reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
Romeczko a co u ciebie?

a co u mnie?fajnie ze pamietasz...a bez zmian wiekszych...czytam was co dziennie,takze jestem na bierzaco.i tak to nic poza tym sie nie dzieje...niestety swieta spedzam w uk i ostatnio mam takie doly ze szok,chyba upije sie w wigilie hahah bo co mi pozostalo?!pozdrawiam cie goraco!
 
a co u mnie?fajnie ze pamietasz...a bez zmian wiekszych...czytam was co dziennie,takze jestem na bierzaco.i tak to nic poza tym sie nie dzieje...niestety swieta spedzam w uk i ostatnio mam takie doly ze szok,chyba upije sie w wigilie hahah bo co mi pozostalo?!pozdrawiam cie goraco!

Główka do góry Romeczko, chyba kazda z nas w swieta bedzie myślec o tym naszym najwiekszym marzeniu i to jest nieuniknione, napewno łezki poleca, ale przeciez mimo wszystko swięta z założenia sa radosne i zycze Tobie kochana zeby ta radosć ciebie nie ominęła.
Romeczko jest tyle dni w całym dłuuuuugim roku na smutki, więc chociaż swieta spróbuj przezyć z usmiechem, bo nie warto psuc sobie tak pieknych dni.
A moze własnie postanów sobie, że w Świeta Bozego Narodzenia nic nie popsuje tego wyjatkowego nastroju i nie dasz się żalom i złosciom, żeby nie wiem co?!!!!!:happy::happy::happy:
 
Witajcie wieczorna pora kochane :-)
Wybaczcie,ze nieodniose sie do waszych postow,ale jest tego zaduzo:tak:
Przelecialam,i przeczytalam ale juz niepamietam co do kogo mialabym napisac:zawstydzona/y:

Pamietam jedynie ze trzeba trzymac kciuki za niektore z was bo robily betke,testy wiec zaciskam za pozytywy :-)
Sisi nastepnym razem sie uda :tak:
Katastrofaxxx daj znac co i jak u ciebie:tak:Wierze ,ze wszystko ok.
Imagine zobacz sobie na ta stronke u mnie i wszystkich moich znajomych sprawdzilo sie co do dzdzi Komu Chłopca, Komu Dziwczynkę ?


Niestety ja musze postarac sie jeszcze ,betka spadla.Do tego dzis zaczelam plamic wiec jutro bedzie @.Ale dobrze,ze sie nienastawialam na ciaze bo wsumie nieczulam sie na nia,nawet w mojej glowie jakos tak niebylo tego przeczucia .I niemialam wielkiego rozczarowania,ale oczywiscie nadzieja byla:-(No ja trzeba sie starac dalej wlasnie minol rok od starania:baffled:Co do testow ,to mi tydzien temu pokazal dwie kreseczki i jednak nieciaza takze testy sie myla,najlepiej zrobic badanie krwi est najszybszym i w 100% pewnym!!!!Mnie lekarz tez badal i tez niby czol ze ciaza wczesna a co ????
Teraz jest mnie niestety troche mniej na forum niestety kupa roboty,i nawet moze dobrze,ze to nieciaza bo gdyby sampoczucie niesluzylo to by byla lipa jak nic.Swieta sa u mnie robione tylko przezemnie,maz prauje alymi dniami a ja walcze ze zbuntowanym trzy latkiem sprzatajac,myslac co i jak z tymi swietami,potem selwester,i 2 stycznia urodziny mojego syna takze czeka mnie sporo.Dodam,ze bedziemy miec gosci z polski brat meza z ciezarna zona i tez trzy letnia coreczka takze bedzie sajgon,szkoda ze przyjada dopiero 23 grudnia mozna powiedziec,ze na gotowe:happy:Mam tu niby tesciowa ale bardzo sie niedogadujemy ale to dluga histaria ,i niestety niemoge na nia lczyc jesli chodzi o pomoc zreszta pomyslcie sobie sami o niej jezeli jej wszystkie dzieci i matka bedzie tu a ona jedzie do ojca do pl:wściekła/y:to pomyslcie co to za matka,jaka to osoba???
kURCZE ALE ZANUDZILAM

wybaczcie;-)

