reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

marcia26...gratuluję!!!!

teraz to nie ma sie co martwić kochana, leć do ginka, ale uprzedzam, ze wizyta może nie byc niczym ciekawym, na usg musisz poczekac do 7-8tc....
 
reklama
pixela
a wiek ciąży liczy się od momentu ostatniej @ czy od momentu maximum dni płodnych? bo różnie słyszałam :sorry:
bo jezeli od ostatniej miesiaczki to 3.12.2008 (wtedy jest wizyta) to bede w 6tc,
jezeli od max płodnych to bede w 3tc :confused2:
 
Hej Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam wspaniałą wiadomość!!!!!
Wczoraj robiłam test i... wyszły mi piękne dwie grube kreski!!!!!!!!!!!:-):-):-D:-D Jupppiii!!!! W środę idę do gina. Jestem mega szczesliwa ale mam tez mega pietra, bo martwie sie czy wszytko z fasolkiem ok.

wielkie gratulacje !!!!!!!!!!!!! spokojnych pieknych miesiecy z malenstwem pod sercem!!!! :tak::tak::tak:
ps. ogolnie wiek ciązy liczysz od @ chociaz chyba na usg pokaze sie wiek plodu ktory bedzie wlasnie krotszy.
wybaczcie dziewczynki ze nie pisze ... ale jakos weny brak ! :confused2:
pozdrawiam i trzymam za was kciuki!
 
Marcia wiek ciazy liczy się od pierwszego dnia @..ale to dlatego, ze zazwyczaj bierze sie pod uwage cykl 28 dni...jeśli miałas cykle dłuzsze to masz ciaże młodszą...pierwsze usg najlepiej 5 tygodni od owu....jak pójdziesz wczesniej może byc mało widać...wiec jesli owu miałas 14dc to serduszko zaczyna bic dopiero 21 dni po tym dniu wiec najlepiej pójsć 30-35 dni po owu dla pewnosci, ja miałam owu w 14-15dc, test II mi wyszedł w 28dc więc poszłam w 6t4dc i maluch miał 0,76cm i biło mu serduszko...ale chciałam pójsc później, bardzo sie bałam , ze to za wczesnie, nie było niestety terminów....
 
Ostatnia edycja:
Witam Was serdecznie :-)
Dopiero dołączyłam do grona "staraczek" :tak:
Skończyłam brać antyk. ( po 4 miesiacach) no i czekam na nasz mały cud...
Mam 29 lat :happy:

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich :biggrin2:
 
Dobry wieczór dziewczynki:-)
A ja mam wszystkie, jakiekolwiek kiedyś miałam objawy na @ - i co wy na to:confused:
Prawdą jest, że fasolkę możemy podejrzewać dopiero w chwili jak nie przyjdzie @ - gdy była regularna, bądź zaczną występować objawy typowo ciążowe i II:ninja2:
Także ja nie mówię o objawach i czekam do przyszłego tygodnia;-)
Zafasolkowane - oszczędzajcie się:rofl2:

Witaj Niunia27-coś widze, że się kroi fasoleczka...ale nie zaeszajmy...kiedy dokładnie spodziewasz się@ i kiedy testujesz? tylko nam tu ładnie prawdę napisz:laugh2::rofl2::laugh2:...a nie taki psikus jak mezowi:-D

Witajcie Dziewczynki!

w.kropeczko prolaktyna po obciążeniu to tzw rest z metoclopramidem, miałąm niedawno go robionego i dziś odebrałam wyniki. Polega on na pobraniu krwi na czczo, potem otrzymujesz tabletkę i czekasz równą godzinę i znów pobierają ci krew. Jest też taki test że dodatkowo czekasz jeszcze jedną godzinę czyli następne pobranie krwi po 120 minutach ale ja miałąm robioną pierwszą wersje.

dziękuję za odpowiedź...nie miałam pojecia o takim badaniu, wcześniej nie słyszałam o czymś takim nigdy:zawstydzona/y:..to chyba ja mam tej prolaktyny ze 100 razy więcej, bo nerwus ze mnie straszny:szok: A dlateczego robiłas taką prolaktynę-lekarz cię skierował? na jakiej podstawie?

to zależy od osoby, ale w granicach 37 stopni (mniej więcej od 36.8-37.3)

Faza lutealna (poowulacyjna) książkowo powinna trwać 14 dni, ale normą jest od 12-16 dni, tak że mieścisz się w dolnej granicy. W każdym cyklu jest inaczej, musiałabyś mierzyć parę cykli temperaturę aby dokładnie określić fazę lutealną, bo w jednym cyklu masz 12, a w innym będziesz miała 14.
)

Dziękuję za odpowiedź! Ja dopiero pierwszy cykl robiłam pełną obserwację, więc trudno mi powiedziec jak było wczesniej z fazą lutealną...co prawda w tym cyklu testy ow. były negatywne, ale temperatura spadła w 17dc...więc mam nadzieję, ze jednak owulacja była...zobaczymy jak bedzie w tym miesiącu.

