reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Tikanis moje pierwsze objawy ciazy jeszcze przed @ to:
-okropny bol piersi (i tak jest do tej pory szczegolnie wrazliwe sutki)
-wydęty brzuch (jakbym balon polknela)
-bol w podbrzuszu (do tej pory czasem zaboli)
-temperatura od 36,8-37,1
a teraz juz po terminie @ doszlo
-sennosc
-pragnienie (pije 3 litry plynow dziennie)

Kurcze ale wysyp tych Magd :-D Witam imienniczki i Pozdrawiam!!!
 
reklama
jarzebinka- no właśnie też tak myślę że może lepiej co 2 dzień niż co 3, mój Mężuś też mnie napewno poprze :tak: szczególnie że 3 tygodnie go w domu nie było hehe:-D

fionka- dziękuję Ci bardzo Kochana, ja też za Ciebie 3mam kciuki:tak:ale sama przyznaj że dziwny zbieg okoliczności z ta Fioną ;-)zastanawiałam się czy mi będą w urzędzie chcieli zarejestrować takie imię, ale jest normalnie w internecie ze to on irlandzkiego męskiego Fionn :tak:dlatego myślę że nie powinni robić problemów. hehe mnie to 22 lata temu ksiądz nie chciał ochrzcić, bo co to za imię Maura? hyhy mówił że to pogańskie ;-)
a co do testów owulacyjnych to w zeszłym roku robiłam, jak widać bez skutku, ale może i warto?

pixella77- ja też będę musiała się wybrać do dentysty, ale dobrze że Ty masz już to za sobą :tak:
 
jarzebinka sadze co drugi dzien to ok bo inaczej mezowie beda zli:)bo ilez mozna ich tak przytrzymywac biedakow?
testujcie dziewczyny testujcie i przesylajcie pozytywna energie...
powiem wam ze jakos tak smutno-bylam w przychodni a tu moj ginekolog na urlopie wiec musze tydz poczekac do interpretacji wynikow:(, a ile kobiet z dzieciaczkami i taki zal mnie ogarnal i zazdrosc ze one maja a ja jeszcze czekam i czekam i zastanawiam sie codziennie czy bedzie mi dane byc mama:(....
Ja w tym cyklu ide na zywiol co drugi dzien przytulanko zero testow, zero tempki po co sie stresowac...zobaczymy co ten cykl przyniesie
 
powiem wam ze jakos tak smutno-bylam w przychodni a tu moj ginekolog na urlopie wiec musze tydz poczekac do interpretacji wynikow:(, a ile kobiet z dzieciaczkami i taki zal mnie ogarnal i zazdrosc ze one maja a ja jeszcze czekam i czekam i zastanawiam sie codziennie czy bedzie mi dane byc mama:(....
Ja w tym cyklu ide na zywiol co drugi dzien przytulanko zero testow, zero tempki po co sie stresowac...zobaczymy co ten cykl przyniesie

eh no ja mam podobnie, oczywiście życzę wszystkiego NAJ wszystkim mamom z maluszkami i z brzuszkami, ale chciałabym już też mieć brzuszka... będzie dobrze i na nas przyjdzie pora
 
Rudka dziękuję za rady , tak właśnie zrobię , przez pierwsze 3 miesiące tylko Folik a jak gin zapyta czy łykam witaminki to powiem że tak :tak:
ale patrz na wyniki morfologii jak by spadały to zacznij łykac:) kazdy organizm inny:)

Ja dostałam fiołka z takim małym bociankiem z masy na wesele parę lat temu. Fiołek został u mojej mamy ale parę dni temu oddała mi tego bocianka żeby nam pomógł. Bocianki pomóżcie :-)
eh i po cos zostawiała z bociankiem:) trzeba go było od razu zabrac;-)
asus pewnie ze sie zapisze ale dopiero po usg :tak: nie chce narazie zapeszac;-)jem sobie budyn waniliowy i czekolada gorzka jeszcze na mnie czeka :-D a co se bede odmawiac :-p
a ja robie galaretke z truskawkjami,moze stezeję zanim mąż wróci,pojechal po moje zwolnienie biedaczek:)
Magdus 1983 to Ci zazdroszczę tych słodyczy :tak:Ja w ostatniej ciąży cudem uniknęłam insuliny , więc teraz dmucham na zimne i na słodkości nawet nie paczę żeby mnie nie kusiło :tak: Ale trudno będzie bo jutro muszę upiec torcik . Moja Paulinka kończy jutro 10 lat :szok::szok::szok::szok::szok:
wszystkiego najlepszego Paulinko!!!:):)
Zrobiłam test:-):-):-):-):-):-)

