reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

:-Dmartysia zrob jutro test ciazowy i zobaczysz ale z tego co widze masz 26 dc to moze jeszcze byc za wczesnie poczekaj pare dni bedzie dobrze:-Dzobaczysz:tak:

ja poije se kakalko bo mi taki smak przyszedl az mi wstyd ze dzis tak zre :wściekła/y:to do mnie nie podobne ale co nioewiem co mam robic takie mam smaki hihi:-D
testuje w sobotę jak mi nie przylezie @!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Sisi to dotyczy zatrudnionych na czas określony.
Jeśli ciąża wychodzi na jaw i masz umowę na czas określony to pracodawca poprostu może Ci jej nie przedłużyć, chyba, że w dniu rozwiązania umowy jesteś już w 12/13 tygodniu ciąży. Wówczas musi Ci przedłużyć umowę do dnia porodu.

Oto dowody:

Gdy masz umowę podpisaną na czas nieokreślony, jesteś w najbardziej komfortowej sytuacji, bo pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy w okresie ciąży (chyba że dopuściłaś się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych lub utraciłaś uprawnienia konieczne do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku).
Gdy masz umowę na: czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy, okres próbny przekraczający 1 miesiąc czy „na zastępstwo” i uległaby ona rozwiązaniu po upływie 3. miesiąca ciąży – pracodawca jest zobowiązany do przedłużenia umowy do dnia porodu. Przysługuje ci zasiłek chorobowy przez cały okres ciąży. Z dniem porodu tracisz status pracownicy, a tym samym prawo do urlopu macierzyńskiego, ale przysługuje ci zasiłek macierzyński (w wysokości 100 proc. pensji). Będziesz go otrzymywać przez 18 tygodni (jeśli to twoje pierwsze dziecko), 20 tygodni (przy kolejnym dziecku) lub 28 tygodni (gdy urodziłaś wieloraczki).
Za czas niezdolności do pracy z powodu problemów zdrowotnych kobieta ciężarna zawsze otrzymuje równowartość 100 proc. wynagrodzenia (za pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca, a potem ZUS). Pamiętaj: zarówno ZUS, jak i pracodawca są uprawnieni do kontrolowania ubezpieczonych co do prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich.
 
Nie no spoko-tych przepisów jest tyle, że głowa boli :-) Pracuję rok w kadrach, a i tak głowa mała, żeby to wszystko zrozumieć i jeszcze pamiętać. Kadry i płace to studnia wiedzy bez widoku dna hehe.
 
Ostatnia edycja:
wstawiam zdjecie z mezusiem i naszym malenstwem
Ślicznie wyglądacie :tak::tak::tak::tak:

Wiecie co, chyba się udało...
Dziś rano zobaczyłam dwie kreseczki :-)
Gratuluje:-):-):-)

witam....
mam do was prośbę bo już zaczynam wariować co sądzicie o tym co napisze proszę o szczerą odpowiedz ....przede wszystkim staram sie o drugą dzidzie ....Przy pierwszym dziecku mialam zupelnie inne objawy nizeli w tej chwili prosze ocencie bo zwarjuje
Najlepiej poczekać do dnia @ i zrobić test.

Kingus- moja KOCHANA tak sie ciesze ze dostalas zielone swiatelko po @, superrrrrrr.
( ps. A jak tam moje ziolka :rofl2:)
Teraz z kasą trochę cienko ale jak tylko się pojawi to dokupię resztę.
Buziaczki :-D:-D

Czesc dziewuszki!pamietacie mnie jeszcze?u mnie bardzo lipnie.dzisiaj przyszla @,dopiero skonczylam antybiotyk po zapaleniu pecherza,a @ przyszla o 5 dni za wczesnie(to mi sie nie zdarza):no:.jestem juz bardzo wyczerpana psychicznie.
Rozumiem co czujesz ale pamiętaj, że my zawsze na Ciebie czekamy:tak:
Czasem warto trochę odpuścić, zapomnieć się...
Będzie dobrze słonko;-)