A tak na marginesie poszalalam z pokojem i mam czerwono,lekko brazowe sciany:-pTakze nienudzilam sie i oczywiscie dalej sie nienudze:tak:

Buzki kochane dzieki ze pamietalyscie o mnie :-)
 
Oj dziewczynki jak to dobrze mieć wsparcie!!! w stadzie zawsze bezpieczniej. Ja czekam do niedzieli... Z drugiej strony jak zaciężę to dopiero będę się Was radzić. Moja sytuacja jest inna mieszkam w Szkocji gdzie mentalność i podejście do tych spraw jest zupełnie inne. Otóż wychodzi się z założenie że ciąża to nie choroba i nie należy ingerować, co za tym idzie, ciąża to nie choroba więc i ginekolog lekarz nie potrzebny jest. Wszystko przejmuje położna. Badania są podstawowe niezbędne minimum. W przychodni robią 2 testy i tak stwierdzają ciąże dopiero w 3 miesiącu robią USG więc nawet jak jest ciąża pozamaciczna to dowiesz sie pewnie w tym czasie. Trochę mnie to przeraża, podobno wiele dobrego za tym idzie ale wychowując się w Polsce gdzie odkrywając że zaciężyłaś biegniesz do gina i on Cię bada i jest inaczej jesteś spokojniejsza i jakby bardziej przygotowana zawsze.... Och będę się o to martwić jak zaciężę...

Gdzie jest Katastrofka!! Jakieś wieści od niej może nieuważnie czytałam forum i coś mi umknęło!! Mam nadzieję żę to nie było nic groźnego!!

A i jeszcze coś mój partner jest Węgrem i nasza wspólna znajoma Węgierka też niemogła zaciężyć lata i ona powiedziała że często przyczyną jest PH które na wkutek zapaleń zakażeń i innych takich jest zmienione i podobno bardzo często to jest powodem niezdolności do zajścia w ciążę. Ona dowiedziała się o tym od znajomej i wróciła na Węgry tylko po to aby lekarz jej przepisał zastrzyki normujące PH ciała ( W Szkocji ten lek nie jest zarejestrowany niestety) zastrzyków było podobno 5 ale drugiego już nie odebrała bo okazało się że jest w ciąży!! Więc jak ja nie będę mogła przez dłuższy czas to wybiorę się z moim Misiem na Węgry tylko w celu zdobycia tego cudu. Nie wiem czy takie coś stosuje się w Polsce ale chyba warto się dowiedzieć jak nie to dam wam nazwę tych zastrzyków ale niestety po Węgiersku.
 
Ostatnia edycja:
nie wiem czy jeszcze ktoś jest ale przeczytałam na teście owulacyjnym że do 10 000 miu/ml nie ma wpływu na test. no a ten wynik to 4 tyg ciąża, więc co o tym myslicie?
 
Agniesiak poczytaj sobie;-)

Metoda Billingsów - ocena śluzu szyjkowego
Kiedy skończy się miesiączka, ilość wydzieliny w pochwie jest niewielka, a powodem jest zmieniający się poziom hormonów płciowych. To tzw. okres suchy, niepłodny, co nie sprzyja żywotności i aktywności plemników.
clip_image002.gif

clip_image003.jpg

Trwa on średnio 4 dni. Początek okresu płodnego sygnalizuje obfitszy śluz, początkowo gęsty o zabarwieniu białożółtym, zarówno w pochwie, jak i w przedsionku pochwy.
Następnie zmienia się on w przejrzysty, lepki, rozciągliwy, przypominający białko jajka. Szczyt płodności przypada w połowie cyklu. Ostatni dzień obecności takiego śluzu w pochwie to dzień jajeczkowania. Po owulacji śluz znowu staje się gęsty, matowy i nie daje się wyciągać w nitki. Należy jeszcze odczekać 3 dni i można współżyć aż do następnej miesiączki. Wtedy zaczyna się drugi w czasie cyklu okres niepłodności.
Śluz estrogenny (okołoowulacyjny)
Śluz gestagenny (poowulacyjny)
przejrzysty
nieprzejrzysty
szklisty
mętny, kłaczkowaty, gęsty
elastyczny
przyczepny
ciągnący się
nie ciągnący się
daje uczucie wilgotności w pochwie
nie ma uczucia wilgotności w pochwie
śliski
lepki, nieśliski
czasami z domieszką krwi
białawy lub żółtawy





