reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania 2019!

Mój ginekolog też mi przepisał po biochemicznej ale nawet nie sprawdzał czy mam owu czy nie i jak często bo nie miałam monitoringu a jajniki mam w porządku. A w ciemno chemii nie chce brać.

A czemu wiesz, że na pewno nie będziesz brać Clo? Miałaś kiedyś stymulacje?
Nie brałam nigdy tych ani podobnych leków ale ja się nie staram. Byłam 4 razy w ciąży ostatnia straciłam w sierpniu b.r. I mam już serdecznie dość. Dostałam te leki w razie wu jak bym kiedyś zmieniła zdanie o ponownym zajsciu w ciążę. Ale ja póki co nie chce o tym słyszeć.
 
reklama
Kochana to że ci nie kazał chodzić na monitoring to jego sprawa ale jeśli chcesz zacząć zażywać clo to możesz zażywać i na własną rękę chodzić do gin na monitoring i wtedy jak po pierwszym cyklu lekarz będzie widział że nie pęknie pęcherzyk to pewnie w drugim cyklu z clo sam zaproponuje monitoring przy clo i w razie wu da receptę na zastrzyk aby pękł pęcherzyk graafa.
A jak to jest z tym monitoringiem? Przepraszam ale jestem w tym zielona.

Ten cykl jeszcze bez clo ale gdyby teraz się nie udało kazał wziąć od 2-3 dc zacząć brać po 1 tabletce przez 6 dni i 11dc przyjść do niego. Czy to się zalicza na monitoring ? Kalendarzyk oblicza owu na 15dc
 
Mój ginekolog też mi przepisał po biochemicznej ale nawet nie sprawdzał czy mam owu czy nie i jak często bo nie miałam monitoringu a jajniki mam w porządku. A w ciemno chemii nie chce brać.

A czemu wiesz, że na pewno nie będziesz brać Clo? Miałaś kiedyś stymulacje?
Też się boję z takimi stymulacjami. Pójdę chyba do innego gina jeszcze to skonsultować. Ale czy to ma sens ? Co lekarz to inna opinia
 
A jak to jest z tym monitoringiem? Przepraszam ale jestem w tym zielona.

Ten cykl jeszcze bez clo ale gdyby teraz się nie udało kazał wziąć od 2-3 dc zacząć brać po 1 tabletce przez 6 dni i 11dc przyjść do niego. Czy to się zalicza na monitoring ? Kalendarzyk oblicza owu na 15dc
Bierzesz clo tak jak zalecił lekarz. I idź a wizytę tak jak lekarz ci kazał i wtedy on zobaczy na wizycie czy pęcherzyki rosnąl czy pękł dominujący jeśli nie to pewnie wyznaczy ci np wizytę na kolejne usg np za 2-3 dni i będzie sprawdzał jak reagują jajniki u ciebie na clo.

Tak ta wizyta już zaliczy się do monitoringu.
 
Też się boję z takimi stymulacjami. Pójdę chyba do innego gina jeszcze to skonsultować. Ale czy to ma sens ? Co lekarz to inna opinia
Najlepiej chodzić minimum 2 cykle na monitoring bez stymulacji. Zobaczyć czy pęcherzyki rosnąl czy są dominujące pęcherzyki czy same pękają i wtedy jak by samoistnie tego nie było wtedy trzeba wdrazyc stymulacje owulacje. Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłam. W razie wu pytaj kochana.
 
Najlepiej chodzić minimum 2 cykle na monitoring bez stymulacji. Zobaczyć czy pęcherzyki rosnąl czy są dominujące pęcherzyki czy same pękają i wtedy jak by samoistnie tego nie było wtedy trzeba wdrazyc stymulacje owulacje. Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłam. W razie wu pytaj kochana.
Dziękuję [emoji9] mam nadzieję że lekarz wie co robi
 
Dziękuję [emoji9] mam nadzieję że lekarz wie co robi
Dokładnie choć jeśli chodzi o mnie to ja nie ufam lekarzom nawet w 50% ale też nie jestem za tym żeby się samemu leczyć choć ja często to robię, ponieważ często idąc do lekarza z jakimś problemem to czuję jak ja bym była lekarzem a lekarz pacjentem. [emoji6]
 
A ja przestraszona torbielami i opiniami innych dziewczyn na innych forach nie podjęłam się nawet próby :/
Ale jeśli np. owulacja jest to po co dodatkowo stymulować?

U mnie tak jest ze mam owu jak w zegarku a chciałam clo bo myślałam tak ze jajeczka będą lepsze itd i ze może uda się z dwóch jajników ze będzie owu po clo.. moja gin jak i lekarz z kliniki kategorycznie powiedzieli Nie dla clo dla kobiet które maja owulke. Może wystąpić hiper coś tam [emoji23] i mogą się torbiele porobić . Prosiłam nawet o pół dawki taka jestem zajebista ale nie zgodzili się.. jeśli prawidłowo rosną i pękają to niema co brać clo. Mi to zajęło 3-4 miesiące zeby zrozumieć ze niema sensu brać tego
 
U mnie tak jest ze mam owu jak w zegarku a chciałam clo bo myślałam tak ze jajeczka będą lepsze itd i ze może uda się z dwóch jajników ze będzie owu po clo.. moja gin jak i lekarz z kliniki kategorycznie powiedzieli Nie dla clo dla kobiet które maja owulke. Może wystąpić hiper coś tam [emoji23] i mogą się torbiele porobić . Prosiłam nawet o pół dawki taka jestem zajebista ale nie zgodzili się.. jeśli prawidłowo rosną i pękają to niema co brać clo. Mi to zajęło 3-4 miesiące zeby zrozumieć ze niema sensu brać tego
No właśnie. A ja owu mam...
 
reklama
Czy jeżeli nie ma torbieli w takim razie to znaczy, że pęcherzyki pękają zakładając, że owu jest w normie co miesiąc?
 
Do góry