.
Cały czas jestem wzdęta to też normalne? :confused: Do tej pory tylko przy@ tak miałam.
spać nie moge... mdli mnie i boli podbrzusze :(
Trzymam kciuki za wynik testu :tak::tak:

Kolejną owulację mam 01.01.2009 !!! :-D
Nowy rok mąż musi powitać kosmicznym wystrzałem :-)
Super data :-):-):-)

hej czy wg was mozliwe jest zeby sie udało po przytulanka w 8dc (cykl 26 dni - owu pewnie 11dc). wg mnie na pewno nie , ale jestem ciekawa waszej opinii
Pewnie, że możliwe :tak::tak::tak:

A ja dziś zrobiłam test i wyszła tylko I kreska :-(
Poczekaj jeszcze troszkę i powtórz, trzymam kciuki ;-)
Kinguś-słoneczko-zobaczysz, ze wszystkie dostaniemy po maluszku...:tak:już niebawem!!! ja tak naprawde to jakbym miala teraz wybierac to wolałabym, zebyś Ty pierwsza miala zdrową i sliczną pocieche niz np ja...choc ja też chcialabym...ale Ty tyle juz przeszlas, taka dzielna bylas i jesteś i silna ... a ja dopiero zaczynam starania...wiec mam takie poczucie gdzieś w srodku, ze Tobie pierwszej bobasek się należy i naprawdę bardzo mocno Ci dopinguję!!! Napisz od kiedy dostałas zielone swiatełko? czy zaczynasz w grudniu staranka??? Bo wiesz...tyo magiczny czas...a poza tym dzieciaki urodzone we wrześniu (czyli poczęte w grudniu) są naprawde kochane...jak np. kropeczka:-D:-D:-D wiec zycze Ci szybiego zafasolkowania w ten magiczny czas świateczny:tak::-):tak:

od tego siebie tu mamy!!!! :tak::-D a ja bardzo wierze ze szybciutko sie uporasz z fasolka bo bardzo na nią "zasłużylaś" ! :rofl2:

No i się przez Was popłakałam, naprawdę kochane jesteście.
Tyle czekam na maleństwo, że nic mi się nie stanie jak załapie się po Was na fasolkę ;-);-)
Chyba napiszę list do św. Mikołaja o kruszynki dla Nas wszystkich.
Teoretycznie mam @ dostać 15.12 a owulka powinna być do końca grudnia :tak: W przyszłym tygodniu idę do ginki zobaczymy jakie leki mi zaproponuje na te moje leniwe jajniki ;-)
 
reklama
martyna, sisi, olica- dziekuje kochane za odpowiedz , juz co nieco sie dowiedzialam jestemna l-4 od dzis czyli od 8 grudnia,,, termin porodu mam wyznaczony albo na 29 maj albo 3 czerwca.. a to wychodzi od 8 grudnia do 3 czerwca 178 dni lub chyba mniej bo ja liczylam jakby porod sie opoznil troche i nastail do 7 czerwca to wtedy wychodzi 178 dni takze nie przekrocze tych 182 dni wiec problemu miec nie bede... co do l4 mam na nim napisane B2 a wiec ciazowe ale moge chodzic.. juz dzwonilam donaszej kadrowej i zaswiadczenia nie musze miec , wystarczy ze dam ksiazeczke ciazy... cyz tam xero... i juz... a jak bede u gina to takie zaswiadczenie na wszelki wypadek sobie zalatwie... martwie sie tylko o ta wyplate po uplywie 33 dni co pracodawca placi.. bo mamy z mezem jakies tam zobowiazania i ta terminowosc wplywania mojej wyplaty jest wazna dla nas... takze hmm a slyszlaam ze zus roznie to wyplaca raz z 2 tyg opoznienien od normanego terminu wyplaty... takze hmm.. moze jakby tam zadzwonic pozniej po uplaywie 33 dni do zusu i powiedziec zeby uwzglednili mnie w pierwszej kolejnosci przy przelwach moze to by cos poskutkowalo?? hmmm..
kingus- dziekuje kochana - trzymam kciuki za nowy cykl aby sie udalo
 
Do góry