Metoda termiczno-objawowa
Metoda ta łączy mierzenie temperatury, obserwację zmian wyglądu śluzu i badanie szyjki macicy. W fazach niepłodnych szyjka macicy jest twarda, skierowana ku tyłowi. Jej zewnętrzne ujście jest zamknięte.
W okresie płodnym szyjka staje się miękka, lekko uniesiona do przodu a miejsce szyjki ku górze i rozwarte na szerokość opuszki palca. Badania ujścia szyjki macicy powinien nauczyć lekarz z poradni planowania rodziny.
Przy ustalaniu początku okresu płodnego wybierasz wcześniejszy objaw, który zauważysz: rozpulchnienie szyjki macicy, podwyższoną temperaturę lub dający się wyciągać w nitki śluz szyjkowy. Natomiast koniec okresu płodnego sygnalizuje całkowity zanik wszystkich objawów świadczących o płodności.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Wady:




Metody naturalne
Metoda termiczna
W czasie jajeczkowania wzrasta poziom progesteronu - hormonu, który sprzyja utrzymaniu ewentualnej ciąży. Jednocześnie zwiększa on ciepłotę ciała. W dniu owulacji temperatura gwałtownie podnosi się o 0,5 - 1C i stopniowo obniża się aż do wystąpienia miesiączki.
Trzeba więc codziennie rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, sięgnąć po termometr. Wyniki najlepiej odnotowywać na papierze milimetrowym, wtedy dzień owulacji uwidoczni się na wykresie, jako linia gwałtownie wznosząca się do poziomu ponad 37C. 5 dni przed tym skokiem temperatury i 4 dni po nim to okres zalecanej wstrzemięźliwości w kontaktach seksualnych.
Metoda termiczna polega na systematycznym, codziennym mierzeniu i dokładnym zapisywaniu temperatury ciała (tuż po przebudzeniu i zawsze tym samym termometrem). U zdrowej kobiety w czasie jajeczkowania ciepłota ciała nieznacznie spada, a następnie podnosi się, często nawet do 37,5C. Przez całą drugą połowę cyklu utrzymuje się na tym poziomie. Od 3 dnia podwyższonej temperatury zaczyna się okres niepłodny. Na początku stosowania metody termicznej należy przez co najmniej sześć cykli współżyć tylko po owulacji.
Stosowanie metody termicznej znacznie ułatwia aparat Bioself 2000. Podnosi również skuteczność tej metody do 97%. Jest to elektroniczny termometr z komputerem. tak zaprogramowany, by eliminował ewentualne błędy przy pomiarze temperatury oraz interpretacji jego wyników. Aparat sam dostosowuje się do zmian cyklu i pozostaje dokładny nawet wówczas, gdy cykle są nieregularne. Naciskając odpowiedni przycisk, kobieta może w każdej chwili odczytać informację o płodności w danym dniu. Przyrząd ten można kupić w aptece.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Jak rozpoznać zbliżającą się owulację:
Śluz:

Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny.od koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję owulacja.
Temperatura:
clip_image004.jpg
Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie.

Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji.

Wiemy już, jak określić okresy płodne i niepłodne na podstawie obserwacji śluzu i temperatury.

Dodatkowe objawy:

Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to:

  • napięcie piersi, wrażliwość brodawek;
  • ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym;
  • plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi.

Ostatnie badania mówią o tym, że odbywanie stosunków codziennie, albo nawet kilka razy dziennie, na dwa dni przed i w dzień owulacji poprawia odsetek ciąż. Chociaż liczba plemników jest wtedy zmniejszona w ejakulacie, to stale odnawiany zapas plemników ma znacznie większe szanse na wnikanie do śluzu i zapłodnienie komórki jajowej.

Dziękuję Kochana za wyjaśnienie, teraz to ja kumam:happy:

Wiecie co, kupiłam sobie jeszcze jeden test, bo betka jest droga, a ja juz wydałam stówę na usg :-(.

Zrobić lepiej jutro rano, czy dziś wieczorem?
Ale kurczę, pani w aptece powiedziała, że jeśli jeden wyszedł pozytywnie, to właściwie pewne...

Kochana... to napewno fasolka!!:tak::-D GRATULACJE!!:happy:

Ja juz powoli bede sie zegnac jutro pierwszy dzien w pracy po 6 tyg l4 takze trzeba sie wyspas i brac do roboty wstaje o 5 takze dobranoc kochane jutro zajrze do was ale po 18 wczesniej nie dam rady buzki kochane slodkich snow:*

Dobranoc sisi86:tak: i do jutra!!:-D

Oj dziewczynki jak to dobrze mieć wsparcie!!! w stadzie zawsze bezpieczniej. Ja czekam do niedzieli... Z drugiej strony jak zaciężę to dopiero będę się Was radzić. Moja sytuacja jest inna mieszkam w Szkocji gdzie mentalność i podejście do tych spraw jest zupełnie inne. Otóż wychodzi się z założenie że ciąża to nie choroba i nie należy ingerować, co za tym idzie, ciąża to nie choroba więc i ginekolog lekarz nie potrzebny jest. Wszystko przejmuje położna. Badania są podstawowe niezbędne minimum. W przychodni robią 2 testy i tak stwierdzają ciąże dopiero w 3 miesiącu robią USG więc nawet jak jest ciąża pozamaciczna to dowiesz sie pewnie w tym czasie. Trochę mnie to przeraża, podobno wiele dobrego za tym idzie ale wychowując się w Polsce gdzie odkrywając że zaciężyłaś biegniesz do gina i on Cię bada i jest inaczej jesteś spokojniejsza i jakby bardziej przygotowana zawsze.... Och będę się o to martwić jak zaciężę...

Wiem Kochana jak tam jest..:dry: Mój brat mieszka w Edinburghu.... i opowiadał.. współczuję, naprawdę- wracaj do nas;-)
 
Agniesiak poczytaj sobie;-)

Metoda Billingsów - ocena śluzu szyjkowego
Kiedy skończy się miesiączka, ilość wydzieliny w pochwie jest niewielka, a powodem jest zmieniający się poziom hormonów płciowych. To tzw. okres suchy, niepłodny, co nie sprzyja żywotności i aktywności plemników.
clip_image002.gif

clip_image003.jpg

Trwa on średnio 4 dni. Początek okresu płodnego sygnalizuje obfitszy śluz, początkowo gęsty o zabarwieniu białożółtym, zarówno w pochwie, jak i w przedsionku pochwy.
Następnie zmienia się on w przejrzysty, lepki, rozciągliwy, przypominający białko jajka. Szczyt płodności przypada w połowie cyklu. Ostatni dzień obecności takiego śluzu w pochwie to dzień jajeczkowania. Po owulacji śluz znowu staje się gęsty, matowy i nie daje się wyciągać w nitki. Należy jeszcze odczekać 3 dni i można współżyć aż do następnej miesiączki. Wtedy zaczyna się drugi w czasie cyklu okres niepłodności.
Śluz estrogenny (okołoowulacyjny)
Śluz gestagenny (poowulacyjny)
przejrzysty
nieprzejrzysty
szklisty
mętny, kłaczkowaty, gęsty
elastyczny
przyczepny
ciągnący się
nie ciągnący się
daje uczucie wilgotności w pochwie
nie ma uczucia wilgotności w pochwie
śliski
lepki, nieśliski
czasami z domieszką krwi
białawy lub żółtawy





