reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania dla mam i kp

Jak najbardziej można przy kp. W drugą ciążę zaszłam jak syn miał 18 miesięcy. Teraz jestem w trzeciej, a córa ma rok. Z tym, że u mnie owulacje szybko wracały po porodzie. Po 1. ciąży po pół roku, a po 2. ciąży mimo wyłącznego kp dostałam okres zaraz po połogu 🤷‍♀️
 
reklama
Ja się już co prawda nie staram ale u mnie TK wyglądało tak - przez rok karmienia nic, okres nie wrócił, po roku wrócił ale ze skróconą fazą lutealną (7 dni więc ciąży z tego być nie mogło). Później faza się wydłużyła (ale folikularna trwała z miesiąc więc te cykle były rozjechane) i były dwie kreski. Zaszłam w ciążę karmiąc już dużo rzadziej (w nocy plus 1-2 dziennie). Później poronienie i czekanie na okres - zaczęłam karmić już tylko w nocy i cykle wróciły prawie normalne (faza folikularna dłuższa o kilka dni).
 
Ja się już co prawda nie staram ale u mnie TK wyglądało tak - przez rok karmienia nic, okres nie wrócił, po roku wrócił ale ze skróconą fazą lutealną (7 dni więc ciąży z tego być nie mogło). Później faza się wydłużyła (ale folikularna trwała z miesiąc więc te cykle były rozjechane) i były dwie kreski. Zaszłam w ciążę karmiąc już dużo rzadziej (w nocy plus 1-2 dziennie). Później poronienie i czekanie na okres - zaczęłam karmić już tylko w nocy i cykle wróciły prawie normalne (faza folikularna dłuższa o kilka dni).
Ja dostałam okres 8 lutego, jak syn miał 9 miesięcy. I właśnie do teraz cisza. Byłam u ginekologa z 3 tyg temu, mówił, że jestem przed okresem. W tym tyg znowu byłam i mówię, że dalej nie mam ale dał mi duphaston na wywołanie. Ale pewnie zapomniał że kp jeszcze. Więc chyba muszę cierpliwie czekać. Chociaż takie mam okropne migreny że może niedługo nadejdzie.
Przepraszam, ze zapytam. Czy przy kp jest większe ryzyko poronienia? Jak zaszłam w ciążę kp córka miała 5 miesięcy, ale plamilam mocno i w jedną noc ją odstawiłam bo brałam luteinę. Boje się powtórki 😓
 
Ja dostałam okres 8 lutego, jak syn miał 9 miesięcy. I właśnie do teraz cisza. Byłam u ginekologa z 3 tyg temu, mówił, że jestem przed okresem. W tym tyg znowu byłam i mówię, że dalej nie mam ale dał mi duphaston na wywołanie. Ale pewnie zapomniał że kp jeszcze. Więc chyba muszę cierpliwie czekać. Chociaż takie mam okropne migreny że może niedługo nadejdzie.
Przepraszam, ze zapytam. Czy przy kp jest większe ryzyko poronienia? Jak zaszłam w ciążę kp córka miała 5 miesięcy, ale plamilam mocno i w jedną noc ją odstawiłam bo brałam luteinę. Boje się powtórki 😓
ja dostałam pierwszy okres jak syn miał 10,5 mies. Kolejny jak miał 13.
Co do poronienia, to nie wiem. Mam nadzieje, że nie.
 
Ja dostałam okres 8 lutego, jak syn miał 9 miesięcy. I właśnie do teraz cisza. Byłam u ginekologa z 3 tyg temu, mówił, że jestem przed okresem. W tym tyg znowu byłam i mówię, że dalej nie mam ale dał mi duphaston na wywołanie. Ale pewnie zapomniał że kp jeszcze. Więc chyba muszę cierpliwie czekać. Chociaż takie mam okropne migreny że może niedługo nadejdzie.
Przepraszam, ze zapytam. Czy przy kp jest większe ryzyko poronienia? Jak zaszłam w ciążę kp córka miała 5 miesięcy, ale plamilam mocno i w jedną noc ją odstawiłam bo brałam luteinę. Boje się powtórki 😓
Mi dwóch lekarzy póki co mówiło, że nie ma żadnych przeciwwskazań do kp w ciąży. Chyba, że byłyby plamienia albo bóle brzucha bezpośrednio związane z karmieniem, że jeśli bolałoby przy karmieniu albo zaraz po karmieniu byłyby plamienia to wtedy trzeba by odstawić...
Póki co 7tc i karmię 🤷‍♀️
 
reklama
Do góry