reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

reklama
HURRA chyba sie doczekalam i powinna byc jutro?
IMG_20181002_230505.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181002_230505.jpg
    IMG_20181002_230505.jpg
    29,5 KB · Wyświetleń: 200
A jak to w UK w ogóle wygląda? [emoji4] Pytam z ciekawości [emoji4]
No więc na chorobowym są grosze chyba, że ma się specjalny kontrakt, ale to zazwyczaj w dużych firmach a macierzyński jest 6tyg 90% a kolejne 33 tylko znowu grosze. Dlatego tu kobiety normalnie pracują w ciąży i nie sciemniaja :p za to nikt nie robi problemów i jest to normalne, że kobieta rodzi dziecko i bierze urlop.

Też jestem ciekawa! Ja też zagraniczna i tu gdzie mieszkam też nie jest tak kolorowo, no ale są też duże plusy[emoji1]
A gdzie mieszkasz?

To Cię pocieszę, bo ja jestem na dg i dopiero zostanę z niczym. Ty chociaż jesteś na umowie o pracę, więc głowa do góry. Poza tym nie jesteś sama. Jest mąż, rodzina. Dasz radę :)
Znam to, przyjaciółka z tygodniowym dzieckiem musiała iść osobiście do ZUSu udowadniać, że właśnie urodziła.

Ja właśnie z tą myślą, (choć dzidzi nadal ani słychu ani widu :D) nabrałam zleceń jak głupia i siedzę cholercia teraz po nocach.
Ja zbieram już na sprzęt, żeby jak najszybciej zacząć :p

Maz juz spi,oby jeszcze jutro byl taki pozytyw ile trwa owu
Test wskazuje że owu będzie za 24-36h o ile się nie mylę, więc jutro do roboty! ❤️
 
reklama
To tak jak ja. Dowiadywałam się ostatnio i z tego co zrozumiałam to ZUS wypłaca miesięcznie jakieś grosze jak się opłaca składki chorobowe.
Ehh nic mi nie mów. Tak to właśnie wygląda, JEŚLI opłacisz sobie składkę chorobową to masz zasiłek macierzyński na 182 dni, a potem rodzicielski też na 182 dni. Płacony w 80% przez cały okres, albo 100% przez połowę tego czasu, a potem 60% przez drugą połowę. Ty decydujesz. Od ubiegłego roku kwota zasiłku liczona jest jako średnia z 12 ostatnich składek, ale nie mniej niż 1000 zł na m-c. Policzyłam sobie, że dla 12 m-cy składek liczonych od najniższej krajowej to wychodzi 62,85 zł stawki dziennej. Więc w opcji 80% na całe 364 dni wychodzi na 1 m-c, dajmy to 30 dniowy, mamy 1508,40 zł. W opcji 100% przez 182 dni i 60% na 182 dni wychodzi odpowiednio 1885,50 zł i 1131,30 zł.
Oczywiście możesz sobie zapłacić składkę w podwyższonej kwocie tj. 3647,00 zł. Wtedy zasiłek automatycznie jest wyższy. No ale trzeba mieć na te składki.
Powyższe kwoty są właściwe dla tego roku. W przyszłym minimalna skoczy o 150 zł to i składki pójdą automatycznie w górę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry