reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Witam Was :) Dziś zapadła decyzja że wracamy do staranek. Zobaczymy co ten mc przyniesie. Ostatnio trochę się u nas działo bo chcemy rzucić palenie, tak tak wiem okropny nałóg... Chciałam zmienić pracę, ale póki co mam tu kontrakt więc to by było bez sensu, po drodze było trochę imprezek, ale już koniec. Teraz skupiamy się na Naszym celu :) Dziś 7dc. Wzięłam wiesiolka i castagnusa. Oprócz tego cały czas euthyrox ja, pregna start i mój bierze jeszcze selen i cynk z Solgaru.
 
reklama
Co do włosków nie w typowych miejscach jak dla kobiety to wcale nie musi oznaczać pcos. Ja cierpię na hirsutyzm bo to się tak fachowo nazywa a pcos nie mam. Dodam że testosteron andestandion (czy coś takiego) też mam w normie. Wyszło mi to mając 16 lat i teraz się zwiększyło bez żadnych przyczyn.
Acha a jak dużo masz tych włosków?
 
Ja się pomyliłam moja @ ma być 14-15 listopada a nie w środę. Sprawdzałam na komórce to test mógł nie wykazać. Czekam do piątku zobaczymy co będzie
 
Czysta lidnokaina faktycznie działa tyle co nic :-/ to jest najsłabsze znieczulenie:-) i teraz praktycznie już się to nie stosuje.Zastapila ja artykaina i inne.i artykaina w odpowiednim stężeniu i braku lub małej ilości adrenaliny są dedykowane kobieta w ciąży:-) A czasem są takie ubytki do zrobienia (male i umiejscowione w mało unerwionym /mało wrazliwym miejscu zeba) więc warto się zastanowić czy znieczulenie wogóle jest konieczne:-)

P.S jestem dentystką:-)
No właśnie nie zdążyłam jej powiedzieć o artykainie jak zapodala mi tą czysta lidokainę o która najpierw poprosiłam:/

Któraś z Was pisała że przy badaniu prolaktyny i progesteronu trzeba być na czczo a na stronie laboratorium piszą, że nie... To jak to jest?
 
Co myślicie?
IMG_20191111_175028.jpeg
IMG_20191111_175951.jpeg
IMG_20191111_175044.jpeg

1 dzien do @
 
No właśnie nie zdążyłam jej powiedzieć o artykainie jak zapodala mi tą czysta lidokainę o która najpierw poprosiłam:/

Któraś z Was pisała że przy badaniu prolaktyny i progesteronu trzeba być na czczo a na stronie laboratorium piszą, że nie... To jak to jest?
A co prolaktyna ma do posiłku? Nic możesz zrobić to badanie na czczo ale i też po śniadaniu. Tylko do prolaktyny warto się przygotować minimum 24godziny przed badaniem nie wspolzyc nie stresować się i jak pójdziesz do labo to przed pobraniem krwi minimum 15 minut posiedz przed labo. Inaczej może wyjść wynik fałszywie zawyzony.

Co do progesteronu to nie powiem bo robiłam raz w życiu i zrobiłam będąc na czczo.
 
A co prolaktyna ma do posiłku? Nic możesz zrobić to badanie na czczo ale i też po śniadaniu. Tylko do prolaktyny warto się przygotować minimum 24godziny przed badaniem nie wspolzyc nie stresować się i jak pójdziesz do labo to przed pobraniem krwi minimum 15 minut posiedz przed labo. Inaczej może wyjść wynik fałszywie zawyzony.

Co do progesteronu to nie powiem bo robiłam raz w życiu i zrobiłam będąc na czczo.
W jakim celu mam posiedzieć 15 min przed pobraniem krwi? Stres to ja mam na codzień więc nigdy nie będzie odpowiedniego momentu. W internecie znalazłam informacje ze najlepiej pójść na czczo i nie stymulować sutków bo może wyjść podwyższona. Kto by pomyślał że może to mieć wpływ :D
 
reklama
W jakim celu mam posiedzieć 15 min przed pobraniem krwi? Stres to ja mam na codzień więc nigdy nie będzie odpowiedniego momentu. W internecie znalazłam informacje ze najlepiej pójść na czczo i nie stymulować sutków bo może wyjść podwyższona. Kto by pomyślał że może to mieć wpływ :D
Bo jak jesteś zmęczona np po przebytej drodze z domu do labo to też może wyjść fałszywie zawyzony wynik prl
 
Do góry