reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

W tym roku robilam komunie synowi. To co sie dzialo dzien pozniej... rewia prezentowa. Sama bylam swiadkiem jak kolezanka syna dostala rower na komunię ale trafil jej sie nie taki jak chciala i siedziala obrazona w holu.
porażka... a człowiek się cieszył że coś wogole dostal
 
reklama
U mnie w przyszłym roku mojego brata syn idzie do komunii.. Ale on przeżywa to, że prezenty będą super

No u nas w 2019r tż siostry córka idzie do komunii a on chrzestny, więc bd musiał wyłożyć kasy, rok później pewnie jej syn bo ma ich rok po roku ale nie już jako chrzestni i chyba mój chrześniak też bd w tym samym roku szedł do komunii, ale teraz to juz nie wiem, bo co parafia to inne zasady - kiedyś się szło będąc w 2klasie podstawówki a teraz to nie wiem, chrześnica tż jest w 3klasie i idzie dopiero w maju i znajomych córka też idzie w maju do komunii i jest w 3klasie , wiec nie wiem jak to działa - później rok po moim chrześniaku mamy wspólną chrześnicę od tż siostry no i dalej to już odległy czas bo moja ostatnia chrześnica teraz 2.01.19r kończy 4lata ;)
 
Odzywam się dzisiaj, bo mamy gości i pewnie będzie zamieszanie. Jeszcze mam od rana siedzieć w garach [emoji52]

Niestety na koniec roku u mnie zwaliły się wszystkie kłopoty. I to te finansowe dodatkowo chyba jedne z gorszych.
Naprawdę wysiadam dziewczyny i nie wiem jak sobie to poukładam , ale walcze..
Życzę Ci żeby się wszystko ułożyło po Twojej myśli....oby Nowy Rok dał.Ci nowe lepsze spojrzenie na problemy :* i na pewno uda.się je wtedy przeskoczyć:)
 
W tym roku robilam komunie synowi. To co sie dzialo dzien pozniej... rewia prezentowa. Sama bylam swiadkiem jak kolezanka syna dostala rower na komunię ale trafil jej sie nie taki jak chciala i siedziala obrazona w holu.
Mojej siostry syn miał komunie w tym roku dostał od nas telefon.... Od chrzestnej zegarek aplewatch do którego nie miał telefonu żeby odpalić od kogoś tam dostał kurde nie wiem jak to się nazywa staje się na to i to jedzie ;P do tego dostał tyle kasy że tylko chodzi teraz i rządzi że chce komputer do gier najlepiej za 7 tysięcy bo on dostał na komunię i beczy że mu nikt nie chce kupić oczywiście to co dostał to się szybko znudziło ;P a ja pamiętam swoją komunie że się cieszyłam jak dostałam jedna z wielu bombonierek która mogłam zjeść nie mówiąc już o tym że nie miałam pojęcia że wogole jakaś kasę dostałam ;P ale rodzice na mnie nie oszczędzali nigdy więc nie mogę powiedzieć że mi zabrali moje łupy :p
 
No u nas w 2019r tż siostry córka idzie do komunii a on chrzestny, więc bd musiał wyłożyć kasy, rok później pewnie jej syn bo ma ich rok po roku ale nie już jako chrzestni i chyba mój chrześniak też bd w tym samym roku szedł do komunii, ale teraz to juz nie wiem, bo co parafia to inne zasady - kiedyś się szło będąc w 2klasie podstawówki a teraz to nie wiem, chrześnica tż jest w 3klasie i idzie dopiero w maju i znajomych córka też idzie w maju do komunii i jest w 3klasie , wiec nie wiem jak to działa - później rok po moim chrześniaku mamy wspólną chrześnicę od tż siostry no i dalej to już odległy czas bo moja ostatnia chrześnica teraz 2.01.19r kończy 4lata ;)

Teraz tak dzieciaki idą w 3 klasie do komunii. U Nas za 2 lata kolejna komunia. Brata drugi syn i siostry synowie więc wesoło będzie. Plus mamy z Tż brać ślub.
A moja chrześnica 30.01.2019 kończy 4 lata [emoji6]
To tak za 5 lat komunia Nas czeka !

Życzę Ci żeby się wszystko ułożyło po Twojej myśli....oby Nowy Rok dał.Ci nowe lepsze spojrzenie na problemy :* i na pewno uda.się je wtedy przeskoczyć:)

Dziękuje Kochana [emoji8] A jak Ty się czujesz ?
 
