reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

rudka- a ja rozumiem w pełni tikanis-
sama mierzę temperaturę raczej z ciekawości, nigdy wczesniej tego nie robiłam a chciałabym poznac swój organizm lepiej... może mi to pomorze w nastepnym cyklu odczytać sygnały swojego organizmu.
co do nakrecania się to nie tylko tikanis- ale i my wszystkie czekające na II i na dzidziusia juz wystarczajaco jesteśmy nakręcone... może spadek temperatury u niejednej z nas spowoduje to, że nie pójdziemy bezsensownie robic testów bety przed terminem@ i polamentujemy lika dni wcześniej i z dostaniem @ ruszymy walczyć o nasze maleństwa ze zdwojoną siłą.
 
reklama
Dzisiaj mam 20 dc od kiedy powinno sie brac duphaston bo moj lekarz nie raczyl mnie poinformowac jak go brac a nie moge sie do niego dodzwonic:(...
racja poki nie ma miesiaczki nie ma co tracic nadzieji:). ja nie mam zadnych objawow oprocz metaliczneo smaku w ustach i zmeczenia. A piersi bola mnie przy dotyku....juz mam dwa lata sie staramy tzn poltora roku maz wie ze sie staramy:)....do tego poronienie ja juz mam dosc chce malenstwo miec obok:(

przytulam, niestety co do duphastonu to nic ne wiem :no:

Hej Dziewczyny :-)
Za miesiąc zaczynamy starania. Trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za Was :-)

trzymam :tak::-D
 
Dzisiaj mam 20 dc od kiedy powinno sie brac duphaston bo moj lekarz nie raczyl mnie poinformowac jak go brac a nie moge sie do niego dodzwonic:(...
racja poki nie ma miesiaczki nie ma co tracic nadzieji:). ja nie mam zadnych objawow oprocz metaliczneo smaku w ustach i zmeczenia. A piersi bola mnie przy dotyku....juz mam dwa lata sie staramy tzn poltora roku maz wie ze sie staramy:)....do tego poronienie ja juz mam dosc chce malenstwo miec obok:(
ja brałam od 16-25dc czyli 10 dni,ale to z pewnoscia jest zalezne od dlugosci cyklu i powinien to ustalic lekarz,radze dalej probowac dzwonic:) a jak nic nie mowil to moze bierz tak jak w poprzednich cyklach:confused:

pixella z pewnoscią masz słusznosc z tym nakrecaniem sie,bo ja tez sie swego czasu nakrecałam i nie wływalo to dobrze na psychike a tym bardziej na szanse poczecia,wiem po sobie....:-(. ale nie zmienie zdania ze mierzenie tempki w celu okreslenia owu ma jakies podstawy medyczne i mozna w ten sposub poznac siebie,ale potem....jest tyle czynnikow wpływających na temperature ciała i pewnie na wiekszosc z nich nie mamy wpływu..wiec nie widze sensu dalej sie tym sugerowac....jesli bylaby jakas magiczna metoda dająca 100% pewnosci ze przed terminem @ mozna juz wiedziec ze jest sie w ciązy to z pewnoscią tez bym ją wyprobowałą, bo z temperaturą czy bez robienie testow przed terminem @@ i tak nie ma sensu jak wiesz....a przez tempke jest tydzien wiecej nerwow i stresu, a po co?rownie dobrze mozna chodzic do wrozki i codziennie prosic o stawianie kart,czy jest sie w ciaży...a jak raz wyjdzie ze nie to sie załąmac....kiedys gin mi powiedzial ze mierzenie tempki poleca tyko zdrowym kobietom,bez zadnych zaburzen hormonalnych,chorób towarzyszących itp bo wiele z tych rzeczy wpływa na temp ciałą,nawet rodzaj wykonywanej pracy itp wiec wiem ze ja osobiscie nie poradziłąbym sobie z interpretacją tempki a tym bardziej nie załąmywała bym sie jej wahaniami. Pixella ty mierzysz tempke z ciekawosci i pewnie to dobre podejscie ale są osoby ktore bardzo sie tym sugerują i przezywają:(Pozostaje mi zyczyc powodzenia i trzymam z całęgo serca kciuki,tylko prosze sie nie denerwujcie bo to szkodzi,lepiej zyc na luzie, optymistom jest łatwiej na swiecie i z pewnoscią szanse na fasolke mają wieksze.

nie pisze tego wszystkiego zeby komus wytykac bledy,przeforsowac swoje zdanie itp, tikanis pisze zebys sie tak tym wszystkim nie przejmowałą:( to jest najwazniejsze, zrobiłąs co moglas i teraz czas na odpoczynek,czas dla siebie. u mnie takie doły skonczyły sie na tym ze przestałam wchodzic na to forum, odsunełąm sie od przyjaciól...i jak widze kolejne osoby w tym stanie to baardzo chciałąbym pomoc,moze moj glos odnosnie tego z tempka to nie zadna wyrocznia, Ci pomoze,licze na to,pozdrawiam Ciebie i wszytskie staraczki
 
Ostatnia edycja:
Cześc dziewczynki :tak:
Witam nową staraczke!!!!!!! tricolor - juz zaciskam kciuki :-D
rudka ja wiem o co ci chodzi z tym niestresowaniem sie bo moge na to popatrzec jeszcze z dystansem ale rozumiem tez dziewczynki ktore mierza bo szukaja jakiegokolwiek sygnalu, reakcji organizamu ze moze jednak :happy2: ja narazie nie mierze ... z reszta wiem jakbym zaczela mierzyc co by powiedzial moj mąż wiec narazie ... hmmm odpuszczam ale chcialabym chociaz jeden cykl sprawdzic jak to wyglada ze mna ale dopiero po unormowaniu sie organizmu - teraz jest 1 cykl bez tabletkowy :-D:-D:-D
tikanis co do ciekawych objawow myslalam o tym pobolewaniu brzuszka i zmeczeniu - moze to fasolka sie zagnierzdzala ;-)i tak jak dziewczynki pisza 3 cykle to dopiero poczatek teraz malo komu odaje sie nawet w tych 3 probach!
jak juz kiedys pisalam moja ginka zaczela sie smiac z nastawienia mojego męża - ujeła to tak: niech on sobie najpierw poprobuje bo tak szybko to mu nie pojdzie! :confused2: wiec glowa do gory w tych czasach to normalne :blink: i nie strsuj sie bo zycie zaskakuje !!! :tak:
pixella77 spokojnie poki nie ma @ prosze nie krakać!!!! :tak:
 
dzieki wielkie wezme dzisiaj chyba zaszkodzic nie zaszkodzi a za kilka dni zrobie tescik i bede wiedziec jak co to odstawie i dostane okres a jak sie uda(na co mam nadzieje)to zobacze co mi powie lekarz..bo chyba duphaston nikomu jeszcze nie zaszkodzil:)..
Moj ginekolog stwierdzil ostatnio ze zawsze zolnierze walczyli dlugo zanim odniesli zwyciestwo wiec zebym nie naciskala na meza bo sie jeszcze zamknie w sobie i nic nie zdola zdzialac:)..wiec jesli w tym cyklu nic nie wyjdzie to sprobujemy nastepnym cyklu....
A w sierpniu wyjazd nad morze i wesele znajomych wiec moze wtedy zaskoczy jak cos bo sie odstresujemy...:)
Do wszystkich czekajacych na @- nie ma co myslec bo samym mysleniem przywolujemy to co zle:)a wiec pozytywne myslenie kluczem do sukcesu...
 
A w sierpniu wyjazd nad morze i wesele znajomych wiec moze wtedy zaskoczy jak cos bo sie odstresujemy...:)
Rzeczywiście urlop to świetny czas na poczęcie dzidziusia :-) Nie jest się tak zmęczonym, zero stresu.
A co do duphastonu- to ja brałam od 18dc do 28dc(robiłam test jak był negatywny to odstawiałam) a @ przychodziła po 3 dniach- cykle mam 31 dniowe. Ale Rudka ma rację lepiej skonsultuj się z lekarzem żeby branie miało jakiś sens.

nienius- hehe widzę że spodobało Ci się określenie gruba torba :-D nie ma to jak mieć starszego brata ;-)no byłam troszke pulchna, albo nie nie pulchna tylko ubita... :tak:
Jak wczoraj przeczytałam gruba torba to się prawie popłakałam ze śmiechu, świetnego masz brata :-)

Witaj Tricolor

Tikanis proszę się nie martwić.To jest mój chyba 5 cykl starań(już straciłam rachubę) ale się nie przejmuje. Trzeba walczyć o swoje marzenia a My Ci pomożemy w tej walce :-) Głowa do góry póki nie ma @ to jeszcze nic nie wiadomo.
 
Ostatnia edycja:
kinguś ty naprawde masz za 3 dni obrone :confused: jejku i nic sie nie strsujesz??? ja na sama mysl juz trzese kolankami a nawet pracy jeszcze nie napisalam!!!! :cool2:
koNkRetna ja ma dwoch starszych braci baaardzo dobrze cie rozumiem :tak: ich ulubiona zabawa bylo ciaganie mnie za wlosy po podlodze :baffled:
nic mi sie nie chce robic nawet pracować ehh... a moge sie uczyc w pracy bo akurat sie obrobilam z robotka :happy2: a tu taaaaaaki leń:-(
 
reklama
dzieki wielkie wezme dzisiaj chyba zaszkodzic nie zaszkodzi a za kilka dni zrobie tescik i bede wiedziec jak co to odstawie i dostane okres a jak sie uda(na co mam nadzieje)to zobacze co mi powie lekarz..bo chyba duphaston nikomu jeszcze nie zaszkodzil:)..
Moj ginekolog stwierdzil ostatnio ze zawsze zolnierze walczyli dlugo zanim odniesli zwyciestwo wiec zebym nie naciskala na meza bo sie jeszcze zamknie w sobie i nic nie zdola zdzialac:)..
lepiej nie brac i odstawiac na wlasna rekę bo to jednak hormon i moze miec wpływ na nastepne cykle...
fajnie powiedziane o zołnierzykach:)

eve dzieki ze chociaz Ty mnie rozumiesz, juz nic nie bede pisac na ten temat,kazdy ma swoje racje i trzyma sie tego co uwaza za sluszne,jak tempka komus pomaga to niech mierzy,najwazniejsze sa efekty:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry