reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Ja planuje w poniedziałek zrobić betę, następnie w środę i w czwartek iść do lekarza... Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Ja będę mieć wynik bety w poniedziałek ;-) Będę mocno zaciskać kciuki za Twój test. Może czerwiec okaże się szczęśliwy.

Witam sie serdecznie z Wami i pragnę dołaczyc do waszego grona STARACZEK
Witaj. Życzę szybkiego zafasolkowania :-)

Ja biorę ciągle duphaston dziś nie przyszła @. Nawet jak przyjdzie to idę w sobotę na bętę tylko, że coś mnie brzucho pobolewa na @. Ale nie poddaje się i czekam na test. Kurcze aż mnie korci żeby zrobić test sikany ale boję się rozczarowania a wynik bety będę miała w poniedziałek po obronie to będę na luzie i będę mogła płakać do woli- bo mam przeczucie, że jednak sie nie udało :-( wybaczcie, że tak smucę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam sie serdecznie z Wami i pragnę dołaczyc do waszego grona STARACZEK a starac sie bede poraz 4 :) w poprzednim cyklu sie nie udało chociaz miałam chyba wszystkie objawy jakie tylko można sobie wymyślec i przeczytac ale cóż przyszla chwila prawdy i po tygodniowym spoźnieniu przyszła ta której imienia lepiej nie wypowiadać hehehe Wiec bede sie z wami dzielic radościami i smutkami Bede krzyczeć głośno jak zobacze dwie kreseczki a płakać i szlochac jak ta wredna znów zawita ....
to bedziemy krzyczec lub płakac razem z Toba:)witaj
Ja biorę ciągle duphaston dziś nie przyszła @. Nawet jak przyjdzie to idę w sobotę na bętę tylko, że coś mnie brzucho pobolewa na @. Ale nie poddaje się i czekam na test. Kurcze aż mnie korci żeby zrobić test sikany ale boję się rozczarowania a wynik bety będę miała w poniedziałek po obronie to będę na luzie i będę mogła płakać do woli- bo mam przeczucie, że jednak sie nie udało :-( wybaczcie, że tak smucę.
badz dobrej mysli,skup sie na obronie,trzymam kciuki:)
 
jarzebinka- dzieki kochana za rady i mam nadzieje ze u mnie bedzie podobnie jak wteyd u ciebie:);-)
Eve84- a co masz slonce na mysli mowiac ciekawe objawy???:confused:
pixell77- no wiem wlasnie ze tempka moze zmienjszyc sie dopiero nawet jeden i nawet godzine przed @ ale po ciuchutku licze na malenki cudzik:-p
rudka, kingus, agunia767- dzieki niunki za te slowa wpsarcia, zycze wam tego samego oporcz rudki ktora szczesliwe juz niedlugo bedzie mamusia ale rudka tobie zycze bezbolesnego porodu i zdrowego dziudziusia..:rofl2:
magdalenka38- no to bedziemy razem testowac.. ja testuje 27 czerwca chyba ze nie wytrzymam i bede wczesniej testowac..:blink:

magdus83- co do objawow hmm u siebie zauwazam z tych co opisalas..bol podbrzusza, podwyzszona tempa ok 37, uczucie pragnienia non stop- w ustach jakby papier scierny,,, no i sennosc.. od ok 2 dni po pracy musze pospac godzine bo padam..nie wiem moze to jakies przesilenie... to tyle... co do bolow podbrzusza narazie jest spokoj i nie boli.. jakos dziwnie tylko piersi daja znac o sobie jakbym tam kamienie miala...ale nie bola tylko zadko ale jednak czasami cos tam zaboli..choc to moze byc calkiem normlane...
 
i do bani dzis rano tempka 36,8, czyli spada.. do bani....:///
czyli napewno przyjdzie @... a tak sie ludziłam.. do bani:// to skad te bole podbrzusza przez 4 dni??? hmmm ale napewno zapowiadajace @,, a uczucie papieru sciernego w ustach- teraz to normlka wkoncu lato...co do spania po pracy- moze wlasnie jakies przesilenie.. ehhh i do bani.. niby to jest 3 cykl staranek.,,, no ale tak faktycznie ten byl 1 normlany cykl staranek po odstawiuniu tabsow.. do bani..:/ juz mi sie nic nie chce..:/:-(
 
Witam Was w ten piekny piatkowy dzionek:)..tylko do 16 w pracy i weekend...
Nie martw sie jak nie ten cykl to nastepny:)szystko przed nami....Mnie pewnie tez nic nie wyszlo bo maz ciagle zestresowany przed obrona i tylko praca na 7, pisanie do 1 w nocy i tak w kolko od tygodni....
Wklejam kochane normy badan- mam nadzieje ze sie wam przydadza:)mnie podniosly na duch bo wdg tego jest ze mna ok:))
"Poniżej prezentujemy zestaw norm do poszczególnych badań, najczęściej zlecanych, kiedy staramy się o dziecko, walczymy z niepłodnością. Warto zaznaczyć, że należy się kierować przede wszystkim normami podanymi przez labolatorium, w którym wykonaliśmy badanie. Każde wyniki należy konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym."
Normy badań​
FSH​

norma w IU/ml​
faza folikularna
2,8 - 11,3
środek cyklu
5,8 - 21,0
faza lutealna
1,2 - 9,0
po menopauzie
21,7 -153,0
Wykonanie: badanie krwi, należy wykonać między 2 a 5 dniem cyklu, wykonuje się m.in. w celu określenia rezerwy jajnkowej (łącznie z estradiolem)
Interpretacja:
< 3 mIU/ml niewydolność przysadki
9-12 mIU/ml obniżona rezerwę jajnikowa
12-18 mIU/ml wyczerpująca się rezerwa jajnikowa, w tej sytuacji stymulacja owulacji jest trudna
> 18 mIU/ml stymulacja owulacji bardzo trudna
LH​
norma w mIU/ml​
faza folikularna
1,1 - 11,6
środek cyklu
17,0 - 77,0
faza lutealna
0 - 14,7
po menopauzie
11,3 - 39,8
tabletki antykoncepcyjne
0 - 8,0
Estradiol
norma w pg/ml​
faza folikularna
do 160
owulacja
34 - 400
faza lutealna
27 - 246
nieleczone po menopauzie
do 30
leczone po menopauzie
do 93
tabletki antykoncepcyjne
do 102
Wykonanie: badanie krwi, wykonuje się w 3 dc (łącznie z oznaczeniem FSH) w celu określenia rezerwy jajnikowej lub w okresie okołoowulacyjnym, aby sprawdzić rozwój pęcherzyków
Interpretacja:
2-5 dc wynik <75 pg/ml - niższy poziomjest lepszy do stymulacji, podwyższona wartość może świadczyć o obecności torbieli lub obniżającej się rezerwie jajnikowej
w okresie okołoowulacyjnym na jeden dojrzały pęcherzyk wartość estradiolu powinna wynosić >= 200 pg/ml
Do przeliczania: 1 pg/ml = 3,67 nmol/l
Progesteron​
norma w ng/ml​
faza folikularna
0 - 1,13
środek cyklu
0,48- 1,72
faza lutealna
0,95- 21,0
po menopauzie
0 - 1
ciąża 1-trymestr
9,3 - 33,2
ciąża 2-trymestr
29,5 - 50,0
ciąża 3-trymestr
83,1 - 160
Wykonanie: badanie krwi, w czasie około 7 dni po owulacji (II faza cyklu) - najczęściej 20-22 dzień cyklu​
Interpretacja:
wynik świadczący o prawdopodobnie przebytej owulacji (prawidłowa czynność ciałka żółtego) >= 15 ng/ml
wynik <= 3ng/ml świadczy o braku owulacji​
Do przeliczania: 1 ng/ml = 3,18 nmol/l​
Prolaktyna - norma 1,9- 25 ng/ml
Wykonanie: badanie krwi, najczęściej w Ii fazie cyklu, w godzinach rannych, na czczo, po skojonie przesapanej nocy​
Interpretacja:
3-15 ng/ml wynikbardzo dobry
15-20 ng/ml wynik dobry
20-25 ng/ml łagodna hiperprolaktynemia
> 25 ng/ml wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie
Do przeliczenia użyj: 1 ng/ml = 20 mIU/l​
Testosteron całkowity 6-86 ng/dl​
Testosteron wolny 0.7-3.6 pg/ml​
Androstendion 0.7-3.1 ng/ml​
TSH III generacja 0.4-4.0 uIU/mL
FT 3 1.8 - 4.2 pg/ml
FT 4 0.8 1.9 ng/dl

hCG
Tydzień ciąży​
norma w mIU/ml​
do 3 lub 7 dni po owulacji​
< 5
3​
5 - 50
4​
4 - 426
5​
19 - 7340
6​
1080 - 56500
7-8​
7650 - 229000
9-12​
25700 - 288000
13-16​
13300 – 254000
17-24​
4060 - 165400
25-40​
3640 - 117000
u nieciężarnych/ kilka dni po porodzie​
<5
beta hCG
Tydzień ciąży​
norma w mIU/ml​
1-2​
16 – 156
2-3
101-4870
3-4​
1110 – 31500
4-5​
2560 – 82300
5-6​
23100 – 151000
6-7​
27300 – 233000
7-11​
20900 – 291000
12​
16684 – 127939
13​
10743 - 89074
14​
7895 – 70818
15​
6210 - 69173
16​
5730 – 54585
17​
5267 - 57465
18​
3180 – 51360
19​
5879 – 55183
20​
1234 – 45771
21-39​
2700 - 78100
Przeciwciała anty-TG 0-40 IU/ml
Przeciwciała anty-TPO 0-35 IU/ml
Zespół antyfosfolipidowy - badania w kierunku stwierdzenia bądź wykluczenia zespołu antyfosfolipidowego​
Antykoagulant toczniowy - ujemny (wynik dobry)
Przeciwciała antykardiolipinowe
IgG (półilościowo)
GPL/ml
wynik ujemny
0 - 10
słabo dodatni, nie dający podstaw do rozpoznania pełnoobjawowego zespołu antyfosfolipidowego
10 - 20
wynik dodatni
> 20
IgM (półilościowo)
MPL/ml
wynik ujemny
0 - 20
słabo dodatni, nie dający podstaw do rozpoznania pełnoobjawowego zespołu antyfosfolipidowego
20 - 40
wynik dodatni
> 40
CMV (wirus cytomegalii)​
IgG (półilościowo)
wynik ujemny​
< 0,9
wynik wątpliwy​
0,9 - 1,1
wynik dodatni​
> 1,1
IgM (półilościowo)
wynik ujemny​
< 0,9
wynik wątpliwy​
0,9 - 1,1
wynik dodatni​
> 1,1
Toxoplazma​
IgG (ilościowo)
IU/ml
wynik ujemny​
0 - 6,4
wynik wątpliwy​
6,5 - 8,0
wynik dodatni​
> 8,0
IgM (półilościowo)
wynik ujemny​
0,0 - 0,9
wynik watpliwy​
0,9 - 1,1
wynik dodatni​
> 1,1
 
tikanis- ech co za pech, u mnie dziś o 6 jeszcze było 37,3 ale ja mam dostać @ kilka dni później więc jeszcze spadnie..... nie martw się, będziemy odliczać w nastepnym cyklu wspólnie i napewno sie uda!!!!
ja nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli nawet brzuch :-) za to wyskoczył mi 1 syfek na brodzie i miałam wczoraj wścieklaczke jak to zawsze bywa przed @ i miałam ochote kogos udusić i aż mną wewnetrznie telepało...mąż zawsze mi mówi, bym dała sobie na wstrzymanie ale ja jestem tak nabuzowana, że często potrafię wyprawiać wariactwa-ech te hormony i prawie co miesiąc przed @ sie rozwodzimy tak sie potrafie z nim pożreć, potem jest mi wstyd, żal, że sie czepiam bez powodu i muszę go baaaardzo przepraszać. Tym razem byłam bardziej swiadoma mojego stanu i burzy w srodku i sie opanowałam jakoś... no ale do @ jeszce 4 dni więc zobaczymy .....

niestety nie udało mi sie naprawić zęba do końca, dzis muszę isć znowu a zapach gabinetu czułam jeszcze zanim weszłam do budynku....buuuu
 
tikanis przytulam baaardzo mocno,ale póki nie ma @@@ póty nadzieja....a trzy cykle to nie żadna ostatecznosc,nie załamuj sie tym,wiekszosci z nas trzy cykle nie wystarczyły,jesli sie okaze ze sie jednak nie udalo to masz kolejny miesiac na podleczenie zabkow i przez to wiecej spokoju ze dzidzi te zabiegi stomatologiczne nie zaszkodza,bo chyba lepiej dluzej poczekac niz zaszkodzic dziecku.glowa do góry!!!!
 
Cześć dziewczynki :-)

Dzisiaj odbieram wyniki cytologii a jutro do ginka - ciekawe czy dostanę zielone światełko :confused:

nenius- na imię mam Maura bo tak się mamusi wiele lat temu spodobalo, chyba miała z 16 lat jak usłyszała to imię i postanowiła że jak będzie córa to Maura i koniec i tak jestem sobie Maura hehe;-) a no i ksiądz mnie nie ochrzcił, hehe tzn ochrzcił ale musiałam mieć kolejność Anna Maura, później w urzędzie zmieniłam :-) a teraz najlepsze: mój dziadek tata mojej mamy pyta jak ja będę miała na imię, a moja mama na to że Maura, a dziadek powiedział że co to w ogóle za imie, że nie będzie tak do mnie mówił, a jak mama spytała jak będzie mówił to powiedział: będę mówił... DZIEWCZYNKO hehehe:-D Później jak mówił do mnie Ania to mój wtedy 3 letni braciszek go uświadomił: " Dzidku to nie jest Ania, to jest Maura, niunia, gruba torba ale nie Ania" :-D

:szok::szok::szok::-D:-D:-D:-D:-D:-D

Witam sie serdecznie z Wami i pragnę dołaczyc do waszego grona STARACZEK a starac sie bede poraz 4 :) w poprzednim cyklu sie nie udało chociaz miałam chyba wszystkie objawy jakie tylko można sobie wymyślec i przeczytac ale cóż przyszla chwila prawdy i po tygodniowym spoźnieniu przyszła ta której imienia lepiej nie wypowiadać hehehe Wiec bede sie z wami dzielic radościami i smutkami Bede krzyczeć głośno jak zobacze dwie kreseczki a płakać i szlochac jak ta wredna znów zawita ....

Witaj, u mnie własnie 4 cykl był szczęśliwy, może dla Ciebie też będzie :-D

Ja biorę ciągle duphaston dziś nie przyszła @. Nawet jak przyjdzie to idę w sobotę na bętę tylko, że coś mnie brzucho pobolewa na @. Ale nie poddaje się i czekam na test. Kurcze aż mnie korci żeby zrobić test sikany ale boję się rozczarowania a wynik bety będę miała w poniedziałek po obronie to będę na luzie i będę mogła płakać do woli- bo mam przeczucie, że jednak sie nie udało :-( wybaczcie, że tak smucę.

hmm to faktycznie chyba lepiej poznać wynik dopiero po obronie. Bo gdyby (tfu, tfu ;-)) okazało się, że jednak nie to mogłoby Ci to posuć humor na obronę.