Mojej siostry syn miał komunie w tym roku dostał od nas telefon.... Od chrzestnej zegarek aplewatch do którego nie miał telefonu żeby odpalić od kogoś tam dostał kurde nie wiem jak to się nazywa staje się na to i to jedzie ;P do tego dostał tyle kasy że tylko chodzi teraz i rządzi że chce komputer do gier najlepiej za 7 tysięcy bo on dostał na komunię i beczy że mu nikt nie chce kupić oczywiście to co dostał to się szybko znudziło ;P a ja pamiętam swoją komunie że się cieszyłam jak dostałam jedna z wielu bombonierek która mogłam zjeść nie mówiąc już o tym że nie miałam pojęcia że wogole jakaś kasę dostałam ;P ale rodzice na mnie nie oszczędzali nigdy więc nie mogę powiedzieć że mi zabrali moje łupy :p
U nas goscie sie pytali jakie prezenty. Stwierdzilismy ze lepiej kase, bo gadżety zostana rzucone w kąt. Zamiar byl taki, ze za te pieniadze kupimy synowi laptopa, do nauki gier itp. Dostal pieniadze ale laptopa jeszcze nie kupilismy. Dostal z tych pieniedze 200 zl i kupil sobie hulajnogę, reszte pieniedze wplacilismy mu na konto oszczednosciowe w sumie za kare. Gdyby nie cudowal to na jesien mialby już komputer, ale zaczął cwaniakować wiec zabralam kase i kisi sie na koncie. Jak sie poprawi to mamy umowe ze na wiosnę kupimy.
porażka... a człowiek się cieszył że coś wogole dostal
Ja dostalam górala i jaka zadowolina bylam. Do glowy mi nie przyszlo ze m9glabym chciec inny kolor albo sama nie wiem co.
 
To uzbierane pieniądze wszystkie miałam w swojej skarbonce bo od razu przełożyłam a skarbonka miała nazwę "Na rower", chciałam sobie BMXa kupić i taka obrażona w sklepie byłam, ze są takie drogie ( nie że mam mało pieniędzy uzbieranych tylko, że za drogie są). :D No i kupiłam sobie górala, piłkę do nogi i cały strój piłkarski na rynku i taka zadowolona byłam, że hoho. :D W ogóle moim zdaniem komunia nie ma żadnego logicznego sensu jeśli chodzi o wiarę, te dzieciaki i tak jeszcze nie są na tyle świadome o co chodzi i tylko wiedzą, że dostaną prezenty. Moim zdaniem dopiero bierzmowanie ma jakiś sens, człowiek już jest dojrzały na tyle, by móc przystąpić do wiary. Zamiast chrztów niemowlaków i komunii dopiero powinno być przystąpienie do wiary gdzieś od 15 roku życia własnie tak jak bierzmowanie. Bez prezentów, uczciwe podejście duchowe.
Ja akurat jestem wierząca, ale uwazam ze komunia mialaby o wiele wiekszy sens gdyby sie jej nie sprowadzalo do wielkiej biby jak wesele i prezentów[emoji58].
 
To uzbierane pieniądze wszystkie miałam w swojej skarbonce bo od razu przełożyłam a skarbonka miała nazwę "Na rower", chciałam sobie BMXa kupić i taka obrażona w sklepie byłam, ze są takie drogie ( nie że mam mało pieniędzy uzbieranych tylko, że za drogie są). :D No i kupiłam sobie górala, piłkę do nogi i cały strój piłkarski na rynku i taka zadowolona byłam, że hoho. :D W ogóle moim zdaniem komunia nie ma żadnego logicznego sensu jeśli chodzi o wiarę, te dzieciaki i tak jeszcze nie są na tyle świadome o co chodzi i tylko wiedzą, że dostaną prezenty. Moim zdaniem dopiero bierzmowanie ma jakiś sens, człowiek już jest dojrzały na tyle, by móc przystąpić do wiary. Zamiast chrztów niemowlaków i komunii dopiero powinno być przystąpienie do wiary gdzieś od 15 roku życia własnie tak jak bierzmowanie. Bez prezentów, uczciwe podejście duchowe.
Zgadzam się z Tobą, ale też zależy jak przygotowują dziecko rodzice do tego momentu. Wiele osób" katolików", robi święta bo to tradycja; ślub ,bo kase zbiorą;chrzciny ,bo co babcia powie; komunia ,bo kasa i prezenty.. Nic to się ma do wiary to czego mają nauczyć takie małego człowieka
 
porażka... a człowiek się cieszył że coś wogole dostal
Ja miałam pieniądze, za które mama pokupiła mi ciuchy itp.
I komputer stacjonarny. Jaka ja byłam szczęśliwa. Zadowolona z tych kolorowych pamiątek i czekoladek ^^
Ale w sumie to było dla mnie większe przeżycie. Że tam wyszłam na środek, podeszłam coś powiedziałam. Nauka pieśni. Przeżycie tego wszystkiego
 
reklama
Do góry