reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Jak para się dłużej stara to dostaje Clo czy robia się trobiele bo nie zrozumiałam?

Czy testy te czułe mogą wyjść już po tygodniu od zapłodnienia? Na niektórych piszą, że tak...
Najszybciej 10dpo :) Bardzo rzadko ale zdarzał się tu na forum 8dpo tyle, że wg mnie to po prostu przesunięta owu bo droga do macicy zapłodnionej komórki to min. 6dni i dopiero dochodzi do zagnieżdżenia a beta wykrywalna jest ok.48 godzin po zagnieżdżeniu :)
 
reklama
Maga pękać jak są za duże , słyszałam ze dobra jakość komórki najlepiej jak pęka gdy ma max 25mm. Później jest mało wartościowa czy jak to można nazwać
Ja tylko raz miałam USG w trakcie owu i wtedy właśnie miała 25 mm. Miałam przez to dwa razy większy ten jajnik :D Od tamtego momentu nie monitorowałam cyklu i zastanawiałam się czy wszystko w porządku skoro od roku się staramy i nic, ale mam objawy owu więc chyba wszystko powinno być ok, torbieli też nie mam, chyba nie potrzebnie się doszukuję!
 
Jak para się dłużej stara to dostaje Clo czy robia się trobiele bo nie zrozumiałam?

Czy testy te czułe mogą wyjść już po tygodniu od zapłodnienia? Na niektórych piszą, że tak...
A kiedy będziesz testować? Testy wykrywają 10 dpo jak piszą dziewczyny, ale najlepiej najwcześniej zrobić dwa dni przed @ lub w dniu @. Wszystko zależy od organizmu, daty zagniezdżenia, poziomu betaHCG we krwi, ktory przecież musi przedostać się do moczu.
 
Ja tylko raz miałam USG w trakcie owu i wtedy właśnie miała 25 mm. Miałam przez to dwa razy większy ten jajnik :D Od tamtego momentu nie monitorowałam cyklu i zastanawiałam się czy wszystko w porządku skoro od roku się staramy i nic, ale mam objawy owu więc chyba wszystko powinno być ok, torbieli też nie mam, chyba nie potrzebnie się doszukuję!

Warto choć jeden cykl poświecić i pójść przynajmiej 2 razy na usg . Przed i po
 
Myśle ze lekarz najpierw robi monitoring i ocenia czy clo jest potrzebne . Tak samo zleca badania . Jak dla mnie to chore ze lekarz który nie sprawdza owulacji przepisuje clo . Na jakiej podstawie ? Bo ktoś się dłużej stara ? W takim przypadku pierwsza sprawa jest zrobienie monitoringu a jeśli owu występuje to badanie nasienia . A nie odrazu leki
Zgadzam się w 100%. Wydaje mi się, że lekarze po prostu chcą mieć z głowy taką natretną pacjentkę, która przychodzi co miesiąc płacząc, że się nie udaje. Najszybszym i najtańszym sposobem jest przypisanie chemii bo a nóż może się uda. Ryzyk fizyk.

A kiedy będziesz testować? Testy wykrywają 10 dpo jak piszą dziewczyny, ale najlepiej najwcześniej zrobić dwa dni przed @ lub w dniu @. Wszystko zależy od organizmu, daty zagniezdżenia, poziomu betaHCG we krwi, ktory przecież musi przedostać się do moczu.
Chciałam za parę dni ale tylko dlatego, że mam umówiony zabieg w dzień spodziewanej @ i zastanawiam się na kiedy przełożyć i czy w ogóle nie odłożyć go jeśli okaże się ciaza (w co wątpię).
 
Dziewczyny co myślicie? Kiedy była owu?
Zdjęcia od prawej: 9dc, 10 dc, 11 dc, 12dc, 13dc. Na każdym teście pozytyw. Może tak być? Brzuch mnie pobolewal przez chwilę w środę wieczorem czyli 10dc ale czy na owu to nie wiem:confused:
Polecam testy Clearblue, nie ma niewiadomych, jest albo pozytyw albo negatyw, nic pomiędzy. Pokazuje 2 najbardziej płodne dni i koniec z zagadkami. Żeby to jeszcze coś pomagało w zachodzeniu w ciaze...
 
Witam
U mnie 3dc niestety i tym razem nie udało się przyznam się że myślałam że się udało i przeszłam lekkie załamanie
Doszłam do wniosku że mam dość przytulania z zegarkiem w ręku chce cieszyć się mężem A nie zmuszać to chore w końcu nie będę mogła patrzeć na niego
Nie wiem czy to nie był mój ostatni cykl starań nie udaje się mam dość czekania czy nadejdzie franca czy nie przynajmniej mój m może bez antykoncepcji[emoji12]
Trzymam kciuki i może któraś w końcu zapoczatkuje ten miesiąc
 
Witam
U mnie 3dc niestety i tym razem nie udało się przyznam się że myślałam że się udało i przeszłam lekkie załamanie
Doszłam do wniosku że mam dość przytulania z zegarkiem w ręku chce cieszyć się mężem A nie zmuszać to chore w końcu nie będę mogła patrzeć na niego
Nie wiem czy to nie był mój ostatni cykl starań nie udaje się mam dość czekania czy nadejdzie franca czy nie przynajmniej mój m może bez antykoncepcji[emoji12]
Trzymam kciuki i może któraś w końcu zapoczatkuje ten miesiąc
Nie można nabierać takiego nastawienia, że na siłę, że z zegarkiem w ręku. To już nie chodzi nawet o ten przesąd, że wtedy na pewno nie wyjdzie, ale o samą relację z mężem i w ogóle satysfakcję z życia :) Z drugiej strony nie może też być tak, że teraz rezygnujesz i uznajesz, że już nie chcesz. Pamiętaj, że masz prawo chcieć, masz prawo pragnąć bardziej niż inne kobiety, ma prawo być Ci przykro, że nie wychodzi, ale zawsze zaczyna się później nowy cykl, nowe przyjemne starania, nowa nadzieja i nowa szansa. Znajdź w tym wszystkim złoty środek, nie zatracaj się w tym ani w jedną ani w drugą stronę. Trzymam za Ciebie kciuki, jesteś dzielną kobietą - pamiętaj!
 
reklama
Witam
U mnie 3dc niestety i tym razem nie udało się przyznam się że myślałam że się udało i przeszłam lekkie załamanie
Doszłam do wniosku że mam dość przytulania z zegarkiem w ręku chce cieszyć się mężem A nie zmuszać to chore w końcu nie będę mogła patrzeć na niego
Nie wiem czy to nie był mój ostatni cykl starań nie udaje się mam dość czekania czy nadejdzie franca czy nie przynajmniej mój m może bez antykoncepcji[emoji12]
Trzymam kciuki i może któraś w końcu zapoczatkuje ten miesiąc
To jesteśmy razem:-) też jestem takiego samego zdania:-) (przynajmniej będę się starac) u mniei dziś 5 dc więc idziemy łeb w leb:-)
 
Do góry