Witam wszystkie starające się,my już się staramy od 4miesięcy i narazie niestety nic:no:
Już zaczynam się martwić czy wszystko ze mną w porządku,co wcale nie ułatwia starania o dzidziusia:-(
mam nadzieje że wszystkim nam się w końcu uda,pozdrawiam cieplutko.

Witaj Wiolu!
Kochanie-4 miesiące prób, choć wydaje Ci sie to pewnie wiecznoscią, tojak sama zobaczysz-i przekonasz sie na forum-wcale nie jest długo. Wiec nie wolno Ci się poddawac i wątpić w to, czy się uda! Jesteś swieżo po ślubie-wykorzystaj ten czas dla Was, cieszcie się poprostu z bycia razem i kochajcie całkiem spontanicznie..., na luzie, a wtedy na pewno Wam się uda...- bo najfajniejsze sa te "oczekiwane"wpadki:-)

w.kropeczko dziekuje i nawzajem.Naprawde umiesz na duchu podniesc-nie tylko mnie jak zauwazylam:tak:

dziękuję za miłe słowa Justynko...Zobaczysz, że Mikołaj się sprawdzi w tym roku:-D...po cichu mam nadzieję, ze u mnie może też...bo testowanie wypadnie tuż przed Wigilią:-)

w.kropeczka- rozgryzlas mnie, dokladnie jestem chyba taka jak ty,, zawsze sama wszytsko do konca.. a jak nie to czuje sie nie najlpeiej,, ale w tym momencie tak czy siak i tak tego nie docenia wiec trzeb atroszcyc sie omalenstwo..:tak:

No rozgryzlam Cię Tikanis...i wow-ale jestes słodka:-D:laugh2::-D
I cieszę się bardzo, że już wiesz co najważniejsze...bo napewno nie jsest to w tym momencie dla Ciebie praca...szczególnie w takich warunkach:no:
A...i gapa ze mnie...coś kliknełam i skasowałam twojego miala z prywatnych...tego z wczoraj...napisz proszę mi raz jeszcze...zakręcona jestem:rofl2:

zmierzyłam sie wczoraj i 56 kg, 92 74-90...nastepne pomiary za miesiąc zobaczymy ile mi przybedzie :-)...na razie 6cm w pasie....

No Pixelko-ale z Ciebie laska! Wymiary ja na wybiegu...:tak:Podziwiam, tymbardziej, ze masz w domu Wikę...
A brzusio-jestem pewna że na czas zdąży urosnac, tak, zebyś się moglam nim nacieszyć....a po porodzie znowu pięknie wróci do modelowych rozmiarow:-)

Hej Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam wspaniałą wiadomość!!!!!
Wczoraj robiłam test i... wyszły mi piękne dwie grube kreski!!!!!!!!!!!:-):-):-D:-D Jupppiii!!!! W środę idę do gina. Jestem mega szczesliwa ale mam tez mega pietra, bo martwie sie czy wszytko z fasolkiem ok.

WSPANIALE!!! :-):tak:;-):happy::laugh2::-D:-):tak:;-):happy::laugh2::-D
Ogromniaste gratulacje Kochanie!
I nie martw się niczym, napewno wszystko jest i bedzie też dobrze...Zycze Ci spokojnych 9 miesięcy z małym szczęściem pod serduszkiem!!!!! A Ty wysyłaj nam fluuuuuidki:-):-):-)


...W zasadzie to teraz moje życie idze torem cykli i owulacji i tak miesiace mijaja :-) (już 3) ale wiesz wierze ze i na nas przyjadzie czas :-D tylko trudno trzeba czekac. Kiedyś usłyszałam fajne zdanie to co prawda a propos tzw. "wpadki" - że ludzie nie " wpadają" tylko Dzidziuś tak naprawde decyduje o tym kiedy sie pojawi a my mu tylko ułatwiamy (kochając sie :-)).
.

Pinacolada-kochanie-3 miesiace obserwacji i prób to jak sama wiesz nie jest dlugo...a pomoze Ci to lepiej zrozumieć siebie, poznać swoje cialo. Skoro badania pokazały ze jestescie zdrowi-to już napewno bliżej do waszego szczęscia niż dalej-tylko trzeba się wyluzowac i w nie uwierzyc! Na pewno Wasz dzidzius wybierze najodpowiedniejszy moment by się pojawić w Waszym zyciu...a Wy...jak sama piszesz...jedynie mu to z uśmiechem (bez obsesji, obliczen i stresów) ułatwiajcie w sypilani:-);-):-)

wybaczcie dziewczynki ze nie pisze ... ale jakos weny brak ! :confused2:
pozdrawiam i trzymam za was kciuki!