Metoda termiczno-objawowa
Metoda ta łączy mierzenie temperatury, obserwację zmian wyglądu śluzu i badanie szyjki macicy. W fazach niepłodnych szyjka macicy jest twarda, skierowana ku tyłowi. Jej zewnętrzne ujście jest zamknięte.
W okresie płodnym szyjka staje się miękka, lekko uniesiona do przodu a miejsce szyjki ku górze i rozwarte na szerokość opuszki palca. Badania ujścia szyjki macicy powinien nauczyć lekarz z poradni planowania rodziny.
Przy ustalaniu początku okresu płodnego wybierasz wcześniejszy objaw, który zauważysz: rozpulchnienie szyjki macicy, podwyższoną temperaturę lub dający się wyciągać w nitki śluz szyjkowy. Natomiast koniec okresu płodnego sygnalizuje całkowity zanik wszystkich objawów świadczących o płodności.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Wady:




Metody naturalne
Metoda termiczna
W czasie jajeczkowania wzrasta poziom progesteronu - hormonu, który sprzyja utrzymaniu ewentualnej ciąży. Jednocześnie zwiększa on ciepłotę ciała. W dniu owulacji temperatura gwałtownie podnosi się o 0,5 - 1C i stopniowo obniża się aż do wystąpienia miesiączki.
Trzeba więc codziennie rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, sięgnąć po termometr. Wyniki najlepiej odnotowywać na papierze milimetrowym, wtedy dzień owulacji uwidoczni się na wykresie, jako linia gwałtownie wznosząca się do poziomu ponad 37C. 5 dni przed tym skokiem temperatury i 4 dni po nim to okres zalecanej wstrzemięźliwości w kontaktach seksualnych.
Metoda termiczna polega na systematycznym, codziennym mierzeniu i dokładnym zapisywaniu temperatury ciała (tuż po przebudzeniu i zawsze tym samym termometrem). U zdrowej kobiety w czasie jajeczkowania ciepłota ciała nieznacznie spada, a następnie podnosi się, często nawet do 37,5C. Przez całą drugą połowę cyklu utrzymuje się na tym poziomie. Od 3 dnia podwyższonej temperatury zaczyna się okres niepłodny. Na początku stosowania metody termicznej należy przez co najmniej sześć cykli współżyć tylko po owulacji.
Stosowanie metody termicznej znacznie ułatwia aparat Bioself 2000. Podnosi również skuteczność tej metody do 97%. Jest to elektroniczny termometr z komputerem. tak zaprogramowany, by eliminował ewentualne błędy przy pomiarze temperatury oraz interpretacji jego wyników. Aparat sam dostosowuje się do zmian cyklu i pozostaje dokładny nawet wówczas, gdy cykle są nieregularne. Naciskając odpowiedni przycisk, kobieta może w każdej chwili odczytać informację o płodności w danym dniu. Przyrząd ten można kupić w aptece.
Zalety:

  • metoda dla stałych partnerów będących w ustabilizowanych związkach
Jak rozpoznać zbliżającą się owulację:
Śluz:

Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny.od koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję owulacja.
Temperatura:
clip_image004.jpg
Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie.

Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji.

Wiemy już, jak określić okresy płodne i niepłodne na podstawie obserwacji śluzu i temperatury.

Dodatkowe objawy:

Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to:

  • napięcie piersi, wrażliwość brodawek;
  • ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym;
  • plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi.

Ostatnie badania mówią o tym, że odbywanie stosunków codziennie, albo nawet kilka razy dziennie, na dwa dni przed i w dzień owulacji poprawia odsetek ciąż. Chociaż liczba plemników jest wtedy zmniejszona w ejakulacie, to stale odnawiany zapas plemników ma znacznie większe szanse na wnikanie do śluzu i zapłodnienie komórki jajowej.

Dziękuję Kochana za wyjaśnienie, teraz to ja kumam:happy:

Wiecie co, kupiłam sobie jeszcze jeden test, bo betka jest droga, a ja juz wydałam stówę na usg :-(.

Zrobić lepiej jutro rano, czy dziś wieczorem?
Ale kurczę, pani w aptece powiedziała, że jeśli jeden wyszedł pozytywnie, to właściwie pewne...