W piątej minucie pojawiła sie blada kreseczka. Wyrwałam mojego męża ze snu i pytam ile widzi kreseczek - mówi, ze niestety jedną bo ta druga jest taka bardzo niewyraźna -

Mam super nastawienie na dzisiejszy dzień w pracy:)
to chyba juz mozna gratulowac:) kiedy powtarzasz i kiedy do gina???
u mnie troszke lepiej, podbrzusze po 5 dniach pobolewania troszke sie uspokoilo i teraz od czasu do czasu lekko cos tam zaboli,, tempke mam 37,1, ale cycuhcy nie bola,, kiedy cos czuc w cycuchach jak sie jest w ciazy.. mam nadzieje ze ta malpiszona @ nie przylezie...a termin @ mam na 21 czyli na sobote i mam nadzieje ze nie przylezie choc cycuchy mnie nie bola..:////:baffled:
nawet o tym nie mysl!!wszyscy trzymamy kciuki!!!:tak:
ale fajne tematy poruszylyscie :-) imionka hmmm.... my z mezem mamy dla dziewczynki od 2 lat wybrane - Lidia a dla chlopca mamy sporo opcji i nie bardzo sie umiemy zdecydowac: Patryk, Kondrad, Kuba, Radek i chyba gdzies padlo Przemek a moze cosik nowego nam jeszcze wpadnie jak juz bedzie trzeba myslec ;-)
to masz bardzo podobne imionka do moich:) ja chciałam patryka a mąż juz od dawna radka,w koncu sie zgodziłam,bo to bardzo dobre imie,podobno radki to szczesliwe chlopaki:)
My tez mamy wybrane imionka syn- Piotruś, córeczka Agnieszka ale czuje ze bedzie syn:)...Martwia mnie tylko te wynki nie moge sie juz doczekac wizyt u ginekologa z moim m zeby powiedzial co jest....
nie martw sie bedzie dobrze:)
A ja sie dzis czuję rewelacyjnie, wyspałam sie od 22 do 7 rano, Wiki tylko raz w nocy płakała więc to mało (przewaznie budzi mnie po 5 razy...), nic mnie nie boli ani brzuch ani piersi :-), pewnie dlatego, że miałam spokojne popołudnie, mogłam posprzątac, ugotować.... mąż sie zlitował i poszedł z Wiką na plac zabaw na 2 h i mogłam odpocząć....hehe sprzątanie, gotowanie, pranie to da mnie odpoczynek ...
eh ja juz sie boje tych nowych wyzwan,nie wiem czy sobie ze wszystkim poradze:szok:
jarzebinka sadze co drugi dzien to ok bo inaczej mezowie beda zli:)bo ilez mozna ich tak przytrzymywac biedakow?
testujcie dziewczyny testujcie i przesylajcie pozytywna energie...
powiem wam ze jakos tak smutno-bylam w przychodni a tu moj ginekolog na urlopie wiec musze tydz poczekac do interpretacji wynikow:(, a ile kobiet z dzieciaczkami i taki zal mnie ogarnal i zazdrosc ze one maja a ja jeszcze czekam i czekam i zastanawiam sie codziennie czy bedzie mi dane byc mama:(....
Ja w tym cyklu ide na zywiol co drugi dzien przytulanko zero testow, zero tempki po co sie stresowac...zobaczymy co ten cykl przyniesie
bez stresu-to pewnia najskuteczniejsza metoda-polecam:)

hehe duzo Magd sie zrobiło i najwidoczniej to szczesciary:):tak::-D
piekne imionka wybieracie,łucja,lidia i martynka bardzo mi sie podobają-fasoleczki pchajcie sie na swiat!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Witam Dziewczyny!