Powodzenia!!!!

i do bani dzis rano tempka 36,8, czyli spada.. do bani....:///
czyli napewno przyjdzie @... a tak sie ludziłam.. do bani:// to skad te bole podbrzusza przez 4 dni??? hmmm ale napewno zapowiadajace @,, a uczucie papieru sciernego w ustach- teraz to normlka wkoncu lato...co do spania po pracy- moze wlasnie jakies przesilenie.. ehhh i do bani.. niby to jest 3 cykl staranek.,,, no ale tak faktycznie ten byl 1 normlany cykl staranek po odstawiuniu tabsow.. do bani..:/ juz mi sie nic nie chce..:/:-(

tikanis przytulam baaardzo mocno,ale póki nie ma @@@ póty nadzieja....a trzy cykle to nie żadna ostatecznosc,nie załamuj sie tym,wiekszosci z nas trzy cykle nie wystarczyły,jesli sie okaze ze sie jednak nie udalo to masz kolejny miesiac na podleczenie zabkow i przez to wiecej spokoju ze dzidzi te zabiegi stomatologiczne nie zaszkodza,bo chyba lepiej dluzej poczekac niz zaszkodzic dziecku.glowa do góry!!!!

Tikanis, spokojnie, posłuchaj Rudki - dobrze mówi :tak:
 
chciałąm jeszcze cos dodać, Twoj post tikanis szczerze mowiąc bardzo mnie zdenerwował...bo zycze ci jak najlepiej i nie moge sie patrzec jak przezywasz to wszystko...i tylko to potwierdza moją opinie ze to mierzenie tempki to tylko SZKODZI i działą na nerwy...jesli ktos ją stosuje jako naturalną metodę ustalenia owu,plust testy owu itp, w tym czasie staranka i to juz WSZYSTKO co mozna zrobic w cyklu zeby zajsc w ciąże!!!po CHOLERE jeszcze sie meczyc dalej tą temperatura????nie rozumiem tego,nie moge zrozumiec,jesli co rano sie budzisz i mierzysz tempke ze strachem czy aby dzis nie spadla,to nawet jesli wmawiasz sobie ze sie tym nie przejmujesz to z samego napięcia,nerwow, tempka wzrasta i potem trafia sie ten dzien gdy spada i masz dołą, zyc sie nie chce jak by to byla jakas tragedia ostateczna???po co sie denerwowac,jesli a nóz jestes w ciąży to włąśnie baardzo szkodzisz dziecku! czy nie lepiej nie denerwowac sie tą tempką,myslec o innych rzeczach,skupic sie na pracy,jakis przyjemnosciach? a jak przyjdzie @@@ niestety to płacz trzy dni,jedz czekolade,przeklinaj swiat a potem glowa do góry i bierz sie za kolejny cykl z nową nadzieja!
niech mi ktoras z was wyjasni,bo ja nigdy tempki nie mierzyłam-zaden lekarz mi tego nie proponował, po co ją mierzycie gdy juz jest dawno po starankach a tempka jak same piszecie moze spasc nawet dzien przed @@@, wiec jaki jest sens????skoro ona nie daje ZADNEJ pewnosci bycia w ciąży a tylko zludzenia i nakrecanie sie i nerwy???dajcie jakas odpowiedz bo czytam to forum i nie moge tego zrozumiec...:angry:
przepraszam za dosadność ale mnie poniosło:-(
 
reklama
Dzisiaj mam 20 dc od kiedy powinno sie brac duphaston bo moj lekarz nie raczyl mnie poinformowac jak go brac a nie moge sie do niego dodzwonic:(...
racja poki nie ma miesiaczki nie ma co tracic nadzieji:). ja nie mam zadnych objawow oprocz metaliczneo smaku w ustach i zmeczenia. A piersi bola mnie przy dotyku....juz mam dwa lata sie staramy tzn poltora roku maz wie ze sie staramy:)....do tego poronienie ja juz mam dosc chce malenstwo miec obok:(
 
Do góry