Kochana... to napewno fasolka!!:tak::-D GRATULACJE!!:happy:

Ja juz powoli bede sie zegnac jutro pierwszy dzien w pracy po 6 tyg l4 takze trzeba sie wyspas i brac do roboty wstaje o 5 takze dobranoc kochane jutro zajrze do was ale po 18 wczesniej nie dam rady buzki kochane slodkich snow:*

Dobranoc sisi86:tak: i do jutra!!:-D

Oj dziewczynki jak to dobrze mieć wsparcie!!! w stadzie zawsze bezpieczniej. Ja czekam do niedzieli... Z drugiej strony jak zaciężę to dopiero będę się Was radzić. Moja sytuacja jest inna mieszkam w Szkocji gdzie mentalność i podejście do tych spraw jest zupełnie inne. Otóż wychodzi się z założenie że ciąża to nie choroba i nie należy ingerować, co za tym idzie, ciąża to nie choroba więc i ginekolog lekarz nie potrzebny jest. Wszystko przejmuje położna. Badania są podstawowe niezbędne minimum. W przychodni robią 2 testy i tak stwierdzają ciąże dopiero w 3 miesiącu robią USG więc nawet jak jest ciąża pozamaciczna to dowiesz sie pewnie w tym czasie. Trochę mnie to przeraża, podobno wiele dobrego za tym idzie ale wychowując się w Polsce gdzie odkrywając że zaciężyłaś biegniesz do gina i on Cię bada i jest inaczej jesteś spokojniejsza i jakby bardziej przygotowana zawsze.... Och będę się o to martwić jak zaciężę...

Wiem Kochana jak tam jest..:dry: Mój brat mieszka w Edinburghu.... i opowiadał.. współczuję, naprawdę- wracaj do nas;-)
 
A no jest... W Edynburgu chyba nie jest jeszcze tak 'Dziwnie' ja mieszkam w Aberdeen i u nas nawet nie można poznać płci dziecka :wściekła/y: w czasie całej ciąży masz tylko usg 2 razy i nie dowiesz się od położnej czy chłopak czy dziewucha bo.... podobn jest wiele par z Chin i Filipin co chą mieć albo dziewczynkę albo chłopca i jak jest to czego nie chcieli to usuwają nawet ciąże zaawansowane więc jest zakaz informowania o płci więc jak zaciężę to i tak na jedną wizytę do polski przyjadę żeby się upewnić że jest wszystko w porządku.
Ps mam pytanie czy jak się już zacięży a jak jest się jeszzce przed możliwą miesiączką do czy jajniki pobolewają?? Ja mam dziwne kłócie w jajnicki i czasem po środku....
Agniesiak a Twój brat to też się starał o dzidzie i wie jak to jest w szpitalu ze swojego doświadczenia?? Pozdrawiam!!!
Ps Martyna ty chyba zafasolkowałaś gratuluję!!
Ps Kewinka to że plamisz nie znaczy że w ciąży nie jesteś test mógł wyjść prawidłowo!! Trzymam kciuki za to aby wstręciula się nie rozkręciła i aby to było tylko plamienie a nie @ czasem wiem że tak jest. Nawet do kilku miesięcy ciąży!! Tyle ile nas tyle przypadków.
A poza tm niestety testów przed spodziewaną miesiączką lepiej nierobić bo.... 40 - 50 % wczesnych ciąż zostaje wydalonych z pierwszą miesiączą. Więc czasem lepiej nie wiedzieć że się w ciąży było a jej już nie ma, więc dziewczynki kochane trzymajmy się razem i nie róbmy testów przed terminem @ bo wtedy można się bardzo zasmucić!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Katerinko widze,ze nowa tu jestes :-D Witam
Co do testu mnie juz raz oklamaly w styczniu tego roku,teraz robilam po terminie spodziewanej @ wyszly 2 kreski poszlam do gina ktory wymacal ,ze moze i jest ale wczesna.Zrobil test z siuskow ktory wyszedl niepewny,wiec zrobil betke byla lekko podniesiona,wczoraj mialam drugi raz robiona i dzis wynik ze sie obnizyla i ze w ciazy niejestem i do tego przychodzi @ i jak pisalam zadnych objaw niemialam .@ spoznial do dzis dokladnie 11 dni.Takze w moim przypadku raczej cudu niebedzie ;-)

Wpisze sie na staraczki 2009 przynajmiej mile wsparcie,super dziewczyn ;-)
 
Do góry