najmłodsza córeczka miała na sobie rajstopy pięciolatki pozwiązywane gumkami i sznorówkami.. bieda taka ze szok :-( a dzieci zapytane o marzenia poprosiły o jakąś używaną lodówkę działającą bo ta co mają nie działa już :-( czujecie? dzieciaki to normalnie proszą o tablety, laptopy a tamte o sprzet agd :-( a jak wolontariusz wypytywał się o marzenia takie ich co mają oprócz lodówki to dziewczynka 14-letnia powiedziała że marzy o błyszczyku.. a chłopczyk o przyborach do rysowania... no dramat :-( dlatego chciałam was zachęcić.. może też któraś z was wybierze jakąś rodzinę ze swojej okolicy i sprawi wraz ze znajomymi prezent ;-) oprócz żywności, środków higieny przecież dzieciaki też potrzebują kurtek, butów zimowych.. zachęcam was do pomagania innym bo warto.. zanim wybierzecie rodzinę zadzwońcie do opieki społecznej z tej miejscowości. sprawdźcie czy rodzina naprawdę jest w potrzebie.. ;-)

a co do naszych staranek to lipa.. po pierwsze testy owu nie wyszły.. były kreski ale blade. chcieliśmy celować w owu ale nie doczekaliśmy się jej.. i szczerze wam powiem to nawet nie mieliśmy za bardzo kiedy się starać bo tak się wkręciliśmy w tą akcję że czasu na nic więcej nie starcza :-D
buziaki przesyłam wam dziewczynki i owocnych starań.. ja na początku grudnia wracam do was i biorę się w święta ostro do pracy :-D wtedy już będzie czas na wszystko :-)
 
hej misie zaraz was nadrobie ale potrzebuje pomocy: moze ty ritto pomozesz lub inna kobietka:)
mianowicie
kolezanka moja stara sie o dzidzie juz ponad rok miala cykle 28dni teraz jej sie zmienilo i ma od 25-30 dnia...pomoze ktoras kiedy moga byc dni plodne?
jesli chodzi o tempke testy owu itp ona raczej zielona jest choc syna ma ktory ma 12 lat (wpadka w wieku 17) pomozecie??

Anulka owulacja najczęściej występuje 12-14 dni przed miesiączką, czyli u Twojej koleżanki przy krótkich cyklach 11-13dc a długich 16-18dc.
Najlepiej jakby się starała od 10 do 18 dc to powinna trafić :)
 
U Nas wszyscy jedza pomidory garsciami a sok pomidorowy + pieprz + maga wrecz uwielbiam :D

Nic ja od Was na dzisiaj uciekam, ide zjesc pomidorowa a potem uciekam do mojego domowego SPA :D
Pa
 
caroline szok az trudno uwierzyć....szkoda mi takich rodzin gdzi dzieci cierpia tak strasznie:(:(:(:( piekna akcja i ciesze się ze udało wam się tak pomoc no i ze odzew był tak wielki:):)wspaniala inicjatywa:):)




co do składek to pytam bo nie wiem co o tym myslec...bo nie wiem co będzie za 30 lat może sytuacja będzie taka ze wrócimy do polski....i może warto to placic...ale z drugiej strony nie wiem czy jak będę oplacac to czy za te 30 lat będę miała prawo do tej emerytury polskiej....a skladka minimalna na miesiąc wychodzi ok400 zl na dwie osoby to już 800....trochę dużo.......
 
caroline SUPER !!!
Wczoraj jadąc samochodem myślałam, żeby poszukać takiej akcji u mnie i stworzyć paczkę dla potrzebującej rodziny.
Razem z całą grupą córki z przedszkola co roku robiliśmy taką paczkę. Później ktoś z rodziny przyjeżdżał do przedszkola i dzieci osobiście przekazywały paczkę. Piękna sprawa.
 
reklama
Odnosnie skladek, my jestesmy z Polski wymeldowani na stale i wszystkie skladki oplacamy sobie w Niemczech.
Do Polski nie mam juz nigdy zamiaru wracac, uwazalabym taki powrot za osobista porazke.
 
Do góry