:-(Pozdrawiam!!! Wkrótce na pewno odzyskasz wenę...a jak zdrówko-juz ok?

Ja testowalam dzis i niestety I kreska ale ja juz tym testom nie wierze okresu brak piersi malo mi nie rozerwie sa wielkie i bolesne:szok: temp 37.3 - 37.5 poczekam okolo tygodnia i pojde do ginekologa bo przeciez wszystko moge sobie wmowic ale nie krwawienia okolo 5 - 7 dni po owulacji jesli to nie ciaza t ocos sie dziwnego ze mna dzieje:eek::eek::eek:

Mari27-kochanie-jeśli kolejny tescik nie wyszedl-nie smuć się-przytulam - to może one jakieś felerne są... albo może rozregulowaly Ci sie słonce hormonki i stąd te krwawienia sródcykliczne, opóźnienia @ i takie samopoczucie.
Myśle, ze masz rację-odczekaj z tydzien i idź do lekarza -masz jakiegoś dobrego ginekologa tutaj?


Witam Was serdecznie :-)
Dopiero dołączyłam do grona "staraczek" :tak:
Skończyłam brać antyk. ( po 4 miesiacach) no i czekam na nasz mały cud...
Mam 29 lat :happy:

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich :biggrin2:

Witaj Malygosiaku! Mam nadzieje, ze na forum szybko poczujesz się jak "w domu" i prędko zmienisz temat dyskusji ze "starające się" na "oczekujące bobasa":-)
Z tego co zrozumialam, to brałas antyk. i odczekałas 4 miesiące i teraz zaczynasz staranka...tak? Oby szybko były owocne:tak:Powodzenia!

Martynko222-i jak test owul.wczoraj, zrobiłas ponownie?
Katastrofaxxx-??? czy kolejne II się pojawiły?

Kinguś? Lilu? Elizabeth?....:-( a wy gdzie?
 
Wow-wreszcie mi się udalo wkleic poprzedniego jak należy:-):-D:-)
po 2 miesiącach na forum:laugh2::laugh2::laugh2: Wielkie Odkrycie malej kropeczki:-)))) Ale mnie duma rozpiera:-D

Kinguś-zapomnialam kiedyś Ci odpowiedziec -już nie biorę tego antybiotyku - wykupiłam tą receptę -bo mialam doła patrzac na siebie w lustrze...(2 kolejne opakowania) ale przemyślalam to i ich nie zaczęłam. Jeśli w wieku 30 lat ma się tradzik to znaczy ze hormony sa nie takie jakie maja bya mogę sie truć antybiotykiem, a pewnie i tak niewiele mi to pomoże...a jeśli nawet to na krótką metę...więc ich już wiecej nie biorę, za to zaczynam staranka:-)

A jak u Ciebie z 2 @? kiedy ma nadejśc? Byłas juz może na badaniach po tej ostatniej?
 
reklama
Hej hej,
na wstępie wielkie GRATULACJE dla Marcia26.... Dbaj o WAS :-):-):-)

A co u mnie?
Sprawa z mężem poszła w zapomnienie, bo odkąd wróciłam to az Go nie poznaję:-D Najchętniej by mnie z łóżka nie wypuszczał :szok::-D Ale wolę to niż totalny brak zainteresowania moją osobą :-D
W poniedziałek byłam zakupić spodnie ciążowe - fajne są, nawet nie widać, że to ciążówki :-D i dostałam piękne perfumki juz na urodziny od psióły:-D
Czuję się z dnia na dzień lepiej. Mdłości w zasadzie minęły, czasem są jak się przejem, lub zjem coś co Dzidzi nie przypasi :tak:Poza tym jedyne co mi dokucza to częste bóle podbrzusza, albo w krzyżu tak na zmianę. Ale ponoc to normalne, jesli tylko intensywność nie przekracza 5 razy na godzinę... Ale na szczęście nie przekracza:-D Brzuch, jak same widziałyście, z dnia na dzień rośnie i rośnie i zaczyna już powoli przeszkadzać :eek: Przytyłam już (o ile waga jest dobra) 3kg :szok::szok::szok: to duuuużo.... Aż sie boję ile waga pokaże w maju :szok::szok::szok::szok: ale to swiadczy chyba o prawidłowym wzroście Maleństwa, bo na nadmiar apetytu nie mam co narzekać. Chwilami to aż za mało jem wg mnie...:eek:
A jutro już 21 zim za mną :szok: stara dupa ze mnie :-D

to tyle co u mnie...

Lilu, gdzieś Ty się podziała?
 
Do góry