Nie było mnie 2 dni a tu tyle do nadrobienia;-).
RUDKA łapię twoje fluidki:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
czy mogłabyś mi coś więcej powiedzieć o tym clo? co to wogóle jest? Ja biorę dupfaston od 16 do 26 dc i bromergon codziennie.
PIXELLA też bvym chciała tak spontanicznie i myślę że tak jest najlepiej. Cieszę się że razem testujemy może akurat teraz będzie owocnie:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
TIKANIS oby twój ból brzucha okazał się fasolką i trzymam kciuki :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
KINGUŚ spóżnione ale szczere życzenia i oby spełniły się wszystkie twoje marzenia i nie przyszła dziś@ a niedzielny teścik wyszedł pozytywny:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
FIONA witam Cię w naszym gronie staraczek, Jak byłam na mazurach to było pełno bocianich gniazd, robiłam nawet fotki młodym boćkom:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-Dmoże akurat:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
ANCIA łapię fluidki:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
MAGDALENKA to napewno fasolka już po cichu gratuluję:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

A u mnie w dalszym ciągu zgaga, piersi nie bolą ale są napompowane, od czasu do czasu kucia w brzuchu ale u mnie trudno powiedzieć co to jest :szok::szok: może to przed @ dziś 24 dc, idę dziś kupić teścik ale postanowiłam że zrobię go w sobotę chyba że nie wytrzymam;-);-);-);-);-), ale to bardziej dla bezpieczeństwa przed weselem
Nie chce się nastawiać i wole nie myśleć że to mogłoby być coś więcej :-):-):-):-):-)
 
dziewczyny chciałabym cos sprostowac odnosnie swojej wcześniejszej wypowiedzi.... mówilam o swoich bardzo wczesnych objawach w pierwszej ciąży, chyba nie tak to było....Jak wczoraj zerknęłam do kalendadza to co zobaczyłam....
skoro sie nie spodziewłam baby to test zrobilam dopiero 12-14 dni po terminie!!!miesiączki, objawy mi sie nasiliły jakieś kilka dni po planowanej @, wcześniej o tym nie myslałam więc musiałam nie czuc niczego szczególnego.... przytulilismy sie tylko raz z meżem w tamtym cyklu i nie wierzyłam, że może cos wyjść, dopiero kilka dni porzed testem czyli jakis tydzien po planowanym @ sprawdziłam objawy w necie i mi pasowały do mnie...czyli: raz prawie zemdlałam, bolesność piersi i żyłki na dekoldzie, senność i brzuch wzdety jak balon.... niesmak do papierosów....
 
clo to clostilbegyt i z tego co pamietam to hamuje receptory dla estrogenow przez co wzrasta LH co ułatwia owu, przeciwskazanie nr 1 to ciaza!!dlatego trzeba ją zawsze wykluczyc,bo estrogeny sa potrzebne d rozwoju zarodka (czyta sie klostylbeżyt-jak mi lekarka pierwszy raz powiedziała to nazwe to nie umiałam powtórzyc:)) a i zeby clo stosowac prolaktyna i tarczyca musi byc w normie
 
Zrobiłam test:-):-):-):-):-):-)
W piątej minucie pojawiła sie blada kreseczka.
Po cichutku ja również gratuluje.

mam nadzieje ze ta malpiszona @ nie przylezie...a termin @ mam na 21 czyli na sobote i mam nadzieje ze nie przylezie choc cycuchy mnie nie bola..:////:baffled:
Trzymam kciuki żeby nie przyszła.

jutro idziemy do lekarza wiec bedzie wiadomo co i jak
Napisz jak było u lekarza.

A u mnie w dalszym ciągu zgaga, piersi nie bolą ale są napompowane, od czasu do czasu kucia w brzuchu ale u mnie trudno powiedzieć co to jest
Oby to była fasolka:-)

Tak myślałam sobie, że skoro nie mam żadnych objawów ciążowych to wyklucza u mnie ciążę ale z Waszych opisów wynika, że często objawy pojawiły się później. Więc może jest nadzieja.
Jak myślcie czy test bhcg będzie wiarygodny 14 dni po owulacji?
 
reklama
14 dzień po owulacji ( o ile rzeczywiście była tego dnia) to jakiś 3-4 tydzień ciaży (poprawcie mnie jeśli sie mylę)
betahcg ma takie przykładowe normy:
1-5 brak ciaży:-(
>5 ciaża:-)
3tydz - 5-50 mIU/ml
4 tydz- 5-430 mIU/ml
5tydz- 19-7340 mIU/ml
6tydz- 1000-56000 mIU/ml


moim skromnym zdaniem zdaniem test może wyjsc pozytywnie ...
 
Do góry