reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

reklama
Na codzien biorę euthyrox 25 codziennie rano zaraz po przebudzeniu. A poza tym zbadalam głównych podejrzanych z krwi: wit d3 (mam super niską, suplementuje), żelazo, ferrytyne (źle mi się przeksztalca, czekam na konsultacje z lekarzem) potas, magnez, wit b12, no i prolaktyne (mam za wysoka). Trzeba pilnować tych rzeczy bo przy hashi często bywają niedobory i trzeba suplementowac, szczególnie jeśli się starasz no i jesli się źle czujesz (mi pomogla wit d3, czuje się mniej senna od kiedy biorę).

euthyrox i ja mam brać, vit D3 mam dolną granice normy - biorę, żelazo i ferrytynę mam ok, potas i magnez nie badałam, b12 mam ok, prolaktynę nie badałam.
Widzę, że jeszcze sporo badań przede mną....
 
Głowa do góry i jedziemy od nowa! Dobrze że te cykle nasze trwają miesiąc, a nie na przykład pół roku
emoji23.png
@ szybko minie i można się seksic
emoji6.png
Oj tak, racja.
 
euthyrox i ja mam brać, vit D3 mam dolną granice normy - biorę, żelazo i ferrytynę mam ok, potas i magnez nie badałam, b12 mam ok, prolaktynę nie badałam.
Widzę, że jeszcze sporo badań przede mną....

Edit: właśnie wyczytalam,ze bierzesz już d3. Ale zostawie ten wywód dla potomnych, może komuś się przyda!


Tak apropo norm, z d3 jest jak z tsh, normy sobie a prawdziwe dobre wyniki sobie. D3 w okresie letnim (lub po urlopie w ciepłym kraju) powinna być w górnej granicy normy. A właściwie to powinna być w górnej granicy cały czas ( no ale z braku słońca trzeba dodac jej samemu). Jeśli masz dolna i nie badalas jej w lutym, to znaczy że musisz suplementowac, bo źle ci się przeksztalca ze slonca. Do tego w zimie masz pewnie spory niedobór. Ja robiłam ostanio w sierpniu i mam 22ng/ml przy min 30...
 
Jak wsadzałam od rana palec to dopiero po wsadzeniu całego poczułam szyjkę. I dokoła jakby taka gąbeczka, miękko. Na papierze niestety już różowe plamienia.
Czyli właśnie wszystkie objawy można sobie wsadzić :mad: :(

Te mam taką znajoma która śmieje się że dziecko zmieniło płeć na jej prośby bo tak bardo właśnie chciała córeczkę :);)
Hahaha, cóż za moc! :D

U mnie też ostatnia ciąża, a mam dwie córki - oczywiście celujemy w syna ;)
Możemy zrobić podmiankę jak coś :D;):p
Ej, ha też chcę syna, właściwie zawsze chciałam :) jak coś to też się zamienię ;)o_O;)
A jak znam życie to będę miała trzecią córkę jak się już uda :p
 
reklama
Do góry